FESTIVALY 2021

září
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
02

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
03

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
05

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
06

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
09

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
10

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
14

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
16.6. - 18.6.
23.6. - 26.6.
13.7. - 16.7.
19.8. - 20.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Hudební festivaly 2021 (proběhlé)

ŘAZENÍ VÝPISU
Další filtry:   Praha  Brno  Slovensko 

ČESKÉ HRADY (BEZDĚZ)

Pátek 27. 8. 2021 až Sobota 28. 8. 2021 - hrad Bezděz | Česká republika - Liberecký kraj - Bezděz
Styl: pop, punk, rock

MIKULOVE

Pátek 27. 8. 2021 až Sobota 28. 8. 2021 - letní kino | Česká republika - Jihomoravský kraj - Mikulov
Styl: folk, pop, punk, rock

ČESKÉ HRADY (HRADEC NAD MORAVICÍ)

Pátek 20. 8. 2021 až Sobota 21. 8. 2021 - rad Hradec nad Moravicí | Česká republika - Moravskoslezský kraj - Hradec nad Moravicí
Styl: pop, punk, rock

MÁCHÁČ FOREVER

Pátek 20. 8. 2021 až Sobota 21. 8. 2021 - pláž Klůček | Česká republika - Liberecký kraj - Doksy
Styl: electronic music, house, techno

ROCK FOR PEOPLE HOPE

Pátek 13. 8. 2021 až Sobota 14. 8. 2021 - Festivalpark | Česká republika - Královehradecký kraj - Hradec Králové
Styl: electronic music, pop, punk, rock

BENÁTSKÁ

Čtvrtek 22. 7. 2021 až Neděle 25. 7. 2021 - areál Vesec | Česká republika - Liberecký kraj - Vesec
Styl: metal, pop, punk, rock

IMAGINATION: DAYLIGHT GATHERING

Pátek 16. 7. 2021 až Sobota 17. 7. 2021 - Ledárny Braník | Česká republika - Praha - Praha
Styl: drum and bass, hardcore

SVOJŠICE

Sobota 10. 7. 2021 - letní areál | Česká republika - Pardubický kraj - Svojšice u Pardubic
Styl: drum and bass, electronic music, techno

POHODA (SK)

Čtvrtek 8. 7. 2021 až Sobota 10. 7. 2021 - letiště | Slovensko - - Trenčín
Styl: electronic music, hip-hop, pop, rap, reggae, rock

TOP ROOFTOP FESTIVAL

Sobota 3. 7. 2021 - náměstí Milady Horákové | Česká republika - Karlovarský kraj - Karlovy Vary
Styl: funky, pop, rock

BEERFEST OLOMOUC

Pátek 2. 7. 2021 až Pátek 2. 7. 2021 - Korunní pevnůstka | Česká republika - Olomoucký kraj - Olomouc
Vstup: 180 Kč | Styl: pop, rock'n'roll
Beerfest Olomouc 2021 již po 19. Těšit se můžete na spousty pivovarů, zábavy a hudebních vystoupení. No Name, Vašo Patejdl a dalších.
Budeme se na Vás těšit.

OSLAVA PÁDU ŽELEZNÉ OPONY

Pátek 2. 7. 2021 až Neděle 4. 7. 2021 - Letní kino Horní Planá | Česká republika - Jihočeský kraj - Horní Planá
Vstup: zdarma | Styl: acoustic, alternativa, folk, funky, hardcore, rock, rock'n'roll
Kulturní událost při příležitosti třiceti let od prvního setkání obyvatel Horní Plané a Mühlviertelu po pádu železné opony.
Tématické přednášky, výstavy a hudební program.
Pořádá město Horní Planá ve spolupráci s městysem Ulrichsberg a Freies Radio Freistadt.

BEATS FOR LOVE

Čtvrtek 1. 7. 2021 až Neděle 4. 7. 2021 - Dolní Vítkovice | Česká republika - Moravskoslezský kraj - Ostrava
Styl: dance music, electronic music, house, techno, trance

UNITED ISLANDS

Pátek 25. 6. 2021 až Sobota 26. 6. 2021 - pražské ostrovy | Česká republika - Praha - Praha
Vstup: zdarma | Styl: alternativa, electronic music, hip-hop, rock, world music

VALAŠSKÝ ŠPALÍČEK

Čtvrtek 24. 6. 2021 až Sobota 26. 6. 2021 - kulturní zařízení města Valašského Meziříčí | Česká republika - Zlínský kraj - Valašské Meziříčí
Vstup: 490 Kč - 520 Kč | Styl: alternativa, blues, folk, jazz, progressive, rock, rock'n'roll, underground
Kultura žije! A s ní ožívá také folk-blues-beat festival Valašský špalíček. Třídenní hudební retro přehlídka startuje ve čtvrtek 24. června 2021 úderem 17. hodiny v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a potrvá do sobotní noci 26. června. V programu vystoupí Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat a Hradišťan, Společnost Leška Semelky, obnovené Flamengo, Vladimír Merta, Luboš Pospíšil, Martha a Tena Elefteriadu s šedesátkovým programem, Peter Lipa, Druhá tráva… a dvacet dalších z USA, Nizozemí, Polska i Maďarska. Třídenní vstupenky jsou stále k dostání za zvýhodněnou cenu v předprodeji.
Svým devětatřicátým ročníkem se folk-blues-beat festival
Valašský špalíček řadí mezi nejstarší alternativní festivaly v České republice a v loňském roce se také zařadil mezi hrstku akcí, které se podařilo navzdory epidemii koronaviru zrealizovat. Ne jinak tomu bude také letos. Pořadatelé již zveřejnili kompletní harmonogram festivalu a nezasáhne-li do jeho konání nějaké nečekané vládní opatření, tak je i tentokrát na co se těšit.

„V zahajovacím programu v areálu zámku Žerotínů vystoupí od 17 hodin s retrospektivním programem Lešek Semelka, který letos slaví pětasedmdesátiny. Představí se tu speciální country-bluesový projekt Ľuboš Beňa & More i Slávek Klecandr & Studny samoty, čerpající z českého undergroundu,“ přibližuje úvodní program Karel Prokeš. Druhá část zahajovacího programu se uskuteční v Amfiteátru u zámku Kinských, kde zahrají Jiří Pavlica s Hradišťanem a kapela Javory Beat s Hanou a Petrem Ulrychovými v jedinečném programu. Předesíláme, že na tento program neplatí třídenní vstupenka.

Hlavní festivalový program vzdává už pátým rokem hold českým a slovenským umělcům, kteří s bigbeatem začínali v době, kdy z toho u nás nekoukala sláva ani slušný výdělek, kdy muzikanti neměli jistotu, zda se tím uživí, ale na beton věděli, že z toho koukají potíže. Dramaturgovi festivalu Karlu Prokešovi se podařilo i přes nepřízeň koronavirové pandemie sestavit plnohodnotný program. „V reprezentativním prostředí zámku Žerotínů se ve dvou dnech představí pětadvacet sólistů a souborů nejen z České republiky, ale i z Polska, Slovenska, Nizozemska, Německa, Maďarska, či Spojených států Amerických. Dvě venkovní scény na nádvořích doplní třetí vnitřní ve velkém sále,“ říká Karel Prokeš, dramaturg festivalu.

Páteční program už ve tři odpoledne zahájí česko-slovenský Petra Börnerová Band, následuje kytarová úderka Ék z Budapešti, později i sólové vystoupení jejich frontmana Olivera Lee, který tu kdysi hrál v kapele Američana Fernanda Saunderse. Bude se zde křtít album Just Live z loňského koncertu Dáši Ubrové, Milana Kašuby a Vincence Kummera na Valašském špalíčku, jež právě vychází na etiketě Indies Happy Trails. Loňské pětasedmdesátiny kytarové legendy světového bluesrocku Erica Claptona připomene program E. C. Was Here – Tribute to Eric Clapton, který připravilo „sdružení hvězd“ polského blues.

„Po letech se k nám vrací Aaron Brooks z americké kapely Simeon Soul Charger. Ostatně, jeho zásluhou jsme tady v roce 2015 viděli britské The Pretty Things. Sedmdesátiny zde s 5P oslaví Luboš Pospíšil a Beatles, jako nevyčerpatelnou inspiraci, připomene Peter Lipa Band v pořadu Beatles In Blue,“ láká Prokeš. Nizozemský kytarista Lei de Leeuw si v pátek střihne akustický set se zpěvákem Semem Jansenem a v sobotu to na hlavní scéně rozbalí s elektrickou kapelou. A páteční noc přinese i „jednu pecku přes čáru“ - půlnoční koncert čerstvých držitelů Ceny Anděl za rok 2020 - skupiny Druhá tráva, která slaví svých 30 a Dylanových 80 let.

Jak už bývá zvykem bude sobotní program zahájen v nedalekém Café Tucan audiovizuálním pořadem Wallachian Not–Psychedelic Breakfast na téma Tak hrál Radim Hladík.

„Koncertní část sobotní nabídky v zámeckém areálu odstartuje už v jedenáct dopoledne Trio Vladimíra Merty a na scénu se vrátí Peter Lipa v pořadu Lipa spieva Lasicu. Brněnské vydavatelství Indies Happy Trails do programu doporučilo Blues Band varhaníka Petera Koreňa z Bratislavy s hostujícím Durou Turtevem i brněnské formace Band Of Heysek a kvartet Viléma Spilky. Partnerem další části programu je polský magazín Twój Blues, jenž do dalšího dílu Antologie polského blues zařadil Jan Galach Band, kapely Smooth Gentlemen, Magda Magic Piskorczyk i mezinárodní, nebo spíš mezikontinentální Milo Kurtis Ensemble. Českou scénu 60. let v dobovém repertoáru zastupují zpěvačky Martha a Tena Elefteriadu za doprovodu Professor Bandu,“ prozrazuje část sobotního programu Karel Prokeš.

Jednou z festivalových novinek je koncert rockové legendy s pozměněným názvem Flamengo Reunion Session, kde se v nečekaném návratu na tuzemská pódia znovu potkávají instrumentalistické hvězdy českého rocku, kytarista Pavel Fořt, který se v uplynulých padesáti letech věnoval rockovým projektům jen ve studiu, s hráčem na baskytaru Vladimírem Gumou Kulhánkem. Tuhle dvojici doplňují další muzikantská esa, třeba bubeník Jiří Zelenka, známý s dlouholetého angažmá v Etc… Vladimíra Mišíka. Závěrem devětatřicátého ročníku Valašského špalíčku vystoupí jeden z nejvýznamnějších rockových kytaristů kontinentální Evropy Jan Akkerman, který se v 70. letech minulého století proslavil jako sólista Nizozemské art rockové kapely Focus.

„Valašský špalíček nabízí kromě hudby také řadu doprovodných výstav, které jsou v areálu pro návštěvníky přístupné zcela zdarma. Fotografiemi pravidelného návštěvníka festivalu a fotografa Jindřicha Oplt bude možno zavzpomínat na pětiletou festivalovou retro jízdu,“ informuje Ondřej Smolka, PR Manager Kulturního zařízení. Jindřich Oplt je mimo jiné dvojnásobným vítězem polské ankety Blues Top v letech 2017 a 2020 v kategorii Najładniejsze zdjęcie w kwartalniku Twój blues. „K vidění bude také velká letní výstava předního českého grafika Jaromíra 99, či fotografická výstava Czech Nature Photo. To vše v Muzejním a galerijním centru. Galerie Kaple a Sýpka, sousedící s hudební scénu na II. nádvoří, budou lákat na Elementární konstelace umělce Tomáše Hlaviny a instalace jeho Ateliéru Sochařství,“ uzavírá nabídku doprovodných programů Ondřej Smolka.

Kompletní program a časový harmonogram Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček naleznete na oficiálních stránkách www.valasskyspalicek.cz. Zde také pořídíte třídenní festivalové e-vstupenky i samostatné vstupenky na koncert Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Hradišťan & Javory Beat.

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR

Úterý 15. 6. 2021 až Čtvrtek 16. 9. 2021 - Ledárny Braník | Česká republika - Praha - Praha
Styl: alternativa, electronic music, hip-hop, punk, reggae, rock, ska, underground, world music

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |