FESTIVALY 2024

květen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

RockForPeople People. Den první.

RockForPeople People. Den první.
03. 07. 2013   |   Autor: Lukáš Pokorný   |   Komentáře (50)
Je půl osmé ráno. Rozespalý areál RfP registruje první aktivity. Do prázdných zelených stánků se lifrujou zásoby piva na večer. Kolem prosviští modře blikající čtyřkolka následovaná sanitkou, která za minutu nakládá očividně vyčerpanou slečnu. Vůně nudlí se bije s vůní kafe. Definitivně skončil ten první a na spadnutí je druhý den Rock For People.
Tam
Chytře rozprostřený program Rock For People 2013 nemohl začít lépe: do festivalového areálu se člověk dostal bez nejmenších problémů. Už dvacet kilometrů před letištěm ve Věkoši u Hradce byly jasně vidět směrovky, pečetění festivalových náramků probíhalo bez emocí. Žádné zmatky. Žádné problémy. Navíc, personál, který se chová tak, jak má – úsměvy, klid, odpovědný přístup – a areál letiště ideální pro festival jako RfP: spousta bývalých skladů, kamenných garáží, průlezů, opuštěných koutů a tak podobně. Aby to bylo kompletní, v hledištích a vůbec všude chyběly hory špinavých kelímků. Keep-your-cup policy se víc než osvědčila: tohle by zcela vážně měla být samozřejmost každého festivalu. Ze Staráče neskáču radostí, ale za tohle palec nahoru.

Rock For People 2013

Takže: nafoukněte areál RfP stokrát, přidejte pár betonových kolosů (a moře) a dostanete se na úroveň takové Primavery...spokojeni?

Amanda jako předkrm
Naplněné přání hladkého průběhu mělo tentokrát smysl: Amanda Fucking Palmer od 18:45 otevírala Staropramen Stage a vlastně tak nějak celý (notně nabitý) festival. A prostát její koncert ve frontě bylo opravdu to poslední, co jsem si v úterý přál – v neposlední řadě, protože crowdfundingová deska Theatre Is Evil je opravdová paráda. Zvědavý, jak to celé bude znít naživo. A přiznám se, natěšený na Amandino chlupaté podpaží...protože, kdo jiný má ty koule v dnešní über aseptické době nosit pod paží takový prales? Jedním kliknutím bych našel dva tisíce blogů o tom, jak je vyholená potní jamka jenom dalším kouskem v mozaice machistické společnosti – Amanda není feministka, ale jako správná rebelka ví, jak tnout do živého. Sama o sobě v úterý v krátké diskuzi o texaském zákazu potratů prohlásila, že nemá žádné politické názory. Bullshit. Její celá podstata je politická – ať jde o její bisexualitu, nápis YES, který pot v úterý změnil na MAYBE, nebo její spor s Albinim o honorářích umělců, Amanda je z podstaty umělkyní, která je zaměřena proti systému. A to, že má schopnost své názory roubovat na tak skvělé písničky vám připadne jako samozřejmost . Stejně jako výběr spoluhráčů. Tarzan za bicíma, ulízlý perverzák na baskytaru a transka v kozačkách na elektriku. Amanda v poměrně krátkém, ale o to výživnějším setu přehrála to nejlepší z nové desky (The Killing Type, Do It With a Rockstar, Grown Man Cry), stihla to proložit božsky provedeným coverem Common People od Pulp a kvůli pokaženému pianu zakončit ukulele coverem Creep od Radiohead. Ten s ní odzpíval celý stan, nedlouho potom, co všem kouzelná drážďanská panenka projela s vlečkou nad hlavami.
 

Černá Showcase Stage
Skvělou součástí letošního RfP je Showcase Stage. Úterý tady patřilo nejnadějnějším zástupcům ostrovní scény – jednoduše řečeno, bylo co poslouchat. Taky proto, že od hlavní stage, kde se přeci jen odehrávalo úterní RfP gró, to byl kousek. Showcase Stage měla hvězdné obsazení, ale taky nevýhodu, že velká část programu se kryla s headlinery odvedle. Musel jsem tedy obětovat Kins a Slow Real, ale nepřišel jsem o osobní úterní vrchol. Young Fathers. Miláčci blogerů, geograficky kakofonní trio, kmenoví náčelníci, šamani, výbušní cápci. Do řady označení by se vešlo ještě spousta expresivních výrazů – hlavní ale je, že to, s čím se Young Fathers doposud předvedli na EP Tape One/Tape Two zní naživo ještě dvacetkrát lépe. Na deskách se totiž tak nějak vytrácí charisma všech tří osobností: Lojzík Massaquoui pochází z Libérie, Kája Bankole vyrůstal v nigerijské rodině a „G“ Hastings je pro změnu Skot jak poleno, ale spojuje je Edinburgh. Každý do mlýna Young Fathers přináší „to“ svoje –a jen zřídka se vidí tři výrazně maskulinní osoby, které nemají problém se během unisono trojhlasů proplétat jako tři hadi. Přičíst to můžete kontaktní, rituální africké nátuře obou černochů, ale taky psychedelickému podloží většiny skladeb a rituálním basům a pravidelným a těžkým úderům bubnů. Do třetice všeho dobrého je svým „bílým“ flow doplňuje „G“, který pro změnu pochází z té chudší části Edinburghu a o vděčných tématech žánru hip-hop ví asi svoje.
 

Hip-hop je obyčejně spojován s přísnou egomaniákální pózou – v případě téhle formace nemůže být ovšem toto označení dál od pravdy. Vzpomeňte, co se zvukem dělá Gonja Sufi, zamalujte zenové pasáže tmavě černou barvou afrického kontinentu a dostanete přibližně hudbu Young Fathers. Na Showcase koncertě zazněl průřez z obou desek – rituální Sister, party skladba Deadline i temně napjatá Come to Life. Z původních několika posluchaču se za pár minut stal menší dav – uzavřené podloubí Showcase stage totiž působilo jako obrovské zvukové dělo. Dunivý, valivý zvuk se nesl daleko před vchod a přirozeně lákal všechny, co třeba o Young Fathers nikdy neslyšeli. Dravá dynamika koncertu byla vyvažovaná nacvičenou pózou Young Fathers, kteří při nadšených ovacích nehli ani brvou. Pohled upřený někam za publikum. Chvíle odpočinku po skupinové extázi. Zopakovat, co nejdřív.

Coitus interuptus (Bloc Party)...
Staropramen Stage patřil v úterý 2. 7. dvěma hlavním kapelám: Bloc Party už jednou RfP v roce 2009 zbourali a daleko od toho nebylo ani letos. Kele Okereke modeloval publikum svým hlasem jako plastelínu. Tahle ostrovní partička dobře ví, v čem je nejsilnější: nezapomenutelný debut Silent Alarm stále vévodí setlistům i po 8 letech. Hunting For Witches, Positive Tension, Banquet. You name it. Je úplně jedno, že poslední deska stojí, přiznejme si to, za prd. Bloc Party a ženská za bicíma – všechno, co jste kdy chtěli slyšet o vynikajícím koncertě a báli jste se zeptat – včetně výpadku uprostřed koncertu, který Kele oznamoval znakovou řečí a publikum vyplnilo davovým šílenstvím. Žádné „výjimka potvrzuje pravidlo“ tady neplatí, Bloc Party odehráli skvělý energický koncert.

RFP 2013

...ejaculatio praecox (after 30 Seconds)
Závěr obvykle patří mistrům, alespoň na hlavní stagei to tak mělo být. Ano, podle všech myslitelných měřítek tomu tak skutečně bylo. 30 Seconds to Mars podepisovali desky (jen ty, které jste si od nich koupili), totálně vyplnili hlavní stan, měli perfektní zvuk, nadšené fanynky, polonahého Jareda a image největších alternativců. V reálném čase jste mohli zkontrolovat jestli náhodou nejste na jejich Instagramu, zabouchat si do velkých barevných balónků a nechat se při svých pohybech navigovat frontmanem (ještě že u toho nebyla Fucking Palmer). A užít si muziku, včetně venkovní projekce. Vrchol měl jedinou vadu: pro všechny, kterým z tohodle divadla bylo šoufl (nebo jen prostě nemají Sekundy dobře naposlouchané) nebylo úniku: pořadatelé z pochopitelné důvodu nechali v době koncertu 30 Seconds ostatní pódia prázdná. Hodina a půl čekání na další koncert tak vrchol večera mnohým možná dost pokazila...naštěstí to na celkový pocit z prvního dne mělo jenom malý dopad.
ROCK FOR PEOPLE

ROCK FOR PEOPLE

Úterý 2. 7. 2013 až Pátek 5. 7. 2013
předprodej 1650 Kč, na místě 1800 Kč
Vystupují:
THIRTY SECONDS TO MARS, QUEENS OF THE STONE AGE, THE PAROV STELAR BAND, BLOC PARTY, BILLY TALENT, FOALS, GOGOL BORDELLO, PAPA ROACH, A DAY TO REMEMBER, THE GASLIGHT ANTHEM, KLAXONS, MODESTEP, THE DEVIL WEARS PRADA, AMANDA PALMER, BORGORE, THE GHOST INSIDE, ROYAL REPUBLIC, DUBIOZA KOLEKTIV, CHLÖE HOWL, HEART IN HAND, FRISKA VILJOR, HACKTIVIST, OUTERNATIONAL, DEATHGAZE, KIRIL DJAIKOVSKI & COMPANY, FLYING ORKESTAR, LOONALOOP, KRYŠTOF, HORKÝŽE SLÍŽE, PRAŽSKÝ VÝBĚR, CHARLIE STRAIGHT, XINDL X(XL), PLEASE THE TREES & ELPIDA, ANETA LANGEROVÁ, PIPES & PINTS, STO ZVÍŘAT, FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ S PROJEKTEM BEATLESMANIA, SKYLINE, SUNSHINE, UDG, KABÁT, COCOTTE MINUTE a další
Koupit vstupenky online
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Majda | 04. 07. 2014 | 05:19:51
Volné u mě dva lupeny na RFP osobní převzetí Liberec
605 739 877
festival | 02. 07. 2014 | 09:31:13
http://a2larm.cz/2014/06/sezona-psychedelickych-koncentraku-zacina/

Rozum for People | 03. 06. 2014 | 08:32:19
chudák Čunderliková. vona za to teda moc nemůže, asi píše co jí řekli, ale MADNESS jako zakladatelé ska ?! další klamání veřejnosti ve jménu mamonu :(

úroveň | 03. 03. 2014 | 12:20:32
TV Nova, denník Blesk, RockForPeople

lukas kopulety | 07. 07. 2013 | 03:03:14
tos napsal hezky a presně
Věkový průměr?? | 07. 07. 2013 | 09:33:40
Koukám publikum věkový průměr 15 let.Děti.

D.J. | 07. 07. 2013 | 09:28:33
Jaký tam hrál d.j???Světové úrovně?

http://eu.festivalawards. | 20. 10. 2012 | 10:09:31
http://eu.festivalawards.com/success-your-votes-have-been-re

http://eu.festivalawards.com/success-your-votes-have-been-received/
pw | 11. 07. 2012 | 06:48:53
u ankety je hezké jak z Two door cinema club - reportérka udělala Two door CINDA club :))) cinda je v sobotu na císařský :))
scéna pro tance chtivé... | 10. 07. 2012 | 12:14:00
zakázána.

Ono to je o tom ,že prostě tady nezvětšují KAPACITU, jak třeba soundu tak i prostoru.....Pak lidi nadávají,že bylo na Svojšicích a podobně málo lidí...nikdo by nic neslyšel....protože na více lidí to není stavěné ,tak to ani více lidí nenaláká....a více lidí nepříjde protože to je dané již reklamou.....v heslech festival s kapacitou 30 tisíc míst a podobně.....dofám,že příští ročník již bude mít i scénu pro tance chtivé.....
Nadpis | 10. 07. 2012 | 09:47:28
Maďarsko - 10 m obyvatel - Sziget fest - 300.000, Dánsko - 5,5 m - Roskilde - 100.000 ; )seagate | 10. 07. 2012 | 09:17:57
Barunka a Radek,dvě bytosti v jedné? :D
oldclubber | 09. 07. 2012 | 06:40:25
anonymni

Prosimte neblazni zase. Jsme moc malá zemicka na takový čísla..oni na západě mají svých dost a u nás je asi strop těch 30t.
Anonymni | 09. 07. 2012 | 12:21:33
Kdy budete hlásit čísla přes 60 tisíc návštěvníků----jako všude na západě na velkých národních rockových a tanečních festivalech...viz. Dansko,V.B.,Španělsko...
konec | 08. 07. 2012 | 10:14:59
konec

Zvláště chceme vyzdvihnout přístup Skrillexe a Crystal Castles. Prvně jmenovaný stál natolik o vystoupení před vámi, že - po pečlivé technické obhlídce - po odeznění čtvrteční smrště obratem zahájil náhradní set na YouTube stage. A užil si jej naplno společně se 7000 lidmi ve stanu a stejným počtem kolem něj.

Čas vystoupení Crystal Castles byl laděn na minutu dlouho dopředu proto, že tuto dvojici ihned po vystoupení na RfP čekala patnáctihodinová cesta do Milána. U nás i přes 50minutový posun přetáhli o své vůli domluvenou délku o deset minut, vytvořili ohromný kotel, nadchli přes deset tisíc posluchačů a ... na cestě z Hradce se jim nad ránem rozbil autobus, kterým cestovali. Zatímco návštěvníkům RfP Crystal Castles vyšli vstříc, milánští o jejich koncert přišli.
POZOR-POZOR!!!! | 04. 07. 2012 | 10:42:38
POZOR-POZOR!!!!

Oficiální číslo návštěvnosti v době koncertu nadšených Franz Ferdinand a natěšeného Exampla se přehouplo přes 25 tisíc lidí. Do vystoupení The Prodigy mohlo počet lidí v areálu stoupnout k 27 000.

Právě zde je na místě podstatná informace: na čtvrtek 5. července, jenž se ponese ve znamení The Kooks, Orbital, Refused, Skrillexe a především Faith No More, budou vstupenky na pokladnách k dospozici! Ale pozor - s ohledem na nápor fanoušků Skrillexe a hlavně Faith No More je pravděpodobné, že ve večerních hodinách bude kapacita areálu naplněna!
paranoia | 27. 06. 2012 | 12:15:15
150 000 lidí na R.f.P.2012 konečně pořádná akce doufám....!!!!DOUFÁM,ŽE TO čEŠI ZVLÁDNETE A BUDE VÁS TAM NAD STO TISÍC....Line-up na to má!!!
Petr | 11. 06. 2012 | 04:02:10
Pro Majdu

Ahoj ty lupeny jsou permošky?
Majda | 07. 06. 2012 | 08:51:30
LUPENY

mám dva lupeny a bohužel mi práce nedolí jet, cena za oba 1800,-
info popřípadě vše okolo na 605 739 877
Moderátor | 08. 05. 2012 | 09:06:02
omlouváme se za chybu, v pondělí odpoledne už to fungovalo, pokud by to někomu nešlo (kvůli historii prohlížeče), soutěžte zde: http://www.poslouchej.net/souteze.html
cris | 07. 05. 2012 | 05:18:15
Ani mne to nejde...
Anonymni | 07. 05. 2012 | 02:28:12
funguje to,jen se text nevešel a musel psát bez mezer
soutěžící | 07. 05. 2012 | 12:14:33
soutěž

Dobrej,
také mi to nejde odeslat... funguje vůbec ta soutěž?
Marian | 07. 05. 2012 | 11:55:30
soutěž

Dobrý den,

rád bych se zúčastnil této soutěže o vstupenky na rock for people, ale když kliknu na \"odeslat\", tak se nic nestane. Odeslalo se to? Děkuji za odpověď
limu | 27. 04. 2012 | 09:38:41
Anonymni | 26. 04. 2012 | 08:26:50

no a z čeho se mam posadit na prdel..poslechni si jeho produkci a je to pořád to samé...vokaderovany vokály s pseudotvrdáckym basem, hustý výkřiky. Líbí se mi od něj tak 2-3 věci a to ještě když jsou dobře zamixované. Znova - jo je to momentální stár, bude to show, je to super tah od pořadatele, ale to nic nemění na tom, žen to je megahype.
limu | 27. 04. 2012 | 09:30:59
ale tak já neříkám, že na festák jako je RfP se Skrillex nehodí, ba naopak. Je to zvučný jméno který moc v Evropě nehraje - to je super tah. Jen jsem reagoval na to srovnání a ponižování Prodigy. Skrillex je modní záležitost pro děcka, vsadim se že 90 % lidí co na něj budou pařit by si ho nikdy nepustila. Navíc co vím tak jeho cena se bude točit někde na částce která hravě sfoukne půl lineupu dohromady, je to jen DJ a bude jen pouštět CDs. Jsem hodně zvědav kolik lidí dá jeho set až do konce, rockeři budou asi hodně v limbu z toho :D.
Anonymni | 26. 04. 2012 | 08:44:59
Madonna na RFP

Hlavně Rock for people letos smázl i Madary,myslím....Skrillex je asi něco takového jako kdyby někdo na Rock for people přivezl Madonnu,v U.S.A. NO1!!!Jen je škoda ,že je festival v týdnu!!!!!!!!A The Prodigy je zajímavé ,že jsou na všech větších festivalech v EU headliner!!!!Co chcete víc????Víc to nejde!!!Pak již jedině Verve,Oassis-neexistující,Lady gaga,Radiohead,Roxette,Madonna.....
komár | 26. 04. 2012 | 06:51:33
proti prodigy nic nemám, jejich starý fláky mám rád, ale jsou tu po několikáté a Skrillex moc návštěv na kontě nemá. Myslím že je na čase aby ukázal v čem je jeho kouzlo. Nejde o to že bych ho musel slyšet, vyjmenoval bych ti spoustu jiných projektů co bych tu viděl radši, o tom kdo tu ale vystoupí mi bohužel nerozhodujem. Každej potřebuje zaplatit fesťák. Proto si stojím za svým. Od RFP je tohle skvělý tah, přijede moooc lidí. nakonec i ty :) jinak prodigy měli štěstí na dobu kdy začli dělat hudbu, momentálně je hodně těžký se prosadit do podvědomí, těch lidí co dělá hudbu je strašně moc, nemyslím si že Skrillex potřebuje nějakou mediální masírku. však uvidíš sám. peace
Anonymni | 26. 04. 2012 | 06:26:50
tohle že je mr*ka???? zapařím si na Skrillex rozhodně mnohem líp než na prdg.

http://www.youtube.com/watch?v=2cXDgFwE13g&feature=relmfu
limu | 24. 04. 2012 | 12:49:24
to komár

tak skrillex je aktuální mediální mr*ka nic víc, krutej dubstep? ty woblery s vokaderem máš za krutej dubstep? no dobře, ale až tenhle vyhypovanej týpek dokáže jen za nehet toho co Prodigy tak ano. Zatím je to jen nafouknutá bublina. to že maj Prodigy to nej za sebou je jasný, ale říkat o nich trapárna a zároveň chválit skrillexe?
Anonymni | 22. 04. 2012 | 10:39:42
Taky jsem čekal Skrillex ve stejný den s Prodigy....takže možná v příštím životě....a to jste mezi ně mohli dát rovnou D.Js...Adama Bayer...atd..na oba dva dny....ale Skrillex je hodně exlusivní vystoupení...v čr..
komunista | 22. 04. 2012 | 07:52:25
Byl jsem na nich v 09 v Praze a naprostej mazec! Jinak máš pravdu, už mají vše za sebou, ale i tak jejich show je mega! A jejich tracky nikdy neomrzej! A Skrillexe jsem ještě neslyšel, takže se taky přiklánim spíš k němu, ale je to těšký chtěl bych obojí . . .
komár | 21. 04. 2012 | 06:47:15
komunista

tady zrovna není co řešit, jestli chceš zažít trapárnu tak si dej starý prodigy, jestli chceš zapařit na aktuální krutej dubstep , tak Skrillex, naprosto jednoduchá rozhodnutí. u mě to jednoduše vyhrává skrillex. prodigi jsou za zenitem. ačkoliv svoji práci v historii zvládli na jedničku (respect). teď už je to trapárna.

http://www.youtube.com/watch?v=eOofWzI3flA&feature=related
komunista | 21. 04. 2012 | 01:38:52
A co teď? Logicky jsem čekal, že Skrillex a The Prodigy budou hrát v jeden den a oni to takhle blbě tozdělej, šance, že bych zvládnul 2dny je nulová a teď co si vybrat Skrillex vs. The Prodigy!
lukas kopulety | 19. 04. 2012 | 08:53:44
trailer

cemu se divite sme v cr
uff | 19. 04. 2012 | 03:23:34
trailer :-O

trailer je fakt trapnej ....prirozeny zaber na plechovku staropramenu, stanek t-mobilu.. klasicka komercni prostituce a fakt venkovska tancovacka .(
no coment... | 19. 04. 2012 | 10:33:00
trajler :DDDDDD

tohle je trajler jak na nejakou vidlackou zabavu :DDDDD ne jak na festival pro 20.000lidi to trapas radsi to stahnete!
Anonymni | 07. 04. 2012 | 03:57:21
Nakup oblečení Adidas,za 3000 tisíce a dostaneš vstupenku a pláštěnku RFP 2012.
Exlusivní edice | 06. 04. 2012 | 03:09:05
Hlavně Skrillex na celý východ se..e a jede jen k nám do ČR,kde je vše možné...V USA je něco jak Lady gaga...atd....je to velice,velice exklusivní vystoupení....
roman | 05. 04. 2012 | 06:51:38
skrilex je neco jako jackson v popu neee???prostě king of dupstep
lukas | 05. 03. 2012 | 01:04:07
chtel sem jet nekam na orbital do hradce diky moc na tyhle legendy elektronicke muziky se tesim :) a prodigy k tomu a example a dj stan me staci na jeden den super diky
Anonymni | 03. 03. 2012 | 11:34:44
Protože jeden den z RFP se věnuje elektronické hudbě...tak jed jen na ten den kdy budou hrát elektronickou taneční hudbu...prodigy,orbital-tech-house,a skrillex....myslím,že tuto sestavu nikdy na párty neuslyšíš...češi začali být moc zhýčkaní festivaly...ale zadek nezvednou aby jeli to ne,a jen mumlají na forech...zvláštní fenomén.A upřímě dnes je jen minimum technařú co poslouchají v mp3 jen techno...a jestli bude nádherný den tak to bude nářez....jenom já nepojedu protože je to v týdnu-pracovním...takže úplně k ničemu..vzít si dva dny dovolenou.
firestarter | 02. 03. 2012 | 09:38:00
Prodigy na rokáči? :-(

dopr. . . proč Prodigy na zasranej rockovej fesťák. Sem technař, Prodigy sou můj život a nesnážím debilní rockery. kurv .. .
Masakr. | 02. 03. 2012 | 07:01:12
Mazec.....konečně ČR sekunduje západím festivalům....A konečně RFP prozradil dvě mega hvězdy....prodigy a orbital
petr | 02. 03. 2012 | 09:47:27
jééé

ptám se ptám .. proč proboha prodigy?? za 1 tam byli před pár lety a za druhé jsou dosti out celý slavný pro židy .. či prodžidy .. jak chcete .. no orbital jsou super .. taky dobrý old school, ale ty prodigy .. ach jo ..no ale stejně tam jedeme ..
Anonymni | 14. 02. 2012 | 06:54:33
BRAVÍČKO.

jinde jsou headlinery VERVE,RADIOHEAD,BJORK...a jen tady rychlokvažky z BRAVÍČKA.
Anonymni | 14. 02. 2012 | 06:51:27
nic mooc.

To je všechno pro posluchače 15 až 20 let....pro EMO....a tak...
Moderátor | 14. 02. 2012 | 05:42:11
Enter Shikari - další z potvrzených

http://youtu.be/PSjaM9E2gr4
Anonymni | 14. 02. 2012 | 05:20:06
stejně nic moc.......možná koks někoho naláká.
Moderátor | 13. 02. 2012 | 04:35:46
další jména

tak se rockovým fanouškům snad zalíbí před chvílí ohlášení The Subways a The Kooks
SOUVISEJÍCÍ SOUTĚŽ

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |