FESTIVALY 2019

srpen
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
08

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

CHODROCKFEST
SZIGET
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
SZIGET
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 4 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
DEN PRO VALY
SZIGET
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HIP HOP KEMP
16
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
MÁCHÁČ
24

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
KOUŘIMSKÁ SKÁLA
MÁCHÁČ
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
7.9. - 7.9.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Cultural Reggae Vibez 2013

Cultural Reggae Vibez 2013
29. 05. 2013   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion)  Stalo se už tradicí, že festival Cultural Reggae Vibez probíhá druhý víkend v červnu, tedy 7. - 8. 6. Stejně jako minul rok i tento začne už ve čtvrtek 6. 6. menším rozjezdem na sound systemové stagi.
Druhý den odpoledne se pak otevře celý areál a úderem páté hodiny začne hudební produkce na hlavním podiu. Program pak potrvá téměř nepřetržitě až do ranních nedělních hodin.

Na festivalu uslyšíte směsici stylů od reggae, ska, dub, dancehall přes world music až po rychlejší styly jako drumandbass nebo raggajungle. Pro letošní ročník jsme připravili několi novinek. Tou první je on-line předprodej  na ticketon.cz, kde si každý návštěvník může koupit vstupenku z pohodlí domova. Všechny vstupenky jsou chráněny čárkovým kódem, který bude u vstupu kontrolován čtecím zařízením. Protože se areál festivalu nachází uprostřed lesa, chceme být k přírodě co nejvíce šetrní. Veškeré kelímky, tácky, misky a další podobný sortiment bude ze 100% přírodních materiálů, které se budou po akci kompostovat. Na festivalu nepodporujeme žádné tvrdé drogy, tudíž ani tvrdý alkohol.
 
V minulosti jsme měli špatné zkušenosti s neukázněnými návštěvníky, kteří ničili cizí majetek nebo nechtěli platit vstupné. Proto jsme se rozhodli areál oplotit. Hlídat ho bude bezpečnostní služba. Stanování bude i nadále možné v areálu festivalu. Kvůli bezpečnosti, ale doporučujeme stanování a parkování v nedalekém Autokempu u Věže.
 
Na letošním ročníku vystoupí více než 10 kapel, 17 sound systemu a několik dalších projektů a Djů. Nějvětším lákadlem je italská kapela Train to Roots.

Kapela je od roku 2004 jednou z nejvýraznějších na italské reggae scéně. Alba “Train to Roots”, “Terra e Acqua” a “Terra e Acqua Deluxe Version” jsou výsledkem intenzivní práce ve studiu, která umožnila kapele vystupovat na mezinárodních reggae festivalech. Kapela má specifický styl, ale její cíl je také hledání nových a čerstvých zvuků. O tom svědčí i první čtyři singly z roku 2010: “Is not a crime” věnovaný Rototom Sunsplash reggae festivalu, “Shame”, které shlédlo kolem 3 500 000 lidí na YouTube jako propagační video, “Faya” plné živých rytmů a  “Il più bel sogno”, které je v italštině. Zatím poslední alba jsou vydaná v dubnu Enemies" a “Breathing Faya” v červnu roku 2011. Nyní po dlouhém turné po Itálii a Evropě kapela připravuje nové album, které vyjde v říjnu 2013. Albu budou předcházet singly s názvem LIFE IS BEATIFUL, AFRICANS ... a mnoho dalších.Dalším headlinerem bude v Hořicích dobře známý jamajský zpěvák Fireblack. Považuje se za rybáře, potapěče, fotbalistu, zpěváka, perkuzionistu, sochaře a kuchaře... to vše si užíval během dospívání na Jamajce. Měl možnost trávit čas v JBC radiu vedle Barryho Gordona a nasávat hudbu, především soul. Ve 13 letech zažil zlom, když zpíval se skupinou dalších lidí na pláži, a to byl moment, kdy si uvědomil že je zpěvákem celým srdcem. Začal vystupovat v ulicích jeho rodného města Port Antonio, kde se scházela spousta dalších rastafariánů. Poté se odstěhoval do Německa, které mu nabízelo více možností. Vystupoval na mnoha stagích po celé Evropě. S kapelou vydal v roce 1994 píseň "Soft Answer" k albu "One Earth". Od té doby spolupracoval na mnoha albech jako např. "The Family", "Cosmic Force", " Shocking Murray" nebo " Singing U". V roce 2004 vydal "Eye Water" první sólový singl a video k projektu "Damara Crew". Od té doby se rozhodl plně se věnovat své sólové dráze, pod Tom Tom Records vydal v Berlíně album "Roots Reggae", které mělo přivézt lidi zpět ke kořenům.

  Dalším zahraničním umělcem bude Rocky Leon. Ten se narodil v San Franciscu v roce 1985, jeho matka je rakušanka a otec brazilec.  Celé dětství trávil mezi Rakouskem a Californií, nakonec vystudoval školu v Rakousku. Hudba je pro něho oslavou, užívá si hudbu, která vyjadřuje silné emoce, ať to je to radost či vztek. Jeho hudba tady je proto, aby  připomenula jemu i celému světu, že v životě není žádný problém, tak velký, jak se zdá. Zpíváním o tom, jak některé věci nenávidí je jeho způsob, aby  se nebral příliš vážně.Z českých umělců vystoupí nejuznávanější český reggae zpěvák Mr. Cocoman s kapelou The Solid Vibes, Dub.O. Net, The Spankes a mnoho dalších kapel a Djů. Druhá stage bude zaměřená na Sound Systemovou kulturu, kterou zastoupí rakouští Jah Premacy a R.B Sound System, polští Splendid Sound System a Sensithief, z Anglie a USA ISM& Turner a mnoho českých sound systemů. 

http://www.culturalreggaevibez.cz

Dodal: Martin Sodomek
CULTURAL REGGAE VIBEZ

CULTURAL REGGAE VIBEZ

Čtvrtek 6. 6. 2013 až Neděle 9. 6. 2013
předprodej 310 Kč, na místě 400 Kč, sobota 350Kč
Vystupují:
Fireblack (Jam, De), Rocky Leon (A), Mr. Cocoman & The Solid Vibes, Dub.O.Net, The Spankers, Messenjah, Mr. Roll, Mic-key Dreadalist & Dj Richie, Rollandblow, Ras Dread, Ras Steppa Zaggamuff, Sylvain Dubiolin Jam & KATRIN, Colectiv, JAH PREMACY(A), R.B. SOUND SYSTEM (A), SPLENDID SOUND SYSTEM(PL), ISM & TURMER(Substandard Sound, UK-USA), SENSITHIEF (PL), SAIGON PROJECT, RAGGAULTRAS, CONCRETE SAFARI, EQUALIZER, MIGHTY SOULJAHS, COLTCHA UNITED, ADMIRAL KOLIBAL, JAH ARMY, One Art 34 selectazz, PEENI WALLI, JAH TRIBE, KING SOUND STEPPAZ, EMERGENCY JBC ONE LOVE STATION, Fireblack & The Dub Engineers (Jam, De), Rocky Leon (A), Mr. Cocoman & The Solid Vibes, Peanut Empire ( De, CZ)
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ SOUTĚŽ

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |