FESTIVALY 2022

září
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Festival Svojšice letos naposledy

Festival Svojšice letos naposledy
13. 04. 2015   |   Autor: redakce   |   Komentáře (50)
Včera večer oznámil pořadatel legendárního českého techno festivalu Svojšice nemilou zprávu pro všechny fanoušky. Patnácté výročí akce má být zároveň posledním dílem a rozloučením, akce bude jednodenní.
Jak to tedy bude s letošním ročníkem festivalu?15. narozeniny budou zároveň rozloučením s tímto legendárním eventem. Proč?
To vysvětlím v následujícím textu. Poprosím vás o poctivé přečtení, abyste lépe pochopili a vycítili mé rozhodnutí.

Jak mnozí z vás dobře ví, festival jsem zvláště posledních 8 let pořádal primárně z lásky k elektronické hudbě a party kultuře. Přestože v roce 2009 - 2010 skončilo 80% všech elektronických festivalů v ČR, já jsem “bojoval” dál a nezvdal se. V roce 2012 jsme přivezli monstrozní lineup, který byl však cílen pouze pro starší publikum a bohužel nevyprodal kapacitu areálu. Zásadní posun festivalu zaznamenal minulý ročník, kdy si k nám díky nové dramaturgii našlo cestu přes 3 000 nových mladých lidí a společně s tradičními fanoušky se festival pořádně nakopnul.

Nicméně právě ročník 2014 byl pro mě zlomový. Z jednoho pohledu to byl obrovský úspěch, z druhého jsem se 8 měsíců oddal pouze jednomu eventu a totálně jsem se díky tomuto vypětí zničil!
I když nás na místě pracuje až 150 lidí, kompletní přípravy dáváme v malém teamu 5ti lidí. Každý den 14-16 hodin práce a 2 měsíce před fesťákem jsem si vyčlenil čas 6 hodin v sobotu i v neděli. Myslel jsem si, že když už Svojšice dělám 14 let, tak jeden den navíc nic není. Bylo to nejvetší překvapení mého pracovního života. Totálně jsem se spletl - byly to dva festivaly. A bylo to pro mě fyzicky i psychicky zcela vyčerpávající. To je jeden z hlavních důvodů, proč už se nechci dál “prát” s tím vším okolo.

Dalším důvodem jsou zahraniční headlineři, které jsem chtěl pozvat na 15ti leté výročí. Když jsem v lednu uvažoval o narozeninách festivalu, chtěl jsem velká jména techno scény. Pro letošní ročník jsem měl v hledáčku 2-3 legendy. Jmenovat nebudu, nedělá se to - zváště, když je nemám. Dvou měsíční intenzivní jednání s jedním z nich mi dalo reálnou naději, že ho zabookuji. Pak však následovalo každo týdenní přehazování datumů, posouvání festivalu od půlky června až do druhého týdne v červenci a nakonec to dopadlo tak, že mistr zůstane na Ibize. Dva měsíce v pr… , desítky hodin vyjednávání, mailů a skypování, tolik energie zbytečně… A to už byla půlka března.
Druhý, po měsíci jednání dohodnutý headliner nám zcela s klidem před podpisem smlouvy napsal, že na náš víkend má nabídku na dvojité hraní v USA a že pokud ho chceme, musíme dorovnat peněžní rozdíl. Jen tato částka byla vysoká jako 1,5 roční plat průměrného výdělku v ČR. Na takové rozhazovaní v našem rozpočtu jednoduše nemáme peníze a za druhé se mi toto jednání příčí.

Takže najednou byl konec března a ideál pěkné a pro mě smyslupné oslavy byl pryč. Poslední dny zklamaně uvažuji, že už na to kašlu. Víte, svou první akci jsem udělal v roce 1999 v Lklubu Pardubice. Je to již 16 let, co se v tom pohybuji a jednuduše řečeno, mám už dost. Scénu miluju, chuť mám, to jo, ale jen to bohužel nestačí.
Svou roli hraje také to, že mám od minulého roku spoustu nové práce, která mi přináší podstatně více pohody a klidu, což je pro mě zásadní. Zkrátka po 16 letech na “jednom místě” cítím, že je čas jít dál.

Píši vám to zcela upřímně, neboť si uvědomuji, jak jsou Svojšice oproti všem fesťákům jiné, a že si tento můj osobní přístup zasloužíte. Právě VY, kteří k nám chodíte, ať už stálí fanoušsci, noví mladí lidé, starý páky, zřejmě všichni znáte tu “rodinnou atmosféru”, kterou tam společně vytvaříme a tu silnou pozitivní energii, kterou nám dává hudba ve spojení s nádherným přírodním areálem. I když je areál dost použitý a vzdálený moderním výdobytkům a potřebám, stále má svou kouzelnou duši a především díky tomu jsou Svojšice jedinečné.

I přes všechny tyto strasti jsem se rozhodl udělat to letos naposledy. Jen v menším - jednodenní - hlavní stage, možná k tomu jednu - dvě menší, afterparty. Budou to narozky a rozloučení zároveň. Jen nejbližší kámoši ze scény jako Toky, Lucca, Chris Sadler a pár dalších k tomu, možná nějaký zahraniční jméno, teď vážně nevím… Pochopte prosím, že toto mé životní rozhodnutí pro mě není lehké, je to 16 let mého života.
Netvrdím, že z toho jdu úplně pryč. Pokud se objeví nějaká nová mladá krev nebo partner, který bude chtít do festivalu vstoupit a nakopnout ho čerstvou novu energií v duchu, jakým jsem Svojšice vedl a vnese do projektu svěžest, kterou si fesťák zaslouží, rád mu s tím pomůžu a budu se v tom i nádále částečně angažovat. Ale za mě to jsou mé poslední Svojšice.

Uvědomuji si, že Svojšice mají hudebně vyzrálé publikum a že VY všichni jste chytří a natolik jedineční, abyste si zachovali tuto dosavadní úroveň smýšlení, pozitivní komunikace a komentářů k našemu festivalu, kterou jste doposud vedli. Za to jsem vám upřímně vděčný. Takže vás prosím, abyste takový přístup měli i nyní, pochopili mé rozhodnutí a usnadnili mi tento obtížný krok. Nechci to již jakkoliv komentovat, vysvětlovat a vracet se k tomu. Prosím respektujte to. Kdo cítí, že mi chce napsat, může na můj email info@dcpromo.cz

Budu vám velmi vděčný, když naposledy dorazíte a uděláme si pěknou rozlučku. Vnímám poslední ročník festivalu jako oslavu narozenin nás všech. Budu rád, když se s námi přijdete rozloučit, ať už bude lineup jakýkoliv, ať jste z tohoto rozhodnutí smutní, nazlobení či cokoliv jiného, naposledy Svojšice poctíte svou návštěvou a uzavřeme společně tuto kapitolu.

Závěrem bych vás chtěl požádat, abyste mi pomohli s nádledujícím. Bavilo by vás to v pátek 19. června od 17.00 do soboty do 8.00 hodin, nebo raději v sobotu 20. června od 15.00 do neděle do 6.00 hodin? V obou případech bude after party.

Děkuji za vaše pochopení a omlouvám se vám všem, kterých jsem se tímto rozhodnutím jakkoliv dotkl.

Petr - Džejár


zdroj: https://www.facebook.com/svojsice/posts/675281219261683
SVOJŠICE

SVOJŠICE

Sobota 20. 6. 2015
390 - 450 Kč
Vystupují:
Adrian Hour (AR), Steve Mulder (NL), Roberto Capuano (It), Toky & Energy X (Sk), Zardonic (VE), Lucca, Chris Sadler, Kaisersoze, Elektrabel Live, Aifel, Džejár, Tools Project, Luke Sun (DE), Airto, Fly, Carl W, Forbidden Society, Bifidus Aktif, Suki, Twisted Minds, Krop-@tko, Halbax, Snookey, Golpe, Hungry Beats, B.unq, Spermatiq, T-Mass, Dazy, No-On, Peterson
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Lukáš | 10. 05. 2022 | 03:09:40
Info

Zdravím všechny party people nechce seme jet samotnému autem na festival jel bych z Ostrožská Nová Ves okres Uherské Hradiště do Svojšice tak prosím můžete mě někdo říct kdemam najít odkaz naten party bus co jede z Brna za 500kc tam i zpět děkuji

KALBA | 17. 06. 2014 | 09:34:32
TO BUDE KALBA

ondra | 13. 06. 2014 | 08:44:17
Cuzz,jedu v patek z Prahy autem na akci a nejak v nedeli zpet,casy odjezdu dle dohody mam zatim prazdne auto jestli se chcete nekdo svezt tak volejte Ondra 604 842 849
Mesiáš | 28. 06. 2013 | 12:12:26
Techno je všechno

Svojšice Úplně nejvíc super hudebně.Prostě vyzrálí techno jak má být.Bohužel dnešní generace má ráda laciné sračky co hrají furt do kola.Škoda,že nás hudebních gurmánů,neni víc.Ať žijou Svojšice,Summer of love a dobří lidé!!!!

Partygirl | 27. 06. 2013 | 09:12:02
No letošní Svojšky mě teda dost zklamaly.Podle mě nejlepší Toky Boss a pak první 2 DJs na hlavním...jinak katastrofa!Prostě ten Liebing a jeho stupidní techno...byla jsem zvědavá na Dosema,Houra, Engberg atd., ale včici zahráli, jak když vylezou ze stejnýho šuplíku, prostě nemůžu si pomoct,o ničem.To bylo fakt poprvý na tomhle fesťáku, co jsem se modlila, ať už jede bus.No minulej ročník byl fakt super, ale tím to asi skončilo a seru na to, abych dávala 580 za nějaký kretény, proto si myslím, že byla tak malá návštěvnost.Příští rok jedu do zahraničí, tady končím...

??? | 27. 06. 2013 | 03:22:48
Promotér Svojšic není moc reprezentativní osoba!!...........Ingayán??Haluška...hnus...socka.
stolda | 26. 06. 2013 | 03:41:56
to: fuchsa

Souhlasím s tvým názorem, jenže si je třeba uvědomit, že je to totálně začarovanej kruh, ze kterýho není úniku! Jediní, kdo to může trochu změnit jsou lidi - jako hosté.
Pokud se kdy někdo snažil přitáhnout zajímavý (zajímavý pro mě zajímá aktuální, projekty, který hýbou nebo teprve budou hýbat světem), dorazilo asi tak 15 lidí a z toho vstupný zaplatili 3. Všichni, ostatní guestlisty, akreditace a podobný "mrdky" a promoter, aby si sel vzit kontokorent k providentu... Je třeba si konečně uvědomit, že ta hudba je vážně byznys. Nebo si tady ty všechny pozůstatky socialistickejch soudruhů myslí, že sem třeba Hawtin přijede vyfasovat falškou jen tak za hezkejch úsměv českejch holek?
Konceptů, který měly nakročeno udělat osvětu pár bylo a stále je. Těch, kteří to skutečně dělají je bohužel jen hrstka. To je málo, masově interesovaná společnost začne věc přijímat až tehdy, kdy bude mít pěsettisíc lajků na zdi! Zbytek odráží další, velmi zajímavou českou vlastnost - koryto! Dolovat, dolovat, dolovat - podojit pořádně to zaslepený stádo (ne, nejsem schizofrenní pitomec, kterej neví co píše - je to sice byznys, ale ne každej má za primární cíl nárůst zisku).
Abych nebyl tak negativní, v ČR se objevují super jména, ale návštěvnost těchto akcí odráží skutečný stav poptávky po nich - 0! A jsme zase na začátku - jak z toho ven?

fuchsa | 23. 06. 2013 | 01:22:29
neznámá jména

Během sotva týdne vedle Sonaru(kolem 150 umělců)navíc v Barceloně vystoupily "mimo soutěž" opět Hawtin,Magda,Marc Houle,Timo Maas,Carl Craig,Jori Hulkkonen,Troy Pierce,Dj Hell,David Morales,James Holden,Nathan Fake,Villalobos,Dj Koze a dalších kolem 35 známých a hlavně kvalitu zaručující lidé z ranku elektronické hudby.nejmenuji kapely a ty,co jsem stylově nepatří,ale i tak spousta z nich třeba u nás ani nikdy nebyla.A ve srovnání s tím pak letošní Svojšice.Proboha,kde to vlastně žijeme,Ano,vím-loni byl line-up opravdu fantastický a také mi je jasné,že Barča je vlastně předměstím Ibizy,ale i tak ten do očí bijící rozdíl.Dokud unás lidé budou chodit na srágory,nikdy pak nedonutí lokální promotery k tomu,aby taky občas přitáhly někoho,kdo běžně vystupuje v zemích,kde žijí ohledně party ve zcela jiných dimenzích.Škoda,co se nezměnilo za pomalu 25 let se už nezmění nikdy!!!

Den D! | 21. 06. 2013 | 11:57:32
Již jen několik hodin!!A festival roku začíná!!
Jiří Vaníček | 16. 06. 2013 | 09:20:09
Prodám dva lístky na Svojšice zakoupené přes rave.cz. Foto lístků mohu zaslat spolu s razítkem a podpisem. Mám i dvd Svojšice. Prodám pouze dva. Cena jako za nákup 549,-.Dohoda možná. Zašlu poštou na dobírku.
Tel.: 737 21 64 89

namo3nik | 10. 03. 2013 | 10:51:21
Zatím nic moc!!!
Anonymni | 07. 07. 2012 | 01:04:27
A to jsem byl na techno párty po šesti letech...!!! Prostě strašně potichu,žádné zadní bedny....ticho....
Pavla | 07. 07. 2012 | 06:14:45
Velmi krásně napsané a já mužů se vším jen a jen souhlasit! :)
paranoia gaya | 06. 07. 2012 | 06:45:14
Tak!Již několikrát tu zaznělo malá účst!!!!Tak pánové..chci vám jen říci,že malá účast je tam daná hlavně tím,že sound na hlavní stage,je prostě tak nahlas...prostě pro tento počet lidí....více lidí by již nic neslyšelo....to je celé....více lidí kvalitněší sound na hlavní stage...více nahlas....to je ten problém!!!Prostě zvuk pojme jen tolik lidí kolik tam bylo!!!!
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:44
Report z festivalu Svojšice 2012 od Čéši

http://www.techno.cz/clanek/40901/report-z-festivalu-svojsice-2012-od-cesi< br />
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:10
Videa z festivalu Svojšice 2012 od Ronnyho

http://www.techno.cz/clanek/40902/videa-z-festivalu-svojsice-2012-od-ronnyh o
dancegirl | 03. 07. 2012 | 09:16:55
Ty jo Svojšky úplně bomba!Nemám nic, co bych vytkla.Konečně pořádná hudba, tak už jsem si dlouho nezapařila, díky DC Promo!A počasí taky vyšlo na jedničku, tak zase za rok:-)no škoda, že už nezbyla energie na after.
lukas kopulety | 30. 06. 2012 | 10:22:25
zavídím vám musel sem do prace kurvadráát :( dííky za videa užasny
Mino | 30. 06. 2012 | 04:18:19
Festak uplne super, kralom vecera jednoznacne Sven, uplne sa vzblaznil za mixpultom, moj favorit Digweed ma vcera osobne trochu sklamal, ale inak vsetko na jednotku
oldclubber | 30. 06. 2012 | 02:27:53
No mejdan jak má být. Komplet zahr lajna diktovala . Vaeth Digweed PP, válec největší. Organizace na 1+ . Záchody - pořád se uklizeli celou noc až do rána! Nevídané. Bary - fér ceny. Žádná pruda nebo náznak ojebu. Mohlo být o kousek více lidí, ale to je fuk. Takže pro mě je to pozitivní že jde udělat super el. fest, se vším všudy. Držím palce do budoucna.
komunista | 30. 06. 2012 | 12:25:32
Souhlas letošní Svojšky stály za to!
finch | 30. 06. 2012 | 11:32:20
videa...

http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all
Anonymni | 30. 06. 2012 | 08:41:24
NEW

Svojšice super cca 6500 lidí...Jdu spát!!!!
All star DJs legendary!! | 29. 06. 2012 | 12:06:33
All star planet DJS!!!

Tak vyjíždím pomalu!Čus,Námo3nik!!!
cirkus1 | 27. 06. 2012 | 08:36:26
cesta

Cuzz,jedu v patek odpoledne z Prahy autem na svojsice a po akci nebo dle domluvi po afteru zpet...Mam prazdne auto tak jestli se chce nekdo svest se mnou tak volejte 604 842 849....Ondras
lukas kopulety | 26. 06. 2012 | 06:57:03
všici prodavaj listky na PVD nikdo tam nebude protože budou lidi kde ..............................
paranoia | 26. 06. 2012 | 12:21:11
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
pARANOIA | 26. 06. 2012 | 12:19:15
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
Tomcek | 25. 06. 2012 | 12:06:38
Chyba v textu...

28.6. není pátek, nýbrž čtvrtek...pozor na to!
tony | 25. 06. 2012 | 11:22:06
prodam 2.VIP listky na Svojsice

Za cenu1350kc/kus,predani Brno,mozna domluva,ale neposilam,jen osobne.
Tel.774 631 961
S54 | 25. 06. 2012 | 11:06:24
OFICIÁLNÍ AFTERPARTY PO FESTIVALU SVOJŠICE!!!!

Oficiální afterparty po festivalu Svojšice proběhne opět přímo v areálu svojšického amfiteátru!

Dj's:
PACO / EAGLE / BÉDA / FINIDI / SLOVAK

Stejně jako loni bude v režii Studia 54 oficiální afterparty po festivalu Svojšice, která se uskuteční opět v restauraci, která leží jen několik desítek metrů od festivalového městečka.

Na oficiální afterparty se představí rezidenti tohoto klubu Paco, Eagle, Béda, Finidi a Slovak.

Kompletní informace naleznete na www.studio54.cz a také prostřednictvím Studio 54 hostesek přímo v areálu festivalu
Mickey mouse | 24. 06. 2012 | 03:59:52
Již vás pobolívá bříško???Ano...djs.legendary již v pátek jen pro vás ve Svojšicích....Nejlepší techno open air 2012.
lukas kopulety | 21. 06. 2012 | 11:56:27
jka diskoteka ty mas dost
LOVEPARADE | 15. 06. 2012 | 12:59:36
Svojšice prostě...meeeeeeeeeeega!!!!!!!!!!!!!Milion lidí tam jede!
johnside | 15. 06. 2012 | 09:13:35
Anonymni | 11. 06. 2012 | 04:30:59 Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
-------------------------------------
ty mas discotéku v hlavě ;)
černý rybíz | 15. 06. 2012 | 07:33:38
nabízet šťávu z černého rybízu na taneční party by nemuselo dopadnot dobře.ale v tý vodce toho asi moc nebude.
ale možná je to jen pověra
Svan Vath | 14. 06. 2012 | 05:00:02
TECHNO-TRANCE

Lepší to bylo dvoudenní!!!!!!!!98-99rok to byla smažba!!!!!
animal | 14. 06. 2012 | 04:51:31
Jeste jsem ve Svojsicich nebyl,takze jsem v ocekavani..
time warp prague | 12. 06. 2012 | 02:37:47
time warp prague

http://www.unitedmusic.cz/project/tdk-time-warp-2005/
Anonymni | 11. 06. 2012 | 02:30:59
Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
techno viking | 11. 06. 2012 | 10:07:54
hlavně prosím Vás zde nesrovnávejte komerční Magnetic a TECHNO festival Svojšice!!!...samozřejmě Magnetic natáhne víc lidí, protože hudební žánr je bližší všem diskofilům než techno ale o to víc si to MY \"technaři\" užijem na Svojškách!!!neříkám,že Axwell,Hardwell apod. hrají špatně či nezáživně ale už jsem přeposlouchán jejích stále dokola hrajících tracků v rádiích,klubech a diskotékách!!!!navíc opravdového TECHNA je tu ZOUFALE MÁLO!!!
senior | 10. 06. 2012 | 05:28:42
line UP...

ajaj:( takto zkurviť rozvrhnutí line-upu som ešte nevidel....je to škoda jinak je vynikajúci line-up. peace
soulbass | 09. 06. 2012 | 10:47:54
samý fámy tady,eště v sobotu se daly koupit lístky na Ticketportal,koho to furt baví...
lukas kopulety | 06. 06. 2012 | 10:54:49
jak vyprodano uz nesezenu predprodej kurvadrat
Vyprodáno. | 06. 06. 2012 | 09:07:38
Vyprodáno.

Svojsice sold out.
Anonymni | 27. 05. 2012 | 07:29:40
take jsem si vsiml......neprofesionalni prace....
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:28:13
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:27:00
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
kikinolog | 26. 05. 2012 | 11:45:20
:-))))))))))))))))))Line-up je luxusní ten se u nás vidí jednou za deset let.....na techno akci...
Kashel | 26. 05. 2012 | 08:45:27
tak ten trailer je katastrofalni:).. line up je neskutecny,snad vse bude jak je receno:)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |