FESTIVALY 2024

červenec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Anti-Flag a Turbowolf na Rock for People

Anti-Flag a Turbowolf na Rock for People
24. 02. 2016   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Ačkoliv léto je ještě v nedohlednu, organizátoři Rock for People nezahálí a připravili si pro své fanoušky čerstvou várku zahraničních kapel. Do Hradce Králové zamíří na začátku července pensylvánští Anti-Flag, kteří s úspěchem brázdí světové punkové vody již bez mála tři desetiletí.
Vezou s sebou nejen své největší hity, ale i nejnovější album American Spring. Letošní line-up ozdobí také energičtí britští rockeři Turbowolf, další zahraniční kapely budou zveřejňovány na webových stránkách festivalu v průběhu tohoto týdne.

Ještě než se v létě otevřou brány hradeckého Festivalparku, můžou se fanoušci naladit na tu správnou hudební notu dalšími dvěma ze série samostatných koncertů pořádaných pod hlavičkou Rock for People. Po úspěšném lednovém koncertu kanadských Three Days Grace se nyní v české premiéře představí multitalentovaný britský zpěvák King Charles. Svůj originální hudební mix oscilující mezi alternativním pop folkem a surf rockem předvede 6. dubna 2016 v pražském klubu Roxy. Další koncert bude 19. června patřit britské kapele The Heavy. Ti, kteří mají rádi rock okořeněný špetkou soulu, hip-hopu a notnou dávkou retra, by si tuhle čtveřici rozhodně neměli nechat ujít. 

Informace o festivalu i samostatných koncertech na www.rockforpeople.cz.

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festivalparku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři The Offspring, dále vystoupí Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch,  Enter Shikari, Royal Republic, Our Last Night, Saul Williams, Ho99o9, Bazzookas a další. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji do 29.2.2016 za cenu 1350 Kč. K dispozici je také speciální edice vstupenek pro juniory od 15 do 17 let za cenu 900 Kč. V prodeji jsou i vstupenky pro děti, seniory a držitele průkazu ZTP.

Anti-Flag

Čtveřice ve složení Justin Sane, Chris Barker, Chris Head a Pat Thetic, jinak známá pod názvem Anti-Flag, je proslulá svou nevyčerpatelnou energií, silnými melodiemi a především údernými texty, ve kterých se nebojí jít až na dřeň. Na mušku si s velkým gustem berou vládní systémy, válečnou politiku nebo bezohlednost korporací. Ostatně punk a společenská angažovanost k sobě podle nich neoddělitelně patří. „Punk je pro nás stavem mysli, z něhož se nelze jen tak snadno vyléčit,“ svěřili se v jednom z rozhovorů. Kapela vznikla v roce 1988, ale první album Die for the Government  vydali až téměř po deseti letech. Do širšího povědomí se pak dostali v roce 2001 s deskou Underground. Zatím posledním, v pořadí desátým studiovým albem, je American Spring, které spatřilo světlo světa loni na jaře. 

Heavy rockové uskupení Turbowolf se mělo na Rock for People objevit již v loňském roce, ale nakonec to nevyšlo. Letos to však všem návštěvníkům bohatě vynahradí! Svůj věhlas si tahle kapela od roku svého vzniku, tedy od roku 2008, vybudovala zejména na sebevědomých a energických živých show. Rázná kombinace heavy metalu, rocku a elektronických vstupů rozhodně potěší všechny, kteří holdují tvrdší muzice. Poslední studiové album Two Hands vydali vloni. 

The Heavy - s takovým názvem je jasné, že tahle čtveřice z britského Bathu nemá svůj repertoár postavený na přeslazených melodiích. Rockový základ úspěšně promíchávají s funkem, soulem i hip-hopem a navíc to okoření trochou retra. Tenhle recept jim úspěšně funguje už od jejich debutu Great Vengeance and Furious Fire v roce 2007. Název odkazoval k legendární hlášce Samuela L. Jacksona v Pulp Fiction a jakoby tím předznamenali svou další cestu, protože s filmovým průmyslem se jejich cesty kříží dodnes. Variace jejich skladby „Same Ol“ byla použita v traileru k poslednímu Taratinovu filmu Osm hrozných. Skladby How You Like Me Now? nebo What Makes a Good Man z jejich dalších alb zazněly v řadě televizních sérií (Pravá krev, Kravaťáci, Upíří deníky, Vincentův svět, ...), filmů (Boxer, Šéfové na zabití, ...) a počítačových her (Borderlands 2, Sleeping Dogs). Na letošní jaro plánují vydání v pořadí čtvrtého alba Hurt & the Merciless, které osobně představí například na legendární Coachelle a o pár týdnů později i v Praze.

Dodal: Silvie Marková, SMART Communication

ROCK FOR PEOPLE

Neděle 3. 7. 2016 až Úterý 5. 7. 2016
od 1100 Kč
Vystupují:
Massive Attack, The Offspring, Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch, The 1975, Chvrches, Skillet, Nero DJ set, Enter Shikari, ANTI-FLAG, Royal Republic, X Ambassadors, The Qemists, Our Last Night, Saul Williams, Ho99o9, Turbowolf, Arcane Roots, John Coffey, Astronautalis, The Correspondents, Bazzookas, Raveneye, Tired Lion, Dead!, The Paranoid, Repetitor, Otherkin, It’s Everyone Else a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |