FESTIVALY 2024

květen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Rozhovor s Nick Hallam ze Stereo MC`s k festivalu High Jump 2014

Rozhovor s Nick Hallam ze Stereo MC`s k festivalu High Jump 2014
03. 07. 2014   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Parta okolo Roba Birche a Nicka Hallama je v České republice velmi populární. Stereo Mcs zde mají velkou fanouškovskou základnu. Na letošní jubilejní patnáctý ročník cliffdivingových závodů Desperados High Jump přijedou zahrát jako soundsystem.


O tom co od jejich dj setu čekat, jaká byla spolupráce s Jamiem Cullumem a jak jsou na tom s prací na novém album se dočtete v následujícím rozhovoru.

Kapela Stereo MCs je v Čechách populární. Odehráli jste v tady mnoho koncertů. Proč myslíte, že jste si zdejší fanoušky získali?
Tak za prvé si toho velmi vážíme. Myslím, že ten hlavní důvod je to, že si lidé v Česku dokáží ujíždět na vlně energie, kterou se během našich koncertů znažíme ze sebe vyprodukovat. Dáváme do našich vystoupení úplně všechno a neděláme rozdíli mezi live koncertem a dj setem. Asi taky proto nás lidi u vás mají rádi.

Pamatujete si Vaši první návštěvu České republiky?
Tak to už je vážně hodně dlouho, že ani nevím kdy to bylo. Co mi ale v paměti utkvělo dodnes je krása Prahy. I celá vaše země je moc pěkná a v kombinaci s přívětivosti lidí je to prostě bomba.

Co se ti jako první vybaví když se řekne Česká republika?
Asi si vzpomenu na všechnu tu zábavu, kterou jsme tady během svých vystoupení zažili.

Desperados High Jump je hlavně o cliffdivingu. Slyšel jsi někdy o tomto sportu? Nemáš chuť to také letos v Hřiměždicích vyzkoušet?
Jasně, víme, že High Jump je hlavně závod ve skocích do vody ze skály. Toto spojení mi přijde zajímavé. Tešim se, že se na závody kouknu ale skákat mě nedonutíte. Mám strach z výšek. (smích)

Vaše poslední album se jmenuje "Emperors Nightingale". Skladby, které jsou na něm jsou velmi různorodé a odlišné. Mnoho lidí říká, že celý zvuk alba je vemi dospělí a zní trochu jako nový Stereo Mcs. Jak deska vznikala?
K celému nahrávání jsme přistoupili úplně jinak než u předchozích alb. Deska vlastně vznikla jammováním s kámošema ve studiu. Takto jsme dali dohromady základ. Jednotlivé písně vznikali velmi spontánně, každý vždycky něco pozměnil, přidal nebo ubral a nakonec z toho vzniklo Emperors Nightingale. Byla to legrace.

Na vašem posledním albu jste nahráli společnou píseň s Jamiem Cullumem. Jaká to byla spolupráce a proč jste zvolili zrovna Jamieho, žánrově odlišného umělce.
Všechno to vzniklo tak, že jsme měli připravený a napsaný track. Ale pak nám došlo, že to nikdo z nás nedokáže zahrát živě na piáno na tak vysoké úrovni jakou jsme potřebovali. Tak nás napadlo oslovit Jamieho. Jemu se nápad libil a tak jsme se pustili do nahrávání. Dokonce byl nadšenej, protože nám hned řekl, že je náš fanoušek z dob svého mládí. To potěší.

Na letošním ročníku Desperados High Jump přijedete jako Stereo MC`s soundsystem a odehrajete zde dj set. Jaký styl hudby mohou fanoušci očekávat?
Budeme hrát hudbu, která nenechá lidi klidnými. Čekejte set plný hutných beatů až po taneční hudbu. Rob a Mc Five Alive to všechno doplní rapem. Rozhodně se chceme na High jumpu bavit.

Co Stereo MC`s a nové album?
Právě jsme vydali 12palcový vinyl. Počitáme, že toho vydáme víc, možná LPecko. Možná to taky uděláme úplně jinak. Počkáme až se nám urodí více tracků a potom je vydáme jako album. Nijak to nehrotíme.

Otázka na závěr. Co vás čeká v létě 2014?
Máme plno koncertů. Hrajeme festivaly v Rakousku, několik akcí v Chorvatsku a Bulharsku. Potom to pokračuje přes festivaly v Polsku, Německu a doma v Anglii. Některé akce jedeme hrát jako kapela a některé jako soundsystem stejně jako v Hřiměždicích. Už se tam k vám těšíme.

Více informací o akci Desperados na www.highjump.cz

Dodal: Martin Zvoníček, Blue Gekko
HIGH JUMP

HIGH JUMP

Pátek 1. 8. 2014 až Sobota 2. 8. 2014
500 - 800 Kč
Vystupují:
Stereo MC's (UK, dj set), Indy & Wich, Loo a Placido (FR), Pipes and Pints a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |