FESTIVALY 2018

září
02
03
04
05
06
07
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

LÉTOFEST LIBEREC
LODŽIE WORLDFEST
LOLLAPALOOZA
10

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

BUDVAR FEST
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
21.6. - 22.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Jamajčan Jah Mason je další hvězdou Uprising

Jamajčan Jah Mason je další hvězdou Uprising
23. 06. 2010   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Uprising je dvoudenní festival, zaměřený na reggae a příbuzné hudby, okořeněný tanečními seminářů, sportovními aktivitami, a příjemným pobytem v přírodě u vody. Do seznamu headlinerů tento týden přibyla rastafariánská legenda Jah Mason. Jamajský zpěvák a MC přijde i s živou doprovodnou kapelou House of Riddim.
Jah Mason je velikánem jamajské reggae scény. Nahrávat začal před dvaceti lety s producentem Junior Reid, ještě pod uměleckým pseudonymem Perry Mason. K tomuto menu se dostal už jako dítě - sousedé ho začali volat podle slavného literárního právníka díky jeho schopnosti vyargumentovať téměř vše.Mason se původně jmenuje Andre Johnson, a pochází ze čtvrti Manchester Parish. Již několik let preferuje venkov před městem. Údajně proto, aby si mohl vyprávět se stromy a zvířaty. Hledá si svůj klid, a meditací v přírodě vyvažuje intezivní pobyty na festivalech, studiích, a městských klubech. Je součástí Bobo Ashanti - právě po vstupu do tohoto věhlasného řádu rastafariánskeho hnutí si změnil umělecké jméno na Jah, a začal spolupracovat se svým slavným jmenovcem. Ten se jmenuje Jah Cure, a spolu vyprodukovali několik hitových singlů.

Jah Mason spolupracoval s Capletonovým producentem Davidem Housův, na kontě má několik povedených alb a hitů na legendárních značkách Greensleeves Records a VP Records. Pro Jah Masona jsou texty a jejich obsah stejné důležité jako hudba a vibrace - jde o respektovaného umělce, který dokáže originální a agilně podat témata jako láska, revoluce, spiritualita, a patos.

Jah Mason je na Jamajce nesmírně populární, svědčí o tom i záplava křestních jmen, odrážející jeho vyhraněné názory - někde ho volají Iron Mason, někde i Fire Mason. V každém případě jsme rádi že na Uprising přijal pozvání pravý a nekompromisní Rastafarián, headliner jamajských reggaefestivalů.

Dodal: Elek Kubicsko, Uprising Festival
UPRISING FESTIVAL (SK)

UPRISING FESTIVAL (SK)

Pátek 27. 8. 2010 až Sobota 28. 8. 2010
Předprodej 23,- Euro
Vystupují:
Alborosie, Dub Incorporation, Afu-Ra, Disrupt, Ginjah, AMO, Cornerstone Roots, Jah Mason, Čistychov, Cali P, Mungo's HiFi, Soom T, 3gga, HAF, Deadly Hunta, ras charmer, Solo Banton, Soca Twins, Kokoro, MC ZULU, Krak In dub, Braintheft, Daddy & Hypa, Emilliano, riddim tuffa, MC Troy, mr cocoman & solid vibes, Sheng Yeng Clan, U-cee & The Royal Family, Solid Vibez
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |