FESTIVALY 2024

červenec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Z Ladronky se stane hudební ostrov

Z Ladronky se stane hudební ostrov
14. 06. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (26)
(Promotion) I přes komplikace spojené s náhlou změnou lokality areálu se největší pražský festival United Islands České spořitelny bude konat v plném rozsahu. Díky vstřícnému postoji MČ Praha 6 se areál přesune do parku Ladronka. Line up ozdobí pop-soulová hvězda Aloe Blacc, který se celosvětově proslavil hitem I Need a Dollar.
Na festivalu však celkem vystoupí 195 hudebních projektů na 7 venkovních scénách a v 9 klubech, kde bude program pokračovat po 22 hodině. Festival United Islands České spořitelny se koná 20. – 22. června v Praze a slaví 10. narozeniny!

United Islands - Ladronka mapa


Organizátoři se však rozhodli, že i přes všechny komplikace budou desáté narozeniny skutečnou oslavou a poprvé přivezou najednou několik velkých jmen. „Osobně považuju za velká jména všech 195 účinkujících a mám radost, že se na jeden víkend nakonec sejdou v Praze. Rád bych zdůraznil, že festival neděláme jen pro Pražany a tak doufám, že se na našem narozeninovém hudebním pikniku sejde taky celá řada hudebních fajnšmekrů z celé republiky i ze zahraničí. Moc se těšíme.“ Doplňuje dramaturg festivalu David Gaydečka.

United Islands České spořitelny ale není festival jedné hvězdy. Je to přesně naopak. Už desátým rokem totiž festival přiváží nová a neokoukaná jména evropské i světové klubové scény. Za pozornost určitě stojí britská indie kytarovka Citizens!, hipsterská princezna Princess Chelsea, Mixhell, nový projekt zakladatele Sepultury Igora Cavalery, palestinsko izraelský rapper Zas, švédští 8-bit techno producenti Slagsmålsklubben, pařížské trio We Were Evergreen, které vás dostane svou lehkostí nebo nejúspěšnější estonská kapela současnosti Tenfold Rabbit, která hudebně navazuje na vlnu folk and country, kterou odstartovali letošní držitelé Grammy Mumford and Sons. V minulých letech pro Českou republiku objevili například O’Children nebo původní N.O.H.U.

Kromě nováčků klubové scény festival vždy připravuje kompaktní dramaturgické bloky. Letos ještě více než v minulých letech. Nejsilnějším blokem letošního ročníku jsou bezesporu Dny Jeruzaléma v Praze, v rámci kterých na festivalu vystoupí hned sedm izraelských kapel! Kapely jako 3421, Adi Ulmansky, rapper Saz, Izabo nebo Folo jistě změní váš pohled na současnou izraelskou hudební scénu. Narozeninové téma se vine celým festivalem. V pátek se budou na festivalu slavit nedožité 80. narozeniny Olgy Havlové, v rámci kterých vystoupí Vlasta Třešňák, Už jsme doma hrají FPB nebo Plastic People of the Universe. V sobotu slaví 20 let Nadace rozvoje občanské společnosti, které oslaví spolu s Václavem Koubkem, objevem české folk scény Nylon Jail nebo bluesovou rockovou zpěvačkou Rinou Mushonga. Dalším blokem je to karpatsko-kavkazská ofenzíva, která představí kapely z Polska a Gruzie v čele se Zakopower, polskou obdobou našeho Čechomoru i co se popularity týče. Kapela nahrála několik platinových desek a je ověnčena mnoha hudebními oceněními. Speciálním projektem je Chicago Prague Blues Band, ve kterém se ve společném setu představí Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý Trio s americkým bluesovým kytaristou Johnem Primerem.
 

Silný program letos není jen na open air části, ale i v deseti vybraných klubech, kde festival pokračuje po 22 hodině. V pátek je to rakouský objev Gin Ga v Rock Café, ambientní producent Sun Glitters a britský producent Filastine, který vystoupí s filipínskou zpěvačkou Nova. V Divadle Archa vystoupí dánská world music formace Danjál, polští Daga Dana. Pokud máte raději kytary, určitě se si vyberete z programu klubů Malostranská Beseda nebo Baráčnická rychta, kde zahrají například Low Fi z Itálie nebo česko – rakouská skupina My Name is Music. V sobotu si můžete vybrat z programu klubů podle chuti. Roxy bude patřit milovníkům elektronické hudby, kde vystoupí legenda švédské techno scény Slagsmålsklubben a v Zephyr Pub and Club se sejdou příznivci freestyle, protože zde vystoupí nejlepší český freestyle dj projekt Trouble team. V Divadle Archa bude pokračovat izraelský blok Izabo a zpěvačkou Adi Ulmansky. V Malostranské Besedě zahraje druhý set americký bluesman John Primer.

Aloe Blacc se narodil v roce 1979 v Kalifornii pod jménem Egbert Nathaniel Dawkins III. V 90. letech působil s producentem Exilem jako rapper v hiphopové formaci Emanon, se kterou vydal 6 alb. Sólovou kariéru odstartoval až v roce 2003 a o tři roky později vydal svojí první studiovou desku Shine Through (2006), kterou z velké části i sám produkoval. Vytoužený úspěch však tato deska Aloe Blaccovi ještě nepřinesla. Zlom přišel v roce 2010, kdy byla jako úvodní píseň seriálu „How To Make It in America“, vybrána jeho skladba „I Need A Dollar“. Tato skladba udělala z Aloe Blacca obrovskou hvězdu nejen v USA, ale i v Evropě a angažmá na největších světových festivalech na sebe nenechala dlouho čekat.

Vystoupení na festivalu United Islands České spořitelny bude pro Aloe Blacca českou premiérou a tuzemští fanoušci se mohou těšit na sobotu 22. června.

Festival United Islands ale není jen o hudbě. Táňa Švehlová ze sdružení Art Prometheus, které nehudební program připravuje, zve na doprovodný program Sen o moři „ Festival United Islands České spořitelny můžete prožít několika způsoby. Jedním z nich je hudební maraton, při kterém návštěvník volí roli posluchače. Anebo může být labužníkem a ochutnat od všeho trochu: polévku od neziskových organizací, šaty od mladých návrhářů, loutkovou pohádku či zkusit workshop závěsné akrobacie. Doprovodný program je určen právě pro labužníky a nabízí možnost užít si festival dohromady také s babičkou i malým synáčkem.“

Domovem letošního narozeninového ročníku stane oblíbený pražský park Ladronka. „Festival, který letos slaví už své desáté narozeniny, má silné partnery, je jednou z největších akcí v Praze a míří na něj hudební hvězdy světa, je jasným důkazem toho, že akci dělají profesionálové, léty prověřené a zkušené produkční týmy.  I letos se zavázali, že zajistí celý průběh festivalu s co možná největšími ohledy na okolí. Jsem velmi ráda, že se letošní ročník navzdory tomu, že Prahu 6 zasáhly ničivé povodně, našel své útočiště u nás na Ladronce a Praha 6 se tak může připojit k dalším významným partnerům festivalu. Přeju si, aby Praha 6 i další části metropole zasažené povodněmi, boj s následky povodně co nejdříve zvládly,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6. Organizátor Martin Voňka dodává „Myslím, že ti co na festival dorazí, budou překvapeni, jaké možnosti a krásná zákoutí park Ladronka nabízí. Během pár dnů se nám podařilo naplánovat areál, na který jen tak nezapomenete a který se pravděpodobně už nebude opakovat.“ Festival však zůstane jednou nohou na Praze 5. V parku Portheimka bude umístěna Jazz stage Českého rozhlasu, která měla být původně v klubu Jazz Dock. Mezi parkem Portheimka a areálem na Ladronce bude posílena autobusová doprava, aby byl zajištěn plynulý pohyb návštěvníků.

Dodal: Marie Jelínková, United Islands
UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY

UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY

Pátek 21. 6. 2013 až Sobota 22. 6. 2013
zdarma
Vystupují:
Aloe Blacc, 33A+Volosi, 3421, Acollective, Adi Ulmanski, Amariszi, Android Asteroid, Aple Jelly, Cathi Davey, Citizens, Dagadana, Dazkarieh, Didrik Ingvaldsen + Nocz Quartet, Dunkelbunt, Filastine, Folo, Ginga, Izabo, James Cook, John Primer, Atomic Gigolo, Bandaband, Belammy Moon, Bitumen Beat, Čokovoko, Erika Fečová, Gambrz Reprs, Kapitán Demo, Kazety, Kieslowski, Kittchen, Laika Virgin, Los Culos, Low-Fi, Lucie Redlová, Malta Soundsystem, Mary Popkids, Million Dollar Mercedes Band, My Name is Music, Never Sol, Niceland, Nylon Jail, O.D. and the Odd Gifts, Ocean vs Daughter, Peter Pan Complex, Piano, Psí vojáci, Floex, Psí Vojáci, Prago Union, Goodfellas, Sunflower Caravan, Zrní, Midi Lidi, Le Pneumatiq, Bitumen Beat, Peter Pan Complex, Princess Chelsea, Dánjal a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Martin | 23. 06. 2014 | 10:31:05
United Isalnds letos dobrý, pár hodně dobrých koncertů bylo, nejlepší asi Střelák, ale bylo to oproti loňsku hodně roztahaný a těžko se dalo přebíhat z podia na podium jak to třeba bylo loni na Ladronce. Těch 60 000 je fakt nesmysl, byla tak třetina co loni takže maximálně tak 20 000, spíš to vypadá, že pořadatelé už nesmí udávat menší počty, Kinského zahrada byla poloprázdná

Já | 23. 06. 2014 | 10:17:33
Jsem rád, že United Islands v Praze existují a přeju festivalu štěstí i do budoucna, ale 60000 návštěvníků je naprostá hovadina, kromě Kinského zshrady (kde jsem nebyl) byla pódia poloprázdná.

super | 23. 06. 2014 | 12:24:14
byl to parádní festival!

super | 24. 06. 2013 | 11:29:18
byl to parádní festival!

PR4GUE ID | 18. 06. 2013 | 05:25:13
ta klubova noc stoji pekne za hovno..

adam | 21. 05. 2013 | 03:20:29
škoda že to už nebude na střeleckém ostrově!

Dan | 24. 06. 2012 | 09:16:12
výborný festival se vstupem zdarma, děkuji pořadatelům!
Tilburg | 27. 06. 2011 | 10:39:06
Cau v patek se poznal na strelaku dve skvely slecny ale nejak sem to podelal a rad bych se jim omluvil. jsou z ostravy ale pracuji v praze a bydli v kobylisych.kdyby jste nekdo vedel o koho jde,reknete ze je hledam diky jirka

pouris | 08. 06. 2011 | 09:28:06
tak to je vrchol .. s tím se mělo něco dělat!!!

ktmn | 19. 06. 2010 | 10:04:15
to je teda hrozná vizitka :)


michal11 | 13. 05. 2010 | 08:01:02
ja jsem taky angličan

tak tohle je fakt krásná vizitka! :-) OSTUDA!

http://www.youtube.com/watch?v=_MzQMsFdWLY

pítr | 13. 05. 2010 | 02:39:02
ej .. to bude zase kalbička .. všechno si proběhnu .. kapelky, dje .. ojojoj .. jak já se těším

Barbora | 13. 05. 2010 | 02:14:33
Festival Partner

V letošním roce budeme nově zavádět možnost pro naše fanoušky, aby se zakoupením festivalového pasu, stali partnery United islands a podpořili ho touto cestou. Cena je opravdu symbolická - 100 Kč. Pasy budou poprvé k dostání na koncertě noJazz, který United Islands pořádají 27. května v Lucerna Music Baru. Partnerské pasy budou také k dostání ve vybraných klubech, ve kterých 24. června proběhne Klubová noc United islands. Zakoupit si je můžete také přímo na místě po oba dny festivalu. A co jako partner festivalu zíkáte? Kromě kompletního katalogu, mapy a cd s mp3 účinkujících letošního ročníku i různé bonusy od našich partnerů nebo cd kapel vystupujících na festivalu. pro více info sledujte www.unitedislands.cz

Tomáš | 09. 04. 2010 | 01:14:42
vstupné

Nechcete zavést alespoń symbolické vstupné? Loni bylo na střeláku už tak dost narváno a myslím, že je nás spousta, který by tu muziku rádi slyšeli i za nějakou tu kačku, ale v pohodě...

Míša | 02. 03. 2010 | 04:25:22
Jééé

Jupííí, už aby to bylo ))
aa | 02. 03. 2010 | 04:08:17
první jména 2010

The Cinematics, Amparo Sanchez, Intima, Miloopa, Xindl X, Sporto, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas, Burana orchester
Jirka Kružík | 20. 06. 2008 | 08:36:42
Vstup zdarma Fajn
Krysicka | 14. 06. 2008 | 09:50:01
KOMPLETNÍ PROGRAM OSTROVŮ

http://www.unitedislands.cz/program.php
bara | 12. 06. 2008 | 09:50:42
BAUCHKLANG v Pardubicích

všechno ne. Odpověď United Islands of Pargue: "ad. Bauchklang: už je to delší dobu, co jsme zde psali, že nepřijedou. Beatbox zastupuje Beatburger band a představí se na Dětském ostrově 21.června v 17 hodin."
Takže definitivně: BAUCHKLANG opravdu jen 13.6. ve 22.30 v Pardubicích za 100Kč na Ostrovy/Islands.
ozzby | 10. 06. 2008 | 09:36:06
baara krato

rekl bych ze vse je tak jak ma byt .-)
baara krato | 09. 06. 2008 | 07:35:25
asi omyl

podařilo se vám v upoutávce drobné fauxpas. bauchklang jsou hvězdou jednoho červnového festivalu, Ostrovy-Islands v Pardubicích, který mimochodem nemáte ani mezi uvedenými festivaly. zkuste se mrknout na www.ostrovy-islands.cz. budeme rádi, když náš festival taky uvedete, díky. organizátoři Pardubických Ostrovů.
stepan | 03. 06. 2008 | 09:53:07
program

je uz nekde mozne zjistit presny program festivalu?nejde mi o hodiny ale alespon v ktery den kdo hraje.dekuji
helena | 24. 05. 2008 | 08:51:06
bauchklang

trosku nechapu, ze tam ty bauchklang nemaji napsany mezi umelcema na svych strankach, kdyz jsou to nejlakavejsi
bidlobond | 15. 05. 2008 | 01:59:52
jooo,to je dobre..,ale sel bych s rodinkou i tak,jak ostatne parta kamosu kazdorocne.Pohoda zvlast pri peknem pocasi...
pistolero | 13. 05. 2008 | 08:57:24
vyhovujici.. kdyz bude hezky.. urcite zajdu..
tak trochu jine eventy jsou taky potreba.. ne jen ty kde se schazej jen porad ty samy party people v obleckach a kouli v puse :)
Moderátor | 13. 05. 2008 | 04:18:08
UNITED ISLANDS OF PRAGUE

Jak se vám líbí letošní program se vstupem zdarma? .o)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |