FESTIVALY 2019

srpen
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
08

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

CHODROCKFEST
SZIGET
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
SZIGET
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 4 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
DEN PRO VALY
SZIGET
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HIP HOP KEMP
16
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
MÁCHÁČ
24

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
KOUŘIMSKÁ SKÁLA
MÁCHÁČ
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
30.8. - 31.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
7.9. - 7.9.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Basinfirefest již tento víkend

Basinfirefest již tento víkend
30. 06. 2009   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) První festival letních prázdnin Basinfirefest se odehraje už o tomto víkendu. Od 3. do 5. července jím tradičně ožije malebná vesnička Spálené Poříčí a její okolí. Během tří dnů na celkem třech scénách vystoupí 80 kapel, metalových, rockových, ska i punkových.
Jako jediný tuzemský festival nabídne exkluzivní koncert skupiny Alice v původní sestavě s charismatickým Danem Bártou.

Pro fanoušky je připravena kyvadlová doprava, která je pohodlně dopraví přímo do festivalového kempu a zpět do Plzně. První autobus vyjíždí v pátek v 10:00. Velké oblibě se loni těšila non-stop rocková hospoda, jejíž kapacitu jsme letos navýšili až pětinásobně. Pokud chcete najít kvalitní místo pro váš stan, neváhejte přijet do Spáleného Poříčí už ve čtvrtek 2. 7. V non-stop rockové hospodě se rozhodně ani v předvečer festivalu nebudete nudit. Každý festivalový den tu bude probíhat po skončení programu na hlavní scéně rockotéka a těšit se můžete i na hudební live překvapení.

Ve velkokapacitním stanu návštěvníci najdou také Music City rock jam stage, kde si mohou vyzkoušet své muzikantské dovednosti a užít si spoustu legrace při karaoke. Součástí festivalu je už tradičně i semifinále vyhledávací talentové soutěže Česká rocková liga, v rámci kterého si návštěvníci budou moci užít vystoupení dvanácti kapel.

I letos umožníme fanouškům setkání s jejich oblíbenci v průběhu autogramiád, jejichž harmonogram bude vyvěšen ve stanu časopisu HardRocker, kde budou probíhat po celou dobu trvání festivalu.

Jedním z hlavních zahraničních hostů bude u nás velmi populární švédská heavymetalová formace Sabaton, která v Česku zatím totálně vyprodala každý koncert. Sabaton přijedou představit svůj zatím poslední hudebním počin dvojalbum The Art of War. Kvalitní melodic deathmetalový nářez představí jejich krajané Sonic Syndicate. Kapela, jejíž jádro tvoří bratrská trojice Sjunnessonových to ve Spáleném Poříčí rozbalí převážně s repertoárem z poslední desky Jack of Diamonds, kterou přijede představit českým fanouškům pouze na Basinfirefest.

Post festivalové legendy letos patří Blaze Bayleymu. Všichni ho znají jako frontmana metalových gigantů Iron Maiden, kde zpíval celých pět let. Po odchodu se Blaze Bayley vrhnul na sólovou dráhu. S vlastní kapelou vydal celkem čtyři úspěšná alba. Novinku chystá na začátek příštího roku.

Kultovní řezníci Vader z Polska od konce loňského roku pracují na nové desce. Chystané novinkové album "Necropolis" vyjde koncem sprna. Návštěvníci Basinfirefestu 2009 tak budou mít možnost z něj ochutnat už začátkem července.

Tahákem je i francouzská úderka One Way Mirror v čele s všestranným vokalistou Guillaumem Bideau, který je zároveň frontmanem známějších Mnemic. One Way Mirror přijedou představit stejnojmennou prvotinu. Nebudou chybět klipovky Destination Device a Empty Spaces nebo velmi povedený cover skladby Relax od Frankie Goes to Hollywood. Už v pátek hlavní stage ovládnou jejich krajané z industry metalové formace Dagoba.

Příjemným festivalovým zpestřením jistě bude představení rockové opery ANTIGONA.

Na Basinfirefestu dále letos zahrají: Symphonity, Wizard, Raintime, Rising Dream, Deja Vu, Skip Rock. Z českých a slovenských kapel pak Arakain, Alkehol, Citron, Doga, Miloš Dodo Doležal, Horkýže Slíže, Krucipüsk, Polemic, Pražský výběr II a další.

Dodal: Iva Boková
BASINFIREFEST

BASINFIREFEST

Pátek 3. 7. 2009 až Neděle 5. 7. 2009
Předprodej 750 Kč
Vystupují:
Sabaton (SWE), Dagoba (FR), Sonic Syndicate, One Way Mirror, Blaze Bayley, Alice společně se zpěvákem Danem Bártou, Dagoba (FRA), Wizard (GER), Raintime (ITA) Symphonity (CZE/GER), Rising Dream (HR), Deja Vu (GER). Z českých a slovenských kapel pak Arakain, Alkehol, Citron, Doga, Miloš Dodo Doležal, Horkýže Slíže, Krucipüsk, Polemic, Pražský výběr II a další.
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |