FESTIVALY 2019

září
01
02
03
04
05
06

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LÉTOFEST LIBEREC
07

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

LÉTOFEST LIBEREC
ROCKOVÝ NÁŘEZ
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

KAŠPÁRKOHRANÍ
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
5.6. - 6.6.
18.6. - 20.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

4. den Szigetu: Falzet versus hardcore

4. den Szigetu: Falzet versus hardcore
11. 08. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) I takové programové veletoče během jednoho dnes zažilo hlavní podium festival Sziget. 4. den byl ve znamení příjemného počasí a popového zpěváka Michaela Holbrooka Pennimana alias Mika. Ten totiž přilákal pod hlavní pódium po Blur zatím druhý nejpočetnější dav, i když tentokrát složený převážně z fanynek a návštěvníků z Budapešti.
Sziget festival totiž už několik let tvoří z více než padesát procent zahraniční návštěvníci, kteří navíc nakoupí více než 90% všech týdenních permanentek. Maďarské publikum chodí na jednodenní vstupenky a vybírá si podle headlinerů daného dne. A tentokrát si vybralo Miku.

Sziget

Když se v noci rozzářily se barevné piktogramy a rozezněl se typický falzet britského zpěváka Miky, jednoho z objevů roku 2007, fanynky přivítali svůj idol bouřlivým aplausem. Tento zpěvák uhranul svět svou prvním albem Life in cartoon motion, na kterou nenavázal a druhá nahrávka The boy who knew too much nezaznamenala takový ohlas. Bylo to znát i během koncertu, kdy fanoušci nejvíce reagovali na hity z první desky jakon byl např. Big girls. Mika nepůsobil tak energicky jako na dřívějších koncertech a celé vystoupení působilo jako těžkopádná pomalu se rozjíždějící lokomotiva, která ale naštěstí zrychlovala, jak zpěvák přidával na tanečních beatech. Nebýt jeho početné kapely a nadšených fanynek, barevný cirkus Miky by se asi brzy zadrhl, takhle druhá půle vystoupení ukázala, že by bylo hloupé Miku už nyní odepisovat.

Enter Shikari

Sobotní program ale začínal na hlavním podiu zcela jiný žánr. Nekompromisní Enter Shikari a skvělá show, která by si zasloužila i lepší čas než čtyři hodiny odpoledne. Zpěvák zcela zmizel v davu, aby se objevil na dosti od podia vzdáleném vozidle, zcela vytrhl mikrofonní šňůru a donutil zpívat okolní fanoušky za sebe. Kytarista půjčil kytaru fanouškovi v první řadě, aby za něj dohrál skladbu a několik dalších bonbónků zpestřovalo jejich hardcore, který Enter Shikari míchají s elektronikou a metalem.

Editors

Britské Editors čekalo 15 minut před 17 hodinou početný dav. Když se ukázalo, že místo nich vystupují The Fratellis ze Skotska, fanoušci houfně odcházeli, ale to neměli dělat. Příznivci indie rocku a britrocku, který se pořád těší velké oblibě, čekal nášup. Kapela sice minimálně komunikovala s publikem, ale plně to vynahrazovala množstvím písní a energií, kterou do publika sypala a měla také povedený zvuk a tak si mohli fanoušci užít křišťálově čistý zvuk v podání tří bratří Fratelliů. Když rozjeli svou show jedna ze současných hvězd indie rocku britští Editors, čekal na ně již velmi prořídlý dav, který ale byl evidentně složený ze skalních fanoušků. Kapela navíc byla velice strohá v komunikaci s fanoušky a snaha o perfekcionalismus prostě působí studeně. Tohle rozhodně nebyl povedený koncert. Naopak one man show australského Dub fx zhlédla absolutně přeplněná party stage. Sám Dub FX s občasnými hosty – např před ním vystupující Timbuktu – kolísá od beatboxu přes rap k reggae jistě nakrmí tance a párty chtivé posluchače a ty, kteří ještě nestihli doplnit hladinku, jistě omámí způsob práce tohoto umělce.

čANKIŠOU

Druhé největší otevřené podium přivítalo tentokrát také zástupce z ČR. Čankišou v odpoledním slunci postupně přilákali i fanoušky z okolních stanů, kteří I díky českým návštěvníkům vytvořili kapele velmi přátelské prostředí. Čankišou si mohli zapsat další účast na prestižním festivalu. Na tomto pódiu vystoupila také totálně neřízená střela plná energie, tak by totiž se dalo popsat vystoupení ruského Leningradu. Pódium bylo opět plné hudebníků valící tank ruského ska punku do posluchačů, kteří by pro kapelu vyskákali život. Zajímavostí bylo, že frontman Sergei "Shnur" Shnurov opět neřekl anglicky ani slovo, proč taky, když hlavní složku posluchačstva evidentně tvoří ruští fanoušci mávající jak o život vlajkami pod pódiem.

Ve stanu A38 hráli večer Hadouken, kteří byli dalším zástupcem stylu, který kombinuje tvrdou taneční hudbu s rockovými prvky a industrialem. Obliba těchto kapel stále stoupá a podle nadšených reakcí na všech takových koncertech na Szigetu (např. Chase nad Status nebo Nero) ale i jiných festivalech, popularita bude dál strmě stoupat. Naplněný stan A38 tančil na electro industriální rockový dubstep britských Hadouken jak o život a celá kapela publikum v šíleném nasazení s radostí následovala.

Sziget míří do finale a uvidíme, zda program překoná nostalgii, která se nenápadně vkrádá do myslí fanoušku, tak jak se blíží konec týdenního festivalu.

Nonstop týden plný zábavy se koná od 5. do 12. srpna v Budapešti.

Více informací na www.szigetfestival.cz, nebo na http://www.facebook.com/SzigetCZ.

Za Sziget festival - Přemysl Štěpánek

Dodal: Premysl Stepanek, Sziget festival
SZIGET (HU)

SZIGET (HU)

Pondělí 5. 8. 2013 až Pondělí 12. 8. 2013
weekly pass - 199 EUR do 5.5.2013
Vystupují:
ALEX CLARE (UK), REGINA SPEKTOR (USA), MYSTERY JETS (UK), ENTER SHIKARI (UK), LES TAMBOURS DU BRONX (F), SKUNK ANANSIE (UK), DIZZEE RASCAL (UK), !!! (USA), EDITORS (UK), FIREWATER (USA), IN MEMORY OF LASZLO BODI (CIPŐ), DIE ÄRZTE (D), SKA-P (E), SEEED (D), FRANZ FERDINAND (UK), QUIMBY IN WONDERLAND, NICK CAVE & THE BAD SEEDS (AUS), BIFFY CLYRO (UK), BLUR (UK) ,MIKA (UK), END SHOW WITH DAVID GUETTA (F), MOANA & THE TRIBE (NZ), APPRIL PROJECT, TAKO LAKO (SRB-DK), WARSAW VILLAGE BAND (PL), DAKHABRAKHA (UKR), CANKISOU (CZ), R.U.T.A. (PL), LA PEGATINA (E), PARNO GRASZT FEAT. LATCHO DROM, ŠHUTKA ROMA RAP (MK), SÖNDÖRGŐ, FIGLI DI MADRE IGNOTA (I), MUZSIKÁS - 40th Anniversary Concert, DUBIOZA KOLEKTIV (BA), PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA, CALEXICO (USA), MOKOOMBA (ZW), BESH O DROM FEAT. PALYA BEA, CSÍK ZENEKAR ÉS BARÁTAI, RACHID TAHA (F), EMIR KUSTIRICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA (SRB), LENINGRAD (RU), ABATRONICS - FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUND (ALB-UK), THE JOY FORMIDABLE (UK), AFTERHOURS (I), MONOPHONA (LUX), DAILY BREAD (NL), SPLENDID (NL), BLAUDZUN (NL), BALTHAZAR (B), LEFT BOY (A), TIMBUKTU & DAMN! (S), RUBIK (FIN), CHASE & STATUS LIVE (UK). NERO LIVE (UK), BOOKA SHADE LIVE (D), DUB FX (AUS), EMPIRE OF THE SUN (AUS), SANFRANCISCOBEAT, NIKOLA, STEREOPALMA, CHRISS VS. DANDY, MONKEY6, NINA KRAVIZ (RU), JAY LUMEN, MUZZAIK, JOZIF (UK), FELIX CARTAL (CAN), CHRIS LIEBING (D), NICKY ROMERO (NL), SEBASTIAN INGROSSO (S), JOHN DIGWEED (UK), BOYS NOIZE LIVE (D), HOT X, CHUCKIE (NL), OTTO KNOWS (S) ,EROL ALKAN (UK), GUY J (ISR), OSCAR MULERO (E), ANDRO, JULIA CARPENTER, SIKZTAH, HOFFMAESTRO (S), TRIGGERFINGER (B), SKIP&DIE (NL), IVA LAMKUM (NZ), THE BOTS (UK), EVERYTHING EVERYTHING (UK), DONOTS (D), DRY THE RIVER (UK), NNEKA (NIG-D), THE CRIBS (UK), FLOGGING MOLLY (USA), WAX TAILOR (F), LITTLE BOOTS (UK), EMILÍANA TORRINI (ISL), ZAZ (F), DEICHKIND (D), MICHAEL KIWANUKA (UK), PETER BJORN & JOHN (S), HADOUKEN! (UK), TAME IMPALA (AUS), BAT FOR LASHES (UK), BAD RELIGION (USA), WOODKID (F), PAROV STELAR (A), KATY B (UK), TOTALLY ENORMOUS EXTINCT DINOSAURS (UK), KEES VAN HONDT (NL), RANGLEKLODS LIVE (DK), GESAFFELSTEIN LIVE (F), NETSKY LIVE (B), NOISIA (NL), CAMO & KROOKED DJ SET (A), TECHNO KUNST: TOMMY FOUR SEVEN (D), FEED ME DJ SET (UK), PÖLI VS. POLARIZE, DOP (F), TECHNO KUNST: MARCEL DETTMANN (D), DUBLIC, JADE, IAN AUTORUN b2b MARKOV a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |