FESTIVALY 2021

říjen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
16.6. - 18.6.
23.6. - 26.6.
13.7. - 16.7.
19.8. - 20.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Mezi ploty oslaví dvacetiny ve velkém stylu

Mezi ploty oslaví dvacetiny ve velkém stylu
30. 03. 2011   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Na narozeninovou party největší kulturní přehlídky s humanitárním posláním Mezi Ploty letos přijedou Psí vojáci, Hradišťan, David Koller, Dan Bárta, Divadlo Na Zábradlí, Arnošt Goldflam a mnoho dalších špičkových umělců.
O posledním květnovém víkendu otevře bohnická léčebna své brány příznivcům skvělé muziky, divadla a veselé atmosféry festivalového mumraje, který se již podvacáté odehraje pod populární značkou Mezi ploty.

Oslavy 20. výročí proběhnou ve velkém stylu: Na více než 11 scénách vystoupí přes 140 divadelních a hudebních souborů v pestré multižánrové směsici.

A kdo se tedy chystá oslavit kulaté jubileum kultovního pražského festivalu?

Budou to legendy českého rocku jako Radim Hladík s Blue Effectem, The Plastic People of the Universe, Garage nebo Plexis, stejně jako výrazní mladí hudebníci. K těm budou patřit originální instrumentalisté ze Sunflower Caravan, čerstvá krev českého hardrocku v podobě Dilated či romantický písničkář Tomáš Klus.

Na čtyřech hudebních scénách vystoupí desítky hudebníků a kapel – od zastánců tvrdých rockových riffů přes folkaře a etnické muzikanty až po mistry jazzu, funku, reggae nebo ska. Budou mezi nimi jak ti, kteří se v době vzniku „Plotů“ teprve batolili, tak matadoři, kteří v raných 90. letech pomáhali otevírat bohnický areál veřejnosti.

mezi ploty
Podívejte se na fotky z loňského ročníku festivalu

Stejně silná bude divadelní složka festivalu. Šest scén věnovaných dramatickému umění obsadí herci z předních českých divadel, jako je Divadlo Na Zábradlí či Husa na provázku, ale i z mnoha zajímavých menších souborů. Ti všichni předvedou širokou škálu divadelních forem, a zastoupena tak bude činohra, interaktivní divadlo, pohybové divadlo, pouliční divadlo, experimentální divadlo, taneční skupiny, pantomima nebo autorské čtení.

V tomhle jsou Mezi Ploty bezkonkurenční – nejen že jsou originální přehlídkou, kterou myšlenky empatie a pomoci přivádějí na půdu psychiatrické léčebny, nýbrž jsou také akcí, jejíž rozsah a žánrovou šíři bychom jinde hledali jen stěží.

mezi ploty

Na festivalu, jenž se vyprofiloval jako lákadlo pro mladé rodiny, přirozeně nemůže chybět ani scéna věnovaná dětem, pro které bude navíc připravena řada her a zábavných aktivit. Atmosféru dále dotvoří spousta stánků s tradičními i exotičtějšími lahůdkami, výtvarné workshopy či prezentace výrobků pacientů, kteří pracují v chráněných dílnách.

Malý bonbónek je letos připraven také pro fanoušky pohyblivých obrázků. V bohnickém areálu se totiž bude promítat výběr snímků ze spřáteleného filmového festivalu Jeden svět. Návštěvníci si tak budou moci připomenout, že naši empatii a pomoc nepotřebují jen zdravotně postižení a duševně nemocní, ale též lidé v různých koutech světa, kde se nebere ohled na lidská práva.

mezi ploty

Zvláštní novinkou pak bude hromadné cvičení tzv. „jógy smíchu“. Tuto tajemnou praxi čistého smíchu bez humoru do našich končin vnáší známý psychiatr Karel Nešpor, který dozajista ocení, že mezi ploty léčebny tradičně poteče chutné nealkoholické pivečko.

„Když jsem s tímhle projektem v roce 1992 začínal, vůbec bych nevěřil, že bude pokračovat ještě po dvaceti letech“, vzpomíná zakladatel a ředitel festivalu Robert Kozler. „Vždyť na prvních ročnících bylo málem víc účinkujících než návštěvníků“.

Dnes není pochyb o tom, že se Mezi ploty staly jednou z nejpopulárnějších kulturních přehlídek v Praze, která navíc účinně přibližuje dříve tabuizovanou psychiatrii veřejnosti. „Lidé se díky festivalu dívají na léčebny jinak, došlo k jistému oddémonizování,“ potvrzuje bývalý ředitel bohnického zařízení Zdeněk Bašný, za jehož úřadování se akce konala poprvé.

mezi ploty

Podobnou podporu má festival od současného šéfa „Bohnic“ Martina Hollého, který si cení hlavně návštěvníků, kteří by si do léčebny jinak stěží našli cestu: „Prostě ten, kdo překročí náš plot na festival, je pak otevřenější návštěvě i jiných akcí, které pořádáme, například přednášek o psychiatrii pro veřejnost…“

Výborná muzika a divadlo, radost a uvolnění v krásném parku, a ještě k tomu akce, která má smysl – to už jsou pádné důvody, proč si v kalendáři zaškrtnout, kdy že v Bohnicích propukne tento velký multižánrový mejdan.

Festival Mezi ploty se uskuteční v Psychiatrické léčebně Bohnice ve dnech 28. a 29. 5. 2011.

Dodal: Johanka Loučímová, Mezi Ploty
MEZI PLOTY (PRAHA)

MEZI PLOTY (PRAHA)

Sobota 28. 5. 2011 až Neděle 29. 5. 2011
jednodenní 250,- dvoudení 470,-
Vystupují:
luno gipsy.cz sunshine dan bárta & illustratosphere martin zbrožek & melody makers vypsaná fixa david koller bobr chutná dvakrát remorse queens of everything plexis sunflower caravan tereza černochová wings petr kalandra memory band radim hladik & blue effect vladivojna la chia the plastic people of the universe tomáš klus ty syčáci guločar braagas traband bó big band švihadlo feher fekete kerek michal hrůza krucipüsk sto zvířat the tap tap žlutý pes mandrage jitka charvátová dilated mother's angels niceland gang ala basta clou rybyčky 48 vega psí vojáci cocotte minute šatlava eggnoise michale's uncle garage hradišťan jananas tonya graves prague conspiracy šarbilach symfonetický orchestr jaromíra vogela tam-tam orchestra a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |