FESTIVALY 2024

únor
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Radio Wave představí na United Islands naděje tuzemské scény

Radio Wave představí na United Islands naděje tuzemské scény
21. 06. 2016   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Pražský multižánrový festival United Islands of Prague proběhne v červnu již po třinácté. Hudbou a zajímavým doprovodným programem oživí Kinského zahradu, Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží.
Letos poprvé bude jeho hlavní program probíhat především v sobotu a v neděli 25. a 26. června, kdy se představí zajímavé tuzemské i zahraniční objevy. Na Radio Wave Stage vystoupí naděje domácí hudební scény - indie kapela Orient, pražské trio Role, roztančení Killiekrankie, multinstrumentalista Tomáš J. Holý, ostravští indierockeři Places, nadějný projekt Jana Hrubého Pandoo a vítěz soutěže Donauinselfest, kapela Fran San Disco z Rakouska. Hlavní program festivalu již tradičně předznamená Klubová noc, která proběhne ve čtvrtek 23. června v pražských hudebních klubech. Vstup na festival United Islands of Prague je letos opět díky podpoře hl. m. Prahy a partnerů zcela zdarma. 

Role

Během posledního červnového víkendu na festivalu United Islands of Prague vystoupí více než 100 kapel a hudebních interpretů z  Dánska, Nizozemska, Lucemburska, Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, Estonska, Chorvatska, Rumunska, Izraele nebo Portugalska. Letošní ročník festivalu představí ale také objevy tuzemské hudební scény, a to i ve spolupráci s pořadem Startér stanice Radia Wave, který se dramaturgicky podílí na výběru interpretů pro jednu ze scén festivalu United Islands. Startér je hitparáda neobjevených talentů, kterým předpovídáme velkou budoucnost. Letos ty nejúspěšnější a nejzajímavější hudební projekty představíme i na pódiu Radio Wave Stage na festivalu United Islands of Prague a také v rámci Klubové noci v Roxy,” vysvětluje šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Sobotní vystoupení na pódiu Radio Wave Stage zahájí nováčci české indie scény, kapela February. Srdcerváči z Ostravy, kteří za sebou mají teprve pár měsíců existence, se už svým trackem Hide Me Under Autumn Leaves stihli zapsat do povědomí nejen posluchačů Radia Wave. Emoce vystřídá temná energie pražského tria Orient. Na pódiu nebude chybět ani garáž-popová kapela Role. Sobotní program zakončí Jan Kostěra a Jiří Machů z roztančených Killiekrankie. Energie jejich psychedelické, kolotočářské elektroniky připomíná nejlepší Battles nebo trio Medeski, Martin and Wood. 

V neděli vystoupí multinstrumentalista Tomáš J. Holý. Na pódiu ho vystřídá vítěz soutěže Donauinselfestu, rakouská skupina Fran San Disco, která svým debutovým albem Reality Show vezme návštěvníky festivalu United Islands na dobrodružnou cestu z hloubi lidské duše přes pouštní step domácích plání a tmavou městskou džungli až do dalekého univerza. Následovat budou ostravští indierockeři Places, kteří spolu hrají už šest let, na kontě mají tři EP a čerstvý debut Distant Edges. Právě na něm Places ukázali, že hudebně vyzráli. Na závěr druhého festivalového dne se představí Jan Hrubý s nadějným projektem Pandoo. Student filozofie na pařížské Sorbonně si svoje zadumané, avšak neodbytně houpavé skladby schovával pro hrstku známých Francouzů, než se rozhodl přizvat k poslechu i Radio Wave a pořad Startér. Po pár týdnech od rádiové premiéry mluví o Pandoo všichni milovníci Bonoba, José Gonzaleze nebo Owena Paletta. Jistě si nenechají ujít jeden z prvních českých koncertů této budoucí hvězdy domácí scény. "Na stagi Radia Wave se objeví i vítěz letošního ročníku Startéru, o němž bude rozhodnuto hlasováním posluchačů 13. 6. Cenu mu předají zástupci poroty Startéru. Vstupy ze stage na Střeleckém ostrově budeme v sobotu a v neděli přenášet také živě do vysílání na Radiu Wave," říká jeden z moderátorů Startéru Jonáš Zbořil.

United Islands of Prague nabídne také pestrý a originální doprovodný program. Vstup na festival bude letos opět zcela zdarma. Kompletní program festivalu je uveden na webových stránkách www.unitedislands.cz.

Dodal: Eliška Míkovcová, piaristi.cz
UNITED ISLANDS

UNITED ISLANDS

Čtvrtek 23. 6. 2016 až Sobota 25. 6. 2016
Vystupují:
L’Aupaire, Leyya, Brodka, Zeid Hamdan a Maii Waleed, Leaders of Men, Vltava, Monika Načeva a Michal Pavlíček + quarteto, Get Your Gun, Marafona, Trad Attack, When Airy Met Fairy, Playground Zero, St. Tropez, Ori, Zebelov, San Fran Disco, Sisa Feher, The Splender, Rozhlasový big band Gustava Broma, Piano, Emma Smetana, VyJakoMy, Ponk, Gits, Hard to Frame, Groove Hub, Carpet Cabinet, Jezzevec, Break Rolls, Džezvica, Jimmy Pé, Bulp, Nero Scartch, Apollinaire, VR Nobody, U-Prag, Potmě, Galen, Foggy Fogosh, Tomáš J Holý, Mulholand Blue, Places, These Days, Agu, Ptakustik, Bob O´Keeffe, Anakver, Emozpěv, Maela, Čáry Života, The Probe, VyJakoMy, Define Me, Hope Astronaut, Legendary Buccaneers, Bára Zemková, Jay Delver Band, Skeptemistic, Disconnexion, The Odd Gifts, The 26, John Hayllor, The Crushers, What’s Your Favourite Number, pale coy, Tvar Bez Formy, DRVGS, Bratří veselí, Le Dva, Petr Langr, Cigarette Syndrome, Pohár, Lukas Landa, Kannout, Afterpills Factory, Aitcher Clark, Wierdsky, Papyllon, Buy Her Sugar, Fuzzy2102, VIYU
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |