FESTIVALY 2024

duben
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Doprovodný program festivalu světla Signal

Doprovodný program festivalu světla Signal
08. 10. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (1)
(Promotion) Již za několik dní vypukne první ročník největšího festivalu světla v České republice, který na čtyři večery změní život v centru Prahy. Signal festival láká veřejnost na více než 35 světelných instalací audiovizuálního umění od českých i zahraničních autorů a zve na plavby za světlem či světelné workshopy i hudební program.
Festival odstartuje slavnostním zahájením na Staroměstském náměstí 17. října v 19 hodin.

Od plaveb až po koncerty
Festival nabídne bohatý doprovodný program, který představuje plavby za světlem, světelné workshopy, koncerty na Čertovce či odborné konference a diskuzi. V doprovodném programu si vyberou rodiny s dětmi i odborná veřejnost.
 

Plavby za světlem odhalí speciální světelnou show na březích Vltavy
SIGNAL festival připravuje pro návštěvníky opravdový zážitek s názvem „plavby za světlem“. Parníky Vyšehrad a Vltava, které se staly letos kulturní památkou, diváky provedou setmělou Prahou a během plavby nabídnou exkluzivní pohledy na světelné instalace festivalu přímo z paluby. Na březích řeky Vltavy světlem přímo ožije významná historická i moderní architektura. Plavby za světlem budou multimediální komentovanou exkurzí po pražských architektonických skvostech. Samostatnou atrakcí je pak plavba na parníku Vyšehrad, který bude mít díky odborníkům ze společnosti Philips speciálně nasvícenou strojovnu s motorem. Cestující tak budou mít možnost nahlédnout do tajů fungování této historické lodi, která letos oslavila 75. výročí. Světlo a tmu pro „plavby za světlem“ dodává Eltodo.

Více na: http://www.signalfestival.com/program/doprovodny-program/plavby-za-svetlem/

Koncerty na Čertovce – zážitek pod širým nebem pro každého zdarma
SIGNAL festival ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana uspořádá dva koncerty skupiny Clarinet Factory pojaté jako jedinečný audiovizuální zážitek pod širým nebem. Koncerty se odehrají na hladině pražského vodního kanálu Čertovka. Magický genius loci tohoto krásného místa bude podtržen instalací tisíců svíček a plovoucím ohněm. Laguna Čertovky viditelná přímo z Karlova mostu bude zabydlena nejrůznějšími motivy z filmů Karla Zemana. Koncerty se konají 19. a 20. října od 19:30 do 21:00 a vstup je pro každého zdarma.

koncerty na Čertovce

Více na: http://www.signalfestival.com/program/doprovodny-program/muzeum-karla-zemana/
 

Světelné workshopy pro rodiny s dětmi i profesionály
Návštěvníci se mohou účastnit řady workshopů zaměřených na práci se světlem. SIGNAL festival nabízí rovnou 8 různých workshopů, mezi kterými si vybere každý.

Například dvoudenní workshop „Pimp my bike“ je určen všem, kteří by si rádi vylepšili své jízdní kolo. Během prvního dne se účastníci pokusí sestavit a zprovoznit předpřipravený LED kit. Druhý den pak věnují kódování a vytváření obrazců, které přímo ve svých kolech budou během jízdy promítat.

Pimp My Bike

Druhý workshop s názvem „Architects of light“ je zaměřený na architekty a designery, kteří rádi pracující ve svých projektech se světlem. Odborníci budou ve skupinách pracovat na své představě o světelném konceptu vybraného zákoutí či budovy v parku Portheimka na pražském Smíchově. S pomocí stovek svítidel, lektorů a techniků společnosti Philips budou moci svůj světelný koncept zrealizovat. Instalace se pak stane jednou ze světelných instalací festivalu SIGNAL a bude volně přístupna návštěvníkům.

Další z workshopů s názvem „Základy video mappingu“ předá účastníkům základní znalosti přípravy tohoto světelného umění a za zmínku jistě stojí i workshop „Světelné grafity“, ve kterém se účastníci umělecky vyjádří pomocí sprejů s fosforeskujícími barvami.

Více na: http://www.signalfestival.com/workshopy/

NOVÁ SVĚTELNÁ INSTALACE: Skupina ČEZ pro SIGNAL
Mezi světelná umělecká díla, které od 17. do 20. října rozsvítí ulice Prahy, přibyla novinka. Speciální světelnou instalaci založenou na využití lidské energie, vytvořila pro SIGNAL festival společnost ČEZ. Návštěvníci budou moci v kole připomínajícím hračku pro křečky jít či běžet a pozorovat, jak se jejich energie jednoduše mění na světelnou show soustavy klasických i LED světel.

Více najdete na: http://www.signalfestival.com/installation/cez-pro-signal-festival/
 

Konference a diskuze pro odborníky i zájemce z veřejnosti
“Světlo pro naše města 2013” je mezinárodní konference, kterou pořádá SIGNAL festival ve spolupráci s firmou Philips, a klade si za cíl na odborné úrovni otevřít témata veřejného osvětlení ve městě, architektonického světelného designu, nových technologií v osvětlování architektury a veřejného prostoru. 

Je společenskou odpovědností festivalu SIGNAL reflektovat i odvrácenou stranu „používání“ světla a proto se rozhodl zorganizovat kombinovaný večer diskuze a filmu, zamýšlen především jako otevření tématu světelného znečištění do veřejného prostoru. Je nutné tomuto, dosud stále marginalizovanému tématu, věnovat pozornost. Jen málo lidí si plně uvědomuje, co světelné znečištění může způsobit. V rámci večera se uskuteční diskuze s pozvanými hosty – odborníky na problematiku světelného znečištění.

Více na: http://www.signalfestival.com/konference/

Dodal: Nikola Lörinczová, Signal Festival
SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA

SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA

Čtvrtek 17. 10. 2013 až Neděle 20. 10. 2013
zdarma
Vystupují:
Light art v ulicích Prahy
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
light | 08. 10. 2013 | 07:46:27
To bude pecka...to předčí muzejní noc desetkrát!!!

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |