FESTIVALY 2020

leden
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
5.6. - 6.6.
18.6. - 20.6.
19.6. - 20.6.
2.7. - 4.7.
10.7. - 12.7.
15.7. - 18.7.
26.7. - 27.7.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
21.8. - 22.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
26.6. - 28.6.
8.7. - 12.7.
9.7. - 11.7.

Do Trutnova přiletí Natacha Atlas a Palm Reader

Do Trutnova přiletí Natacha Atlas a Palm Reader
12. 06. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (37)
(Promotion) V čase opadávající velké vody, s očekáváním slunka a lepších vyhlídek vybubnováváme: v polovině měsíce zrní do podhorského ležení přiletí náš kmen podpořit evropská představitelka world music a břišní tanečnice Natacha Atlas. Tvrdými rytmy letošní festival navíc obohatí nadějná mladá kapela britské hardcoreové scény Palm Reader.
Pozvání na letošní Pow-Wow věnované obětem násilného poválečného odsunu přijaly i další tuzemské kapely.

Podhorský kmen Českého Woodstocku přiletí podpořit evropská představitelka world music marockého původu, zpěvačka a břišní tanečnice Natacha Atlas. „Žena, která svojí hudbou vytváří mosty nad kulturními propastmi,“ oznamují ve svém tam-tamu pořadatelé známého a legendárního festivalu, který se uskuteční od 15 . do 18. srpna na Bojišti a přilehlých pozemcích v Trutnově. Festival se na tradičním místě uskuteční i přesto, že na festivalových loukách, místní radnicí vyčleněných k zastavění, již stojí první novostavba s překladištěm balíků a garážemi.

Natascha Atlas

„Pozvání Natachy Atlas je záměrné a souvisí s letošním věnováním. Natacha je nejen skvělou zpěvačkou, jejíž hudbu s prolínajícími se ethno prvky máme rádi, ale je navíc muslimkou s arabskými a židovskými kořeny. A její původ i způsob, jakým propojuje ve své hudbě prvky různých kultur, to vše jde ruku v ruce s věnováním letošního festivalu - obětem násilného poválečného odsunu,“ říkají k tomu pořadatelé. „Před několika lety jsme festival věnovali siru Wintonovi, který za druhé světové války zachránil stovky židovských dětí před plynovými komorami. Letos chceme připomenout poválečné oběti z „druhé strany“ divokého odsunu. Osudy obyčejných lidí, kteří se mnohde provinili jen tím, že byli jiné národnosti. Své sehrál i předválečný zábor Sudet Německem, kdy byla naopak vyhnána řada Čechů, nemluvě o Židech,“ uvedl k tomu již dříve zakladatel festivalu Martin Věchet.

Natacha Atlas o sobě říká, že je z deseti procent židovka. V jejím těle koluje i krev arabských a egyptských předků, ona sama je muslimkou. „Jsem lidským pásmem Gazy - konflikty mezi mou evropskou a arabskou částí neustávají, můj genetický kód ze mě téměř nevyhnutelně udělal nomáda, “ říká Natacha Atlas.

Letošní Trutnov Open Air Festival bude etnicky bohatší, než tomu bývá běžně. „Chceme tím demonstrovat, že by kvůli národnosti neměl nikdo nikoho odnikud vyhazovat, odsunovat a soudit. Ani Natachu nebude nikdo z našich wigwamů a festivalového ležení pro její původ vyhánět, ale naopak - budeme společně s jejími rytmy tančit do ranních rozbřesků a radovat se z její skvělé hudby s prolínáním hudebních stylů od východu na západ,“ těší se pořadatelé.

Natacha Atlas vytváří hudební mosty nad kulturními propastmi
Natacha Atlas se narodila v Bruselu v britsko marokánské rodině s palestinskými předky. Vyrůstala v bruselské komunitě Marokánců, kde se seznámila s břišním tancem i moderní egyptskou popmusic. Později se s matkou přestěhovala do Anglie. V devadesátých letech se stává zpěvačkou známé ethno-trance kapely Transglobal Underground, která mixuje východní i západní kulturu s mnoha dalšími styly. V roce 1994 debutuje sólovým albem Diaspora, které se nese v tanečnějším duchu. Druhé album Halim z roku 1997 je již více „arabské“. Doposud vydala Natacha osm řadových alb. „Vždycky ve mě budou žít dvě identity, arabská a evropská. Když jsem byla velmi mladá, tak jsme se snažila ignorovat tu arabskou část po mém otci, protože jsem ji cítila jako cizí, ale něco se změnilo... Dnes už vím, že mám obě dvě kultury v sobě. Tak mě Bůh stvořil. Sním ve dvou jazycích a není dne, kdy bych nepoužívala arabštinu,“ říká o sobě Natacha Atlas, která spolupracovala s umělci napříč žánry jako Peter Gabriel, Sinead O´ Connor či Jean Michel Jarre. Její hlas zní z mnoha soundtracků a lze jej slyšet i v několika videohrách. Její multikulturní pozadí, zkušenosti a znalost několika jazyků - arabštiny, francouzštiny, španělštiny a angličtiny - jí pomohli vytvořit si svoje vlastní hudební vyjádření.

Palm Reader
V duchu tradiční různorodé a rozličné dramaturgie Českého Woodstocku, kdy vedle sebe vystupují kapely, které by se mnohdy na jednom pódiu těžko potkali, Natachu Atlas doplní řízné rytmy mladé kapely Palm Reader, vyvstalé z temných hlubin britské hardcoreové scény. Stejně jako vloni Hawk Eyes, i tito hoši pocházejí ze stáje Foo Fighters. „Narozdíl od Natachy Atlas s ethno arabskou a severoafrickou hudbou rozvibrují Palm Reader kůže na našich wigwamech svými hardcoreovými riffy. Ano, i to jsou ty propojující mosty,“ říkají pořadatelé z Geronimova kmene.

Palm Reader

Palm Reader, ověnčení několika oceněními, nedávno vydali debutové album Bad Weather. Značka hardcore byla v jejich případě označena jako "excellentcore". Vokály zpěváka Joshe McKeowna jsou drsné a z kolísavých melodií je cítit skoro hlasité namáhání. Není zde žádný pocit jednotvárnosti, žádný pocit déjà vu. Je to sbírka heavy smashing písní s dobrým nářezem. Palm Reader mají v sobě ve správném množství a v pravou chvíli všechno. Jejich hudební vlivy jsou obnaženy, ale už ve tvarech, které se staly jejich vlastními. Takový je i jejich debutový vítaný přírustek do hudební scény. Rychlý a těžký. Jak to má být.

Premiéry a speciální vystoupení Woodstockovské mozaiky
Již dříve pořadatelé oznámili, že na festivalu vystoupí legendární hudebník John Mayall. Do festivalové mozaiky z tuzemských krajin přibyli Sunflower Caravan nebo nová tvář folkové scény Beata Bocek, kteří v Trutnově vystoupí vůbec poprvé. Se speciálním programem přijede Vlasta Redl s kapelou či Buty, kteří se představí s mimořádným festivalovým blokem Jukebox, při němž budou hrát na přání skladby ze svého repertoáru, poslední desku nevyjímaje. Dalšími ohlášenými kapelami jsou Čankišou, legenda česko-slovenského reggae slavící třicetiletí Švihadlo, punkoví Volant, puboví Echt!, Gangnails, božský Tony & Garage, Hentai Corporation,Velvet Underground Revival se svými dlouhými večírkovými sety v Undergroundovém stanu, alternativní Květy, slovenští Plastic Swans. Po dlouhé době se podruhé na podhorskou půdu vrací Medvěd 009. Po několika letech přijedou také Krucipusk, Smola a Hrušky ze Slovenska či neklidní Poletíme? z Moravy. Tradičně festival svoji přítomností ozdobí a se svými popěvky zaplní Undergroundový stan I.M.M. Jirouse Záviš. S tvrdými rytmy přijedou X-Core či hardcoreový Locomotive, kteří vystoupí se speciálním koncertem - premiérově s doprovodnou skupinou Wild Sticks, skládající se z několika bubeníků.

Vstupenky si je možné nyní objednat na stránkách festivalu za cenu 980,- Kč na dobírku. „Cenu držíme stejnou jako v posledních dvou letech díky podpoře našeho mecenáše Zdeňka Bakaly,“ říká k tomu náčelnice Eva Navrátilová. Při objednání 11 vstupenek se dostává 1 zdarma. V předprodejích a na místě pak bude jejich cena vyšší. Jedním ze specifik podhorského Woodstocku je, že za stanovaní i parkování se neplatí a je zdarma. „To by potom přeci nebyl Woodstock!“ říkají s úsměvem pořadatelé.

Dodal: Iva Rejlová, Geronimo Agency
TRUTNOV OPEN AIR

TRUTNOV OPEN AIR

Čtvrtek 15. 8. 2013 až Neděle 18. 8. 2013
980 Kč
Vystupují:
JOHN MAYALL (UK/USA), Natacha Atlas (BE), Toy Dolls (UK), The Damned (UK), Marky Ramone (USA), Rachid Taha (Alžírsko), Julian Marley (JAM), WWW, Palm Reader, Plastic People of The Universe, Jiří Schmitzer, Hana a Petr Ulrychovi & Javory Beat, SPS, Petr Linhart, Čokovoko, Vlasta Třešňák Band, Kazety, Mňága a Žďorp, Petr Váša & Ty syčáci, Beata Bocek, Sto zvířat, Majerovy brzdové tabulky, Umělá Hmota v původním složení, ZVA 12-28 Band, X-Core, Echt!, The.Switch, Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Baru | 28. 03. 2015 | 10:01:40
slečny bunda

Asi ne zcela k věci, ale ta bunda, kterou má na sobě ta slečna, je úžasná.. nevíte někdo, co je to za značku? Nebo kde se dá nějaká podobná sehnat?:-D Děkuju ;-)

wow | 28. 03. 2015 | 02:15:55
wow

Bolynnˇ Coldat | 24. 08. 2010 | 04:48:25
Jimmy hendrix

chybi ti foto jimmy az ho budes mit tak ho pls posli . zapaloval guitar
Pavelsnow | 01. 09. 2009 | 05:18:09
to CyberPhonic
Ty jses socka když tu píšeš takové nesmysly.
Každej má svůj žánr a po tom si jde.
Sice jsem v Trutnově nikdy nebyl přesto si myslím,že to je jeden z nejlepších festivalů tak si toho musime važit a ne to kritizovat kor dyž o tom nic nevíš : )
lada333 | 22. 08. 2009 | 01:46:23
:D :D :D trutnov je super
komár | 20. 08. 2009 | 11:54:55
to CyberPhonic

co to meleš ty smažínku
CyberPhonic | 20. 08. 2009 | 11:41:02
nejvic sockovskej festak v CR na scenu fuuuj
jitkin | 23. 07. 2009 | 08:54:02
To co se stalo bylo strašné, přeji všem na Trutnovském festivalu jen pohodu a žádnou pohromu s tímto děsivým počasím.
Je pravda, že náš Trutnov drží hory a nic moc světoborného se nám doposud nestalo a jak už bylo psáno Bojiště je posvátné, tak si přejme ať duchové mají dobrou náladu....
Lidí na pohodě mi je líto, též jsem chtěla vyrazit, ale spadla mi do tohoto víkendu svatba kolegy...držím palce všem marodům ať se dco nejdříve uzdraví!
digi | 13. 09. 2008 | 07:51:05
velice dobrýýýýýý na několik hvězdiček, pokračuj v psaní, velice dobře se to od Tebe čte - velice profesionální
Mkkoudy | 04. 09. 2008 | 01:43:22
Božíííí

Super článek,jen tak dál!!!
Cubais | 01. 09. 2008 | 03:51:50
Luci, danda.
Díky moc, je to moje první...
danda | 01. 09. 2008 | 03:37:44
velice pěkný až pofesionální recenze-gratuluji
Lucinka* | 01. 09. 2008 | 03:01:32
Cubais dobrá recenze ;-)
richa | 27. 08. 2008 | 09:53:35
fotky

krásný fotky,je pěkný,když to někdo umí. škoda že tam nejsem.vydařené.
Tenzo | 27. 08. 2008 | 04:44:15
to Hugo:

D80 Nikon+18-70 nikkor 1:3.5-4.5 :)
CyberPhonic | 27. 08. 2008 | 03:26:41
fuj fuj huš fuj!
Hugo | 27. 08. 2008 | 12:13:36
Moc hezký fotky - čím jsou pořízené ?
Jedi | 27. 08. 2008 | 09:45:14
Zajímavý fotky!
asheek | 24. 08. 2008 | 07:37:48
wow!

trutnou toliko lidí sem ještě nikdy neviděl pohromadě
YannD | 19. 08. 2008 | 07:57:51
Hmm

http://kultura.idnes.cz/marleyho-syn-stephen-do-trutnova-neprijede-zranil-s e-na-turne-p6h-/festivaly.asp?c=A080819_172027_festivaly_ob
Anonymni | 19. 08. 2008 | 07:06:23
Anonymni | 19. 08. 2008 | 07:05:52
:D :) :(
Michal | 19. 08. 2008 | 11:01:50
Kapely -)od do

Zdravim rad bych nekde stahnul casovy harmonogran kdo jak hraje
soda | 11. 08. 2008 | 03:42:56
kdy budou vystupovat hlavni kapely vam reknou asi az v nedeli jako vloni..:-((
tereza | 05. 08. 2008 | 03:26:23
nazdar

rada bych se zeptala, kdy presne budou Soulfly hrat (nevim ani den)..a jestli je mozne zakoupit vstupenku jen na ten jeden den..diky predem
Matty | 31. 07. 2008 | 08:30:28
zdarec

Nevite ky budou vystupovat Soulfly den vim ale čas dik
Zdenka | 18. 07. 2008 | 09:22:15
Nevíte někdo

Jaký den bude vystupovat Stephen Marleye
Shaarinka | 04. 07. 2008 | 02:28:04
Stephen

Tak na tohohle týpka se lidičky, co ho neznáte, těšte jako malý!!!!!! dělá fantastickou muziku!!!!!!už se na něj těšim, to bude mazec!!!!! JAH!!!!
Rishule | 03. 06. 2008 | 01:31:46
no toto?

Loni sem to prokoučoval, náčelníka Havla a ostatní :/
letos bych se měl polepšit :)


ps: sockové seš tady ty Cybertroniku!
Tomik | 03. 06. 2008 | 12:14:01
Prej sockovskej fest asi si tam nebyl nevis co meles blbe!!!! Jako mrte festacek, neznam lidi co by se jim tam nelibilo!!!! Uz aby to bylo mrte zakalime a zaparime
Cyber | 02. 06. 2008 | 08:55:06
nejvic sockovskej festak v CR fuuuj :smile59:
Klaruška | 01. 06. 2008 | 07:53:56
Trutnov

Už se nám to blíží..nejlepčí fesťáček
karolin | 24. 05. 2008 | 04:49:09
už se nemůžu dočkat.. :)
zuzil | 18. 05. 2008 | 02:39:10
trutnov

kde je program?
YannD | 02. 05. 2008 | 05:58:55
Cha:-)

a je to doma:-) http://show.idnes.cz/trutnovsky-festival-hlasi-oko-bere-d6z-/hudba.asp?c=A0 80502_155410_hudba_ob
ozzby | 25. 03. 2008 | 10:56:44
mari56

Ahoj, na informace netrpelive cekame :-) sleduj web..
mari56 | 25. 03. 2008 | 07:53:51
TRUTNOV OPEN AIR

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nemate informace a festu v Trutnove?Jestli bude nebo ne?Dik

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |