FESTIVALY 2024

červen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny
20. 06. 2016   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Více než 9500 minut hudby, přes 200 koncertů, vystoupení, představení a DJ setů, patnáct velkých, menších i originálních komorních scén, a k tomu navíc busking, street show, fire show, sportovní exhibice a festivalové turnaje… Nabitý program festivalu Rock for People slibuje tři dny plné jedinečných nejen hudebních zážitků.  
Mezi 3. a 5. červencem do Hradce Králové míří legendární Massive Attack, punkoví matadoři The Offspring, populární Chvrches a The 1975, živelní Enter Shikari, k tanci zvoucí držitelé Grammy Nero a drum'n'bassoví kouzelníci The Qemists nebo přední metalová kapela Bullet for My Valentine. Pestrou mozaiku doplní i dobře známá jména české a slovenské hudební scény v čele s Richardem Müllerem, kapelami Tři sestry, Monkey Business, Mydy Rabycad nebo Horkýže Slíže. 

the Offspring

Žít a znít to ovšem nebude jen na hlavních podiích. Hudba ve všech možných podobách a polohách zaplní doslova všechny kouty Festivalparku. Kromě dvou hlavních stageí to budou zahraniční i domácí kapely rozehrávat až do pozdních nočních, a mnohdy i brzkých ranních, hodin také na Šapitó stage a Hard Rock Café stage. Druhou jmenovanou by neměli vynechat zejména příznivci říznější muziky. Naopak všichni fanoušci české hudební scény by měli zamířit k  Symbio+ stage, kde je přivítají mimo jiné The Chancers, Poletíme?, Jiří Schmitzer nebo Thom Artway. 

Rock for People ovšem nenabízí pouze hudbu. Ve Festivalparku vyroste scéna nového cirkusu, kde se v režii věhlasného souboru La Putyka mohou návštěvníci těšit na dechberoucí akrobatické výkony, kabaret, cirkus i tanec.  Nejen hudební historii z doby před pádem železné opony připomene výstava Jazzová sekce 1971 – 1988. To je pouze malá ochutnávka z nehudebního programu – stylovou „pouliční“ scénu se speciálním programem připravuje divadlo Studna, návštěvníci se mohou těšit na street art, site specific show, festivalové turnaje, chill-out zóny…

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Tři dny plné hudby
Rock for People slibuje tři dny plné hudby nejrůznějších žánrů od kytarovek, přes rock ve všech jeho podobách, až po drum’n’bass či dubstep. Kapely jako Massive Attack, The Offspring, Chvrches, The 1975, Skillet, Enter Shikari či Anti-Flag jsou zárukou, že bude co poslouchat. Taneční party rozproudí domácí i zahraniční DJ’s a producenti, mezi jinými Nero, The Qemists či Roni Size. Na své si přijdou i fanoušci tvrdších hudebních žánrů. Do Hradce míří například američtí Five Finger Death Punch, metaloví Bullet for My Valentine či řízní Turbowolf. 

the 1975

Pozornost však zasluhují nejen zahraniční kapely. Na svou loňskou úspěšnou premiéru naváže koncept Show Time Party neboli lodních kontejnerů ukrývajících nejen DJe a zvukový aparát, ale také profi tanečnice. Skutečně originální ska party slibuje starý žlutý školní autobus, ve kterém to rozpálí Bazzookas. Pro ty, kteří budou chtít okusit pravou táborákovou a táborovou atmosféru, zavzpomínat si nebo se rovnou sami zapojit bude připravená populární Táborák stage. Chybět nebude ani originální spojení jukeboxu a živé kapely, které zprostředkuje Live Jukebox. Stačí vhodit minci a vybrat si svou oblíbenou písničku. Ve večerních hodinách budou v areálu k vidění lidé tančící zdánlivě bez hudby, to je populární Silent disco, kde budou DJs hrát návštěvníkům přímo do sluchátek. Nesmíme zapomenout ani na Urban Wave, Čistý festival stage a bevcan stage. 

Nejen hudbou živ je člověk
Scéna nového cirkusu vyroste na festivalu v barvách Kofoly. Po dva dny, v pondělí 4. července a v úterý 5. července zde budou své neskutečné hrátky se zemskou přitažlivostí předvádět členové věhlasného Cirku La Putyka. Představí ukázky z představení Airground, v němž se cirkusová umění (závěsná akrobacie, acro-yoga a další) prolínají s živou hudbou a s prvky pohybového a tanečního divadla. Show bude zároveň obohacená o akrobatickou houpačku teeterboard a skvělá švédská akrobatka Kajsa Bohlin předvede své vystoupení na cyr-wheel. Návštěvníci se mohou těšit na tři vystoupení denně s tím, že vždy třetí vystoupení se odehraje večer formou late nite show s lightdesignem.

Do krušné doby před pádem železné opony zavede návštěvníky výstava Jazzová sekce 1971 – 1988. V prostorách jednoho z hangárů představí na 21 panelech činnost Jazzové sekce v období od počátku 70. let až do doby, kdy vyvrcholily represe tehdejší státních orgánů vůči Jazzové sekci. 

Kdo si hraje, nezlobí
Na své si přijdou také příznivci sportu všeho druhu. Všechno odstartuje tradiční festivalová cyklojízda. Na samotném festivalu se pak uskuteční několik exhibic na U-rampě včetně závodu na minirampě, jež je součástí Českého skateboardového poháru. Kdo ke sportování potřebuje balón, toho jistě potěší hřiště na beach volejbal či nohejbal nebo basketbalový koš. Pořadatelé myslí i na dámy, které si budou moci zacvičit jógu či aerobic. A nezapomínají ani na tzv. „hospodské“ sporty - stolní fotbálek, šipky nebo si návštěvníci budou moci vyzkoušet pukec a třeba se i přihlásit do Turnaje měst.

Gastronomický koncert s vybranou hudební přílohou
Letošní Rock for People čeká doslova gastro revoluce. Vůbec poprvé se na něm bude konat food festival sestavený z předních catererů a gastro konceptů z ČR i ze zahraničí. Ambasadorem se stal Zdeněk Střížek. Ten je zakladatelem Burgerfestu, jednoho z největších food festivalů v České republice, a majitelem vyhlášené burgrárny Bejzmentu. „Milovníkům dobrého jídla a pití nabídneme pestrou škálu gastronomických zážitků. Hlavním kritériem výběru účastníků festivalu je moderní, ale i jedinečná gastronomie využívající pouze čerstvé, lokální suroviny a skvělý servis. Těšit se můžete třeba na vietnamské speciality, ukázky gruzínské, chorvatské nebo slovinské kuchyně. Nebudou chybět ani všeobecně oblíbené hamburgery nebo naopak menu pro vegetariány a vegany,“ říká Zdeněk Střížek.

Dodal: Lucie Čunderliková, SMART Communication s.r.o.

ROCK FOR PEOPLE

Neděle 3. 7. 2016 až Úterý 5. 7. 2016
od 1100 Kč
Vystupují:
Massive Attack, The Offspring, Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch, The 1975, Chvrches, Skillet, Nero DJ set, Enter Shikari, ANTI-FLAG, Royal Republic, X Ambassadors, The Qemists, Our Last Night, Saul Williams, Ho99o9, Turbowolf, Arcane Roots, John Coffey, Astronautalis, The Correspondents, Bazzookas, Raveneye, Tired Lion, Dead!, The Paranoid, Repetitor, Otherkin, It’s Everyone Else a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |