FESTIVALY 2020

květen
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SVOJŠICE
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
30.5. - 30.5.
12.6. - 14.6.
2.7. - 4.7.
10.7. - 12.7.
23.7. - 26.7.
26.7. - 27.7.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
31.7. - 1.8.
20.8. - 23.8.
21.8. - 22.8.
1.9. - 30.9.
16.9. - 16.9.
17.9. - 19.9.
1.6. - 1.6.
1.7. - 4.7.
14.7. - 17.7.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
26.6. - 28.6.
8.7. - 12.7.
5.8. - 11.8.
8.7. - 10.7.

Svojšice přináší rozhovor - Smith vs. Selway

Svojšice přináší rozhovor - Smith vs. Selway
17. 06. 2009   |   Autor: redakce   |   Komentáře (50)
(Promotion) Tihle dva pánové baví příznivce taneční hudby na celém světě už dlouhých 20 let a to nejen svou pestrou produkcí nebo sólo vystoupením, ale několikrát ročně také jako duo ve společném setu. Nechali jsme Johna aby připravil 5 otázek pro Christiana a stejně tak Chris pro Johna. Jak to dopadlo si teď můžete přečíst.
Christian se ptal Johna

Ahoj Johne, tak co je nového u tebe v New York city?
New York je v pohodě, i přes ekonomickou krizi je tam stále dostatek života a energie. Byl jsem překvapen, když jsem si nedávno přečetl, že New York momentálně patří k nejbezpečnějším městům v USA, což je úžasný a skoro neuvěřitelný.

Lidi začali hodně jezdit na kolech a celkově je méně nehod. Hudební scéna je jednou nahoře a jednou zas dole, někdy skvělá, někdy ne. Ale největší umělci, djs, kapely atd. sem vždy zavítají, takže opravdu můžeme zažít všechno. A konečně jsou tu znovu dobrý parties... Velký kluby sice moc neletěj, zato v loftech, skladech nebo na lodích to pěkně žije positivní náladou.

Jsi skutečně velký fanoušek produkce hudby na počítači. Musel jsi dokonce být jedním z prvních, kdo vlastně složil techno skladbu jen s použitím počítače, zatím co ostatní stále využívali celé studio. Jak blízko jsou si dnes podle tebe softwarový syntetizér a kompresory v porovnání se současným materiálem?
Jsem skutečně nadšen tím, jak podobné jsou virtuální synťáky a efekty s originály... Je stále těžší poznat rozdíl. Samozřejmě to taky záleží na tom, jak se vše používá, zprocesuje atd. Podle mě je nejzajímavější sound z nových technologíí a metod, a ne těch, co kopírují.

Tak my tedy hrajeme společně jako Smith & Selway v České Republice. Už jsi tam někdy byl a co očekáváš?

Ještě nikdy jsem v Čechách nebyl a jsem moc rád, že mám konečně příležitost. Jen bych si přál, abych mohl zůstat déle a prohlédnout si i Prahu. Jsem si jist, že si Svojšice parádně užijem a moc se těším!

Co tebe jako šílence do všech technických vymožeností a cerepetiček momentálně zajímá?
Docela už bych chtěl iPhone 3GS, ale počkám, můj současný iPhone je pořád ok, to je jasný. Jinak vždy chci něco nového do studia – třeba nový počítač by byl super. Právě přemýšlím o postavení “Hackintoshe” PC, na kterém poběží OS X. Prostě něco výkonného jako Mac Pro, ale mnohem levnějšího. A taky si chci pořídít novou drum mašinku od Native Instruments. Slyšel jsem jí použitou při djském setu a je to super live doplňěk, nemluvě o tom, že se dá použít na řadu dalších věcí.

Já jsem nedávno znovu spustil svůj label Tronic, jak je na tom tvůj label?

CSM není aktivní., protože koncentruji energii na jiné věci a taky můj label manažer se vrátil zpátky do školy, aby si dodělal titul, takže jsme to na čas stopli. Ale celou dobu jsme pomalu sbírali materiál. Máme připravenou distribuci jak pro vinyly, tak i digitální produkci. Dave je navíc partnerem nové společnosti PullProxy, která zajišťuje propagaci společně s bookingem a managementem. A mimo jiné je nyní v jejich rukách Speedy J a jeho label, takže máme velmi dobrý základ – brzdí nás vlastně jen hudba, abych byl upřímný. Snažím se najít výrazný a vysoce kvalitní zvuk, který zaujme. Teď vychází hrozně moc skladeb, které zní často stejně. Mám spoustu demo nahrávek, který jsou “dost dobrý”, ale nejsou unikátní. Hledám techno, minimal a house, které jsou něčím odlišné, mají hloubku a osobitost. Trochu do undergroundu ale nikdy tak deep, než je přípustné. Hledání není lehký, ale já jsem stále optimista. Teď se mi poštěstilo příjít na nové umělce prostřednictvím webových stránek jako například Soundcloud a další.

Smith Vs Selway

John se ptal Christiana

Nedávno jsi se přestěhoval z Barcelony do Sao Paula – jak se ti tam líbí v porovnání s Barcelonou? Jak se ti z Brazílie cestuje na tvá vystoupení po celém světě?

Cestoval jsem hodně po Brazílii a Jižní Americe posledních 10 let a vždy si to moc užíval. Pak jsem si před pár lety našel brazilskou přítelkyni, jenž je dnes mou ženou. Mám krásný byt v Sao Paulu a moc si užívám životní styl v Brazílii. Barcelonu jsem si užil, ale Sao Paulo je obrovské město s 20 miliony obyvatel, takže se to těžko srovnává.

S cestování za hraním do Evopy je to fakt těžký. Normálně létám 2x měsíčně z Jižní Ameriky do Evropy a na léto prostě zůstanu celé 2 měsíce Evropě, protože je tam tolik festivalů, kde mám většinu vystoupení. Navíc je to taky o balancování… Naštěstí je scéna v Jižní Americe momentálně také velmi silná a stále se zlepšuje, což znamená, že nemusím pokaždé letět 12 hodin, abych se dostal na vystoupení.

Teď trochu serioznější otázka- jakou změnu jsi zaznamenal na globální taneční scéně z důvodu celosvětové ekonomické krize?

Všiml jsem si, že promotéři moc neriskují a bookují jen velmi spolehlivé dje. To mi ale vůbec nevadí, neboť můj rozvrh je stále hodně plný…haha.. A taky prodeje vinylů skoro úplně umřely, moc smutné, ale nemůžeme ignorovat vývoj technologií.

Do teď byly všechny nový releasy na Tronicu v digitální podobě – máš v plánu někdy zase udělat vinyl?
No teď se pleteš. Pokaždé dělám i vinyl. Ale bohužel tento segment na trhu skoro úplně zmizel. Nahrávka, které by se před 3 roky prodalo 5000 kusů, by dnes prodala tak 500. Je těžké to prorazit. Na Tronicu nám ale nejde o pěníze. Chci vydávat hudbu digitálně i fyzicky. V tomto roce taky připravujeme nějaká nová alba a label party po celém světě.

Budeš DJ i za deset let? Jak vidíš svou budoucnost?

Jsem o 10 let mladší než Carl Cox nebo Sven Vath, takže jo, stále se vidím jako DJ i za 10 let. Miluju tuto profesi! Mám rád dělání hudby, a také djing a cestování po světě. Někdy to může být těžké a osamělé, ale je to má vysněná práce.

Dobře vím, že jsi skutečný gurmán – jaká je tvá nejoblíbenější restaurace na světě a jaká kuchyně?
Moc moc těžká otázka…hahaha. Nemůžu napsat jen jednu… Mezi má oblíbená místa patří: el bulli - barcelona, fogo de chao - sao paulo, sucre - buenos aires, lahore kebab v londýně... a mnoho míst v Tokyu. Jsem velký fanoušek sper čerstvého japonského jídla.

Dodal: Petr Dzingel alias Džejár, Dance Club Promotion
SVOJŠICE

SVOJŠICE

Pátek 26. 6. 2009
Předprodej 400 Kč + DVD
Vystupují:
Bela En, , Lord Space, Elektrabel Live, Džejár, Christian Smith & John Selway (SWE & USA), Dave Clarke (UK),Toky & special live performance (SK), Mark EG (UK), Perfect Squaddrumm, 2K vs Sweg, Koogi, Matrix & Futurebound (UK), Sayko, Ghonzales, Maria.N, Dan Cooley, Chris Sadler, Chris Kaeser (FR), Michael C, Aiffel vs P@co
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
KALBA | 17. 06. 2014 | 09:34:32
TO BUDE KALBA

ondra | 13. 06. 2014 | 08:44:17
Cuzz,jedu v patek z Prahy autem na akci a nejak v nedeli zpet,casy odjezdu dle dohody mam zatim prazdne auto jestli se chcete nekdo svezt tak volejte Ondra 604 842 849
Mesiáš | 28. 06. 2013 | 12:12:26
Techno je všechno

Svojšice Úplně nejvíc super hudebně.Prostě vyzrálí techno jak má být.Bohužel dnešní generace má ráda laciné sračky co hrají furt do kola.Škoda,že nás hudebních gurmánů,neni víc.Ať žijou Svojšice,Summer of love a dobří lidé!!!!

Partygirl | 27. 06. 2013 | 09:12:02
No letošní Svojšky mě teda dost zklamaly.Podle mě nejlepší Toky Boss a pak první 2 DJs na hlavním...jinak katastrofa!Prostě ten Liebing a jeho stupidní techno...byla jsem zvědavá na Dosema,Houra, Engberg atd., ale včici zahráli, jak když vylezou ze stejnýho šuplíku, prostě nemůžu si pomoct,o ničem.To bylo fakt poprvý na tomhle fesťáku, co jsem se modlila, ať už jede bus.No minulej ročník byl fakt super, ale tím to asi skončilo a seru na to, abych dávala 580 za nějaký kretény, proto si myslím, že byla tak malá návštěvnost.Příští rok jedu do zahraničí, tady končím...

??? | 27. 06. 2013 | 03:22:48
Promotér Svojšic není moc reprezentativní osoba!!...........Ingayán??Haluška...hnus...socka.
stolda | 26. 06. 2013 | 03:41:56
to: fuchsa

Souhlasím s tvým názorem, jenže si je třeba uvědomit, že je to totálně začarovanej kruh, ze kterýho není úniku! Jediní, kdo to může trochu změnit jsou lidi - jako hosté.
Pokud se kdy někdo snažil přitáhnout zajímavý (zajímavý pro mě zajímá aktuální, projekty, který hýbou nebo teprve budou hýbat světem), dorazilo asi tak 15 lidí a z toho vstupný zaplatili 3. Všichni, ostatní guestlisty, akreditace a podobný "mrdky" a promoter, aby si sel vzit kontokorent k providentu... Je třeba si konečně uvědomit, že ta hudba je vážně byznys. Nebo si tady ty všechny pozůstatky socialistickejch soudruhů myslí, že sem třeba Hawtin přijede vyfasovat falškou jen tak za hezkejch úsměv českejch holek?
Konceptů, který měly nakročeno udělat osvětu pár bylo a stále je. Těch, kteří to skutečně dělají je bohužel jen hrstka. To je málo, masově interesovaná společnost začne věc přijímat až tehdy, kdy bude mít pěsettisíc lajků na zdi! Zbytek odráží další, velmi zajímavou českou vlastnost - koryto! Dolovat, dolovat, dolovat - podojit pořádně to zaslepený stádo (ne, nejsem schizofrenní pitomec, kterej neví co píše - je to sice byznys, ale ne každej má za primární cíl nárůst zisku).
Abych nebyl tak negativní, v ČR se objevují super jména, ale návštěvnost těchto akcí odráží skutečný stav poptávky po nich - 0! A jsme zase na začátku - jak z toho ven?

fuchsa | 23. 06. 2013 | 01:22:29
neznámá jména

Během sotva týdne vedle Sonaru(kolem 150 umělců)navíc v Barceloně vystoupily "mimo soutěž" opět Hawtin,Magda,Marc Houle,Timo Maas,Carl Craig,Jori Hulkkonen,Troy Pierce,Dj Hell,David Morales,James Holden,Nathan Fake,Villalobos,Dj Koze a dalších kolem 35 známých a hlavně kvalitu zaručující lidé z ranku elektronické hudby.nejmenuji kapely a ty,co jsem stylově nepatří,ale i tak spousta z nich třeba u nás ani nikdy nebyla.A ve srovnání s tím pak letošní Svojšice.Proboha,kde to vlastně žijeme,Ano,vím-loni byl line-up opravdu fantastický a také mi je jasné,že Barča je vlastně předměstím Ibizy,ale i tak ten do očí bijící rozdíl.Dokud unás lidé budou chodit na srágory,nikdy pak nedonutí lokální promotery k tomu,aby taky občas přitáhly někoho,kdo běžně vystupuje v zemích,kde žijí ohledně party ve zcela jiných dimenzích.Škoda,co se nezměnilo za pomalu 25 let se už nezmění nikdy!!!

Den D! | 21. 06. 2013 | 11:57:32
Již jen několik hodin!!A festival roku začíná!!
Jiří Vaníček | 16. 06. 2013 | 09:20:09
Prodám dva lístky na Svojšice zakoupené přes rave.cz. Foto lístků mohu zaslat spolu s razítkem a podpisem. Mám i dvd Svojšice. Prodám pouze dva. Cena jako za nákup 549,-.Dohoda možná. Zašlu poštou na dobírku.
Tel.: 737 21 64 89

namo3nik | 10. 03. 2013 | 10:51:21
Zatím nic moc!!!
Anonymni | 07. 07. 2012 | 01:04:27
A to jsem byl na techno párty po šesti letech...!!! Prostě strašně potichu,žádné zadní bedny....ticho....
Pavla | 07. 07. 2012 | 06:14:45
Velmi krásně napsané a já mužů se vším jen a jen souhlasit! :)
paranoia gaya | 06. 07. 2012 | 06:45:14
Tak!Již několikrát tu zaznělo malá účst!!!!Tak pánové..chci vám jen říci,že malá účast je tam daná hlavně tím,že sound na hlavní stage,je prostě tak nahlas...prostě pro tento počet lidí....více lidí by již nic neslyšelo....to je celé....více lidí kvalitněší sound na hlavní stage...více nahlas....to je ten problém!!!Prostě zvuk pojme jen tolik lidí kolik tam bylo!!!!
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:44
Report z festivalu Svojšice 2012 od Čéši

http://www.techno.cz/clanek/40901/report-z-festivalu-svojsice-2012-od-cesi< br />
Anonymni | 04. 07. 2012 | 06:12:10
Videa z festivalu Svojšice 2012 od Ronnyho

http://www.techno.cz/clanek/40902/videa-z-festivalu-svojsice-2012-od-ronnyh o
dancegirl | 03. 07. 2012 | 09:16:55
Ty jo Svojšky úplně bomba!Nemám nic, co bych vytkla.Konečně pořádná hudba, tak už jsem si dlouho nezapařila, díky DC Promo!A počasí taky vyšlo na jedničku, tak zase za rok:-)no škoda, že už nezbyla energie na after.
lukas kopulety | 30. 06. 2012 | 10:22:25
zavídím vám musel sem do prace kurvadráát :( dííky za videa užasny
Mino | 30. 06. 2012 | 04:18:19
Festak uplne super, kralom vecera jednoznacne Sven, uplne sa vzblaznil za mixpultom, moj favorit Digweed ma vcera osobne trochu sklamal, ale inak vsetko na jednotku
oldclubber | 30. 06. 2012 | 02:27:53
No mejdan jak má být. Komplet zahr lajna diktovala . Vaeth Digweed PP, válec největší. Organizace na 1+ . Záchody - pořád se uklizeli celou noc až do rána! Nevídané. Bary - fér ceny. Žádná pruda nebo náznak ojebu. Mohlo být o kousek více lidí, ale to je fuk. Takže pro mě je to pozitivní že jde udělat super el. fest, se vším všudy. Držím palce do budoucna.
komunista | 30. 06. 2012 | 12:25:32
Souhlas letošní Svojšky stály za to!
finch | 30. 06. 2012 | 11:32:20
videa...

http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all http://www.youtube.com/watch?v=_AXZy80uduo&list=PL6B7A64EDB5B990D2& feature=plpp_play_all
Anonymni | 30. 06. 2012 | 08:41:24
NEW

Svojšice super cca 6500 lidí...Jdu spát!!!!
All star DJs legendary!! | 29. 06. 2012 | 12:06:33
All star planet DJS!!!

Tak vyjíždím pomalu!Čus,Námo3nik!!!
cirkus1 | 27. 06. 2012 | 08:36:26
cesta

Cuzz,jedu v patek odpoledne z Prahy autem na svojsice a po akci nebo dle domluvi po afteru zpet...Mam prazdne auto tak jestli se chce nekdo svest se mnou tak volejte 604 842 849....Ondras
lukas kopulety | 26. 06. 2012 | 06:57:03
všici prodavaj listky na PVD nikdo tam nebude protože budou lidi kde ..............................
paranoia | 26. 06. 2012 | 12:21:11
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
pARANOIA | 26. 06. 2012 | 12:19:15
Hlavně at je 40 stupnů..a můžeme pařit v tričkách....již vidím ty znudené tváře v Brně na PVD....a ZÁVIDĚT SVOJŠIČÁKŮM!!!
Tomcek | 25. 06. 2012 | 12:06:38
Chyba v textu...

28.6. není pátek, nýbrž čtvrtek...pozor na to!
tony | 25. 06. 2012 | 11:22:06
prodam 2.VIP listky na Svojsice

Za cenu1350kc/kus,predani Brno,mozna domluva,ale neposilam,jen osobne.
Tel.774 631 961
S54 | 25. 06. 2012 | 11:06:24
OFICIÁLNÍ AFTERPARTY PO FESTIVALU SVOJŠICE!!!!

Oficiální afterparty po festivalu Svojšice proběhne opět přímo v areálu svojšického amfiteátru!

Dj's:
PACO / EAGLE / BÉDA / FINIDI / SLOVAK

Stejně jako loni bude v režii Studia 54 oficiální afterparty po festivalu Svojšice, která se uskuteční opět v restauraci, která leží jen několik desítek metrů od festivalového městečka.

Na oficiální afterparty se představí rezidenti tohoto klubu Paco, Eagle, Béda, Finidi a Slovak.

Kompletní informace naleznete na www.studio54.cz a také prostřednictvím Studio 54 hostesek přímo v areálu festivalu
Mickey mouse | 24. 06. 2012 | 03:59:52
Již vás pobolívá bříško???Ano...djs.legendary již v pátek jen pro vás ve Svojšicích....Nejlepší techno open air 2012.
lukas kopulety | 21. 06. 2012 | 11:56:27
jka diskoteka ty mas dost
LOVEPARADE | 15. 06. 2012 | 12:59:36
Svojšice prostě...meeeeeeeeeeega!!!!!!!!!!!!!Milion lidí tam jede!
johnside | 15. 06. 2012 | 09:13:35
Anonymni | 11. 06. 2012 | 04:30:59 Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
-------------------------------------
ty mas discotéku v hlavě ;)
černý rybíz | 15. 06. 2012 | 07:33:38
nabízet šťávu z černého rybízu na taneční party by nemuselo dopadnot dobře.ale v tý vodce toho asi moc nebude.
ale možná je to jen pověra
Svan Vath | 14. 06. 2012 | 05:00:02
TECHNO-TRANCE

Lepší to bylo dvoudenní!!!!!!!!98-99rok to byla smažba!!!!!
animal | 14. 06. 2012 | 04:51:31
Jeste jsem ve Svojsicich nebyl,takze jsem v ocekavani..
time warp prague | 12. 06. 2012 | 02:37:47
time warp prague

http://www.unitedmusic.cz/project/tdk-time-warp-2005/
Anonymni | 11. 06. 2012 | 02:30:59
Tak ty jsi sakra mimo....jestli si budeš užívat techno ve stanu pro tisíc lidí,tak to jo.....ale na hlavní stage ti techno zahraje až ve 4 ráno ,kdy tam již nikdo nebude Bayer....!!!!Jinak celý den to bude discoteka!!!!
techno viking | 11. 06. 2012 | 10:07:54
hlavně prosím Vás zde nesrovnávejte komerční Magnetic a TECHNO festival Svojšice!!!...samozřejmě Magnetic natáhne víc lidí, protože hudební žánr je bližší všem diskofilům než techno ale o to víc si to MY \"technaři\" užijem na Svojškách!!!neříkám,že Axwell,Hardwell apod. hrají špatně či nezáživně ale už jsem přeposlouchán jejích stále dokola hrajících tracků v rádiích,klubech a diskotékách!!!!navíc opravdového TECHNA je tu ZOUFALE MÁLO!!!
senior | 10. 06. 2012 | 05:28:42
line UP...

ajaj:( takto zkurviť rozvrhnutí line-upu som ešte nevidel....je to škoda jinak je vynikajúci line-up. peace
soulbass | 09. 06. 2012 | 10:47:54
samý fámy tady,eště v sobotu se daly koupit lístky na Ticketportal,koho to furt baví...
lukas kopulety | 06. 06. 2012 | 10:54:49
jak vyprodano uz nesezenu predprodej kurvadrat
Vyprodáno. | 06. 06. 2012 | 09:07:38
Vyprodáno.

Svojsice sold out.
Anonymni | 27. 05. 2012 | 07:29:40
take jsem si vsiml......neprofesionalni prace....
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:28:13
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
coocoon | 27. 05. 2012 | 07:27:00
Mám takový pocit, že to promo video je z nějakých jiných festivalů než ze
kikinolog | 26. 05. 2012 | 11:45:20
:-))))))))))))))))))Line-up je luxusní ten se u nás vidí jednou za deset let.....na techno akci...
Kashel | 26. 05. 2012 | 08:45:27
tak ten trailer je katastrofalni:).. line up je neskutecny,snad vse bude jak je receno:)
pavel | 25. 05. 2012 | 03:45:03
djejar je ocas nejvetsiho kalibru svojsky zaprodal a najednou mu sou vsichni dobry ,svan vath hm beru ale myslim si ze kdys prohlasoval po odchodu agenta jak ten festival zmeni techno se presunune a bla bla bla ,ani sem sem nedivil ze jeden rocnik ani nedokoncil do konce ale buzik david gutta nastesti vse odrek tim pan poradatel si nasral do kalhot ,a najednou hura svojsice se delaj po staru tak jak to bylo a bude coz je super ale uy to neni legedarni ale ublbli ,
SOUVISEJÍCÍ SOUTĚŽ
SOUVISEJÍCÍ FOTKY

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |