FESTIVALY 2024

duben
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague
09. 12. 2019   |   Autor: redakce   |   Komentáře (3)
(Promotion) Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby v CZ/SK obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy!
Posledních 300 vstupenek z první vlny lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 1 590 Kč, a to na stránkách www.metronome.cz
a www.goout.cz.

Skeptovo letošní album „Ignorance Is Bliss“ si vysloužilo velmi pozitivní reakce. Často se v nich opakovala mantra, že přináší typický londýnský zvuk, který je temný a náladový, stejně tak i drzý a inovativní. Skepta je nepřehlédnutelný element grime scény a její nejvýraznější tahoun, jehož koncerty se často zvrhnou v divoký mejdan. O tom vypovídá i enormní zájem o jeho zatím poslední, vyprodaný koncert na konci října v pražském Forum Karlín, kde hrál v rámci oslav dvacátých sedmých narozenin klubu Roxy (odkud byl pro velký zájem koncert přesunut). Stejně nespoutanou energii by měl dovézt i na festival Metronome Prague, který se uskuteční 19. a 20. června na Výstavišti v Holešovicích, a zařadit se tak po bok legendy taneční elektroniky Underworld.

Skepta

Nezapomenutelný zážitek na Metronome Prague zprostředkuje Skepta společně s Addict by NobodyListen, který je na česko slovenské klubové scéně klíčovou akcí zaměřující se na výběr mixu rapové hudby a elektroniky s přesahem. V komunitě se těší velkému zájmu a pravidelně láká tisíce lidí. Od roku 2016, kdy se konal první ročník Addict, proběhlo celkem 35 eventů. O jejich popularitě vypovídá i fakt, že téměř každý z nich byl úspěšně naplněn a vyprodán. Jejich jedinečnou atmosféru zažilo dohromady více než 45 000 návštěvníků, kterým kvalitní rave zajistilo přes 100 vystupujících z řad těch nejvýznamnějších tuzemských jmen a hostů ze světa. Pořadatelé se svým návštěvníkům zavděčují nejen bookingem, ale i vždy unikátními prostory, které na jednu noc proměňují na klub. Díky vizuálnímu spojení s Lunchmeat studiem mají pro každý event připravenou také novou stage
a vizuál. Za sebou mají mimo jiné i dvě tour napříč Českou republikou a Slovenskem.

Kvalitní zážitek podpoří i pestrý osobní a profesní background Skepty. Joseph Junior Adenuga Jr. (ročník 1982) se narodil v severní části Londýna, v Tottenhamu, kde má svou základnu dodnes. Jeho dráha se začala psát v roce 1999, kdy se společně se svým mladším bratrem Jamiem (používajícím nick Jme) stal součástí seskupení Roll Deep. Již tehdy byl magnetem na nápady, měl jasně definovaný tvůrčí potenciál a přesnou představu, kam by se chtěl postupně posunout. Zlomem pro oba se stalo založení Boy Better Know v roce 2005, což je sevřený kolektiv lidí a hlavně malé vydavatelství, zaměřující se na grime a spřízněné umělce. Dodnes tam kromě Skepty a Jme své nahrávky vydávají Jammer, Frisco, Shorty nebo Wiley.

Skepta se naplno vrhl do skládání, natáčení a produkování tracků. Kromě desek mu vyšel i stejný počet mixtapů, ten úplně první se datuje do roku 2006 a trefně jej pojmenoval svým vlastním jménem „Joseph Junior Adenuga“. Kromě těchto aktivit se stal režisérem klipů a návrhářem oblečení – Boy Better Know byli vyhledáváni i pro svá ikonická trika z počátku jejich kariéry. Skeptův široký záběr mu posléze přinesl nálepku nejvíce ovlivňující osobnosti v Británii, společnost Debrett's jej na svůj list těchto influencerů zařadila v roce 2017.

Skeptův debut, výstižně/drze pojmenovaný „Greatest Hits“, se do obchodů s muzikou dostal rok po zmíněném mixtapu. Větší rozruch však vyvolal až singl „Rolex Sweep“ z následné desky „Microphone Champion“. Obě alba vyšla v malých nákladech, ale ono grimeové podhoubí postupně bobtnalo. V dvouletém cyklu na ně navázal třetí opus „Doin' It Again“, na němž hostovali Preeya Kalidas, Chipmunk, Charlee Drew, N-DUbz nebo Diddy-Dirty Money ve Skeptově remixu jeho singlovky „Hello Good Morning“.
V roce 2012 vydal úspěšné singlovky „Hold On“ a „Make Peace Not War“ (obě se vecpaly do Top 40 britského žebříčku), ale ani to mu nepřineslo smlouvu u velkého labelu. Většina materiálu z tohoto období skončila na mixtapu „Blacklisted“, který se záhy stal vyhledávaným artiklem. Natáčení čtvrtého alba nabralo skluz, v mezičase si Skepta odskočil k filmu a zahrál si v britsko-maďarském snímku „Anti-Social“. Singl „Ladies Hit Squad“ s hostovačkou D Double E a ASAP Nast vyšel v únoru 2016 a předznamenal blížící se desku „Konnichiwa“, za kterou si Skepta následně vysloužil Merkury Prize. Právě tato deska spustila onu mánii okolo něj. Nadšení z ní jen tak neopadlo a i kritiky se předháněly ve chvále, portál Pitchfork ji dokonce nasadil i do svých Top 20 rap nahrávek roku 2016.

Již zmíněná deska „Ignorance Is Bliss“ se objevila na konci letošního května a pokračuje v nastoleném tvůrčím režimu Skepty, v dlouhém seznamu hostů pak nechybí Nafe Smallz, Key!, J Hus, Cheb Rabi, B Live, Lancey Foux, Lay-Z a Wizkid. Pozornost na sebe stahovala i vypečená singlovka „Love Me Not“ se samplem hitovky Sophie Elllis-Bextor „Murder On The Dancefloor“. Dá se předpokládat, že nemálo z nové desky zazní i na Výstavišti v Holešovicích v rámci Metronome Prague a k zodpovězení tak zůstane jen jediná otázka: dojde i na mosh pit?

Dodal: Michaela Kadlecová, Metronome Festival

METRONOME

Čtvrtek 23. 6. 2022 až Neděle 26. 6. 2022
Vystupují:
Oh Wonder (UK), Beck (USA), Nick Cave and The Bad Seeds (AUS), Underworld (UK) a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
wogeova | 01. 06. 2023 | 12:43:22
Vítejte 24hodinová výpůjční služby Dobrý den, abych Vám pomohl překonat různé finanční starosti a bez problémů čelil svým cílům v budoucnosti, předkládám Vám nabídku půjčky pro lidi v nesnázích nebo pro ty, kteří chtějí pomoci vyřešit finanční problém nebo začít podnikat. Nabízím půjčky od 30 000 Kč do 80 000 000 Kč na dobu nabídky splácení 1 až 30 let s maximální úrokovou sazbou 2 % a pro více informací z mé strany prosím napište nebo mě kontaktujte na email: wogeovahana@gmail.com nobe whatapp 420 723 117 416
Endre | 04. 06. 2022 | 04:37:02
dakany.endre@gmail.com

Potrebujete nujna posojila? Ponujamo 1,000 evrov za 500.000.000 evrov. Za več informacij nas kontaktirajte: dakany.endre@gmail.com
albaker | 31. 03. 2020 | 07:14:12
DOBRO DAN MOJ LJUDI Andore MOJ PREIZKUS, KAKO DOBIM POSOJILO, DA KUPIM HIŠO IZ NEKRETNEGA IN ŽENSKEGA POSOJILNEGA DRUŠTVA, KI JE IZDELALA FIRM ALBAKERSKEGA POSOJILA, DANES ZELO SREČAN IN BOŽJI BLAG ALBAKER POSOJIL FIRM Ime mi je maria, sem iz Andore, ki sem jo iskal resnično posojilo za zadnjih 5 mesecev, da kupim hišo, kar sem dobil je bil kup prevar, zaradi katerih sem jim zaupal in na koncu dan, vzeli so mi denar, ne da bi dali ničesar v zameno, vse moje upanje izgubil sem se zmeden in frustriran, tega nisem hotel nikoli karkoli opraviti s posojilnicami na internetu, zato sem šel prijateljici izposodila nekaj denarja, povedala sem ji vse, kar se je zgodilo, in ona je rekla, da mi lahko pomaga, da pozna kreditno podjetje, ki mi lahko pomaga pri kakršnem koli znesku posojila ki jih potrebujem z zelo nizko obrestno mero 2%, da je pravkar dobila posojila od njih, usmerila me je, kako naj zaprosim za posojilo, sem ga tako kot mi je povedala, sem se prijavila z njimi na e-pošto: albakerloanfirm@gmail.com, nikoli verjel, toda poskusil sem in na moje največje presenečenje sem dobil posojilo v 24 urah nisem mogel verjeti, Znova sem vesel in bogat in se zahvaljujem Bogu za tako posojilo podjetja, kakršna je ta, še vedno obstajajo na tej prevari povsod, prosim, svetujem vsem, ki potrebujejo posojilo po e-pošti (albakerloanfirm@gmail.com) vas ne bodo nikoli izneverili, in tvoje življenje se bo spremenilo kot moje. Hiter stik (albakerloanfirm@gmail.com) danes in dobite vaše posojilo od njih, bog blagoslovi ALBAKER POSOJILO FIRM za njihovo pristno ponudbo posojila.  Prepričajte se, da ste se za posojilo obrnili na ALBAKER POSOJILO FIRM, ker sem posojilo uspešno prejel od tega podjetja brez stresa. Obiščite njihovo e-pošto (albakerloanfirm@gmail.com)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |