FESTIVALY 2017

září
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

ČESKÉ HRADY
03

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

THE SUN DANCE
04
05
06
07
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SHOTGUN
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ROCKOVÝ NÁŘEZ
SHOTGUN
SLOVENSKÉ HRADY
10
11
12
13
14
15
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

STOP ZEVLING 11
17
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

PARDÁL FEST
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.9. - 23.9.
27.7. - 28.7.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Million Marihuana March již tuto sobotu

Million Marihuana March již tuto sobotu
06. 05. 2016   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) V sobotu 7. května 2016 se v Praze uskuteční již devatenáctý ročník tradiční demonstrace a průvodu za legalizaci, kterým se Česká republika připojuje k celosvětovému protestu proti přetrvávající kriminalizaci konopí a jeho pěstitelů a uživatelů.
Akce odstartuje ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud se veselý a mírumilovný průvod vydá přes centrum metropole na Letenskou pláň. Tam bude demonstrace završena oblíbeným a legendárním „kulturně zdělávacím“ happeningem.

MMM 2016

Cílem akce, kterou pořádá sdružení Legalizace.cz, je především dát politikům jasně a nahlas najevo, že my, občané České republiky, důrazně odmítáme tolerovat a respektovat zastaralé, nefunkční a diskriminační zákony, které nám zakazují volně nakládat s léčivou bylinou konopí, a že požadujeme jejich neprodlenou změnu. 

Ve světle aktuálního dění na poli globální i české protidrogové politiky je čím dál jasnější, že náš požadavek na legalizaci konopí je zcela legitimní a představuje jedinou možnou cestu, jak efektivně minimalizovat společenská i zdravotní rizika užívání této rostliny. V době, kdy konopí i k rekreačním účelům legalizovalo několik států USA, Uruguay a v nejbližší době tak hodlá učinit Kanada a další státy, kdy se o naprostém selhání prohibičního přístupu otevřeně hovoří na ultrakonzervativní půdě OSN a kdy k legalizaci vyzývá stále více významných osobností celého světa, je zřejmé, že ilegalita konopí je nadále neudržitelná. 

Více než půl století trvající zkušenost jasně ukázala, že prohibice problémy a rizika spojené s drogami a především s konopím nejen neřeší, ale naopak vytváří nové, které jsou v důsledku podstatně nebezpečnější. Jedná se především o vytvoření černého trhu obrovských rozměrů, který financuje organizovaný zločin a na němž jsou obchodovány společně takzvané měkké i tvrdé drogy neznámé kvality a složení, dále nikam nevedoucí plýtvání omezenými zdroji a prostředky orgánů činných v trestním řízení a konečně i stigmatizaci a selektivní šikanu uživatelů a omezování lidských práv a svobod. Legální regulace naopak nabízí možnost efektivní kontroly obchodu, minimalizaci zdravotních rizik prostřednictvím zajištění kvality a informovanosti uživatelů, uvolnění kapacit bezpečnostního aparátu a v neposlední řadě významný přínos do státního rozpočtu. Právo v soukromí pěstovat a užívat jakoukoli rostlinu by pak jednoznačně mělo být součástí každé svobodné společnosti.

„Vývoj posledních let dává jednoznačně za pravdu našim argumentům pro legalizaci. Česká republika sice pomalu a poněkud podivně legalizovala konopí jako lék, na druhé straně jsme ale svědky nechutných a nemorálních kampaní jako známá monstrakce proti growshopům a nahánění a pokutování neškodných uživatelů s jedním jointem. Ačkoli i český národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil předpovídá legalizaci v ČR v horizontu 10–15 let, my nechceme a nebudeme čekat věčně, než věci neznalí byrokrati ve vládě a parlamentu, natož v OSN, pochopí a přijmou argumenty odborníků. Legalizujeme teď a tady a Million Marihuana March 2016 bude nejen demonstrací, ale i oslavou svobody a odmítnutím zla, které prohibice ztělesňuje,“ říká předseda sdružení Legalizace.cz Robert Veverka.

Hlavním a zásadním požadavkem letošní demonstrace zůstává legalizace pěstování a držení konopí a konopných produktů pro vlastní potřebu, a to jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním.

Sdružení Legalizace.cz se dlouhodobě věnuje osvětové a informační činnosti, spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi po celém světě a veřejně prospěšným projektům. Mezi celorepublikově nejúspěšnější akce patří kampaň Semínka seniorům, v rámci které sdružení letos zdarma poskytlo semínka konopí více než třem tisícovkám seniorů či nemocným lidem, kteří o ně projevili zájem.
Legalizace.cz vyzývá politiky: „Ukončete konopnou prohibici. Regulujte obchod s konopím a hlavně legalizujte pěstování a držení konopí dospělými lidmi pro jejich vlastní potřebu!“

Kromě tradiční kulturní produkce na dvou hudebních pódiích, akcí z neziskového sektoru, fireshow, programu pro děti a afterparties v několika pražských klubech se můžete těšit na politickou diskusi High@Park, na kterou přijali pozvání:

Ivan Bartoš (Česká pirátská strana)
Václav Láska (Strana zelených)
Martin Pánek (Strana svobodných občanů)
Filip Humplík (ODS)

Hudební program můžete sledovat v živém přenosu na webové adrese live.legalizace.cz
Aktuální informace a detailní program naleznete na adrese mmm.legalizace.cz.

Dodal: Martin Juki Jyrkinen tiskový servis
MILLION MARIHUANA MARCH

MILLION MARIHUANA MARCH

Sobota 7. 5. 2016
zdarma
Vystupují:
Tony Ducháček a Garage, The Tchendos, LArika, Circus Problem, United HEads, Nevereš, Cocoman, Dr. Kary & Messenjah, Babe LN, Beduan a Ezop, Bazooka Joe, MikkiM, Dave Trumpeter a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |