FESTIVALY 2021

červen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
17

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
18

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
19

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
20

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
21

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
22

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
23

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
27

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
28

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
29

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
30

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LUCERNA MUSIC BAR – OPEN AIR
DOPORUČUJEME FESTIVALY
25.6. - 26.6.
1.7. - 4.7.
2.7. - 2.7.
10.7. - 10.7.
22.7. - 25.7.
20.8. - 21.8.
16.6. - 18.6.
23.6. - 26.6.
13.7. - 16.7.
19.8. - 20.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
8.7. - 10.7.

VALAŠSKÝ ŠPALÍČEK 2021

Čtvrtek 24. 6. 2021 až Sobota 26. 6. 2021 | Česká republika - Zlínský kraj - Valašské Meziříčí - kulturní zařízení města Valašského Meziříčí
         

Program:

Jan Akkerman (ex Focus) Band (NL), Martha & Tena Elefteriadu & Professor Band (CZ), Flamengo Reunion Session (CZ), Slávek Klecandr & Studny samoty, Lešek Semelka & SLS (CZ), Ľuboš Beňa & More & Joe Kučera j.h., Hana a Petr Ulrychovi & Javory Beat + Jiří Pavlica & Hradišťan, Petra Börnerová Band (CZ/SK), Ék (HU), Dáša Ubrová & Milan Kašuba & Vincenc Kummer (80 let) (CZ), Oliver Lee (HU) & Joe Kučera j.h. (D), E. C. Was Here - Tribute to Eric Clapton (PL), Aaron Brooks (ex Simeon Soul Charger) (USA) & Joe Kučera j.h. (D), Luboš Pospíšil (70 let) & 5P, Leif De Leeuw & Sem Jansen (NL), Peter Lipa Band - Beatles in Blue (50 let po Beatles), Druhá tráva (CZ), Vladimír Merta (75 let) & Jan Hrubý & Ondřej Fencl (CZ), Peter Lipa – Lipa spieva Lasicu (SK), Jan Galach Band (PL), Vilém Spilka Quartet (CZ), Smooth Gentlemen (PL), Band Of Heysek (CZ), Milo Ensemble (International), Peter Koreň Roots Band feat. Dura Turtev (SK), Leif De Leeuw Band (NL), Magda Magic Piskorczyk (PL),

CENA
490 Kč - 520 Kč

Hudební styly:

alternativa, blues, folk, jazz, progressive, rock, rock'n'roll, underground

Popis:

Kultura žije! A s ní ožívá také folk-blues-beat festival Valašský špalíček. Třídenní hudební retro přehlídka startuje ve čtvrtek 24. června 2021 úderem 17. hodiny v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a potrvá do sobotní noci 26. června. V programu vystoupí Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat a Hradišťan, Společnost Leška Semelky, obnovené Flamengo, Vladimír Merta, Luboš Pospíšil, Martha a Tena Elefteriadu s šedesátkovým programem, Peter Lipa, Druhá tráva… a dvacet dalších z USA, Nizozemí, Polska i Maďarska. Třídenní vstupenky jsou stále k dostání za zvýhodněnou cenu v předprodeji.
Svým devětatřicátým ročníkem se folk-blues-beat festival
Valašský špalíček řadí mezi nejstarší alternativní festivaly v České republice a v loňském roce se také zařadil mezi hrstku akcí, které se podařilo navzdory epidemii koronaviru zrealizovat. Ne jinak tomu bude také letos. Pořadatelé již zveřejnili kompletní harmonogram festivalu a nezasáhne-li do jeho konání nějaké nečekané vládní opatření, tak je i tentokrát na co se těšit.

„V zahajovacím programu v areálu zámku Žerotínů vystoupí od 17 hodin s retrospektivním programem Lešek Semelka, který letos slaví pětasedmdesátiny. Představí se tu speciální country-bluesový projekt Ľuboš Beňa & More i Slávek Klecandr & Studny samoty, čerpající z českého undergroundu,“ přibližuje úvodní program Karel Prokeš. Druhá část zahajovacího programu se uskuteční v Amfiteátru u zámku Kinských, kde zahrají Jiří Pavlica s Hradišťanem a kapela Javory Beat s Hanou a Petrem Ulrychovými v jedinečném programu. Předesíláme, že na tento program neplatí třídenní vstupenka.

Hlavní festivalový program vzdává už pátým rokem hold českým a slovenským umělcům, kteří s bigbeatem začínali v době, kdy z toho u nás nekoukala sláva ani slušný výdělek, kdy muzikanti neměli jistotu, zda se tím uživí, ale na beton věděli, že z toho koukají potíže. Dramaturgovi festivalu Karlu Prokešovi se podařilo i přes nepřízeň koronavirové pandemie sestavit plnohodnotný program. „V reprezentativním prostředí zámku Žerotínů se ve dvou dnech představí pětadvacet sólistů a souborů nejen z České republiky, ale i z Polska, Slovenska, Nizozemska, Německa, Maďarska, či Spojených států Amerických. Dvě venkovní scény na nádvořích doplní třetí vnitřní ve velkém sále,“ říká Karel Prokeš, dramaturg festivalu.

Páteční program už ve tři odpoledne zahájí česko-slovenský Petra Börnerová Band, následuje kytarová úderka Ék z Budapešti, později i sólové vystoupení jejich frontmana Olivera Lee, který tu kdysi hrál v kapele Američana Fernanda Saunderse. Bude se zde křtít album Just Live z loňského koncertu Dáši Ubrové, Milana Kašuby a Vincence Kummera na Valašském špalíčku, jež právě vychází na etiketě Indies Happy Trails. Loňské pětasedmdesátiny kytarové legendy světového bluesrocku Erica Claptona připomene program E. C. Was Here – Tribute to Eric Clapton, který připravilo „sdružení hvězd“ polského blues.

„Po letech se k nám vrací Aaron Brooks z americké kapely Simeon Soul Charger. Ostatně, jeho zásluhou jsme tady v roce 2015 viděli britské The Pretty Things. Sedmdesátiny zde s 5P oslaví Luboš Pospíšil a Beatles, jako nevyčerpatelnou inspiraci, připomene Peter Lipa Band v pořadu Beatles In Blue,“ láká Prokeš. Nizozemský kytarista Lei de Leeuw si v pátek střihne akustický set se zpěvákem Semem Jansenem a v sobotu to na hlavní scéně rozbalí s elektrickou kapelou. A páteční noc přinese i „jednu pecku přes čáru“ - půlnoční koncert čerstvých držitelů Ceny Anděl za rok 2020 - skupiny Druhá tráva, která slaví svých 30 a Dylanových 80 let.

Jak už bývá zvykem bude sobotní program zahájen v nedalekém Café Tucan audiovizuálním pořadem Wallachian Not–Psychedelic Breakfast na téma Tak hrál Radim Hladík.

„Koncertní část sobotní nabídky v zámeckém areálu odstartuje už v jedenáct dopoledne Trio Vladimíra Merty a na scénu se vrátí Peter Lipa v pořadu Lipa spieva Lasicu. Brněnské vydavatelství Indies Happy Trails do programu doporučilo Blues Band varhaníka Petera Koreňa z Bratislavy s hostujícím Durou Turtevem i brněnské formace Band Of Heysek a kvartet Viléma Spilky. Partnerem další části programu je polský magazín Twój Blues, jenž do dalšího dílu Antologie polského blues zařadil Jan Galach Band, kapely Smooth Gentlemen, Magda Magic Piskorczyk i mezinárodní, nebo spíš mezikontinentální Milo Kurtis Ensemble. Českou scénu 60. let v dobovém repertoáru zastupují zpěvačky Martha a Tena Elefteriadu za doprovodu Professor Bandu,“ prozrazuje část sobotního programu Karel Prokeš.

Jednou z festivalových novinek je koncert rockové legendy s pozměněným názvem Flamengo Reunion Session, kde se v nečekaném návratu na tuzemská pódia znovu potkávají instrumentalistické hvězdy českého rocku, kytarista Pavel Fořt, který se v uplynulých padesáti letech věnoval rockovým projektům jen ve studiu, s hráčem na baskytaru Vladimírem Gumou Kulhánkem. Tuhle dvojici doplňují další muzikantská esa, třeba bubeník Jiří Zelenka, známý s dlouholetého angažmá v Etc… Vladimíra Mišíka. Závěrem devětatřicátého ročníku Valašského špalíčku vystoupí jeden z nejvýznamnějších rockových kytaristů kontinentální Evropy Jan Akkerman, který se v 70. letech minulého století proslavil jako sólista Nizozemské art rockové kapely Focus.

„Valašský špalíček nabízí kromě hudby také řadu doprovodných výstav, které jsou v areálu pro návštěvníky přístupné zcela zdarma. Fotografiemi pravidelného návštěvníka festivalu a fotografa Jindřicha Oplt bude možno zavzpomínat na pětiletou festivalovou retro jízdu,“ informuje Ondřej Smolka, PR Manager Kulturního zařízení. Jindřich Oplt je mimo jiné dvojnásobným vítězem polské ankety Blues Top v letech 2017 a 2020 v kategorii Najładniejsze zdjęcie w kwartalniku Twój blues. „K vidění bude také velká letní výstava předního českého grafika Jaromíra 99, či fotografická výstava Czech Nature Photo. To vše v Muzejním a galerijním centru. Galerie Kaple a Sýpka, sousedící s hudební scénu na II. nádvoří, budou lákat na Elementární konstelace umělce Tomáše Hlaviny a instalace jeho Ateliéru Sochařství,“ uzavírá nabídku doprovodných programů Ondřej Smolka.

Kompletní program a časový harmonogram Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček naleznete na oficiálních stránkách www.valasskyspalicek.cz. Zde také pořídíte třídenní festivalové e-vstupenky i samostatné vstupenky na koncert Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Hradišťan & Javory Beat.

Články k festivalu

Zatím žádné články k ročníku 2021.

Fotky k festivalu

Zatím žádné fotoreporty z ročníku 2021.

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |