FESTIVALY 2022

září
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Svojšice po patnácté a naposled. Naposled?

Svojšice po patnácté a naposled. Naposled?
26. 06. 2015   |   Autor: YannD   |   Komentáře (50)
Jindy opuštěný areál Svojšického amfiteátru se v sobotu 20. června, jako už hodně krát, proměnil v techno arénu, kde nebyly k vidění souboje, nýbrž symbióza party people, dj´s a pořadatelů umocněná vědomím, že je to nejspíš naposledy.
Pamatuju si, jak jsem ve vlaku objevil nálepku s logem Svojšic. Měla zelenou, trochu jedovatou barvu asi jako pasta Fluora a kulaté logo s jednoduchým panáčkem. Opatrně jsem ji slepil a měl ji pak hrdě doma. Svět taneční hudby byl v ČR na vrcholu, já jej začal objevovat a Svojšice byly už tehdy pojem. Je to už více než 10 let, tuším, že nálepka byla k roku 2001, možná dva, čert to vem, dávno se už rozpadla, logo i grafická podoba se změnila, spolu s nimi i tisíce lidí, co Svojšicemi prošli a ze spousty prokalených nocí jsou jen vzpomínky. Co zůstalo po celou éru Svojšic stejné, je místo, které festivalu dávalo ducha a přístup, který jej zhmotňoval.

Svatojánská noc a přírodní amfiteátr tvořily až pohádkovou kulisu, kdy chyběly už jen tradiční velké ohně, co by symbol slunce na vrcholu svých sil a atmosféra by dosahovala mystických výšin. Magická ale atmosféra byla i tak. Zatímco se dvacátý červen lámal do jednadvacátého, dějiny taneční hudby v Čechách dopisovaly jednu ze svých podstatných kapitol věnovanou Svojšicím a ty tak, jako každý rok, skutečně otevřely letní festivalovou sezónu. Sezónu plnou bezejmenných festivalů, co nestojí za řeč a prostou ryze tanečních open airů. Je to marný, Svojšice budou chybět a mít nezastupitelné místo a možná i pro to anebo právě proto, dorazilo letos opravdu hodně lidí. Příjemné překvapení hned po bezproblémovém vstupu, těsně před šlápnutím na pověstné schody, před nimiž se každý správný návštěvník Svojšic musí zastavit a nejprve se rozhlédnout na nádheru pod sebou.

A pak se do ní vrhnout a nechat se unášet. Hudbou, atmosférou, pohledy na lidi okolo, do korun stromů na okrajích, do nebe nad námi, co se chvíli co chvíli schovávalo za mraky a tu tam Svojšice pokropilo deštěm, který jakoby nebyl tím deštěm, co otravuje, ale životabudičem, když už vám nohy nechtěly unavené tancem sloužit. Tohle je jedna z těch pověstných krás Svojšic, vše se přijímá s úsměvem na rtech, klidem a radostí, prostou radostí z toho, že jsme po roce opět tady. Techno je všechno a techno jsou Svojšice.

Jedna ze zajímavostí Svojšic je fakt, že ač pevně daný areál s pevným středobodem, hlavní stagí, vypadají každé Svojšice malinko jinak. Letos byl areál komornější, o dvou open air a jedné indoor scénách. Zaparkovaný bus, totiž Red Bull Tour bus, co křižuje mnohé letní festivaly a například loni na RfP na něm nouzově vystupoval Steven Seagal se svým bluesovým projektem, plnil na Svojškách úlohu DnB stage. Během mého prvotního seznámení s areálem na něm „řídila“ djane Snookey z BasSistaz crew se svým neurofunk laděným setem.

Ještě předtím jsem na hlavní stagi zastihnul Chrise Sadlera, který má aktuálně již rok pod palcem svůj vlastní Climax Digital Recording a pod prsty stále stejně dobrý zvuk. Ten se lehce změnil po té, co otěže mixu převzal Luke Sun, přitvrdil a v podobně tvrdším duchu se nesla takřka celá noc. Tam kde začal být Luke Sun až příliš jednotvárný, tam začal Kaisersoze vracet všechny sluchové buňky do hry. Zahrál nejvíc experimentální a zřejmě nejen pro mě i jeden z nejlepších setů večera. Parádní set, co by nahozená rukavice pro Luccu, která ji bez váhání zvedla. Skrze její a Roberta Capuana set vše směřovalo k vrcholu, k headlineru Svojšic v tom nejpravějším slova smyslu. K Džejárovi. Ještě před ním si můžete dát šest minut s Italem Roberetem Capuanem a hned po té se mrknout na okamžik, jehož sílu z videa nepocítíte, ale pochopíte, proč jsme ve Svojšicích všichni byli, a to zdaleka ne jen letos.
 

Děkovačka nebyla překvapením, dala se očekávat, i tak ale byla emotivní a stala se pomyslným mementem festivalu. Okamžik, kdy veškerý zvuk nevydával sound systém, nýbrž lidi, kdy zaznělo ve finále jen pár slov, ale potleskem bylo řečeno vše. Okamžik, který jakoby podepsal celou jednu éru Svojšic.
 

Během intermezza s údajnou bombou v areálu se na malou chvíli stala stagí některá ze zaparkovaných aut před areálem, kam se překvapivě rychle odebrali všichni z areálu, z nějž po té pomalu stoupaly zbytky kouře a působivé divadlo za plotem tak bylo jakýmsi důkazem, že právě tenhle ročník je výjimečný po všech stránkách. A nakonec jsme si všichni mohli ten kouzelný vstup do areálu vychutnat ještě jednou, takže pitomec, co volal, ostrouhal, zatímco my jsme vše zvládli s odzbrojujícím nadhledem.

Pak už bylo jedno, kdo hrál, jedno proto, že všichni zahráli sety, které na sebe dokonale navazovaly, a žádný nebyl slabým článkem. Stál jsem tam, koukal okolo sebe a připadal si jako filtr, v němž se zachytává to nejlepší ze všech předchozích ročníků, stejně jako si musela připadat většina, co nebyla poprvé. „Itinerář“ Svojšic Toky se svými druhy Bossem a projektem Energy X opět předvedli něco sic ne úplně nového, leč nevídaného, co musíte vidět a hlavně slyšet, nápověda budiž žebřík. Na DnB stagi o něco dříve působil podobně extravagantně dj Zardonic z Venezuely, který ovšem hrál na můj vkus až příliš tvrdě, a tak z toho mála, co jsem z DnB stage slyšel, za mě vede na 100% Suki, další z otců festivalu, tentokrát však Let it Roll.

Asi bych neměl zapomínat na Hard Techno stage, umístěnou v sále u vstupu, třeba takový Sepromatiq by si to určitě zasloužil, ale ono se od hlavní stage nedalo moc odtrhnout. Kdo byl, chápe. A to ani na samém závěru, který pro mě nastal o něco dříve, než jsem chtěl, a tak mi techno mág Elektrabel unikl. Opustit areál s vědomím, že se do něj dost možná už nikdy nevrátím, šlo velmi těžko. Naděje ale umírá poslední a příslib, který lze z Džejárových vyjádření ať už před festivalem či po něm, vyčíst je pomyslnou jiskrou, z níž se možná podaří vykřesat Svojšice nové. Už nikdy nebudou takové jako dřív, ale pokud v nich bude alespoň z části figurovat Džejár a místem bude amfiteátr ve Svojšicích, budou mít stále přitažlivost, jaká se neodmítá. Nezbývá než doufat. A rovněž poděkovat. Především Džejárovi, všem okolo něj, kdo zanechali na festivalu svůj rukopis a lidem, že Svojšice neopomíjeli, snad až na jedinou výjimku, a pokaždé dorazili užít si den či spíše noc, kdy slovo párty dávalo opět smysl.
SVOJŠICE

SVOJŠICE

Sobota 20. 6. 2015
390 - 450 Kč
Vystupují:
Adrian Hour (AR), Steve Mulder (NL), Roberto Capuano (It), Toky & Energy X (Sk), Zardonic (VE), Lucca, Chris Sadler, Kaisersoze, Elektrabel Live, Aifel, Džejár, Tools Project, Luke Sun (DE), Airto, Fly, Carl W, Forbidden Society, Bifidus Aktif, Suki, Twisted Minds, Krop-@tko, Halbax, Snookey, Golpe, Hungry Beats, B.unq, Spermatiq, T-Mass, Dazy, No-On, Peterson
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Lukáš | 10. 05. 2022 | 03:09:40
Info

Zdravím všechny party people nechce seme jet samotnému autem na festival jel bych z Ostrožská Nová Ves okres Uherské Hradiště do Svojšice tak prosím můžete mě někdo říct kdemam najít odkaz naten party bus co jede z Brna za 500kc tam i zpět děkuji

KALBA | 17. 06. 2014 | 09:34:32
TO BUDE KALBA

ondra | 13. 06. 2014 | 08:44:17
Cuzz,jedu v patek z Prahy autem na akci a nejak v nedeli zpet,casy odjezdu dle dohody mam zatim prazdne auto jestli se chcete nekdo svezt tak volejte Ondra 604 842 849
Mesiáš | 28. 06. 2013 | 12:12:26
Techno je všechno

Svojšice Úplně nejvíc super hudebně.Prostě vyzrálí techno jak má být.Bohužel dnešní generace má ráda laciné sračky co hrají furt do kola.Škoda,že nás hudebních gurmánů,neni víc.Ať žijou Svojšice,Summer of love a dobří lidé!!!!

Partygirl | 27. 06. 2013 | 09:12:02
No letošní Svojšky mě teda dost zklamaly.Podle mě nejlepší Toky Boss a pak první 2 DJs na hlavním...jinak katastrofa!Prostě ten Liebing a jeho stupidní techno...byla jsem zvědavá na Dosema,Houra, Engberg atd., ale včici zahráli, jak když vylezou ze stejnýho šuplíku, prostě nemůžu si pomoct,o ničem.To bylo fakt poprvý na tomhle fesťáku, co jsem se modlila, ať už jede bus.No minulej ročník byl fakt super, ale tím to asi skončilo a seru na to, abych dávala 580 za nějaký kretény, proto si myslím, že byla tak malá návštěvnost.Příští rok jedu do zahraničí, tady končím...

??? | 27. 06. 2013 | 03:22:48
Promotér Svojšic není moc reprezentativní osoba!!...........Ingayán??Haluška...hnus...socka.
stolda | 26. 06. 2013 | 03:41:56
to: fuchsa

Souhlasím s tvým názorem, jenže si je třeba uvědomit, že je to totálně začarovanej kruh, ze kterýho není úniku! Jediní, kdo to může trochu změnit jsou lidi - jako hosté.
Pokud se kdy někdo snažil přitáhnout zajímavý (zajímavý pro mě zajímá aktuální, projekty, který hýbou nebo teprve budou hýbat světem), dorazilo asi tak 15 lidí a z toho vstupný zaplatili 3. Všichni, ostatní guestlisty, akreditace a podobný "mrdky" a promoter, aby si sel vzit kontokorent k providentu... Je třeba si konečně uvědomit, že ta hudba je vážně byznys. Nebo si tady ty všechny pozůstatky socialistickejch soudruhů myslí, že sem třeba Hawtin přijede vyfasovat falškou jen tak za hezkejch úsměv českejch holek?
Konceptů, který měly nakročeno udělat osvětu pár bylo a stále je. Těch, kteří to skutečně dělají je bohužel jen hrstka. To je málo, masově interesovaná společnost začne věc přijímat až tehdy, kdy bude mít pěsettisíc lajků na zdi! Zbytek odráží další, velmi zajímavou českou vlastnost - koryto! Dolovat, dolovat, dolovat - podojit pořádně to zaslepený stádo (ne, nejsem schizofrenní pitomec, kterej neví co píše - je to sice byznys, ale ne každej má za primární cíl nárůst zisku).
Abych nebyl tak negativní, v ČR se objevují super jména, ale návštěvnost těchto akcí odráží skutečný stav poptávky po nich - 0! A jsme zase na začátku - jak z toho ven?

fuchsa | 23. 06. 2013 | 01:22:29
neznámá jména

Během sotva týdne vedle Sonaru(kolem 150 umělců)navíc v Barceloně vystoupily "mimo soutěž" opět Hawtin,Magda,Marc Houle,Timo Maas,Carl Craig,Jori Hulkkonen,Troy Pierce,Dj Hell,David Morales,James Holden,Nathan Fake,Villalobos,Dj Koze a dalších kolem 35 známých a hlavně kvalitu zaručující lidé z ranku elektronické hudby.nejmenuji kapely a ty,co jsem stylově nepatří,ale i tak spousta z nich třeba u nás ani nikdy nebyla.A ve srovnání s tím pak letošní Svojšice.Proboha,kde to vlastně žijeme,Ano,vím-loni byl line-up opravdu fantastický a také mi je jasné,že Barča je vlastně předměstím Ibizy,ale i tak ten do očí bijící rozdíl.Dokud unás lidé budou chodit na srágory,nikdy pak nedonutí lokální promotery k tomu,aby taky občas přitáhly někoho,kdo běžně vystupuje v zemích,kde žijí ohledně party ve zcela jiných dimenzích.Škoda,co se nezměnilo za pomalu 25 let se už nezmění nikdy!!!

Den D! | 21. 06. 2013 | 11:57:32
Již jen několik hodin!!A festival roku začíná!!
Jiří Vaníček | 16. 06. 2013 | 09:20:09
Prodám dva lístky na Svojšice zakoupené přes rave.cz. Foto lístků mohu zaslat spolu s razítkem a podpisem. Mám i dvd Svojšice. Prodám pouze dva. Cena jako za nákup 549,-.Dohoda možná. Zašlu poštou na dobírku.
Tel.: 737 21 64 89

namo3nik | 10. 03. 2013 | 10:51:21
Zatím nic moc!!!
Anonymni | 07. 07. 2012 | 01:04:27
A to jsem byl na techno párty po šesti letech...!!! Prostě strašně potichu,žádné zadní bedny....ticho....
Pavla | 07. 07. 2012 | 06:14:45
Velmi krásně napsané a já mužů se vším jen a jen souhlasit! :)
paranoia gaya | 06. 07. 2012 | 06:45:14
Tak!Již několikrát tu zaznělo malá účst!!!!Tak pánové..chci vám jen říci,že malá účast je tam daná hlavně tím,že sound na hlavní stage,je prostě tak nahlas...prostě pro tento počet lidí....více lidí by již nic neslyšelo....to je celé....více lidí kvalitněší sound na hlavní stage...více nahlas....to je ten problém!!!Prostě zvuk pojme jen tolik lidí kolik tam bylo!!!!
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:44
Report z festivalu Svojšice 2012 od Čéši

http://www.techno.cz/clanek/40901/report-z-festivalu-svojsice-2012-od-cesi< br />
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:10
Videa z festivalu Svojšice 2012 od Ronnyho

http://www.techno.cz/clanek/40902/videa-z-festivalu-svojsice-2012-od-ronnyh o
dancegirl | 03. 07. 2012 | 09:16:55
Ty jo Svojšky úplně bomba!Nemám nic, co bych vytkla.Konečně pořádná hudba, tak už jsem si dlouho nezapařila, díky DC Promo!A počasí taky vyšlo na jedničku, tak zase za rok:-)no škoda, že už nezbyla energie na after.
lukas kopulety | 30. 06. 2012 | 10:22:25
zavídím vám musel sem do prace kurvadráát :( dííky za videa užasny
Mino | 30. 06. 2012 | 04:18:19
Festak uplne super, kralom vecera jednoznacne Sven, uplne sa vzblaznil za mixpultom, moj favorit Digweed ma vcera osobne trochu sklamal, ale inak vsetko na jednotku
oldclubber | 30. 06. 2012 | 02:27:53
No mejdan jak má být. Komplet zahr lajna diktovala . Vaeth Digweed PP, válec největší. Organizace na 1+ . Záchody - pořád se uklizeli celou noc až do rána! Nevídané. Bary - fér ceny. Žádná pruda nebo náznak ojebu. Mohlo být o kousek více lidí, ale to je fuk. Takže pro mě je to pozitivní že jde udělat super el. fest, se vším všudy. Držím palce do budoucna.
komunista | 30. 06. 2012 | 12:25:32
Souhlas letošní Svojšky stály za to!
finch | 30. 06. 2012 | 11:32:20
videa...

http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all
Anonymni | 30. 06. 2012 | 08:41:24
NEW

Svojšice super cca 6500 lidí...Jdu spát!!!!
All star DJs legendary!! | 29. 06. 2012 | 12:06:33
All star planet DJS!!!

Tak vyjíždím pomalu!Čus,Námo3nik!!!
cirkus1 | 27. 06. 2012 | 08:36:26
cesta

Cuzz,jedu v patek odpoledne z Prahy autem na svojsice a po akci nebo dle domluvi po afteru zpet...Mam prazdne auto tak jestli se chce nekdo svest se mnou tak volejte 604 842 849....Ondras
lukas kopulety | 26. 06. 2012 | 06:57:03
všici prodavaj listky na PVD nikdo tam nebude protože budou lidi kde ..............................
paranoia | 26. 06. 2012 | 12:21:11
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
pARANOIA | 26. 06. 2012 | 12:19:15
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
Tomcek | 25. 06. 2012 | 12:06:38
Chyba v textu...

28.6. není pátek, nýbrž čtvrtek...pozor na to!
tony | 25. 06. 2012 | 11:22:06
prodam 2.VIP listky na Svojsice

Za cenu1350kc/kus,predani Brno,mozna domluva,ale neposilam,jen osobne.
Tel.774 631 961
S54 | 25. 06. 2012 | 11:06:24
OFICIÁLNÍ AFTERPARTY PO FESTIVALU SVOJŠICE!!!!

Oficiální afterparty po festivalu Svojšice proběhne opět přímo v areálu svojšického amfiteátru!

Dj's:
PACO / EAGLE / BÉDA / FINIDI / SLOVAK

Stejně jako loni bude v režii Studia 54 oficiální afterparty po festivalu Svojšice, která se uskuteční opět v restauraci, která leží jen několik desítek metrů od festivalového městečka.

Na oficiální afterparty se představí rezidenti tohoto klubu Paco, Eagle, Béda, Finidi a Slovak.

Kompletní informace naleznete na www.studio54.cz a také prostřednictvím Studio 54 hostesek přímo v areálu festivalu
Mickey mouse | 24. 06. 2012 | 03:59:52
Již vás pobolívá bříško???Ano...djs.legendary již v pátek jen pro vás ve Svojšicích....Nejlepší techno open air 2012.
lukas kopulety | 21. 06. 2012 | 11:56:27
jka diskoteka ty mas dost
LOVEPARADE | 15. 06. 2012 | 12:59:36
Svojšice prostě...meeeeeeeeeeega!!!!!!!!!!!!!Milion lidí tam jede!
johnside | 15. 06. 2012 | 09:13:35
Anonymni | 11. 06. 2012 | 04:30:59 Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
-------------------------------------
ty mas discotéku v hlavě ;)
černý rybíz | 15. 06. 2012 | 07:33:38
nabízet šťávu z černého rybízu na taneční party by nemuselo dopadnot dobře.ale v tý vodce toho asi moc nebude.
ale možná je to jen pověra
Svan Vath | 14. 06. 2012 | 05:00:02
TECHNO-TRANCE

Lepší to bylo dvoudenní!!!!!!!!98-99rok to byla smažba!!!!!
animal | 14. 06. 2012 | 04:51:31
Jeste jsem ve Svojsicich nebyl,takze jsem v ocekavani..
time warp prague | 12. 06. 2012 | 02:37:47
time warp prague

http://www.unitedmusic.cz/project/tdk-time-warp-2005/
Anonymni | 11. 06. 2012 | 02:30:59
Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
techno viking | 11. 06. 2012 | 10:07:54
hlavně prosím Vás zde nesrovnávejte komerční Magnetic a TECHNO festival Svojšice!!!...samozřejmě Magnetic natáhne víc lidí, protože hudební žánr je bližší všem diskofilům než techno ale o to víc si to MY \"technaři\" užijem na Svojškách!!!neříkám,že Axwell,Hardwell apod. hrají špatně či nezáživně ale už jsem přeposlouchán jejích stále dokola hrajících tracků v rádiích,klubech a diskotékách!!!!navíc opravdového TECHNA je tu ZOUFALE MÁLO!!!
senior | 10. 06. 2012 | 05:28:42
line UP...

ajaj:( takto zkurviť rozvrhnutí line-upu som ešte nevidel....je to škoda jinak je vynikajúci line-up. peace
soulbass | 09. 06. 2012 | 10:47:54
samý fámy tady,eště v sobotu se daly koupit lístky na Ticketportal,koho to furt baví...
lukas kopulety | 06. 06. 2012 | 10:54:49
jak vyprodano uz nesezenu predprodej kurvadrat
Vyprodáno. | 06. 06. 2012 | 09:07:38
Vyprodáno.

Svojsice sold out.
Anonymni | 27. 05. 2012 | 07:29:40
take jsem si vsiml......neprofesionalni prace....
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:28:13
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:27:00
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
kikinolog | 26. 05. 2012 | 11:45:20
:-))))))))))))))))))Line-up je luxusní ten se u nás vidí jednou za deset let.....na techno akci...
Kashel | 26. 05. 2012 | 08:45:27
tak ten trailer je katastrofalni:).. line up je neskutecny,snad vse bude jak je receno:)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |