FESTIVALY 2024

duben
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Festival United Islands má kompletní program

Festival United Islands má kompletní program
23. 05. 2010   |   Autor: redakce   |   Komentáře (26)
(Promotion) Festival United Islands má již kompletní program! V letošním roce vám kromě osvědčeného výběru zajímavých kapel přinese také několik novinek! Změnila se lokace některých scén a byl zaveden tzv. Partner Pass, který divákům dává možnost stát se součástí festivalu. Na šesti scénách a v osmnácti pražských klubech tak uvidíte více než sto českých a zahraničních kapel!
Ve čtvrtek 24. června festival již tradičně zahájí Klubová noc. Osmnáct pražských klubů, mezi nimiž jsou například Palác Akropolis, Rock Café, Chapeau Rouge, Meet Factory, Cross či nově zrekonstruovaná Malostranská Beseda, nabídne zdarma neokoukané české kapely. Skupiny do programu navrhl tým dramaturgů, mezi kterými jsou například hudební novináři Ondřej Bezr, Jan Vedral, Jana Kománková, Marek Peška, Petr Vizina, Martin Hošna nebo Mardoša z Tata Bojs. Z kapel se můžete těšit například na Kazety, Narcotic Fields, Sunflower Caravan, Please the Trees, Montage, Republic of Two, Laydown, The Spankers, Basta Fidel anebo Green Smatroll.

amparo

Open air festival bude v pátek na Hlavní scéně oficiálně zahájen koncertem andaluské hvězdy Amparo Sánchez, kterou čeští diváci znají spíše z její předešlé kapely Amparanoia. Zpěvačka vydala své nové sólové album, na němž spolupracovala především s muzikanty z kultovního bandu Calexico. Před Amparo Sánchez vystoupí se svým sólovým projektem jedna z nejpopulárnějších domácích zpěvaček, Tonya Graves. Na Střeleckém ostrově také vystoupí mladá ukrajinská kapela Luk, která divákům ukáže, jak světově může kapela z Ukrajiny znít. Line-up hlavní scény společně s Braagas, výherkyněmi žánrových cen Anděl, doplní také objevy české klubové scény Sporto a Rara Avis. Na Elektronické scéně v Mánesu vystoupí známí pražští DJs Roman Rai, Pat Heart či live projekt DJ Slatera s bubeníky z kapely U-Prag. V pátek se také rozezní tóny na Yornet scéně na Kampě, kterou si pod křídla vzali cizinci dlouhodobě žijící v Praze. Mezi kapelami, které na této scéně v pátek vystoupí, jsou například Dope Aviators nebo Marimba Mama.

xindl

V sobotu se otevře všech 6 scén open air festivalu. Program hlavní scény na Střeleckém ostrově začne již v 11 hodin kratšími koncerty mladých kapel Reskata a M.Y.Music. Dále vystoupí Xindl X, který byl na letošních cenách Anděl nominován v kategorii Skladba a Videoklip roku. Atmosféru festivalu na hlavní scéně dále posílí holandská formace Dog Called Phenix, známá svým živelným koncertním projevem. Po nich vystoupí irská kapela Kíla, jejíž repertoár potěší především příznivce world music. Kílu vystřídá electropopová trojice Hal Flavin z Lucemburska. Před závěrečnými koncerty vystoupí Benjamin Darvill alias Son of Dave, jehož si mnozí posluchači pamatují ze skupiny Crash Test Dummies. Na závěr programu hlavní scény vystoupí skotská kytarová čtveřice The Cinematics v čele s charismatickým zpěvákem a kytaristou Scottem Rinningem, jejíž debutové album A Strange Education vznikalo v roce 2007 pod taktovkou známých britských producentů spolupracujících například s kapelami Artic Monkeys, Kasabian nebo New Order. Posledním koncertem na hlavní scéně bude vystoupení polské kapely Miloopa, která kombinuje elektroniku s živými nástroji a propracovanou vizuální show.

kocabova

Scéna Radia 1, která návštěvníkům nabídne pestrý průřez hudebními žánry, bude jako tradičně umístěna na dolní části Kampy. Během dne zde vystoupí například mladé kapely Čokovoko, Talkshow nebo nový hudební projekt zpěvačky Natálie Kocábové. Příznivce world music potěší vystoupení Alejandro Toledo and Magic Tombolinos, fanoušci jazzu se mohou těšit na britskou kapelu Led Bib, která byla v letošním roce nominována na prestižní Mercury Prize. Na závěr programu vystoupí cenami ověnčení Midi Lidi.
Na druhé straně Kampy se nachází Yornet scéna, která nabídne například Ester Kočičkovou s Lubošem a Ogari, CCTV nebo Elvise Kititi z exotického Konga. Novinkou letošního ročníku je také One Man Show scéna umístěná na Lodi Tajemství: zde se představí Cirkus Ponorka, písničkář Justin Lavash nebo Biorchestr.

Podobně jako v loňském roce, budou i letos na Slovanském ostrově dvě scény. Česká scéna u Žofína představí ryze domácí kapely, například Lajky, Bt’n’J, Poslední výstřel a Burana Orchestr. Druhou scénou na Slovanském ostrově je elektronická scéna v Mánesu, která se letos nově otevře již v odpoledních hodinách. Od 15 hodin se zde v pomalejším tempu představí známí čeští DJs. To se bude postupně zrychlovat a na závěr open-air produkce vystoupí kapela Alef Zero, jejíž zvuk mnozí posluchači přirovnávají k anglickým London Electricity. Od 22 hodin se Mánes stane dějištěm afterparty ve stylu drum and bass a liquid funk, na níž zahrají přední čeští DJs a producenti jako Danoo, Denius, anebo X-Morph.

tvyks

Oficiální afterparty festivalu proběhne v klubu Meet Factory, kde budete mít možnost si zatančit a poslechnout si to nejnovější z oblasti progresivní elektroniky. Během večera zazní electro, clash, indie, garage nebo UK funky. Hlavní hvězdou je anglický DJ a producent Sinden, který ve svém žánru patří mezi absolutní špičku londýnské scény. Během noci mu budou supportovat DJs d.MIT.RY, Felix!, Kay a Tvzex ze Sunshine a v Berlíně žijící DJ a producent Tvyks.

Součástí United islands je také Festival volného času, který nabízí pestrou škálu volnočasových aktivit jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. V sobotu si tak v areálu festivalu můžete zahrát kuličky, frisbee, lakros, vyzkoušet si e-kolo či freeboard, popřípadě shlédnout nějaký film v rámci Fresh Film Walk na fasádě domů v blízkém okolí. Součástí Festivalu volného času jsou také stánky několika neziskových organizací. Na United Islands určitě přijďte ještě před obědem, ať můžete ochutnat lahůdky z gastronomické přehlídky situované na Janáčkově nábřeží.

Úplnou novinkou letošního ročníku je tzv. Partner Pass. Abychom mohli festival zachovat tak, jak ho máme všichni rádi a nemuseli zavírat návštěvníky, účinkující a krásné prostředí v okolí Vltavy za nevzhledný plot, potřebujeme kromě tradičních partnerů i podporu věrných návštěvníků festivalu. Každý, kdo si tento pas zakoupí, se stává partnerem festivalu United Islands. Mimo pasu každý získá také katalog s profily všech umělců festivalu, CD s mp3 největších hvězd, praktický program s mapkou a nadto vždy nějaký bonus, který návštěvníky potěší. To vše za symbolickou stokorunu. Pro studenty jsme navíc připravili akci 1 + 1 Partner Pass zdarma. Partner Pass bude k zakoupení 14dní před festivalem ve vybraných pražských klubech a samozřejmě i na místě konání festivalu.

Další informace budou postupně zveřejňovány na festivalovém webu www.unitedislands.cz

Dodal: Petr Wacko
UNITED ISLANDS

UNITED ISLANDS

Čtvrtek 24. 6. 2010 až Neděle 27. 6. 2010
zdarma
Vystupují:
sporto (čr), rara avis (čr), miloopa (pl), amparo sánchez (es), reskata (čr), braagas (čr), tonya graves (čr), slater feat. u-prag drummers (čr), pat heart (čr), roman rai (čr), dj ketan (čr), talkshow (sk), dog called phenix (nl), xindl x (čr), kila (ie), son of dave (ca), the cinematics (vb), hal flavin (lu), čokovoko (čr), bt´n´j (čr), lajky (čr), poslední výstřel (čr), b.u.r.a.n.a. orchestr (čr), dj tall (čr), dj blue (čr), denius (čr), alef zero (čr), denius (čr), x-morph (čr), danoo (čr), rubiano (čr), koistinen (čr), natálie kocábová (čr), m.y.music (čr), alejandro toledo & the magic tombolinos (intl), led bib (vb), midi lidi (čr), circus ponorka (čr), biorchestr (čr), justin lavash (vb), marek dusil, mikádao, jakub alexa, melankoholik, justin lavash, gariq, bes harmonie (sbor), jana šteflíčková, lev myškin, slam poetry - alice prajzentová, radana šatánková alias píbí, básník ticho (lord of silenc), radek lehkoživ - největší básník (206 cm), ondřej linhart, cyril kaplan, filipes, janička kepková, šťastní a veselí, oli a jakub, strašidelná loď, eliška kohoutová, všecky krásy světa, eric stevenson, václav havelka, mirek broum, jiří wehle, kaplan bros, martin jáchim, jiří vaněk, emozpěv, sousedi, altvater gebirge, hanka čechová, colt 45, vasilův rubáš, diskontmusic, blaaball, d.mit.ry (čr), tvyks (cř), sinden (uk), felix! (čr), kay & tvzex (čr) a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Martin | 23. 06. 2014 | 08:31:05
United Isalnds letos dobrý, pár hodně dobrých koncertů bylo, nejlepší asi Střelák, ale bylo to oproti loňsku hodně roztahaný a těžko se dalo přebíhat z podia na podium jak to třeba bylo loni na Ladronce. Těch 60 000 je fakt nesmysl, byla tak třetina co loni takže maximálně tak 20 000, spíš to vypadá, že pořadatelé už nesmí udávat menší počty, Kinského zahrada byla poloprázdná

Já | 23. 06. 2014 | 08:17:33
Jsem rád, že United Islands v Praze existují a přeju festivalu štěstí i do budoucna, ale 60000 návštěvníků je naprostá hovadina, kromě Kinského zshrady (kde jsem nebyl) byla pódia poloprázdná.

super | 23. 06. 2014 | 10:24:14
byl to parádní festival!

super | 24. 06. 2013 | 09:29:18
byl to parádní festival!

PR4GUE ID | 18. 06. 2013 | 03:25:13
ta klubova noc stoji pekne za hovno..

adam | 21. 05. 2013 | 01:20:29
škoda že to už nebude na střeleckém ostrově!

Dan | 24. 06. 2012 | 07:16:12
výborný festival se vstupem zdarma, děkuji pořadatelům!
Tilburg | 27. 06. 2011 | 08:39:06
Cau v patek se poznal na strelaku dve skvely slecny ale nejak sem to podelal a rad bych se jim omluvil. jsou z ostravy ale pracuji v praze a bydli v kobylisych.kdyby jste nekdo vedel o koho jde,reknete ze je hledam diky jirka

pouris | 08. 06. 2011 | 07:28:06
tak to je vrchol .. s tím se mělo něco dělat!!!

ktmn | 19. 06. 2010 | 08:04:15
to je teda hrozná vizitka :)


michal11 | 13. 05. 2010 | 06:01:02
ja jsem taky angličan

tak tohle je fakt krásná vizitka! :-) OSTUDA!

http://www.youtube.com/watch?v=_MzQMsFdWLY

pítr | 13. 05. 2010 | 12:39:02
ej .. to bude zase kalbička .. všechno si proběhnu .. kapelky, dje .. ojojoj .. jak já se těším

Barbora | 13. 05. 2010 | 12:14:33
Festival Partner

V letošním roce budeme nově zavádět možnost pro naše fanoušky, aby se zakoupením festivalového pasu, stali partnery United islands a podpořili ho touto cestou. Cena je opravdu symbolická - 100 Kč. Pasy budou poprvé k dostání na koncertě noJazz, který United Islands pořádají 27. května v Lucerna Music Baru. Partnerské pasy budou také k dostání ve vybraných klubech, ve kterých 24. června proběhne Klubová noc United islands. Zakoupit si je můžete také přímo na místě po oba dny festivalu. A co jako partner festivalu zíkáte? Kromě kompletního katalogu, mapy a cd s mp3 účinkujících letošního ročníku i různé bonusy od našich partnerů nebo cd kapel vystupujících na festivalu. pro více info sledujte www.unitedislands.cz

Tomáš | 09. 04. 2010 | 11:14:42
vstupné

Nechcete zavést alespoń symbolické vstupné? Loni bylo na střeláku už tak dost narváno a myslím, že je nás spousta, který by tu muziku rádi slyšeli i za nějakou tu kačku, ale v pohodě...

Míša | 02. 03. 2010 | 03:25:22
Jééé

Jupííí, už aby to bylo ))
aa | 02. 03. 2010 | 03:08:17
první jména 2010

The Cinematics, Amparo Sanchez, Intima, Miloopa, Xindl X, Sporto, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas, Burana orchester
Jirka Kružík | 20. 06. 2008 | 06:36:42
Vstup zdarma Fajn
Krysicka | 14. 06. 2008 | 07:50:01
KOMPLETNÍ PROGRAM OSTROVŮ

http://www.unitedislands.cz/program.php
bara | 12. 06. 2008 | 07:50:42
BAUCHKLANG v Pardubicích

všechno ne. Odpověď United Islands of Pargue: "ad. Bauchklang: už je to delší dobu, co jsme zde psali, že nepřijedou. Beatbox zastupuje Beatburger band a představí se na Dětském ostrově 21.června v 17 hodin."
Takže definitivně: BAUCHKLANG opravdu jen 13.6. ve 22.30 v Pardubicích za 100Kč na Ostrovy/Islands.
ozzby | 10. 06. 2008 | 07:36:06
baara krato

rekl bych ze vse je tak jak ma byt .-)
baara krato | 09. 06. 2008 | 05:35:25
asi omyl

podařilo se vám v upoutávce drobné fauxpas. bauchklang jsou hvězdou jednoho červnového festivalu, Ostrovy-Islands v Pardubicích, který mimochodem nemáte ani mezi uvedenými festivaly. zkuste se mrknout na www.ostrovy-islands.cz. budeme rádi, když náš festival taky uvedete, díky. organizátoři Pardubických Ostrovů.
stepan | 03. 06. 2008 | 07:53:07
program

je uz nekde mozne zjistit presny program festivalu?nejde mi o hodiny ale alespon v ktery den kdo hraje.dekuji
helena | 24. 05. 2008 | 06:51:06
bauchklang

trosku nechapu, ze tam ty bauchklang nemaji napsany mezi umelcema na svych strankach, kdyz jsou to nejlakavejsi
bidlobond | 15. 05. 2008 | 11:59:52
jooo,to je dobre..,ale sel bych s rodinkou i tak,jak ostatne parta kamosu kazdorocne.Pohoda zvlast pri peknem pocasi...
pistolero | 13. 05. 2008 | 06:57:24
vyhovujici.. kdyz bude hezky.. urcite zajdu..
tak trochu jine eventy jsou taky potreba.. ne jen ty kde se schazej jen porad ty samy party people v obleckach a kouli v puse :)
Moderátor | 13. 05. 2008 | 02:18:08
UNITED ISLANDS OF PRAGUE

Jak se vám líbí letošní program se vstupem zdarma? .o)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |