FESTIVALY 2019

srpen
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LET IT ROLL OPEN AIR
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
08

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

CHODROCKFEST
SZIGET
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
SZIGET
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 4 FESTIVALY

CHODROCKFEST
ČESKÉ HRADY
DEN PRO VALY
SZIGET
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
12

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
13

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SZIGET
14
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

HIP HOP KEMP
16
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
MÁCHÁČ
24

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ČESKÉ HRADY
KOUŘIMSKÁ SKÁLA
MÁCHÁČ
25
26
27
28
29
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
7.9. - 7.9.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Trutnov oznamuje další kapely

Trutnov oznamuje další kapely
29. 07. 2011   |   Autor: redakce   |   Komentáře (37)
(Promotion) K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská. Po dlouhých osmi letech zde výjimečně vystoupí Tichá dohoda. Setkání dále okoření The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede také čtyřicetičlenný symfonický orchestr.
Trutnov Open Air Festival v podhorském ležení dotváří a uceluje svůj program do podoby, jakou známe a která je charakteristická pro toto setkání s disidentským a indiánským duchem. Po Iggy Popovi se Stooges, který byl již ohlášen na začátku jara, přibývá na soupisce vyryté do stanových kůží trutnovských teepee Brian „Head“ Welch, známý ze svého působení v americké metalové skupině Korn. Brian v roce 2005 přijal křest v Jeruzalémě a své křesťanské přesvědčení vtěluje do tvorby své současné kapely, z níž je cítit jasný rukopis rodných Korn. Koncertem podhorský kmen navazuje na sérii tvrdých kapel jako Sepultura, Soulfly, Fear Factory, Motörhead či loňští Arch Enemy, které v Trutnově vystoupily v minulosti a paradoxně sklidily na multižánrově zaměřeném festivalu s undergroundovými kořeny velký úspěch. I v tom je kouzlo trutnovského festivalu, který je známý především svou specifickou atmosférou a osobitou dramaturgií, historií i zajímavými návštěvami, včetně bývalého prezidenta Václava Havla, který se v roce 2008 stal jeho náčelníkem.

trutnov
Podívejte se na fotky z Trutnova 2010

Přijedou obě NOHY
Na festivalu dále vystoupí dvě kapely se stejným jménem N.O.H.A. Jenže jedna má přívlastek Noise of Human Art a druhá Circus Underground. Proč dvě kapely se stejným názvem? Vysvětluje zakladatel festivalu Martin Věchet: „V době našeho domlouvání se kapela N.O.H.A., která v našem ležení ještě nikdy nehrála, rozpadla, a najednou z jedné Nohy vznikly Nohy dvě. Nechtěli jsme zkoumat a zasahovat do jejich vnitřních sporů, to se stává, že si blízcí lidé z jednoho kmene přestanou rozumět. Čert aby se v tom vyznal. Přemýšleli jsme, jak situaci nejlépe vyřešit, aniž bychom se stavěli do role jakéhosi soudce. Nechtěli jsme upřednostňovat jednu z kapel a určit, která ze dvou Noh je ta pravá. Pozvali jsme proto obě, ať si lidé poslechnou, vyberou a posoudí sami. Necháme to na nich. Jsme sami zvědavi, která se jim bude více líbit. Bude to zdravá a konkurenční exhibice. Očekáváme, že to budou mimořádně živelná vystoupení, při nichž se budou chtít obě kapely předvést a dokázat, že krev té pravé Nohy proudí právě v jejich srdcích,“ říká k tomu Martin Věchet. V jedné kapele, N.O.H.A. - Noise of Human Art, zpívá tvář původní kapely, Minerva, v té druhé, N.O.H.A. - Circus Underground, zůstalo rytmické jádro a objevily se dvě nové brazilské zpěvačky. „Jedna N.O.H.A. zahraje v pátek, druhá v neděli, ať je čas na uzrání v duších našich spiklenců,“ doplňuje k tomu Martin Věchet.

Jedním z mimořádných vystoupení bude koncert Tiché dohody
„Tichou dohodu nebylo možné v nížinách, podhorských údolích ani na hřebenech hor, kam někteří její členové rádi jezdí, slyšet dlouhých osm zim! Základní kámen k tomuto vystoupení byl položen jedním náhodným setkáním v horách a loňským koncertem kapely Dana „Sutterhanda“ Šustra 2Wings. Pod hory přijedou tito hoši se squaw v popředí na jediný koncert, aby se opět odebrali do krajin mlčení,“ uvádí ke koncertu Martin Věchet.
Tichá dohoda oslaví v letošním roce na podzim 25 let a na Trutnově zahraje ve své poslední sestavě. Tvoří ji zakladatel a skladatel kapely Dan „Sutterhand“ Šustr, zpěvačka Blanka Šrůmová, bubeník Vendy Šváb a basák Michal „Sherry“ Šerák. Své poslední regulérní vystoupení takto odehráli v roce 2003 na slovenském festivalu Hodokvas.
V trutnovském podhorském ležení hrála tato jedna z našich nejpopulárnějších kytarovek 90. let naposledy v roce 1994! „Ty, kteří se v té době houpali v proutěných koších či náručích matek, upozorňujeme, že při písních Kotva a kříž, Tulák po hvězdách, Vánoce osamělých srdcí či Marioneta jihla srdce chrabrých bojovníků a squaw,“ říkají s úsměvem pořadatelé.

trutnov

Návrat miláčků trutnovského publika
Přijedou šamanští bubeníci The Dhol Foundation. Přivezou i DVD natočené z jejich vystoupení v Trutnově před třemi lety. Návrat bubnujících miláčků podhorského kmene! Když přijeli poprvé jako téměř neznámé uskupení, svým strhujícím šamanským vystoupením uhranuli nejednu přítomnou duši a získali si srdce mnoha návštěvníků. The Dhol Foundation svojí show vždy rozhýbou celý trutnovský amfiteátr a promění jej v jeden velký pulzující organizmus a tančící kmen spiklenců. Jejich lídr Johnny Kalsi o festivalu v roce 2005 ostatně prohlásil: „This Place has certain magic. You can feel it in the air!“ Touto atmosférou a energií byli tito indicko pakistánští bubenící žijící ve staré dobré Anglii natolik zasaženi, že se v roce 2008 rozhodli z trutnovského vystoupení natočit živé DVD a přivezli s sebou celý filmový štáb. „Hotový film kapela přiveze na letošní setkání, kde bude k mání u Geronimova teepee,“ říká k tomu Martin Věchet. Poznávacím znamením The Dhol Foundation je rytmus, tradiční bubny dhol ve spojení s moderní, ať už akustickou, nebo elektrickou technikou. Každý úder z pódia je pohybem srdečního svalu smíchaný s lektvarem magie. „The Dhol Foundation jsou jednou z kapel, které již neodmyslitelně k Trutnovu patří, poznamenali jeho historii i vývoj a přičinili se o to, že se z něj stalo poutní místo,“ říkají k tomu pořadatelé.

Poprvé na festivalovém setkání vystoupí symfonický orchestr

Zcela výjimečné vystoupení, které v podhorském ležení volně navazuje na vystoupení těles jako Bambini di Praga bez tehdy zakázaného a dnes z vězení čerstvě propuštěného sbormistra Bohumila Kulínského či loňskou návštěvu Melody Makers s Ondřejem Havelkou. Plnohodnotný symfonický orchestr v trutnovském ležení ještě nikdy nebyl! „Bude to další ze křtů na tolerantní podhorské půdě. Nebude se jednat o žádný výchovný koncert a věříme, že hudba symfonického orchestru se dotkne mnohých srdcí a prohloubí o několik krůčků bojovnických mokasín naše hudební poznání. Je to první festivalová vlaštovka k rozšiřování dalších hudebních světů a obzorů,“ říká k tomu Martin Věchet. Symfonický orchestr Filosofické fakulty Masarykovy university v Brně se pod vedením Martina Mazánka zaměřuje na hraní děl méně známých, až nehraných - oproti populárnímu trendu, který je vidět u jiných, profesionálních i neprofesionálních těles. „Je to sympatická snaha, kterou stojí za to podpořit. Každá sebemenší odlišnost po nějaké době přináší své ovoce,“ uvádějí k tomu pořadatelé. V souboru jsou jak profesionální hráči, tak i amatéři a celé to dohromady dává pocit porozumění a hlavně nebeské energie, která prostřednictvím radosti z hraní hráči prostupuje. Tak se nechme překvapit.

www.festivaltrutnov.cz


Dodal: Eva Navrátilová, Geronimo Agency
TRUTNOV OPEN AIR

TRUTNOV OPEN AIR

Čtvrtek 18. 8. 2011 až Neděle 21. 8. 2011
1080 Kč
Vystupují:
Iggy& The Stooges The Locos (sp) Brian Head Welch The Dhol Foundation N.O.H.A Garage & Tony Tata Bojs Symfonický orchestr Filosofické fakulty Masarykovy university v Brně Sunshine The Chancers Velvet Underground revival Švihadlo Mňága & Žďorp Znouzectnost Nil Jiří Schmitzer Poletíme? Plastic People of the Universe Hudba z Marsu (sk) Luboš Beňa a Matěj Ptaszek (sk) Visací zámek Kohout plaší smrt Vilém Čok & ByPass Tichá dohoda Květy Kapela Snoo Karla Babuljaka Prague Conspiracy Vltava SPS Ester Kočičková & orchestr Kujoni - Hudba, tanec, klobása N.V.Ú. Katarína Koščová (sk) Petr Váša & Ty Syčáci Totální nasazení Dobrohošť Volant Luboš Pospíšil a 5P Irena Budweiserová Dukla Vozovna Marta a Rasputin The Cellmates (sk) Fast Food Orchestra Záviš Queens of Everything X-Core The Fireballs Lesní zvěř Boron Brutus Ještě jsme se nedohodli a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Baru | 28. 03. 2015 | 11:01:40
slečny bunda

Asi ne zcela k věci, ale ta bunda, kterou má na sobě ta slečna, je úžasná.. nevíte někdo, co je to za značku? Nebo kde se dá nějaká podobná sehnat?:-D Děkuju ;-)

wow | 28. 03. 2015 | 03:15:55
wow

Bolynnˇ Coldat | 24. 08. 2010 | 06:48:25
Jimmy hendrix

chybi ti foto jimmy az ho budes mit tak ho pls posli . zapaloval guitar
Pavelsnow | 01. 09. 2009 | 07:18:09
to CyberPhonic
Ty jses socka když tu píšeš takové nesmysly.
Každej má svůj žánr a po tom si jde.
Sice jsem v Trutnově nikdy nebyl přesto si myslím,že to je jeden z nejlepších festivalů tak si toho musime važit a ne to kritizovat kor dyž o tom nic nevíš : )
lada333 | 22. 08. 2009 | 03:46:23
:D :D :D trutnov je super
komár | 20. 08. 2009 | 01:54:55
to CyberPhonic

co to meleš ty smažínku
CyberPhonic | 20. 08. 2009 | 01:41:02
nejvic sockovskej festak v CR na scenu fuuuj
jitkin | 23. 07. 2009 | 10:54:02
To co se stalo bylo strašné, přeji všem na Trutnovském festivalu jen pohodu a žádnou pohromu s tímto děsivým počasím.
Je pravda, že náš Trutnov drží hory a nic moc světoborného se nám doposud nestalo a jak už bylo psáno Bojiště je posvátné, tak si přejme ať duchové mají dobrou náladu....
Lidí na pohodě mi je líto, též jsem chtěla vyrazit, ale spadla mi do tohoto víkendu svatba kolegy...držím palce všem marodům ať se dco nejdříve uzdraví!
digi | 13. 09. 2008 | 09:51:05
velice dobrýýýýýý na několik hvězdiček, pokračuj v psaní, velice dobře se to od Tebe čte - velice profesionální
Mkkoudy | 04. 09. 2008 | 03:43:22
Božíííí

Super článek,jen tak dál!!!
Cubais | 01. 09. 2008 | 05:51:50
Luci, danda.
Díky moc, je to moje první...
danda | 01. 09. 2008 | 05:37:44
velice pěkný až pofesionální recenze-gratuluji
Lucinka* | 01. 09. 2008 | 05:01:32
Cubais dobrá recenze ;-)
richa | 27. 08. 2008 | 11:53:35
fotky

krásný fotky,je pěkný,když to někdo umí. škoda že tam nejsem.vydařené.
Tenzo | 27. 08. 2008 | 06:44:15
to Hugo:

D80 Nikon+18-70 nikkor 1:3.5-4.5 :)
CyberPhonic | 27. 08. 2008 | 05:26:41
fuj fuj huš fuj!
Hugo | 27. 08. 2008 | 02:13:36
Moc hezký fotky - čím jsou pořízené ?
Jedi | 27. 08. 2008 | 11:45:14
Zajímavý fotky!
asheek | 24. 08. 2008 | 09:37:48
wow!

trutnou toliko lidí sem ještě nikdy neviděl pohromadě
YannD | 19. 08. 2008 | 09:57:51
Hmm

http://kultura.idnes.cz/marleyho-syn-stephen-do-trutnova-neprijede-zranil-s e-na-turne-p6h-/festivaly.asp?c=A080819_172027_festivaly_ob
Anonymni | 19. 08. 2008 | 09:06:23
Anonymni | 19. 08. 2008 | 09:05:52
:D :) :(
Michal | 19. 08. 2008 | 01:01:50
Kapely -)od do

Zdravim rad bych nekde stahnul casovy harmonogran kdo jak hraje
soda | 11. 08. 2008 | 05:42:56
kdy budou vystupovat hlavni kapely vam reknou asi az v nedeli jako vloni..:-((
tereza | 05. 08. 2008 | 05:26:23
nazdar

rada bych se zeptala, kdy presne budou Soulfly hrat (nevim ani den)..a jestli je mozne zakoupit vstupenku jen na ten jeden den..diky predem
Matty | 31. 07. 2008 | 10:30:28
zdarec

Nevite ky budou vystupovat Soulfly den vim ale čas dik
Zdenka | 18. 07. 2008 | 11:22:15
Nevíte někdo

Jaký den bude vystupovat Stephen Marleye
Shaarinka | 04. 07. 2008 | 04:28:04
Stephen

Tak na tohohle týpka se lidičky, co ho neznáte, těšte jako malý!!!!!! dělá fantastickou muziku!!!!!!už se na něj těšim, to bude mazec!!!!! JAH!!!!
Rishule | 03. 06. 2008 | 03:31:46
no toto?

Loni sem to prokoučoval, náčelníka Havla a ostatní :/
letos bych se měl polepšit :)


ps: sockové seš tady ty Cybertroniku!
Tomik | 03. 06. 2008 | 02:14:01
Prej sockovskej fest asi si tam nebyl nevis co meles blbe!!!! Jako mrte festacek, neznam lidi co by se jim tam nelibilo!!!! Uz aby to bylo mrte zakalime a zaparime
Cyber | 02. 06. 2008 | 10:55:06
nejvic sockovskej festak v CR fuuuj :smile59:
Klaruška | 01. 06. 2008 | 09:53:56
Trutnov

Už se nám to blíží..nejlepčí fesťáček
karolin | 24. 05. 2008 | 06:49:09
už se nemůžu dočkat.. :)
zuzil | 18. 05. 2008 | 04:39:10
trutnov

kde je program?
YannD | 02. 05. 2008 | 07:58:55
Cha:-)

a je to doma:-) http://show.idnes.cz/trutnovsky-festival-hlasi-oko-bere-d6z-/hudba.asp?c=A0 80502_155410_hudba_ob
ozzby | 25. 03. 2008 | 11:56:44
mari56

Ahoj, na informace netrpelive cekame :-) sleduj web..
mari56 | 25. 03. 2008 | 08:53:51
TRUTNOV OPEN AIR

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nemate informace a festu v Trutnove?Jestli bude nebo ne?Dik

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |