FESTIVALY 2019

srpen
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
08

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

CHODROCKFEST
SZIGET
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
SZIGET
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 4 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
DEN PRO VALY
SZIGET
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HIP HOP KEMP
16
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
MÁCHÁČ
24

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
KOUŘIMSKÁ SKÁLA
MÁCHÁČ
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
7.9. - 7.9.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Colours of Ostrava přicházejí s kolekcí bot navržených od Milana Caise

Colours of Ostrava přicházejí s kolekcí bot navržených od Milana Caise
05. 06. 2017   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Společnost Baťa a festival Colours of Ostrava spojily síly a přicházejí s limitovanou kolekcí speciálních „festivalových“ bot – pohodlných, elegantních a designových tenisek. O jejich podobu, která odráží „coloursovskou“ barevnost a pestrost, se postarali výtvarník a člen kapely Tata Bojs Milan Cais a ostravské studio Kantors Creative Club.
Celkově vzniklo šest barevných variant – tři dámské a tři pánské. Limitovaná kolekce, která se šila v Dolním Němčí nedaleko Uherského Hradiště, bude k dostání od 8. června ve vybraných prodejnách Baťa a na www.bata.cz. Veřejné představení limitované edice proběhne 8. června od 16 hodin v prodejně Baťa na Václavském náměstí v Praze za účasti Milana Caise i zástupců festivalu a společnosti Baťa. V rámci pestrého programu vystoupí i mladý český hudebník Thom Artway.

Baťa a Colours of Ostrava přicházejí s limitovanou kolekcí bot s designem výtvarníka a hudebníka Milana Caise
 
„Nápad mít festivalové boty se mi zamlouval od samého počátku. Podobný projekt jsme zatím nezkoušeli. Myslím, že kromě výborného zpracování a designu je tento projekt jedinečný i spojením ryze českých značek, Colours a Bati,“ říká na úvod ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Sama pocházím z poloviny ze Zlína, mí příbuzní všichni uměli šít boty a pracovali na nich. Má sestřenice se jmenuje Baťová, takže mám k této značce naprosto privilegovaný vztah,” doplňuje Zlata Holušová.

„Kvalitní, pohodlné a stylové boty jsou základní výbavou pro každý festival. Jsme rádi, že se podařilo udělat výjimečnou botu, v několika barevných kombinacích a designu. Práci jsme svěřili našim mistrům – ševcům do naší vlastní továrny v Dolním Němčí, kde se boty stále ručně šijí,” zmiňuje Ondřej Cedidla, manažer marketingu společnosti Baťa, a s nadsázkou dodává: “Dříve frčely Baťovky, letos se budou nosit Coloursky”.

Festivalové boty budou k prodeji od června ve vybraných prodejnách Baťa a na e-shopu bata.cz. Dostupné budou i pro návštěvníky festivalu a to přímo ve stánku Baťa. „Kromě výroby limitované edice obuvi se letos účastníme i festivalu s vlastním stánkem. Připravujeme prostor plný inspirace a eventů za účasti našich ambasadorů a partnerů. Lidé v něm nenajdou jen boty, ale spoustu barev, inspirace a zábavy.” doplňuje Eva Zapletalová, koordinátorka projektu za společnost Baťa.

K realizaci prvního nápadu se podařilo získat výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Pro něj představovala práce na designu bot premiéru: “Boty jsem ještě nikdy nenavrhoval, takže nemám žádnou takovou podobnou zkušenost a tím mě právě ten nápad zaujal, uvádí. Myslím, že boty, které vznikly pro Colours of Ostrava, by se daly popsat jako elegantní a zároveň veselé tenisky,” dodává.

„Boty jsou výrobně zajímavé z několika hledisek: prvně jsme poprvé tiskli na úseň. Boční potisk na úseň byl technologicky obtížný. To najdete na botách velmi zřídka. Dalo by se říct, že boty z limitované edice jsou světovým unikátem. Zajímavá je i dekorace barevnými nitěmi. Na boteách Colours to hezky vyniká a dotváří celkově velmi dobrý dojem,“ říká František Bělíček, vedoucí vývoje z továrny Dolní Němčí a doplňuje ho Lenka Maňásková zodpovědná za finance a výrobu: „Je to poprvé, kdy vyrábíme limitku pro jednu akci. Celkově se nám boty líbí, jsou příjemným osvěžením našich jinak poměrně standardních kolekcí a celý tým jsme hrdí, že se nám podařilo společně takové botky vyrobit.”

Navíc Colours of Ostrava a Baťa připravily výhody pro návštěvníky, kteří v teniskách vyrazí přímo na festival: po předložení vstupenky a kartičky, kterou získají při koupi bot, budou moci projít speciálním VIP Baťa vchodem bez čekání. Navíc pak návštěvníka v areálu čeká ještě spousta dalších překvapení v Baťa stánku.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července v industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Hlavními hvězdami jsou Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. Celkově si návštěvníci festivalu, který byl loni zařazen britským deníkem The Guardian mezi 10 nejlepších v Evropě, budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 scénách. Vstupenky jsou k dostání na www.colours.cz nebo v síti Ticketpro.

Dodal: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.

COLOURS OF OSTRAVA

Středa 19. 7. 2017 až Sobota 22. 7. 2017
od 1690 Kč
Vystupují:
Jamiroquai (UK). Justice (FR), LP (UK), Birdy (UK), Moderat (DE), Imagine Dragons (USA), Norah Jones (USA), Laura Mvula (UK), Unkle, Booka Shade, Afro Celt Sound System, Faada Freddy, Speed Caravan, Midnight Oil a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |