FESTIVALY 2019

srpen
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
08

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

CHODROCKFEST
SZIGET
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
SZIGET
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 4 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
DEN PRO VALY
SZIGET
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HIP HOP KEMP
16
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
MÁCHÁČ
24

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
KOUŘIMSKÁ SKÁLA
MÁCHÁČ
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
7.9. - 7.9.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Program festivalu Boskovice 2008

Program festivalu Boskovice 2008
23. 06. 2008   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit, ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, Jazzclubem Neue Tonne v Drážďanech a Muzeem Boskovicka, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje pořádá 16. ročník festivalu pro židovskou čtvrť.
Čtyřdenní přehlídka hudby, divadla, filmu, výstav, autorských čtení, výletů, jamsessions, happeningů a spousty dalších počinů. Návštěvníci budou mít příležitost vychutnat si bohatý program, který ovládne celé město, nabídne velkou škálu kulturních zážitků a umožní seznámit se s unikátní urbanistickou památkou, jejíž propagaci je festival věnován. Program jde dramaturgicky napříč žánry a je sestaven tak, aby oslovil co nejširší spektrum návštěvníků.

Program:

Festival začíná ve čtvrtek 17. 6. v 16 hodin vernisáží výstav v Muzeu Boskovicka, v 17 hodin proběhne oficiální zahájení festivalu v zámeckém skleníku, vystoupí ženské vokální kvarteto Yellow Sisters. V 21 hodin Divadlo Naboso zde představí hru Maryša aneb Tenkrát v Divákách.

Amfiteátr letního kina
vystoupí: Hudba Praha, Vlasta Třešňák & Band, Neočekávaný Dýchánek, Krásné nové stroje, Midi Lidi, Ser un Peyjalero, Prouza a Burana Orffchester

Scéna Za muzeem
vystoupí: Oswald Schneider, Živé kvety (SK), Boo, Hm…, Rudovous, Děti deště, Ještě jsme se nedohodli, Please The Trees, Pepa Lábus a spol., Circus Ponorka, Kusumam, Lajky, Swordfishtrombones, Smädný kmet, Nikola Brasko, Folk3mail

Jazzová scéna v zámeckém skleníku
Na dramaturgii jazzové scény opět spolupracujeme s drážďanským jazzovým klubem Neue Tonne. vystoupí: Wrgha POWU orchestra, Robert Rovina Group (SK/CZ) , Infinite Quintet, Kullack (D), Lena Sundermeyer Band (D), L:UV – Kabinet doktora Caligariho (D) – živá hudba k filmu, The Posers (D/Jap), SATO-SAN TO …

V kině Panorama vystoupí hudební uskupení Game, věnující se improvizované hudbě na jazzovém základě v netypickém obsazení kontrabasu, cella a perkusí s elektronikou. Sešli se v něm cellista Miroslav Posejpal, kontrabasista George Cremaschi (USA) a Alex Švamberk.

Komornější projekty v synagoze: Marta Töpferová, Duo Brikcius – 2 Cellos Tour, Divadlo Letí – Svou vlastní ženou (Monodrama oceněné mj. Pulitzerovou cenou).

V Evangelickém kostele vystoupí slovenský klávesista Marián Varga.

Divadla na hradě
Skutr (neboli režijní tandem mladých absolventů DAMU Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky) – Mistr a žák, Loutky bez hranic – Výlet na Říp, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – O červené Karkulce, Labutí jezero, Divadlo PoDiv – Inscenace Faust?, Divadlo Mimotaurus, Divadlo Líšeň – Žabáci, Divadlo v 7 a půl

Filmy v kině Panorama
Občan Havel, profil režiséra Jiřího Krejčíka, Ozvěny festivalu Jeden svět, Pulec, králík a duch svatý (Cena Pavla Kouteckého, udělovaná Nadací Film a sociologie a Divadlem Archa za rok 2007), pokračování cyklu Zločiny komunismu a další dokumenty, studentské filmy, pohádky ...
Závěrečný film v amfiteátru letního kina – Skafandr a motýl

Výstavy
V Muzeu Boskovicka uvidíte fotografie čtyř autorů: Jan Lukas – fotografie z cyklu Městský člověk, Helena Lukas Martemucci – Kroky světlem, soubor dokumentů vzniklý v divadlech pracujících s mentálně postiženými, Kateřina Držková / Daniela Matějková – v současnosti dvě nejzajímavější studentky 5. ročníku Katedry fotografie FAMU, V synagoze bude k vidění stálá expozice židovské čtvrti a fotografie Jana Lukase z cyklu Ghetta a židovské hřbitovy.
V zámeckém skelníku najdete výstavu fotografií Ivana Prokopa – Devět židovských cest
Výstavy potrvají do 24.8.

Cyklovýlet: Boskovice – Velké Opatovice (prohlídka unikátní budovy Moravského kartografického centra)

Po celou dobu festivalu Autorská čtení, DJs na palouku před hradem, výtvarné dílny, jamsessions, happeningy a další překvapení. Boskovice nabízejí i další zajímavá místa. Během festivalu bude opět veřejně přístupný židovský hřbitov a bude možné projít si židovskou čtvrť s odborným výkladem.
BOSKOVICE 2008

BOSKOVICE 2008

Čtvrtek 17. 7. 2008 až Neděle 20. 7. 2008
Předprodej 350 Kč, na místě 450 Kč
Vystupují:
Hudba Praha, Ser un Peyjalero, Vlastimil Třešňák & Band, Krásné nové stroje, Neočekávaný Dýchánek, Burana Orffchester, Marián Varga, BOO a další.
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ SOUTĚŽ

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |