FESTIVALY 2020

říjen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
17

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
18

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
22.5. - 22.5.
10.6. - 12.6.
17.6. - 19.6.
1.7. - 4.7.
14.7. - 17.7.
22.7. - 25.7.
20.8. - 21.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
8.7. - 10.7.

Nová Růže znovu zahraje, na Benátské

Nová Růže znovu zahraje, na Benátské
26. 06. 2015   |   Autor: redakce   |   Komentáře (1)
(Promotion) Jedna z nejzásadnějších českých kapel devadesátých let – Nová Růže, která se loni v listopadu po 22 letech vrátila na koncertní pódia, plánuje premiéru na velkém festivale.
V neděli 26. července vystoupí po půlnoci na hlavním pódiu Benátské! ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pro její fanoušky plánuje živé vystoupení, které dá vzpomenout na dobu, kdy kapela patřila ke špičce české rockové scény. V hodinovém setu se na pódiu objeví celá původní sestava, tedy baskytarista Vilém Čok, klávesista Ota Balage, kytarista Petr Roškaňuk a bubeník František Hönig. Populární hudebníky, kteří zahrají průřez největších hitů včetně Anděla fantazie, Kariéry nebo Rapl 'N' Rollu, doplní doprovodné vokalistky.

Nová Růže

Až do konce června je poslední šance koupit lístky na Benátskou! za zvýhodněnou cenu. Na 1149 korun přijde elektronická vstupenka na celý festival při registraci na jméno. Přenosný lístek bez registrace, který zájemcům dorazí mailem, přijde na 1199 korun. Vstupenka v kamenných prodejnách vyjde na 1279 korun. Festival letos láká na rockové Helloween, disco legendu Village People a jména české domácí špičky včetně Davida Kollera, Chinaski, Mekyho Žbirky, Anety Langerové, Michala Hrůzy, Vladimíra Mišíka, No Name, Lenny či Václava Neckáře.

„Lepší závěr Benátské jsme si nemohli přát. Kapelu samozřejmě pamatujeme z dob, kdy byla největším rivalem Lucie a navíc sledujeme i kritiky, které o jejím loňském comebacku píší, že se povedl, a že řada z tehdejších písní Nové Růže přežila dobu,“ říká ředitel Benátské Pavel Mikez.

„Těšíme se na lidi, kteří se na nás přijdou podívat. Velká stage bude Nové Růži vyhovovat. Jednak máme nové sboristky a navíc my na malých pódiích nehrajeme,“ říká s úsměvem klávesista Nové Růže Ota Balage, který připomíná, že kapela se rozpadla ještě před tím, než v Česku začaly fungovat velké hudební festivaly, jak je známe dnes. „Takže se dá říct, že pro Novou Růži je to festivalová premiéra. Nadrtíme to tam! Starší jsme lepší, než jsme byli mladší,“ dodává.

Podle baskytaristy Viléma Čoka má kapela připravený playlist, který podtrhne hitovost i rozmanitost repertoáru Nové Růže. „My se těšíme a fanouškům vzkazujeme: ten kdo vydrží na náš set po půlnoci, nebude litovat,“ láká na koncert.

Členové Nové Růže už dříve uvedli, že za jejich comebackem stojí nesčetná přání fanoušků a lákavá možnost představit tehdejší hudební materiál i publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let.

Novinkami letošní Benátské! jsou kromě muziky další scéna či netradiční muzikantská rodinná spojení na pódiu. Organizátoři lákají i na další výhody a doplňkový program jako jsou příměstský tábor pro děti návštěvníků, dětská zóna s atraktivním programem, zvýhodněné podmínky vstupu na lanovku na Ještěd, do muzeí a galerií či bazénu nebo setkání s fotbalisty libereckého Slovanu a hokejisty Bílých tygrů.

Lákavý bude i každoroční tematicky zaměřený Večírek pro nedočkavé, kterým vždycky ve čtvrtek festival začíná. Tentokrát bude věnovaný legendární hanspaulské hudební scéně. Kromě Žlutého psa se na hlavním pódiu vystřídají třeba Ivan Hlas, YoYo Band nebo Krausberry.

NOVÁ RŮŽE
Nová Růže vznikla koncem roku 1988 a již v prvním otištěném článku ji novináři označili jako supergroup. Muzikanti totiž předtím nebo souběžně s Novou Růží působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. V letech 1990 a 1991 vydali hudebníci dvě na tehdejší dobu nadprůměrná alba označená krátce „Nová Růže“ a „Nová Růže ´91“.

Po rozpadu se Vilém Čok věnoval své sólové rockové kariéře (10 alb), stal se vyhledávaným muzikálovým hercem nebo vystupoval s obnoveným Pražským výběrem. Jeho kolega Ota Balage za tu dobu vymyslel a založil úspěšné BSP, vydal sólové album nebo šéfoval orchestrům úspěšných muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se zase podílel na nezaměnitelném zvuku Žlutého psa, se kterým natočil i slavnou Sametovou, a bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje a činely.

Dodal: Roman Helcl, BrainZone Promotion

BENÁTSKÁ

Čtvrtek 23. 7. 2015 až Neděle 26. 7. 2015
od 1199 Kč
Vystupují:
Helloween (DE), Village People (USA), Alkehol, Desmod (SK), Doctor PP, Doga, Gang ala basta, Harlej, Chinaski, Kamil Střihavka, Lenny, Meky Žbirka (SK), Nebe, No Name (SK), Rybičky 48, Stromboli, Škwor, Walda Gang, Wohnout, Xindl X, Žlutý pes, Ivan Hlas, Yo Yo Band, Krausberry, Bluesberry, Honza Kalousek a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Hašašíra | 16. 08. 2015 | 10:18:30
Vilda Čok

Vilda je pořád borec a Benátská, to je pro mě ten NEJ NEJ fesťák, letos jsem si ho parádně užil! Palec hore!

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |