FESTIVALY 2023

říjen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Začíná pátý Signal festival světla

Začíná pátý Signal festival světla
11. 10. 2017   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Festival světla Signal začíná ve čtvrtek 12. 10. slavnostním zahájením na náměstí Míru. SIGNAL bude stejně jako v minulých letech trvat 4 večery, až do neděle 15. 10. vždy od 19:00 do půlnoci budou moci lidé zažít pražské ulice oživlé světlem a uměním. Na dvou trasách je čeká 20 instalací od umělců z celého světa.
Letošní SIGNAL se bude rozprostírat po trase Centrum, která zasáhne Kampu, Staré Město i Nové Město, až po trasu Vinohrady zahrnující lokality na Praze 2 a 3. V centru se lidé mohou těšit na 3D videomapping na Tyršově domě od barcelonského tvůrce Filipa Rocy, kouzelné výjevy, které na zdi v Cihelné vytvoří Fred Penelle a Yannick Jacquet z vizuálního labelu Antivj nebo působivý 35metrový tunel ovládaný světlem od španělských Playmodes. Součástí trasy Centrum je i Galerijní zóna SIGNAL festivalu, která ve vnitřních prostorách paláce U Stýblů, Colloredo-Mansfeldského paláce, DUP39 a Zrcadlové kaple Klementina ukáže divákům fascinující site-specific instalace, které promění dané lokace. 

Signal festival 2017

Trasa Vinohrady začíná na, pro festival již klasické lokaci, náměstí Míru. Na překvapivý videomapping od francouzského umělce Yanna Nguemy se lidé mohou přijít podívat od 19:00 každou čtvrt hodinu. Každý večer ve 23:00 navíc ku příležitosti narozenin SIGNAL festivalu kostel sv. Ludmily ožije všemi pěti videomappingy, které se za historii akce na fasádě kostela objevily. Klidnější a kratší trasa Vinohrady, kterou je možné projít za hodinu a půl, nabízí například i vizuálně silnou instalaci od skupiny SPAM, tvořenou Vladimirem 518 a Davidem Vrbíkem, nebo „světelný prales“ od britských Squidsoup. Instalace SIGNAL festivalu jsou jako obvykle z většiny zdarma. Vstupné je třeba zaplatit při vstupu k 3D videomappingu, kde výměnou za 50 Kč lidé dostanou jako vstupenku 3D brýle, a i do Galerijní zóny SIGNAL festivalu. S páskou za 100 Kč je možné vstoupit do všech čtyř částí zóny.

Transmit festival a další umělecké performance v doprovodném programu
SIGNAL festival si i letos pro návštěvníky připravil kromě hlavního programu program doprovodný. Dominuje mu dvoudenní Transmit festival. Festival vzdělávací platformy Transmit nabídne přednášky s festivalovými umělci i dalšími osobnostmi oboru, audiovizuální performance i hudební koncerty. 12. 10. se lidé mohou jít podívat na vizuální performanci umělce Hynka Alta a studentů uměleckých škol k údolí Botiče. Více informací o doprovodném programu lidé najdou v aplikaci SIGNAL festival 2017 nebo na www.signalfestival.com/doprovodny-program/.

Nové občerstvovací zóny i festivalová mapa
Na trase festivalu na návštěvníky čekají nové občerstvovací zóny. Stánky a foodtrucky nabídnou široký výběr kvalitního jídla, v barech na návštěvníky čeká výběr z nealka i alka včetně piva od pivovaru Staropramen. V sadech Svatopluka Čecha na ně čeká i velká odpočinková zóna s jídlem, pitím a suvenýry. Na náměstí Míru, náměstí Republiky a Jungmannově náměstí jsou od čtvrtka od 13:00, v sadech Svatopluka Čecha pak od 18:00, v provozu festivalové infopointy, kde si lidé budou moci zakoupit suvenýry a festivalovou mapu. Mapa v papírové podobě bude k zakoupení i u každé instalace u festivalových dobrovolníků, její cena je 30 Kč.

Aplikace pro iOS a Android

Mapa je k dispozici i v rámci aplikace SIGNAL festival 2017, která je dostupná pro iOS  a Android. Aplikace obsahuje kompletní program i doprovodný program festivalu, užitečné informace a novinky. Samotnou mapu je možné v aplikaci dokoupit za 29 Kč. Zakoupením mapy návštěvníci přispívají na další existenci SIGNAL festivalu.

Díky spolupráci festivalu s globální technologickou společností Cisco má aplikace i další možnosti využití. Jen v ní totiž bude možné prohlédnout si instalace v Galerijní zóně SIGNAL festivalu novým způsobem. „Festival je mimo jiné oslavou moderních technologií, které nám umožňují vidět dříve neviděné, rychleji vyhledávat informace nebo třeba spolupracovat s lidmi na druhém konci země. To chceme symbolicky ukázat, proto už druhý rok poskytujeme technickou podporu SIGNAL festivalu,“ říká Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco, která poskytne pro galerijní zónu videokonferenční kamery a Wi-Fi síť s kvalitním připojením pro samotný přenos videa. Pro jeho sledování je zapotřebí spustit festivalovou aplikaci a přihlásit se do Wi-Fi sítě u příslušné instalace. Funkce je k dispozici v lokalitách DUP39, U Stýblů, Colloredo-Mansfeldský palác a Klementinum.

Dodal: Nikola Lörinczová, Signal Festival

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA

Čtvrtek 12. 10. 2017 až Neděle 15. 10. 2017
zdarma
Vystupují:
instalace, videomappingy a doprovodný program
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |