FESTIVALY 2024

březen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

United Islands 2014 promění Prahu v jeden hudební ostrov

United Islands 2014 promění Prahu v jeden hudební ostrov
10. 06. 2014   |   Autor: redakce   |   Komentáře (26)
Návrat na ostrovy v centru, i úspěch sbírky na hlavní scény v Kinského zahradě prostřednictvím Hithit, provázely přípravy letošního ročníku festivalu. Vstupné bude zdarma, pouze lístky do Kinského zahrady jsou v předprodeji.
United Islands tisková konference
Tisková konference – 10. 6. 2014 dopoledne, Kinského zahrada

United Islands of Prague letos kromě tradičních míst obsadí především Kinského zahradu na Praze 5 kousek od Arbesova náměstí. Prostorný areál zajišťuje komfort návštěvníkům, krásné zelené prostředí a ideální místo pro dvě scény! Zde můžete očekávat největší koncentraci atraktivních zahraničních interpretů s tuzemskou špičkou. Vstupenky do Kinského zahrady, která má limitovanou kapacitu, koupíte v síti Ticketstream, ostatní festivalový program je zdarma.

United ISlands 2014
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Druhý „ostrov zeleně“ bude pod Petřínem, kde vyroste přírodní amfiteátr, na Kampě bude Excelent Urban Stage. Hned dvě scény (World stage a Jazz stage Českého rozhlasu) budou na nově zrevitalizovaném Střeleckém ostrově. Žofín zase ožije žánry stand-up comedy a slam-poetry a křižovatka kolem Újezda bude vyhrazena street party, disciplíně open mike a nabídne i množství stánků.

Objížďka United Islands
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Nejpohodlněji se na festival dostanete tramvají – zastávka Festivalová. Desátou hodinou však festival zdaleka nekončí a afterparty budou zdarma probíhat po mnoha pražských klubech.

United Islands - program
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

I letos jsme si pro Vás připravili něco speciálního. Afterparty s velkým „A“ se totiž chystá na sobotní večer do klubu MeetFactory, kde vystoupí se svým full setem DJ SHADOW! Kapacita však bude omezena, proto doporučujeme si zajistit včas vstupenku v předprodeji. Aktuální novinky můžete sledovat i v průběhu festivalu na našem Facebooku a Twitteru, kam nám rovněž můžete zasílat svoje fotky či videa, budeme rádi! Užijte si moře muziky kolem řeky a zachovejte nám přízeň po zbytek roku! Děkujeme!

Oficiální tisková zpráva
Hlavními hvězdami United Islands of Prague 2014 jsou zpěvačka Ella Eyre, electro-tango projekt Bajofondo z Argentiny, kytarový objev Childhood, nebo blues-beatbox duo Heymoonshaker. Vystoupí také newyorčani Hazmat Modine, rakouský Jamie Cullum v sukni Susana Sawoff, legendární DJ Shadow, holandská indie formace When We Are Wild, české objevy Voila!, Nylon Jail a také kultovní Ohm Square. Vedle dalších koncertů je nachystaný i rozmanitý doprovodný program pro děti a dospělé. Levý břeh Vltavy zůstane po dobu open air koncertů uzavřený pro dopravu. Křižovatka Újezd převezme roli pěší zóny, která propojí scény na ostrovech i Petříně s hlavními scénami v Kinského zahradě. Diváci budou ale moct přijet až do samotného centra dění i tramvají na speciálně zřízenou zastávku s názvem "Festivalová". Otevření a hudební křest Kinského zahrady se uskuteční v pátek 20. června od 14:30 pod taktovkou oblíbených Republic of Two. Pořadatelé navíc nově svolávají příznivce festivalu na sobotní dopoledne 21.6. do Kinského zahrady a na Kampu, kde se odehraje happening - takzvaný velký letní ostrovní brunch.

„Jsme rádi, že se s jedenáctým ročníkem vracíme do centra. Vážíme si možnosti nabídnout návštěvníkům jeden festivalový prostor, který propojí pro dopravu uzavřená zóna kolem křižovatky Újezd. Věříme návštěvníkům festivalu, že se budou chovat ohleduplně a uvědomují si společně s námi, že festival pořádáme uprostřed města, kde také bydlí lidé. Zároveň skutečně děkujeme všem, kterých se festival jakkoliv dotýká za trpělivost a shovívavost. Je to jednou do roka a my všem garantujeme hladký průběh. I proto po 22. hodině nočního klidu zveme po všechny tři dny festivalu největší příznivce na koncerty do klubů,“ vzkazuje jeden z organizátorů festivalu Martin Voňka.

Festival má za sebou deset ročníků. Od samého začátku oživuje veřejná místa v pražském centru, vltavské ostrovy i přilehlé lokality. „V souvislosti s propojením multižánrové kultury s městským a společenským životem i turistickým ruchem Prahy, vnímám United Islands jako skutečně mimořádně nosný projekt. Stal se v podstatě jednou z nejvýznamnějších hudebních akcí, která má navíc schopnost během hlavní sezóny na sebe vázat domácí i zahraniční návštěvníky, což je pro město jasným přínosem. Rovněž oceňuji, že organizátoři jsou nejenom dobrými dramaturgy schopni pracovat s širokým spektrem různých hudebních stylů, ale ke zvýšení atraktivnosti svého projektu uvažují o nových podnětech i čistě sami za sebe, jak o tom třeba letos svědčí úspěšně realizovaná myšlenka crowdfundingu. Po deseti úspěšných ročnících lze festival United Islands považovat za spolehlivou tradici, a pokud bychom ji neměli podporovat, cítil bych to jako naše selhán,“ vysvětluje důvody pro zapojení úřadu hlavního města náměstek primátora Václav Novotný.

Jeden festivalový ostrov
Hrát se letos bude na Střeleckém ostrově, Kampě, Žofíně, Petříně a v Kinského zahradě. V režimu pěší zóny, která všechna místa s programem propojí, budou ulice Újezd (od křižovatky na Náměstí Kinských až po Hellichovu), Vítězná a Most Legií až k Národnímu divadlu. Pěší zóna znamená, že vjezd budou mít auta s povolením festivalu United Islands a rezidenti oblasti Malé strany a Prahy 5 v blízkosti uzavírky. Uzavírka ulic je od pátku 20. 6. od 17:00 do půlnoci a v sobotu 21. 6. od 8:00 rovněž do půlnoci. Na United Islands přijeďte tramvajovými linkami 6, 9 nebo 22 až na zastávku s názvem "Festivalová". Ta bude umístěna na mostě Legií u vstupu na Střelecký ostrov.

Happening - velký letní ostrovní brunch
Na sobotu 21.6. připravili pořadatelé pro návštěvníky festivalu speciální piknik. Proběhne od jedenácti hodin v Kinského zahradě a na Kampě. Podávat se bude jak klasická snídaně s míchanými vajíčky, párky nebo vývar, ale na své si přijdou i vegetariáni. V dopoledních hodinách v sobotu poběží již i doprovodný program, takže dospělí i děti budou mít o zábavu postaráno.

11. ročník nasazuje opět vysokou laťku pro letní festivalovou sezónu
11. ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague představí přes 150 interpretů. Festival probíhá od 19. do 21. června. Začíná Klubovou nocí ve čtvrtek 19. června, kdy se ve 12 klubech představí 43 interpretů, vstup na Klubovou noc je zdarma. Pátek 20. června odstartuje hlavní open air část - začátek programu je od 14 hodin v pátek a od 11 hodin v sobotu, přičemž po hlavním programu pokračuje festival v 7 pražských klubech až do ranních hodin. Hrát se bude na 8 scénách. Festival je opět žánrově rozmanitý, takže program ocení i posluchači indie, elektroniky, rocku, jazzu, hiphopu, urban music a dalších minoritních stylů. Kompletní program naleznete na www.unitedislands.cz/program.

„Spojení kulturních aktivit pro občany a návštěvníky našeho hlavního města je to, co nás na United Islands baví. Stejně jako v předchozích ročnících chystáme pro návštěvníky festivalu a pro naše klienty vlastní aktivity,“ vysvětluje důvod spolupráce s UIOP zástupce České spořitelny Tomáš Kolář.

Doprovodný program
Doprovodný program bude letos bohatý a zasáhne doslova všechny – od dětí až po dospělé. Rozmanitost lze dokumentovat třeba na doprovodném programu Kampy. Pro děti zde bude například street-artová dílna, kde si budou moci zasprejovat, připraveny budou i graffiti exhibice. Odrostlejší jistě ocení turnaj ve stolním fotbálku a pro dospělé budou připraveny ukázky tanců či výuka sebeobrany. Ale doprovodný program bude probíhat na všech festivalových místech po oba dny. Detailněji popsaný ho proto naleznete na poslední straně - je skutečně ojedinělý a atraktivní.

Mobilní aplikace
K United Islands of Prague 2014 se letos opět chystá mobilní aplikace, která příchozím usnadní pohyb po areálu, umožní přehledně listovat v programu, ale nabídne třeba i profily vystupujících. K dispozici zdarma ke stažení bude na Apple Appstore a Google Play.

Úspěšná sbírka na HitHit
Hlavní program se uskuteční v Kinského zahradě, která je letos poprvé zpoplatněna, permanentky na oba dva dny se prodávají v předprodejní síti Ticketstream a na www.unitedislands.cz/vstupenky za 250 Kč. K prodeji budou i na místě v označených stáncích. Na uskutečnění hlavního programu se letos vybírala sbírka na crowdfundingovém portálu HitHit. Původní částka 1,6 milionu, byla nakonec díky návštěvníkům překonána. Vybralo se 1 735 216 Kč, čímž se stala rekordní sbírkou českých crowdfundingových serverů. Peníze poslouží na pronájem dvou hlavních scén, jejich ozvučení, osvětlení a zázemí pro účinkující. Dále na zázemí a služby pro diváky a v neposlední řadě na bezpečnost, úklid a ochranu Kinského zahrady. Pokrývají ale i část hudebního a nehudebního programu.
UNITED ISLANDS

UNITED ISLANDS

Čtvrtek 19. 6. 2014 až Sobota 21. 6. 2014
zdarma, Kinského zahrada 250 Kč v předprodeji
Vystupují:
123 (Turecko), Adrian T Bell (UK/CZ), Aid Kid, Audiot, Bajofondo (Argentina), Betty Bears (Izrael), Bitosti, Brian Charette (USA/CZ), Deaths, Dena (Bulharsko), Devla (Izrael), Dignity Dope, Ella Eyre (UK), Fallgrapp (SK), Garden City Movement (Izrael), Hazmat Modine (USA), Heymoonshaker (UK), Holy, Houpací koně, Hugo Kant (FR), Childhood, Ille, Kamp! (PL),Katarzia (SK), Kewu, Kieslowski, Kittchen ,Lanugo, LFNT (Izrael) ,Manon Meurt ,Mayen, MGDLN, Modre Hory (SK), Mydy Rabycad, Never Sol, Nylon Jail, Ohm Square, Oratnitza (Bulharsko), post-hudba, Prodavač, Repetitor (Srbsko), Ritchie Ruftone (UK), Susana Sawoff (Rakousko), The Dumplings (PL), The Finally, The Hearing (FIN), The Unusual History of Ether (Irsko, Dánsko), The Angelcy (Izrael), Tigerhead, Toi Let (Švédsko), Trains of Thoughts (Rakousko), VeitB, Velvet Two Stripes (Švýcarsko), Vložte Kočku, Voila, VR Nobody , When we are wild (Nizozemí)
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Martin | 23. 06. 2014 | 08:31:05
United Isalnds letos dobrý, pár hodně dobrých koncertů bylo, nejlepší asi Střelák, ale bylo to oproti loňsku hodně roztahaný a těžko se dalo přebíhat z podia na podium jak to třeba bylo loni na Ladronce. Těch 60 000 je fakt nesmysl, byla tak třetina co loni takže maximálně tak 20 000, spíš to vypadá, že pořadatelé už nesmí udávat menší počty, Kinského zahrada byla poloprázdná

Já | 23. 06. 2014 | 08:17:33
Jsem rád, že United Islands v Praze existují a přeju festivalu štěstí i do budoucna, ale 60000 návštěvníků je naprostá hovadina, kromě Kinského zshrady (kde jsem nebyl) byla pódia poloprázdná.

super | 23. 06. 2014 | 10:24:14
byl to parádní festival!

super | 24. 06. 2013 | 09:29:18
byl to parádní festival!

PR4GUE ID | 18. 06. 2013 | 03:25:13
ta klubova noc stoji pekne za hovno..

adam | 21. 05. 2013 | 01:20:29
škoda že to už nebude na střeleckém ostrově!

Dan | 24. 06. 2012 | 07:16:12
výborný festival se vstupem zdarma, děkuji pořadatelům!
Tilburg | 27. 06. 2011 | 08:39:06
Cau v patek se poznal na strelaku dve skvely slecny ale nejak sem to podelal a rad bych se jim omluvil. jsou z ostravy ale pracuji v praze a bydli v kobylisych.kdyby jste nekdo vedel o koho jde,reknete ze je hledam diky jirka

pouris | 08. 06. 2011 | 07:28:06
tak to je vrchol .. s tím se mělo něco dělat!!!

ktmn | 19. 06. 2010 | 08:04:15
to je teda hrozná vizitka :)


michal11 | 13. 05. 2010 | 06:01:02
ja jsem taky angličan

tak tohle je fakt krásná vizitka! :-) OSTUDA!

http://www.youtube.com/watch?v=_MzQMsFdWLY

pítr | 13. 05. 2010 | 12:39:02
ej .. to bude zase kalbička .. všechno si proběhnu .. kapelky, dje .. ojojoj .. jak já se těším

Barbora | 13. 05. 2010 | 12:14:33
Festival Partner

V letošním roce budeme nově zavádět možnost pro naše fanoušky, aby se zakoupením festivalového pasu, stali partnery United islands a podpořili ho touto cestou. Cena je opravdu symbolická - 100 Kč. Pasy budou poprvé k dostání na koncertě noJazz, který United Islands pořádají 27. května v Lucerna Music Baru. Partnerské pasy budou také k dostání ve vybraných klubech, ve kterých 24. června proběhne Klubová noc United islands. Zakoupit si je můžete také přímo na místě po oba dny festivalu. A co jako partner festivalu zíkáte? Kromě kompletního katalogu, mapy a cd s mp3 účinkujících letošního ročníku i různé bonusy od našich partnerů nebo cd kapel vystupujících na festivalu. pro více info sledujte www.unitedislands.cz

Tomáš | 09. 04. 2010 | 11:14:42
vstupné

Nechcete zavést alespoń symbolické vstupné? Loni bylo na střeláku už tak dost narváno a myslím, že je nás spousta, který by tu muziku rádi slyšeli i za nějakou tu kačku, ale v pohodě...

Míša | 02. 03. 2010 | 03:25:22
Jééé

Jupííí, už aby to bylo ))
aa | 02. 03. 2010 | 03:08:17
první jména 2010

The Cinematics, Amparo Sanchez, Intima, Miloopa, Xindl X, Sporto, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas, Burana orchester
Jirka Kružík | 20. 06. 2008 | 06:36:42
Vstup zdarma Fajn
Krysicka | 14. 06. 2008 | 07:50:01
KOMPLETNÍ PROGRAM OSTROVŮ

http://www.unitedislands.cz/program.php
bara | 12. 06. 2008 | 07:50:42
BAUCHKLANG v Pardubicích

všechno ne. Odpověď United Islands of Pargue: "ad. Bauchklang: už je to delší dobu, co jsme zde psali, že nepřijedou. Beatbox zastupuje Beatburger band a představí se na Dětském ostrově 21.června v 17 hodin."
Takže definitivně: BAUCHKLANG opravdu jen 13.6. ve 22.30 v Pardubicích za 100Kč na Ostrovy/Islands.
ozzby | 10. 06. 2008 | 07:36:06
baara krato

rekl bych ze vse je tak jak ma byt .-)
baara krato | 09. 06. 2008 | 05:35:25
asi omyl

podařilo se vám v upoutávce drobné fauxpas. bauchklang jsou hvězdou jednoho červnového festivalu, Ostrovy-Islands v Pardubicích, který mimochodem nemáte ani mezi uvedenými festivaly. zkuste se mrknout na www.ostrovy-islands.cz. budeme rádi, když náš festival taky uvedete, díky. organizátoři Pardubických Ostrovů.
stepan | 03. 06. 2008 | 07:53:07
program

je uz nekde mozne zjistit presny program festivalu?nejde mi o hodiny ale alespon v ktery den kdo hraje.dekuji
helena | 24. 05. 2008 | 06:51:06
bauchklang

trosku nechapu, ze tam ty bauchklang nemaji napsany mezi umelcema na svych strankach, kdyz jsou to nejlakavejsi
bidlobond | 15. 05. 2008 | 11:59:52
jooo,to je dobre..,ale sel bych s rodinkou i tak,jak ostatne parta kamosu kazdorocne.Pohoda zvlast pri peknem pocasi...
pistolero | 13. 05. 2008 | 06:57:24
vyhovujici.. kdyz bude hezky.. urcite zajdu..
tak trochu jine eventy jsou taky potreba.. ne jen ty kde se schazej jen porad ty samy party people v obleckach a kouli v puse :)
Moderátor | 13. 05. 2008 | 02:18:08
UNITED ISLANDS OF PRAGUE

Jak se vám líbí letošní program se vstupem zdarma? .o)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |