FESTIVALY 2020

leden
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
5.6. - 6.6.
18.6. - 20.6.
19.6. - 20.6.
2.7. - 4.7.
15.7. - 18.7.
26.7. - 27.7.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
21.8. - 22.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
26.6. - 28.6.
8.7. - 12.7.
9.7. - 11.7.

Punkoví The Damned a další jména festivalu Trutnov

Punkoví The Damned a další jména festivalu Trutnov
08. 07. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (37)
(Promotion) V čase začínajících prázdnin, rozkvetlých luk, vody a slunka, v měsíci hromu vybubnováváme punkové The Damned, návrat alžírsko-francouzského ethno rockera Rachida Tahy a syna slavného krále reggae Boba Marleyho Juliana, jenž svými kolébavými rytmy propojí mosty žánrovosti letošního festivalového setkání.
Historicky poprvé svoji elektronikou a hip-hopem pokřtí podhorské ležení WWW v neobvyklém složení s bubeníkem Pavlem Fajtem, zní z podhorského wigwamu. Praotec českých festivalů Trutnov Open Air Festival se uskuteční  od 15. do 18. srpna v Trutnově na Bojišti. Letošní festival pořadatelé věnují obětem násilného poválečného odsunu. A s odsunem bojuje i nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi. Okolní louky, na nichž stanují návštěvníci festivalu a kde stojí dvě pódia, totiž trutnovští radní změnou územního plánu určili k zastavění a stojí na nich již první betonová stavba. „Každý rok může být tím posledním, kdy to však bude, sami nevíme...,“ říkají pořadatelé, kteří se sami připravují na odsun z Trutnova.

Trutnovský Woodstock opět propojuje několik světů
Festival je známý svojí ojedinělou atmosférou, historií, dedikacemi a vyznačuje se svéráznou a neotřelou dramaturgií s charakteristickými zvraty a vtipem, která svými výstřelky předurčila tvář tuzemským festivalům. Navštěvují jej zajímaví hosté a má i mimohudební poslání. Ctí tradice a připomíná různé osobnosti či události z historie, které jsou mu blízké. Pořadatelé mluví o tom, že festival není jen o hudbě, ale i o názoru. Ani letos tomu nebude jinak. Festival je věnován obětem násilného poválečného odsunu a různorodá skladba účinkujících mnohé napovídá. Návštěvníci jsou označováni za spiklence a atmosféra za magickou. Často se stává, že z hudebníků se stávají návštěvníci a stanou se součástí spikleneckého kmene.

Alžírský zpěvák a aktivista Rachid Taha přiletí podpořit se svým afro beatem trutnovský Woodstock
Jedním z takových spiklenců je právě francouzsko-alžírský zpěvák Rachid Taha, který se po třech letech vrací na podhorské území potřetí. Alžírský rocker a aktivista, vedle již ohlášené Natachy Atlas, přiveze do podhorského ležení ethno prvky a world music a říznými riffy rozčeří kůže na podhorských wigwamech. Při svých minulých návštěvách kromě vlastního divokého koncertu zaujal i jamováním s různými hudebníky, čímž docházelo k výjimečným propojením a koncertům. „Rachid zcela neplánovaně procházel křížem krážem festivalové území a přidával se během večera k vystupujícím kapelám. Ušetřen nebyl ani alternativní Pavel Fajt s Emilem Viklickým, či duo Jessie Evans s bubeníkem Iggy Popa Toby Dammitem přímo na hlavním pódiu. Skončil nad ránem při setu DJ Scratchyho z Anglie, kdy společně s Jessie Evans vytvořili na druhé scéně nezapomenutelnou dvojku a skvělý, originální a zcela neplánovaný koncert. Rachid řádil jako černá ruka. Nakonec odjížděl s druhou půlkou honoráře, kterou si nechal v Paříži ve schránce, kde ji už ale nikdo nikdy nenašel. Ve srovnání s počtem, kolikrát se na pódiích objevil, hrál Rachid téměř zadarmo," říká s úsměvem Martin Věchet alias Geronimo. „Navíc vše už začalo v Paříži – plánovaný let Rachid nestihl, protože se musel z letiště vrátit zpět domů pro zapomenutý pas. Do Trutnova dorazil čtvrt hodiny před svým koncertem. Rachid je už dnes náš festivalový kumpán...“ doplňuje zakladatel festivalu.
 

Julian Marley – potomek slavného otce reggae Boba Marleye
„Na srpnové oslavě míru a přátelství zazní i reggae v jeho nejryzejší podobě – od syna slavného otce Boba Marleye Juliana, který je navíc nejen hlasem věrnou kopií svého otce,“ říká Martin Věchet. I když Julian navazuje na dědictví svého otce, jeho reggae zní osobitě, má svůj styl i podobu. Třetí a zatím poslední album Juliana Marleyho Awake z roku 2009 bylo nominováno na cenu Grammy v kategorii nejlepší reggae album.

Julian Marley se narodil v roce 1975 v Londýně a byl požehnán otcovým dědictvím i talentem. Vyrůstal v multikulturní komunitě a od chvíle, kdy v pěti letech nahrál svůj první song v domě rodiny Marleyů v Kingstonu, stal se zručným hudebníkem - samoukem, který ovládá hru na  basovou kytaru, bubny a klávesy. V roce 1989 vydal první album Uprising, podle kterého pojmenoval i svoji kapelu.  Poté se přestěhoval na Jamajku, kde vzniko jeho druhé album Lion in the Morning. Bylo produkováno v roce 1996 společností Ghetto Youths, kterou založili Marleyho sourozenci Stephen a Ziggy. Rodinné propojení funguje dál - Julian s bratrem Damianem se objevili jako součást severoamerického turné „Marley Magic“ v roce 1996. Julian Marley se i přes své mládí stal reggae veteránem a vystoupil na slavných jamajských i světových festivalech jako jsou Sumfest a Sunsplash či evropské Roskilde.

The Damned – doplňují vedle Toy Dolls a Marky Ramoneho letošní punkový trojlístek
Kultovní punková kapela The Damned je u nás k vidění velmi zřídka. Naposledy tomu bylo v Praze před šesti lety. Punkoví průkopníci vznikli v Londýně roku 1976 a jsou považováni za zakladatele žánru zvaného gothic rock. Svým osobitým pojetím se odlišovali od většiny punkových skupin. Do své hudby zakomponovali mnoho vlivů včetně garage rocku, psychedelického rocku ale také kabaretu. Jsou prvními pankáči z Londýna, kteří vydali singl a uspořádali koncertní turné po USA. „Legendární The Damned doplňují vedle Toy Dolls a Marky Ramoneho letošní punkový trojlístek, který nám vyrostl při našich cestách pod rukama. Každý festivalový den odtrhneme jeden jeho lístek, “ říká k tomu Martin Věchet.

The Damned se během let mnohokrát rozešli, skončili a po letech se opět objevili v obměněné sestavě. Jedinou konstantou zůstává zpěvák Dave Vanian, který také vymyslel „upírskou“ teatrálně strašidelnou podobu pódiových vystoupení kapely, s křídově bílým make-upem, formálními obleky a specifickým stylem zpěvu. Tak byly víceméně neúmyslně položeny základy gothic rocku.

K poslednímu „znovuzrození“ kapely došlo v roce 1996, kdy se ke kapele přidala také bývalá basistka Sisters of Mercy Patricia Morrison. V roce 2008 vystřídal Patricii, která se mezitím vdala za zpěváka Vaniana, Stu West. V současnosti tedy The Damned tvoří Dave Vanian, Captain Sensible, Monty Oxy Moron, Pinch a Stu West. „Milovníci říznějších rytmů a punku se mají letos na co těšit, už dlouho se nám takováto různorodá, ale přitom spřízněná skupinka pod horama nesešla,“ říká k tomu Eva Navrátilová.

WWW s Pavlem Fajtem – poprvé na podhorském území
Z českých luhů a hájů poprvé svými rytmy červenou půdu pokřtí elektro hiphopoví WWW ve výjimečném složení s alternativním bubeníkem, známým spoluprací s Ivou Bittovou nebo výraznou brněnskou kapelou Dunaj, Pavlem Fajtem. Rytmy smíchanými ze směsi atomů, sekyr a neurobeatů a spojenými s alternativním bubeníkem otevírá trutnovský festival dveře novodobým směrům v moderní hudbě, kdy elektronické základy doplňují a obohacují běžné hudební nástroje a živí hudebníci. Kapela vznikla na počátku devadesátých let a soustředila kolem sebe první české nadšence hiphopové kultury. Byla jednou z prvních rapových kapel u nás, avšak v pozdějších letech začali pracovat s živými nástroji, kapela působila jako posthiphopový big band a pozvolna se odklonila od klasické rapové produkce. Wéčka Welcome!

WWW

Další potvrzené kapely aneb kdo další přijede
Lonely Kamel – bluesoví huňáči z Norska, Capitan Tifus – jižanská krev z Marodonova území Argentiny, Jasná páka s Davidem Kollerem, DG 307 s programem Uměle ochuceno, Monika Načeva a Justin Lavash, Malignant Tumour, Matěj Ptaszek & Dobrý ráno blues a další.

Vstupenky na dobírku se díky podpoře mecenáše Zdeňka Bakaly prodávají třetím rokem za stejnou cenu 980 Kč a lze je objednat na stránkách festivalu www.festivaltrutnov.cz

Při objednání deseti vstupenek se dostává jedenáctá zdarma. V předprodejích lze potom lístky koupit za 1100,-Kč a na místě je jejich cena 1250,-Kč.

Dodal: Iva Rejlová, Geronimo Agency
TRUTNOV OPEN AIR

TRUTNOV OPEN AIR

Čtvrtek 15. 8. 2013 až Neděle 18. 8. 2013
980 Kč
Vystupují:
JOHN MAYALL (UK/USA), Natacha Atlas (BE), Toy Dolls (UK), The Damned (UK), Marky Ramone (USA), Rachid Taha (Alžírsko), Julian Marley (JAM), WWW, Palm Reader, Plastic People of The Universe, Jiří Schmitzer, Hana a Petr Ulrychovi & Javory Beat, SPS, Petr Linhart, Čokovoko, Vlasta Třešňák Band, Kazety, Mňága a Žďorp, Petr Váša & Ty syčáci, Beata Bocek, Sto zvířat, Majerovy brzdové tabulky, Umělá Hmota v původním složení, ZVA 12-28 Band, X-Core, Echt!, The.Switch, Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Baru | 28. 03. 2015 | 10:01:40
slečny bunda

Asi ne zcela k věci, ale ta bunda, kterou má na sobě ta slečna, je úžasná.. nevíte někdo, co je to za značku? Nebo kde se dá nějaká podobná sehnat?:-D Děkuju ;-)

wow | 28. 03. 2015 | 02:15:55
wow

Bolynnˇ Coldat | 24. 08. 2010 | 04:48:25
Jimmy hendrix

chybi ti foto jimmy az ho budes mit tak ho pls posli . zapaloval guitar
Pavelsnow | 01. 09. 2009 | 05:18:09
to CyberPhonic
Ty jses socka když tu píšeš takové nesmysly.
Každej má svůj žánr a po tom si jde.
Sice jsem v Trutnově nikdy nebyl přesto si myslím,že to je jeden z nejlepších festivalů tak si toho musime važit a ne to kritizovat kor dyž o tom nic nevíš : )
lada333 | 22. 08. 2009 | 01:46:23
:D :D :D trutnov je super
komár | 20. 08. 2009 | 11:54:55
to CyberPhonic

co to meleš ty smažínku
CyberPhonic | 20. 08. 2009 | 11:41:02
nejvic sockovskej festak v CR na scenu fuuuj
jitkin | 23. 07. 2009 | 08:54:02
To co se stalo bylo strašné, přeji všem na Trutnovském festivalu jen pohodu a žádnou pohromu s tímto děsivým počasím.
Je pravda, že náš Trutnov drží hory a nic moc světoborného se nám doposud nestalo a jak už bylo psáno Bojiště je posvátné, tak si přejme ať duchové mají dobrou náladu....
Lidí na pohodě mi je líto, též jsem chtěla vyrazit, ale spadla mi do tohoto víkendu svatba kolegy...držím palce všem marodům ať se dco nejdříve uzdraví!
digi | 13. 09. 2008 | 07:51:05
velice dobrýýýýýý na několik hvězdiček, pokračuj v psaní, velice dobře se to od Tebe čte - velice profesionální
Mkkoudy | 04. 09. 2008 | 01:43:22
Božíííí

Super článek,jen tak dál!!!
Cubais | 01. 09. 2008 | 03:51:50
Luci, danda.
Díky moc, je to moje první...
danda | 01. 09. 2008 | 03:37:44
velice pěkný až pofesionální recenze-gratuluji
Lucinka* | 01. 09. 2008 | 03:01:32
Cubais dobrá recenze ;-)
richa | 27. 08. 2008 | 09:53:35
fotky

krásný fotky,je pěkný,když to někdo umí. škoda že tam nejsem.vydařené.
Tenzo | 27. 08. 2008 | 04:44:15
to Hugo:

D80 Nikon+18-70 nikkor 1:3.5-4.5 :)
CyberPhonic | 27. 08. 2008 | 03:26:41
fuj fuj huš fuj!
Hugo | 27. 08. 2008 | 12:13:36
Moc hezký fotky - čím jsou pořízené ?
Jedi | 27. 08. 2008 | 09:45:14
Zajímavý fotky!
asheek | 24. 08. 2008 | 07:37:48
wow!

trutnou toliko lidí sem ještě nikdy neviděl pohromadě
YannD | 19. 08. 2008 | 07:57:51
Hmm

http://kultura.idnes.cz/marleyho-syn-stephen-do-trutnova-neprijede-zranil-s e-na-turne-p6h-/festivaly.asp?c=A080819_172027_festivaly_ob
Anonymni | 19. 08. 2008 | 07:06:23
Anonymni | 19. 08. 2008 | 07:05:52
:D :) :(
Michal | 19. 08. 2008 | 11:01:50
Kapely -)od do

Zdravim rad bych nekde stahnul casovy harmonogran kdo jak hraje
soda | 11. 08. 2008 | 03:42:56
kdy budou vystupovat hlavni kapely vam reknou asi az v nedeli jako vloni..:-((
tereza | 05. 08. 2008 | 03:26:23
nazdar

rada bych se zeptala, kdy presne budou Soulfly hrat (nevim ani den)..a jestli je mozne zakoupit vstupenku jen na ten jeden den..diky predem
Matty | 31. 07. 2008 | 08:30:28
zdarec

Nevite ky budou vystupovat Soulfly den vim ale čas dik
Zdenka | 18. 07. 2008 | 09:22:15
Nevíte někdo

Jaký den bude vystupovat Stephen Marleye
Shaarinka | 04. 07. 2008 | 02:28:04
Stephen

Tak na tohohle týpka se lidičky, co ho neznáte, těšte jako malý!!!!!! dělá fantastickou muziku!!!!!!už se na něj těšim, to bude mazec!!!!! JAH!!!!
Rishule | 03. 06. 2008 | 01:31:46
no toto?

Loni sem to prokoučoval, náčelníka Havla a ostatní :/
letos bych se měl polepšit :)


ps: sockové seš tady ty Cybertroniku!
Tomik | 03. 06. 2008 | 12:14:01
Prej sockovskej fest asi si tam nebyl nevis co meles blbe!!!! Jako mrte festacek, neznam lidi co by se jim tam nelibilo!!!! Uz aby to bylo mrte zakalime a zaparime
Cyber | 02. 06. 2008 | 08:55:06
nejvic sockovskej festak v CR fuuuj :smile59:
Klaruška | 01. 06. 2008 | 07:53:56
Trutnov

Už se nám to blíží..nejlepčí fesťáček
karolin | 24. 05. 2008 | 04:49:09
už se nemůžu dočkat.. :)
zuzil | 18. 05. 2008 | 02:39:10
trutnov

kde je program?
YannD | 02. 05. 2008 | 05:58:55
Cha:-)

a je to doma:-) http://show.idnes.cz/trutnovsky-festival-hlasi-oko-bere-d6z-/hudba.asp?c=A0 80502_155410_hudba_ob
ozzby | 25. 03. 2008 | 10:56:44
mari56

Ahoj, na informace netrpelive cekame :-) sleduj web..
mari56 | 25. 03. 2008 | 07:53:51
TRUTNOV OPEN AIR

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nemate informace a festu v Trutnove?Jestli bude nebo ne?Dik

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |