FESTIVALY 2022

říjen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

RFP potvrzuje poslední zahraniční kapely

RFP potvrzuje poslední zahraniční kapely
31. 05. 2010   |   Autor: redakce   |   Komentáře (50)
Příslovečné, importované třešničky byly přidány na festivalový dort Rock for People (3. – 6. 7. 2010). Vzhledem ke kompletnímu složení headlinerů, jimž vévodí MUSE, The Prodigy, NOFX či Editors s Morcheebou, jde o doplnění jednotlivých stylů a posílení multižánrového charakteru festivalu.
Spokojeni budou především příznivci tvrdších podob hudby – nabroušený hard core nabídnou ostřílení kalifornští týpci Death by Stereo, ještě rychlejší circle pit pak budou vyžadovat syntetičtí metalcoreisté Horse the Band. Žádnými epigony velkých „globálních“ kapel, nýbrž suverénními národními hudebními hrdiny jsou dva vzácní hosté z východní Evropy – běloruští skotačivci Lyapis Trubetskoy a bulharští rockeři s velmi chytlavými songy D 2 Band. „Hlavně Lyapis Trubetskoy bereme jako částečnou žánrovou náhradu za Persiana Jones, kteří bohužel zrušili turné a vypadli i z našeho programu,“ konstatuje Petr Fořt, dramaturg Rock for People.

Chodící a muzicírující reklamou na festivalový divadelní stan Chapiteau X bude rozverná francouzská cirkusová dechovka Pink It Black, jež podobně jako již potvrzení The Ginger Ninjas budou k vidění i mezi publikem. Z Německa pak do hradeckého Festival parku zavítají eklektická formace Mutabor a Werner Krauss, pohybující se někde na pomezí indie a new wave. „Po loňském bouřlivém přijetí zopakuje svůj set i skvělý americko-český trumpetista Laco Deczi se svou kapelou Celula New York. Stane se tak opět první den, 3. července, ve stanu, do kterého Lacův latino jazz a groovy perfektně pasují,“ doplňuje hlavní pořadatel Rock for People Michal Thomes.

Generálními partnery letního Rock for People jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings. Více www.rockforpeople.cz. Vstupenky lze pořídit přes ticketingový systém festivalu na www.ticketsforpeople.cz, kde se realizuje už kolem 75 % prodejů.

Death By Stereo
Angažování pětičlenné kalifornské party Death by Stereo je odpovědí na volání těch, kteří chtěli letošní line-up dokořenit ještě trochou hardcore. Chlapíci se dali dohromady před téměř patnácti lety a z původní sestavy do dnešního dne vydržel jen zpěvák Efrem Schulz. Za patnáct si vytvořili početnou a věrnou fanouškovskou základnu po celém světě, kterou přiživují neúnavným koncertováním. V roce 2003 málem zbořili i pražskou Brumlovku, když to tam rozjeli mimo jiné i se Suicidal Tendencies, kteří se letos do Hradce taky chystají. Diskografie Death by Stereo čítá zatím 6 alb, z toho poslední Death Is My Only Friend spatřilo světlo světa před rokem. Po nějaké době strávené u legendárního Epitaph Records, vydali tohle CD u Serjical Strike Records, což, jak název napovídá, je label Serje Tankiana (System of a Down). A pokud si marně lámete hlavu nad poetikou jejich názvu, pak vězte, že se chlapci při vybírání jména nechali inspirovat jednou scénou z hororové komedie Ztracení hoši / The Lost Boys.

D 2 Band
Názvem D 2 nemyslíme dálnici z Brna do Bratislavy, ale bulharskou rockovou partičku. Ve své domovině patří k nejúspěšnějším kapelám tohoto žánru, s přehledem válcuje domácí hitparády a pobrala i nějaké ty ceny. V roce 2005 je opustil spoluzakladatel a frontman kapely, ale i s tím se vyrovnali a novým albem „6“ potvrdili svojí pozici. Nové zkušenosti sbírají i za hranicemi, např. v Londýně či ve Vídni. V souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbale přidáme i jednu zajímavost: v roce 2004 byla kapela vybrána, aby složila oficiální song bulharského fotbalového týmu.

Horse The Band
Z druhé strany oceánu k nám míří další formace, která rozšíří řady kapel tvrdších žánrů. Horse the Band patří k lídrům experimentálního (metal)coru. Proslavili se tím, že svojí směsici metalu, rocku a oldschoolového popu koření 8bitovými zvuky prvních herních konzolí. (Nejeden pamětník při jejich poslechu zavzpomíná na legendárního Super Maria či Donkey Konga a potají zamáčkne slzu.) Ne náhodou překřtil frontman Nathan Winneke svůj hudební styl na nintendocore. Kromě originální muziky provází kalifornské hochy i pověst pořádných bláznů a historkám, které o nich kolují, by mělo předcházet varování: „Doma to rozhodně nezkoušejte“. Odehráli turné v Číně, zařádili si v Bělorusku, kam letěli letadlem z druhé světové války, a kytarista odehrál osm závěrečných koncertů turné se zlomeným ramenem, přičemž k léčbě využíval pouze zklidňující účinky alkoholu. Uvidíme, jestli v Hradci přidají do své bohaté sbírky nějaké nové zážitky.

Ляпис Трубецкой Neboli Lyapis Trubetskoy

Pro další zajímavé jméno sáhla tentokrát dramaturgie na východ – do Běloruska. Sedmičlenná skupina Ляпис Трубецкой neboli Lyapis Trubetskoy (pro ty později narozené, co už neměli povinnou ruštinu a azbuka je pro ně stejně srozumitelná jak egyptské hieroglyfy) se pohybuje někde na pomezí melodického ska-punku s občasnou příměsí pop-rocku. Že se jim tyhle žánry daří kloubit dobře, dokazují první místa hitparád i vyprodané kluby, haly či hokejové stadiony napříč zeměmi bývalého Sovětského svazu. V Rusku se sice počty berou trochu jinak, ale koncerty pro 7 000 lidí nejsou úplně zanedbatelné ani na tamní poměry. Pánové budou jako jediná zahraniční kapela kralovat prvnímu festivalovému dni 3. července, tak uvidíme, jaký kotel se jim podaří vyrobit u nás – na západě.

Pink It Black – dechovka na Rock For People
O tom, že země galského kohouta může kromě dobrého vína a jídla našince zaujmout i zajímavou muzikou, nás už loni přesvědčili originální a prostořecí The Inspector Cluzo, kteří si navíc pro velký úspěch svou cestu do východních Čech zopakují. Letos přidáváme další originální francouzskou formaci Pink it Black. Růžovočerný mnohočlenný ansámbl si asi nejvíc inspirace vzal z dechovky. Ale pozor, nedejte se zmást, není to žádné „sejdeme se na Vlachovce“, ale plnokrevný pestrobarevný francouzský cirkus, který vás nakopne a donutí jen tak mimoděk poskočit si do rytmu. I proto bude téhle partě patřit zahájení druhého festivalového dne, kdy projdou celým městečkem a jako ten pověstný krysař vyvedou všechny návštěvníky pod hlavní podium.

Mutabor
Ze sousedního Berlína se v létě do hradeckého Festival parku chystá další ne příliš známá, leč velice zajímavá formace. Tahle kapelka se dala dohromady už v roce 1990, v roce 2006 se na tři roky odmlčela, aby po třech letech zase plná nové síly vyskočila na pódia. Z původního osazenstva vydržel do dnešního dne jen frontman a kytarista Axel Steinhagen. Pánové a dvě dámy navzdory germánské pořádkumilovnosti ignorují všechny hudební škatulky a jejich energická hudba je mixem folku, punku, rocku, popu a ska s lehkou příměsí reggae. Letos na podzim chystají nové album, v pořadí zatím šesté, takže materiálu pro svůj set na Rock for People mají dozajista víc než dost.

Laco Deczi

Loni si střihnul festivalovou premiéru na Včírku pro nedočkavé a stejně jako on nadchl festivalové publikum, nadchlo i ono jeho. Letos se tedy tento velikán světového moderního jazzu a groove na vlastní žádost do Hradce vrací a vy se tak můžete zase těšit na ryzí hudební zážitek.
ROCK FOR PEOPLE

ROCK FOR PEOPLE

Sobota 3. 7. 2010 až Úterý 6. 7. 2010
Předprodej 1570 Kč, na místě 1900 Kč
Vystupují:
Muse, Skunk Anansie, Dradzone, The Prodigy, Archive, Editros, Doping Panda, Disco Ensemble, Death By Stereo, D 2 Band, Horse The Band, Lyapis Trubetskoy, Pink It Black, Mutabor, Laco Deczi, The Mahones, Persiana Jones, Gallows, Does it offend you, yeah?, Suicidal Tendencies, Juliette Lewis, Trashtucada, Rekoner, Illbilly Hitec, Coheed & Cambria, Blasted Mechanism, Blue Effect, Čechomor, Divokej Bill, Horkýže slíže, Tomáš Klus, Kryštof, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Skyline, Vlasta Třešňák, UDG, Visací zámek, Vypsaná fixa, Wohnout a mnoho dalších
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Majda | 04. 07. 2014 | 05:19:51
Volné u mě dva lupeny na RFP osobní převzetí Liberec
605 739 877
festival | 02. 07. 2014 | 09:31:13
http://a2larm.cz/2014/06/sezona-psychedelickych-koncentraku-zacina/

Rozum for People | 03. 06. 2014 | 08:32:19
chudák Čunderliková. vona za to teda moc nemůže, asi píše co jí řekli, ale MADNESS jako zakladatelé ska ?! další klamání veřejnosti ve jménu mamonu :(

úroveň | 03. 03. 2014 | 12:20:32
TV Nova, denník Blesk, RockForPeople

lukas kopulety | 07. 07. 2013 | 03:03:14
tos napsal hezky a presně
Věkový průměr?? | 07. 07. 2013 | 09:33:40
Koukám publikum věkový průměr 15 let.Děti.

D.J. | 07. 07. 2013 | 09:28:33
Jaký tam hrál d.j???Světové úrovně?

http://eu.festivalawards. | 20. 10. 2012 | 10:09:31
http://eu.festivalawards.com/success-your-votes-have-been-re

http://eu.festivalawards.com/success-your-votes-have-been-received/
pw | 11. 07. 2012 | 06:48:53
u ankety je hezké jak z Two door cinema club - reportérka udělala Two door CINDA club :))) cinda je v sobotu na císařský :))
scéna pro tance chtivé... | 10. 07. 2012 | 12:14:00
zakázána.

Ono to je o tom ,že prostě tady nezvětšují KAPACITU, jak třeba soundu tak i prostoru.....Pak lidi nadávají,že bylo na Svojšicích a podobně málo lidí...nikdo by nic neslyšel....protože na více lidí to není stavěné ,tak to ani více lidí nenaláká....a více lidí nepříjde protože to je dané již reklamou.....v heslech festival s kapacitou 30 tisíc míst a podobně.....dofám,že příští ročník již bude mít i scénu pro tance chtivé.....
Nadpis | 10. 07. 2012 | 09:47:28
Maďarsko - 10 m obyvatel - Sziget fest - 300.000, Dánsko - 5,5 m - Roskilde - 100.000 ; )seagate | 10. 07. 2012 | 09:17:57
Barunka a Radek,dvě bytosti v jedné? :D
oldclubber | 09. 07. 2012 | 06:40:25
anonymni

Prosimte neblazni zase. Jsme moc malá zemicka na takový čísla..oni na západě mají svých dost a u nás je asi strop těch 30t.
Anonymni | 09. 07. 2012 | 12:21:33
Kdy budete hlásit čísla přes 60 tisíc návštěvníků----jako všude na západě na velkých národních rockových a tanečních festivalech...viz. Dansko,V.B.,Španělsko...
konec | 08. 07. 2012 | 10:14:59
konec

Zvláště chceme vyzdvihnout přístup Skrillexe a Crystal Castles. Prvně jmenovaný stál natolik o vystoupení před vámi, že - po pečlivé technické obhlídce - po odeznění čtvrteční smrště obratem zahájil náhradní set na YouTube stage. A užil si jej naplno společně se 7000 lidmi ve stanu a stejným počtem kolem něj.

Čas vystoupení Crystal Castles byl laděn na minutu dlouho dopředu proto, že tuto dvojici ihned po vystoupení na RfP čekala patnáctihodinová cesta do Milána. U nás i přes 50minutový posun přetáhli o své vůli domluvenou délku o deset minut, vytvořili ohromný kotel, nadchli přes deset tisíc posluchačů a ... na cestě z Hradce se jim nad ránem rozbil autobus, kterým cestovali. Zatímco návštěvníkům RfP Crystal Castles vyšli vstříc, milánští o jejich koncert přišli.
POZOR-POZOR!!!! | 04. 07. 2012 | 10:42:38
POZOR-POZOR!!!!

Oficiální číslo návštěvnosti v době koncertu nadšených Franz Ferdinand a natěšeného Exampla se přehouplo přes 25 tisíc lidí. Do vystoupení The Prodigy mohlo počet lidí v areálu stoupnout k 27 000.

Právě zde je na místě podstatná informace: na čtvrtek 5. července, jenž se ponese ve znamení The Kooks, Orbital, Refused, Skrillexe a především Faith No More, budou vstupenky na pokladnách k dospozici! Ale pozor - s ohledem na nápor fanoušků Skrillexe a hlavně Faith No More je pravděpodobné, že ve večerních hodinách bude kapacita areálu naplněna!
paranoia | 27. 06. 2012 | 12:15:15
150 000 lidí na R.f.P.2012 konečně pořádná akce doufám....!!!!DOUFÁM,ŽE TO čEŠI ZVLÁDNETE A BUDE VÁS TAM NAD STO TISÍC....Line-up na to má!!!
Petr | 11. 06. 2012 | 04:02:10
Pro Majdu

Ahoj ty lupeny jsou permošky?
Majda | 07. 06. 2012 | 08:51:30
LUPENY

mám dva lupeny a bohužel mi práce nedolí jet, cena za oba 1800,-
info popřípadě vše okolo na 605 739 877
Moderátor | 08. 05. 2012 | 09:06:02
omlouváme se za chybu, v pondělí odpoledne už to fungovalo, pokud by to někomu nešlo (kvůli historii prohlížeče), soutěžte zde: http://www.poslouchej.net/souteze.html
cris | 07. 05. 2012 | 05:18:15
Ani mne to nejde...
Anonymni | 07. 05. 2012 | 02:28:12
funguje to,jen se text nevešel a musel psát bez mezer
soutěžící | 07. 05. 2012 | 12:14:33
soutěž

Dobrej,
také mi to nejde odeslat... funguje vůbec ta soutěž?
Marian | 07. 05. 2012 | 11:55:30
soutěž

Dobrý den,

rád bych se zúčastnil této soutěže o vstupenky na rock for people, ale když kliknu na \"odeslat\", tak se nic nestane. Odeslalo se to? Děkuji za odpověď
limu | 27. 04. 2012 | 09:38:41
Anonymni | 26. 04. 2012 | 08:26:50

no a z čeho se mam posadit na prdel..poslechni si jeho produkci a je to pořád to samé...vokaderovany vokály s pseudotvrdáckym basem, hustý výkřiky. Líbí se mi od něj tak 2-3 věci a to ještě když jsou dobře zamixované. Znova - jo je to momentální stár, bude to show, je to super tah od pořadatele, ale to nic nemění na tom, žen to je megahype.
limu | 27. 04. 2012 | 09:30:59
ale tak já neříkám, že na festák jako je RfP se Skrillex nehodí, ba naopak. Je to zvučný jméno který moc v Evropě nehraje - to je super tah. Jen jsem reagoval na to srovnání a ponižování Prodigy. Skrillex je modní záležitost pro děcka, vsadim se že 90 % lidí co na něj budou pařit by si ho nikdy nepustila. Navíc co vím tak jeho cena se bude točit někde na částce která hravě sfoukne půl lineupu dohromady, je to jen DJ a bude jen pouštět CDs. Jsem hodně zvědav kolik lidí dá jeho set až do konce, rockeři budou asi hodně v limbu z toho :D.
Anonymni | 26. 04. 2012 | 08:44:59
Madonna na RFP

Hlavně Rock for people letos smázl i Madary,myslím....Skrillex je asi něco takového jako kdyby někdo na Rock for people přivezl Madonnu,v U.S.A. NO1!!!Jen je škoda ,že je festival v týdnu!!!!!!!!A The Prodigy je zajímavé ,že jsou na všech větších festivalech v EU headliner!!!!Co chcete víc????Víc to nejde!!!Pak již jedině Verve,Oassis-neexistující,Lady gaga,Radiohead,Roxette,Madonna.....
komár | 26. 04. 2012 | 06:51:33
proti prodigy nic nemám, jejich starý fláky mám rád, ale jsou tu po několikáté a Skrillex moc návštěv na kontě nemá. Myslím že je na čase aby ukázal v čem je jeho kouzlo. Nejde o to že bych ho musel slyšet, vyjmenoval bych ti spoustu jiných projektů co bych tu viděl radši, o tom kdo tu ale vystoupí mi bohužel nerozhodujem. Každej potřebuje zaplatit fesťák. Proto si stojím za svým. Od RFP je tohle skvělý tah, přijede moooc lidí. nakonec i ty :) jinak prodigy měli štěstí na dobu kdy začli dělat hudbu, momentálně je hodně těžký se prosadit do podvědomí, těch lidí co dělá hudbu je strašně moc, nemyslím si že Skrillex potřebuje nějakou mediální masírku. však uvidíš sám. peace
Anonymni | 26. 04. 2012 | 06:26:50
tohle že je mr*ka???? zapařím si na Skrillex rozhodně mnohem líp než na prdg.

http://www.youtube.com/watch?v=2cXDgFwE13g&feature=relmfu
limu | 24. 04. 2012 | 12:49:24
to komár

tak skrillex je aktuální mediální mr*ka nic víc, krutej dubstep? ty woblery s vokaderem máš za krutej dubstep? no dobře, ale až tenhle vyhypovanej týpek dokáže jen za nehet toho co Prodigy tak ano. Zatím je to jen nafouknutá bublina. to že maj Prodigy to nej za sebou je jasný, ale říkat o nich trapárna a zároveň chválit skrillexe?
Anonymni | 22. 04. 2012 | 10:39:42
Taky jsem čekal Skrillex ve stejný den s Prodigy....takže možná v příštím životě....a to jste mezi ně mohli dát rovnou D.Js...Adama Bayer...atd..na oba dva dny....ale Skrillex je hodně exlusivní vystoupení...v čr..
komunista | 22. 04. 2012 | 07:52:25
Byl jsem na nich v 09 v Praze a naprostej mazec! Jinak máš pravdu, už mají vše za sebou, ale i tak jejich show je mega! A jejich tracky nikdy neomrzej! A Skrillexe jsem ještě neslyšel, takže se taky přiklánim spíš k němu, ale je to těšký chtěl bych obojí . . .
komár | 21. 04. 2012 | 06:47:15
komunista

tady zrovna není co řešit, jestli chceš zažít trapárnu tak si dej starý prodigy, jestli chceš zapařit na aktuální krutej dubstep , tak Skrillex, naprosto jednoduchá rozhodnutí. u mě to jednoduše vyhrává skrillex. prodigi jsou za zenitem. ačkoliv svoji práci v historii zvládli na jedničku (respect). teď už je to trapárna.

http://www.youtube.com/watch?v=eOofWzI3flA&feature=related
komunista | 21. 04. 2012 | 01:38:52
A co teď? Logicky jsem čekal, že Skrillex a The Prodigy budou hrát v jeden den a oni to takhle blbě tozdělej, šance, že bych zvládnul 2dny je nulová a teď co si vybrat Skrillex vs. The Prodigy!
lukas kopulety | 19. 04. 2012 | 08:53:44
trailer

cemu se divite sme v cr
uff | 19. 04. 2012 | 03:23:34
trailer :-O

trailer je fakt trapnej ....prirozeny zaber na plechovku staropramenu, stanek t-mobilu.. klasicka komercni prostituce a fakt venkovska tancovacka .(
no coment... | 19. 04. 2012 | 10:33:00
trajler :DDDDDD

tohle je trajler jak na nejakou vidlackou zabavu :DDDDD ne jak na festival pro 20.000lidi to trapas radsi to stahnete!
Anonymni | 07. 04. 2012 | 03:57:21
Nakup oblečení Adidas,za 3000 tisíce a dostaneš vstupenku a pláštěnku RFP 2012.
Exlusivní edice | 06. 04. 2012 | 03:09:05
Hlavně Skrillex na celý východ se..e a jede jen k nám do ČR,kde je vše možné...V USA je něco jak Lady gaga...atd....je to velice,velice exklusivní vystoupení....
roman | 05. 04. 2012 | 06:51:38
skrilex je neco jako jackson v popu neee???prostě king of dupstep
lukas | 05. 03. 2012 | 01:04:07
chtel sem jet nekam na orbital do hradce diky moc na tyhle legendy elektronicke muziky se tesim :) a prodigy k tomu a example a dj stan me staci na jeden den super diky
Anonymni | 03. 03. 2012 | 11:34:44
Protože jeden den z RFP se věnuje elektronické hudbě...tak jed jen na ten den kdy budou hrát elektronickou taneční hudbu...prodigy,orbital-tech-house,a skrillex....myslím,že tuto sestavu nikdy na párty neuslyšíš...češi začali být moc zhýčkaní festivaly...ale zadek nezvednou aby jeli to ne,a jen mumlají na forech...zvláštní fenomén.A upřímě dnes je jen minimum technařú co poslouchají v mp3 jen techno...a jestli bude nádherný den tak to bude nářez....jenom já nepojedu protože je to v týdnu-pracovním...takže úplně k ničemu..vzít si dva dny dovolenou.
firestarter | 02. 03. 2012 | 09:38:00
Prodigy na rokáči? :-(

dopr. . . proč Prodigy na zasranej rockovej fesťák. Sem technař, Prodigy sou můj život a nesnážím debilní rockery. kurv .. .
Masakr. | 02. 03. 2012 | 07:01:12
Mazec.....konečně ČR sekunduje západím festivalům....A konečně RFP prozradil dvě mega hvězdy....prodigy a orbital
petr | 02. 03. 2012 | 09:47:27
jééé

ptám se ptám .. proč proboha prodigy?? za 1 tam byli před pár lety a za druhé jsou dosti out celý slavný pro židy .. či prodžidy .. jak chcete .. no orbital jsou super .. taky dobrý old school, ale ty prodigy .. ach jo ..no ale stejně tam jedeme ..
Anonymni | 14. 02. 2012 | 06:54:33
BRAVÍČKO.

jinde jsou headlinery VERVE,RADIOHEAD,BJORK...a jen tady rychlokvažky z BRAVÍČKA.
Anonymni | 14. 02. 2012 | 06:51:27
nic mooc.

To je všechno pro posluchače 15 až 20 let....pro EMO....a tak...
Moderátor | 14. 02. 2012 | 05:42:11
Enter Shikari - další z potvrzených

http://youtu.be/PSjaM9E2gr4
Anonymni | 14. 02. 2012 | 05:20:06
stejně nic moc.......možná koks někoho naláká.
Moderátor | 13. 02. 2012 | 04:35:46
další jména

tak se rockovým fanouškům snad zalíbí před chvílí ohlášení The Subways a The Kooks

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |