FESTIVALY 2019

červen
01

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ROCKOVÝ SLUNOVRAT
ROCKOVÝ SLUNOVRAT
HARDSHOCK
02
03
04
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HABROVKA
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HABROVKA
09
10
11
12
13
14

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

VOTVÍRÁK
15

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

FESŤÁK NA YUKONU
VOTVÍRÁK
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

VOTVÍRÁK
17
18
19
20
21

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

KEFASFEST
METRONOME
22

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

KEFASFEST
METRONOME
LAVÓROVICA FEST
23

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

KEFASFEST
24
25
26
27

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

PŘEŠTĚNICE
28

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

MYSTIC SK8 CUP
OPENING SUMMER PARTY
DEFQON.1
29

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MYSTIC SK8 CUP
DEFQON.1
30

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MYSTIC SK8 CUP
DEFQON.1
DOPORUČUJEME FESTIVALY
27.6. - 27.6.
28.6. - 30.6.
3.7. - 6.7.
4.7. - 6.7.
4.7. - 6.7.
6.7. - 6.7.
12.7. - 13.7.
12.7. - 13.7.
17.7. - 20.7.
19.7. - 20.7.
26.7. - 27.7.
27.7. - 27.7.
2.8. - 3.8.
2.8. - 3.8.
3.8. - 3.8.
8.8. - 10.8.
9.8. - 10.8.
10.8. - 10.8.
16.8. - 17.8.
16.8. - 17.8.
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
28.6. - 30.6.
3.7. - 7.7.
4.7. - 6.7.
11.7. - 13.7.
20.7. - 20.7.
26.7. - 28.7.
27.7. - 27.7.
7.8. - 13.8.

World music na Sziget festivalu

World music na Sziget festivalu
14. 03. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Kompletní program pro OTP Bank World Music Party Stage na Szigetu počítá i s kapelou z České republiky. Na druhém největším otevřeném pódiu zahrají totiž také brněnští Čankišou. Kompletní seznam dalších potvrzených jmen v článku.
Představme si hlavní hvězdy OTP Bank World Music Party Stage. Unikátní styl, který američtí Calexico produkují, je fúzí alterocku a mexické mariachi. Aktuálně jsou na koncertní šňůře s novým albem “Algiers”.  Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra mají své příznivce po celém světě a stejné je to i u nás v ČR. Svým balkánským punk’n’rollem si podmanili publikum už v loňském roce a letos tomu nebude jinak. Ani Rachid Taha není českému publiku neznámý a letos se prezentuje novým albem “Zoom”. Album produkoval Justin Adams, dvorní kytarista Roberta Planta a podílelelí se na nítaké Brian Eno a Mick Jones, kytarista legendárních The Clash. Velkou taneční jízdu slibují ruští Leningrad, tedy pokud máte rádi ska říznuté rockovou muzikou.  
 
Na své úspěšné vystoupení v roce 2010 naváží brněnští Čankišou. Kapela, která představuje špičku české world music, si získala fanoušky po celém světě včetně těch na Szigetu. A to díky svým koncertům překypujícím energií a divokými rytmy, kde se míchají různé etnické vlivy, exotické nástroje a rockové kořeny. I proto je na Sziget festivalu uvidíme i letos.


 
Rytmy, které vás také zaručeně roztančí, předvedou zástupci katálánské rumby. Můžete si doplnit své taneční vzdělání přímo od králů tohoto žánru, barcelonské kapely La Pegatina. Pro ty, kteří chtějí objevovat současnou world music a její aktuální směry, doporučujeme navštívit koncert novozélandské zpěvačky Moana a její skupiny hudebníků a tanečníků haka The Tribe. A samozřejmě pro všechny fanoušky africké hudby, kterých na Szigetu není nikdy málo, je tu bonbónek: Mokoomba ze Zimbabwe ve své hudbě snoubí vše co je na pan-africké hudbě tak lákavé a neodolatelné. Její album Risign Tide bylo vyhlášeno nejlepším africkým albem roku 2012.

A co vlastně dále zastupuje na Szigetu slibované balkánské rytmy kromě výše zmíněného Emila Kusturici? Fanfara Tirana meets Transglobal Underground je nepochybně zajímavá fúze albánského brassbandu a britských veteránů elektronické etno hudby, což dokazují i na aktuálním albu Kabatronics. Mezinárodní seskupení utvořila také parta srbských a dánských muzikantů v projektu Tako Lako. Kapela hraje romskou hudbu  místy až psychedelicky, doplněnou vším co charakterizuje balkánskou hudbu. Další nezvyklá spolupráce se prezentuje pod názvem Shutka Roma Rap, kde se makedonský brassband spojil se skupinou mladých Romů ze čtvrti Shutka z makedonské Skopje vyznávajích hip hop a rap. Vloni zazářili na OTP Bank World Music Party Stage Figli Di Madre Ignota, a tak nemohou chybět ani letos. Typičtí představitelé “spaghetti Balkan” žánru čerpají to nejlepší ze ska a rocku. Na tyto styly navazují i nám v ČR dobře známí a populární bosenští muzikanti Dubioza  Kolektiv. Jejich jaderná syntéza stylů ska, dub, rock a balkánských odkazů tvoří na pódiu výbušnou nálož, kterou Sziget festival rád opět přivítá.
 


V posledních letech je na scéně world music viditelný úspěch kapel ze střední a východní Evropy. To nelze při výběru kapel pro OTP Bank World Music Party Stage pominout. Jako první padla volba na ukrajinský soubor DakhaBrakha, na něhož sedí označení etnochaos, v němž září neuvěřitelné vokální umění třech zpěvaček, hudebnic a divokých bubenic, doplněných programátorem. Také dva zástupci ze sousedního Polska mají své základy ve folklóru, i když každý z nich k nim přistupuje po svém. Fascinující nekompromisní mix folku a punku představují R.U.T.A., zhudebňující s neuvěřitelnou energií sedlácké rebelské texty z 19. století. Druhá z polských kapel je v ČR daleko více známá i díky pravidelnému koncertovaní. Světově proslulí Warsaw Village Band byli v anketě BBC Awards for World Music  vyhlášeni nováčkem roku 2004, doma získali nejvyšší cenu Fryderyk a dočkali se i nominace na Grammy. Jejich loňské album Nord patřilo mezi nejvýznamnější nahrávky world music.
 
Samozřejmě, že na takto zaměřeném pódiu nemohou chybět ty nejlepší kapely z Maďarska. Světoznámá skupina Söndörgő, kterou tvoří zástupci jihoslovanské menšiny v Maďarsku, se věnuje tamburašské hudbě, jednomu z významných stylů balkánského folklóru. Chybět také nemohou elektrorytmičtí Besh o droM s hosty, kteří velmi dobře pasují do balkánského programu. Mezinárodní spolupráci prezentuje za Maďarsko romský tradiční soubor Parno Graszt  a francouzský Latcho Drom. Mezi světově uznávané ska kapely zamířili v poslední době Pannonia Allstars Ska Orchestra a jejich koncert na Sziget festivalu slibuje velký zážitek. Posledním reprezentantem z pořádající země na OTP Bank World Music Party Stage je Csík Band and friends. Kapela, která v Maďarsku soupeří v popularitě s celebritami, probouzí lásku k maďarské folklórní hudbě v každém, kdo navštíví její koncert.


 
Tak to je jednadvacet jmen pro OTP Bank World Music Party Stage. Brzy přineseme další jména pro ostatní pódia Sziget festivalu.
 
Další informace a vstupenky získáte na www.szigetfestival.cz

Dodal: Premysl Stepanek, Sziget festival
SZIGET (HU)

SZIGET (HU)

Pondělí 5. 8. 2013 až Pondělí 12. 8. 2013
weekly pass - 199 EUR do 5.5.2013
Vystupují:
ALEX CLARE (UK), REGINA SPEKTOR (USA), MYSTERY JETS (UK), ENTER SHIKARI (UK), LES TAMBOURS DU BRONX (F), SKUNK ANANSIE (UK), DIZZEE RASCAL (UK), !!! (USA), EDITORS (UK), FIREWATER (USA), IN MEMORY OF LASZLO BODI (CIPŐ), DIE ÄRZTE (D), SKA-P (E), SEEED (D), FRANZ FERDINAND (UK), QUIMBY IN WONDERLAND, NICK CAVE & THE BAD SEEDS (AUS), BIFFY CLYRO (UK), BLUR (UK) ,MIKA (UK), END SHOW WITH DAVID GUETTA (F), MOANA & THE TRIBE (NZ), APPRIL PROJECT, TAKO LAKO (SRB-DK), WARSAW VILLAGE BAND (PL), DAKHABRAKHA (UKR), CANKISOU (CZ), R.U.T.A. (PL), LA PEGATINA (E), PARNO GRASZT FEAT. LATCHO DROM, ŠHUTKA ROMA RAP (MK), SÖNDÖRGŐ, FIGLI DI MADRE IGNOTA (I), MUZSIKÁS - 40th Anniversary Concert, DUBIOZA KOLEKTIV (BA), PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA, CALEXICO (USA), MOKOOMBA (ZW), BESH O DROM FEAT. PALYA BEA, CSÍK ZENEKAR ÉS BARÁTAI, RACHID TAHA (F), EMIR KUSTIRICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA (SRB), LENINGRAD (RU), ABATRONICS - FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUND (ALB-UK), THE JOY FORMIDABLE (UK), AFTERHOURS (I), MONOPHONA (LUX), DAILY BREAD (NL), SPLENDID (NL), BLAUDZUN (NL), BALTHAZAR (B), LEFT BOY (A), TIMBUKTU & DAMN! (S), RUBIK (FIN), CHASE & STATUS LIVE (UK). NERO LIVE (UK), BOOKA SHADE LIVE (D), DUB FX (AUS), EMPIRE OF THE SUN (AUS), SANFRANCISCOBEAT, NIKOLA, STEREOPALMA, CHRISS VS. DANDY, MONKEY6, NINA KRAVIZ (RU), JAY LUMEN, MUZZAIK, JOZIF (UK), FELIX CARTAL (CAN), CHRIS LIEBING (D), NICKY ROMERO (NL), SEBASTIAN INGROSSO (S), JOHN DIGWEED (UK), BOYS NOIZE LIVE (D), HOT X, CHUCKIE (NL), OTTO KNOWS (S) ,EROL ALKAN (UK), GUY J (ISR), OSCAR MULERO (E), ANDRO, JULIA CARPENTER, SIKZTAH, HOFFMAESTRO (S), TRIGGERFINGER (B), SKIP&DIE (NL), IVA LAMKUM (NZ), THE BOTS (UK), EVERYTHING EVERYTHING (UK), DONOTS (D), DRY THE RIVER (UK), NNEKA (NIG-D), THE CRIBS (UK), FLOGGING MOLLY (USA), WAX TAILOR (F), LITTLE BOOTS (UK), EMILÍANA TORRINI (ISL), ZAZ (F), DEICHKIND (D), MICHAEL KIWANUKA (UK), PETER BJORN & JOHN (S), HADOUKEN! (UK), TAME IMPALA (AUS), BAT FOR LASHES (UK), BAD RELIGION (USA), WOODKID (F), PAROV STELAR (A), KATY B (UK), TOTALLY ENORMOUS EXTINCT DINOSAURS (UK), KEES VAN HONDT (NL), RANGLEKLODS LIVE (DK), GESAFFELSTEIN LIVE (F), NETSKY LIVE (B), NOISIA (NL), CAMO & KROOKED DJ SET (A), TECHNO KUNST: TOMMY FOUR SEVEN (D), FEED ME DJ SET (UK), PÖLI VS. POLARIZE, DOP (F), TECHNO KUNST: MARCEL DETTMANN (D), DUBLIC, JADE, IAN AUTORUN b2b MARKOV a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |