Richie Hawtin nedorazil na Balaton
Druhý den nabízel neuvěřitelný line-up na všech stageích. Vše začalo na Main, kde vystoupili Goldfrapp, které se mi bohužel nepodařilo zastihnout. Tak jsme se zaujetím očekávali vystoupení domácí kapelky Quimby, na které se sešlo postupem času poměrně hodně lidí. Dominující saxofon měl originální kouzlo a dotvářel příjemnou atmosféru tohoto vystoupení balancujícího na hranici break-pop-folku. Po nich následoval tolik očekávaný okamžik, příchod Massive Attack, kteří první skladbou začali únavné „chill“ vystoupení, po hodině pohledu na jejich show jsem smutně odešel. Poslední tři tracky, které údajně byly ty, na které jsem čekal někdy v půlce, zasněly právě v tomto přídavku. Nasledovalo několik málo minut vystoupení Koop.
Poté byl Observer pro nás tím správným lákadlem a důvodem prvně navštívit obří stan s názvem Samsung mobile aréna, který bych přirovnal k malé T-Mobile aréně, kde občas nastávaly výpadky proudu. Kupodivu ve stanu nebylo takové horko a to díky větrákům, které do stanu vháněli neustále čerstvý vzduch. Po něm své umění předvedl Armin van Buuren, ale to už jsem zase byl na T-mobile terasz stagei, na domácím minimalistovi Hot X. Ten předvedl klasický „minusácký“ sound. O tomto dji podle mého ještě mnohé uslyšíme. Dobrý warm-up na Richieho, bohužel radost nám zkazil nápis na projekci - Richie Hawtin nedorazí! Nasledne jsme ptali proč a dostávalo se nám odpověď. Nezaplacen! Velké zklamání. Celé to za něho odehrál, s pár deskami v kufru, Hot X a opravdu předvedl vynikající set, který po něm ještě vygradoval do experimentálního minimal techna dj Igor do Urden.
Dnes se opět chystáme pomalu vyrazit a to na taková jména jako Gantleman, The B-52s, Booka Shade, David Guetta, Nicola Conte, Ricardo Tobar live, James Holden, Krafty Kuts a další skrývající se překvapení v množství neznámých jmen v dnešním line-upu.