FESTIVALY 2019

říjen
01
02
03
04
05
06
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
09

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MUSIC OLOMOUC
SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
11

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MUSIC OLOMOUC
SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
12

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MUSIC OLOMOUC
SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
13

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MUSIC OLOMOUC
SIGNAL - FESTIVAL SVĚTLA
14

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
15

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
17

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
18

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
19

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
20

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
21

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
22

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MUSIC OLOMOUC
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
5.6. - 6.6.
18.6. - 20.6.
19.6. - 20.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Urban Art Forms: Nečekané zklamání

Urban Art Forms: Nečekané zklamání
27. 06. 2011   |   Autor: Kuamone   |   Komentáře (32)
Festival Urban Art Forms se odehrál před týdnem a nyní dozrál čas aby se nabité zážitky přetavily do reportu. Již v perexu k fotkám je napsáno, že nás festival zklamal. Pokud vás zajímají důvody, není nic snazšího než si přečíst článek o nejnovějším ročníku rakouského festivalu.
Akce tento rok prošla velkou transformací - změnila místo a tím vlastně i celý koncept. Dle vyjádření pořadatelů chtěla být větší, lepší, fenomenálnější. V podstatě šlo o typické PR vyjádření, avšak při pohledu na line-up bylo vidět, že produkce myslí svá slova vážně. Fatboy Slim, Deadmau5 i Richie Hawtin jsou opravdu hvězdná jména, která táhnou. Deichkind zase baví převážně německy mluvící část Evropy. Psytrance se proměnil na techno a jména - opět - slibovala skvělé zážitky, stejně jako drum and bassová část party.

Zde však končí teorie a s příjezdem na festival začíná praxe. Vždycky jsem si myslel, že letní festivaly nestaví pouze na interpretech, ale také, a možná i zejména, na atmosféře. Pro důkaz nemusíme chodit daleko, stačí se kouknout na Bažant Pohodu, kde se lístky prodávájí po tisících ještě než jsou oznámeni všichni interpreti. Ovšem UAF se vydal jinou cestou. Malebné údolí ve Wiesenu, kde byl prostor na několik velmi originálně řešených stagí ustoupil "pokroku" a festival se přesunul do prostor výstaviště na periferii města Wr. Neustadt. Zpočátku vše vypadalo dobře - rychlé odbavení na vstupu, jednoduché parkování, dost místa na stan. Ve stanovém městečku nás hned od začátku bavily dvě stage a i slunko se rozhodlo podpořit náladu.

O to větší rozčarování přišlo ve chvíli kdy jsme zjistili, že pokud si chceme jít poslechnout hudbu, musíme vstoupit do jedné ze tří temných hal. Což se samozřejmě absolutně negativně podepsalo na atmosféře - v podstatě ji to zabilo. Na akcích jsem nezažil o moc větší zklamání, než když jsem byl za krásného slunného dne přinucen pohybovat se ve velké, tmavé a propocené místnosti.

Main stage byla v největší hale, opodál stála Turbo stage kde se hrálo techno a o několik kroků vedle stála Dogs on Acid stage, které vévodil drum and bass. Ale abych organizátorům nekřivdil - venku stála menší Red Bull Music Academy Stage - té vládla dubstepetová jména jako Trolley Snatcha nebo Caspa. Ovšem tato stage měla velmi omezenou trvanlivost, hrála každý den cca od 17 hodin do desíti do večera. Nic moc. Již jsem zmiňoval stage v kempu - jedna se jmenovala Wolfcamp, s barem a příjemnou vyvýšenou terasou a druhá, menší sloužila pro pobavení lidí stanujících ve vzdálenější části areálů.

uaf

Druhý problém, který však souvisí s umístěním festivalu do hal se ukázal v pátek večer, chvíli před koncem setu Paula Kalkbrennera. V Main stage hale bylo totálně narváno, a protože byla hala uzavřená, zákonitě se z tančících těl uvolňovalo velké množství tepla, které se měnilo na pot. Bylo ho přibližně tolik jako vody ve sprše. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jít se nadechnout čerstvého vzduchu, podívat se co se děje na ostatních stagích a připravit se na Fatboyův set. To byla ovšem fatální chyba - organizátor podcenil zájem návštěvníků o headlinery (Deadmau5 hrál ve stejný den cca o dvě hodiny později), ale také kapacitu hal. Před Main stagí se tlačilo několik stovek lidí a security guys je odmítali pouštět dovnitř. Obávám se, že toto by se stávat nemělo.

Osobně jsem raději headlinery vynechal a šel se podívat na Turbo, kde končil Carl Craig a začínal Ricardo Villalobos. Nevyváženost v line-upu poněkud znevýhodnila dvě ostatní stage - na Dogs on Acid i Turbu byly haly poloprázdné, taněčníci vypadali přepadle a bez nadšení.

vilalobos

V sobotu byl line-up méně hvězdný, což se dalo usoudit i na počtu lidí - například při skvělém setu Modeselektoru jsem se bez problému dostal do prvních řad. To bylo v pátek naprosto vyloučené - pravděpobobně bych byl násilím odklizen některou evidentně sjetou partičkou. Modeselektor si, ale zaslouží ovace z největších - jejich set byl stejně jako jejich tvorba různorodý, stále se měnící, energický a plný překvapení. Například zde se ke konci vystoupení djs vyloupli od mašinek a do prvních řad stříkali šampaňské - což tak trochu odnesl objektiv mého fotoaparátu.

modeselektor

Zklamání číslo tři přišlo v samém závěru - celý víkend jsme se těšili na čtyř hodinové vystoupení Richieho Hawtina, jenže ten se bohužel nedostavil.

Po festivalu z minulého roku jsem se na Urban Art Forms velmi těšil. Výše popsaná situace mě však zaskočila a zklamala. Abych však pouze nekritizoval - stage byly vyřešené hezky, zvuk byl silný a čistý, projekce zajímavé - obávám se však, že na akci, která sama sebe profiluje jako "Evrope's leading audio-visual festival" by to měl být standard. Opravdu nechápu přesun z Wiesenu - areál nijak významně větší nebyl, hezčí rozhodně ne. Jediným důvodem co mě napadá je přesun financí ze zázemí do line-upu. Přeci jen postavit stage v hale je lacinější než ve stanu či na louce, je to také bezpečnější a zajištěné proti rozmarům přírody. Avšak kvalitní či velká jména dobrou party sami o sobě nevytvoří a zde se to bohužel stoprocentně potvrdilo.
URBAN ART FORMS (A)

URBAN ART FORMS (A)

Čtvrtek 16. 6. 2011 až Sobota 18. 6. 2011
Weekendpass 89,- EUR + poplatky, 1 den 54 EUR + poplatky
Vystupují:
Deichkind, Fatboy Slim, Agoria, Body & Soul, Brookes Brothers, Calibre, Camo & Krooked, Carl Craig, Caspa, Culture Shock, Deadmau5, Deichkind, Disaszt, Forreign Beggars, Funtcase, Ill Skillz, John B, Kaiserdisco, Laserkraft 3D, Laurent Garnier, Loadstar, Marc Houle, Metrik, Mindscape, Misantrop & Phace, Modeselektor, Panacea, Paul Kalkbrenner, Ricardo Villalobos, Richie Hawtin, Rockwell, S.P.Y, Simian Mobile Disco, Skrillex, The Crookers, The Yound Punx, Trolley Snatcha, Vitalic a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
Martin | 15. 03. 2012 | 12:17:03
Ahoj,
chtel bych se zeptat nekoho, kdo byl loni na nasledujici - jak je to s pitim a prechazenim od stanu na stage. Je jeden celkovy vchod do arealu, kde si clovek postavi stan a kdyz jde na stage, tak ho nikdo nekontroluje? Nebo prechod ze stanu na stage prochazi pres security check? Jde mi o to jestli je vubec nejaka sance na stage dostat vlastni piti... Diky moc!
Jaaan | 28. 01. 2012 | 03:38:59
Konecne se UAF kona v serioznejsim obdobi a ne v pulce cervna.
Daniela | 01. 07. 2011 | 11:07:16
Mám jiný názor než autor článku. Pravda, stanové městečko nebylo zrovna hezké, sprchy nepoužitelný a podobně, ale hned vedle campu byl aquapark, kde za pár euro si člověk mohl dát ráno sprchu, zaplavat si a šel zpátky. :) Jsem hrozně ráda za haly, které tam byly. Měla jsem štěstí a i při koncertu Fatboye Slima jsem stála vepředu. Kdyby tam ty haly nebyly, tak jsme v sobotu zmokli, zvuk a vizualizace by nejen při koncertu Deadmau5 stála za prd a neměla bych tak dokonalý zážitak, jaký jsem si odnesla. Pokud bude příští rok lineup stejně našpalaný, tak rozhodně jedu!

Dan | 27. 06. 2011 | 10:22:26
par slov

Cau vsichni. Nesdilim stejny nazor jako redaktor, tedy ve vsem co pise. Festival mel velke organizacni neduhy a po teto strance pro me zklamal. Haly...ani ja nejsem priznivce hal, kdyz je venku hezky. Ale kdyz ne? V nedeli chaclo jako prase a nebyt hal, fest by to odnesl jeste vic. Dle predpovedi melo prset jcely patek a sobotu...tedy z tohoto pohledu dobre uvazeni promoteru. V kratkosti co me vadilo: organizace kemp, minimum security (2 skupiny po 3), voda v kempu?, odpadkove kose?, zachody?, ...tresnicka na dortu byl zakaz grilu. Taky mam velke vyhrady k samotnemu arealu, mionimum navigace, puvertaci v podobe security kteri se divaj jak se vali clovek totalne na sracku na zemi a cumi na nej...atd.atd. Mainstage...obrovsky respekt ke zvuku, ktery byl jeden z nej co jsem slysel a o vizualni strance stage neni treba vic rozvadet. NADHERA a opravdu odpovida nazvu akce. Souhra VJs/Djs neskutecna, opravdu krasny na pohled. No a atmosfera...tedy s tim nesouhlasim, na main byla atmosfera vzdy skvela... Tesim se na SMS, kde si trochu zlepsim chut nemeckou organizaci.

Daniela | 25. 06. 2011 | 04:46:21
Na to, jak byl ten festival úžasný, tak celkem slabý fotky z fotorepornu. Nevím, kdy tam pan fotograf fotil, ale nějak mi chybí na fotkách hlavní umělci, kteří tam vystupovali. Ale nebudu nic krizitovat, sama nejsem fotograf
dance-event | 23. 06. 2011 | 08:39:45
Deadmau5
http://youtu.be/65xCg5rlGRI
dance-event | 23. 06. 2011 | 08:38:49
http://youtu.be/WeYWTzZUJIE
Dan | 22. 06. 2011 | 09:41:20
kde?

A kde jsou fotky 3 head? Chtel jsem se podivat na super foto tech scen, ktere byli udelany neskutecne...bohuzel na ukor svetel v jinych casti haly. Jinak spickovej zvuk na mainstage, hodne, ale hodne orezane zazemi a organizace (minimum stanku v kempu, navigace, ochranka, zakazk grilu, apod.). Rozhodne nelze srovnavat kvalitu organizace s nemeckyma akcema typu NO. Prekvapeni byl Fatboy :)
MarcJacob5 | 21. 06. 2011 | 11:10:01
mau5

http://www.youtube.com/watch?v=Uh9TAWoeypQ&feature=channel_video_title
Dan | 17. 06. 2011 | 08:25:58
Vstupenky

Vstupenky na vikend s karavanem uz nejsou od vcerejska. Jinak se listky prodavaji. Zdravim z Urbanu live :)
dance-event | 16. 06. 2011 | 07:46:37
Vstupenky budou v prodeji i na místě, a ve všech variantách, buď na pátek, nebo na sobotu a nebo na celý festival.
LordBukabe | 15. 06. 2011 | 12:33:12
Lístky

Zdar, nevíte někdo prosím Vás jestli se dají koupit lístky na místě za těch 84 euro na pátek, sobotu nebo to budou chtět na ty dva dny zvlášt po 54 E? Díky moc
Doši | 09. 06. 2011 | 02:35:12
UaF

2 Matt - urcite bych mel zajem ja a moje zenska....nemel bys primo kontakt nebo bych ti klidne dal svuj...dekuji predem George

K | 06. 06. 2011 | 05:31:27
Pivo bylo minuly rok za 4.50€ a vodka s trochou redbullu asi za 6€. Svuj alkohol si samozrejme dovnitr nevemes, ale v samoskach miji celkem normalni ceny, max o trochu vyssi nez tady
jarmil prdel | 06. 06. 2011 | 04:45:32
...jak to tam je z vlastnim alcoholem...rad se napiju ale chlastat 4 dny za eura me asi hrubo provetra penezenku...mate nekdo zkusenosti...jedu poprve
Matt | 06. 06. 2011 | 09:22:07
Prodej lístků za super ceny + doprava tam i zpět

Zdarec, kamarádi hledají 2 lidi, kterými by doobsadilo auto. Odjezd z Hradce Králové.
Cena lístku je 1200 CZK a VIP rovněž za 1200 CZK . Máte-li někdo zájem se přidat, ozvěte se.

ICQ: 199-472-500
dance-event | 10. 05. 2011 | 05:06:31
zdenec

se můžeme domluvit. napiš mi na maila dance-event@seznam.cz
zdenec | 10. 05. 2011 | 02:06:20
Stan a spacák:))
To: dance-event
Já jsem teda zatím sám, nikoho ze známých se mi asi nepodaří přemluvit a tak sám i asi vyrazím:(...tohle si prostě nemůžu nechat ujít a těším se na to už víc jak půl roku:))
S | 10. 05. 2011 | 02:02:30
hola hola, mate nejake tipy na ubytko ve Wr. Neustadt?
dance-event | 05. 05. 2011 | 08:17:56
zdenec

si piš, už aby to bylo
zdenec | 05. 05. 2011 | 10:40:36
Chystá se letos někdo..? :)
Mickey | 24. 04. 2011 | 10:55:42
já myslím že moonbootica byla někdy na podzim na flédě.


dance-event | 15. 06. 2010 | 07:49:26
http://www.youtube.com/watch?v=8J8pK9wFEpk
sencha | 14. 06. 2010 | 10:43:01
ten fest byl nejlepší...jako vždy
pioneer | 04. 06. 2010 | 03:32:25
Moonbootica

také sním ten sen.... jak tuze rád bych si tuto dvojku u nás přál slyšet... :-)

spEEdy | 17. 02. 2010 | 05:06:04
Moonbooticu bych si taky dal někde v našich končinách, přidávám se k Vašim prosbám..
cube | 16. 02. 2010 | 06:29:59
,,,

rad bych to letos zase dal.. minuly rok to byl mazec... moonbootica. ti byli pro me snad best. mohli by byt u nas. treba citadela. misto zajebanych paulu van dicku..
uu | 29. 01. 2010 | 07:04:09
Docela dunej minimal as na par vyjimek jinak shit!!!
Anonymni | 28. 01. 2010 | 10:03:36
[img: http://www.urbanartforms.at/typo3temp/pics/159c28a974.jpg[/img:
UAF 2010
Jaaan | 07. 12. 2009 | 02:42:37
UAF

Tak tohle zase bude axicka s luxusnim obsazenim. Skoda jen, ze je to tak brzo, na zacatku cervna je jeste vzdycky dost prace a ani to pocasi jeste neni tak vymazleny/ ..treba to ale letos vyjde .)
Amoondre_ | 04. 12. 2009 | 11:56:05
Opet Moonbootica? Aaaa! Kdy je uz nekdo priveze k nam?
Jervin | 04. 12. 2009 | 08:35:55
URBAN ART FORMS (A)

První jména pro rok 2010:[b: Moonbootica, Stephan Bodzin, Shimon, Dirtyphonics[/b:

www.uaf-festival.at/

[img: http://www.uaf-festival.at/fileadmin/template/images/newsletter/banner_v3.j pg[/img:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |