FESTIVALY 2018

září
02
03
04
05
06
07
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

LÉTOFEST LIBEREC
LODŽIE WORLDFEST
LOLLAPALOOZA
10

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

BUDVAR FEST
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
22.9. - 22.9.
21.6. - 22.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Senser na Trutnov Open Airu

Senser na Trutnov Open Airu
17. 06. 2010   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Legendární anglická formace Senser se vrací na světovou scénu v originální reunion sestavě v čele s frontmany raperem Heithamem Al Sayedem a zpěvačkou Kerstin Haigh. Senser vystoupí živě jako jedna z hvězd letošního ročníku letního hudebního festivalu Trutnov Open Air a to v sobotu 21.8.2010.
Senser uhranuli v 90.letech společně s Rage Against The Machine jako jedni z prvních celý svět kombinací hip-hopu s tvrdým rockem a elektronikou. Senser se proslavili svými politicky zaměřenými texty a skvělým živým zvukem, což jim zajistilo masivní podporu fanoušků po celém světě. Díky tvorbě Senser vznikla celá nová hudební scéna, která v sobě kombinuje prvny rocku, hip-hopu a elektroniky a která má úspěch až do dnešních dní. SENSER v ČR vystoupili dvakrát a to v roce 1998 na festivalu E.T.JAM v Praze a v zaplněném clubu Rock Café.

senser

Jejich první album ´Stacked Up´(1994) okamžitě katapultovalo Senser do první světové ligy, hity ´Age of Panic´, ´Switch´ nebo ´State of Mind´ obletěly celý svět, což jim zajistilo pozici hvězdy na většině největších světových hudebních open air festivalů. Senser zároveň objeli celý svět a vytvořili si ohromnou posluchačskou základnu. Po vydání prvního alba absolvovali společné turné a hraní např. s Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, The Levellers, Chumbawamba nebo Henry Rollins. Ještě v roce 1994 odešel z kapely programátor a producent Alan ´Haggis´ Haggerty. V roce 1995 absolvovali Senser americké turné s Moby a anglické turné se Skunk Anansie.

Před vydáním druhého alba ´Asylum´(1998) odešel z kapely rapper Heitham Al-Sayed a bubeník John Morgam a společně s Alanem ´Haggis´ Haggertyem založili novou kapelu Loadstar. Senser našli nového bubeníka Paula Sodena a jejich druhé album ´Asylum´ úspěšně navázalo na jejich první album. Senser na podporu prodeje tohoto alba opět objeli celý svět a hráli na největších letních festivalech.

Po vydání tohoto alba a dokončení světového turné Senser z důvodu naprosté vyčerpanosti přerušili svou činnost a jednotliví členové se věnovali jiným hudebním projektům. V roce 2001 se Senser opět sešli a odehráli několik velkých festivalů v Anglii na podporu vydání jejich kompilačního The Best of alba ´ Parallel Charge´.

Následující album ´Schematic´(2004) opět dosáhlo velkého úspěchu nejen v Evropě, ale i v Japonsku a USA.

Pro vydání aktuálního alba ´How To Do Battle´(2009) se Senser rozhodli založit vlastní hudební vydavatelství Imprint Music, které má na starosti manager Senser. I díky sílné fanouškovské základně po celém světě a orientaci v rychle se měnící hudební branži se podařilo Senser natočit další skvělé album ´How To Do Battle´, které produkovali renomovaní hudební producenti Neil McLellan (produkce alb The Prodigy), Jason Wilcox (produkce alb The Ghost Of A Thousand, Reuben) a hip-hopový producent z New Yorku Scott Harding (produkce alb Wu Tang Clan, New Kingdom). K pilotnímu singlu ´Resistance Now´ z tohoto alba byl pořízen působivý videoklip, ve kterém byly použity skutečné záběry Jasona Parkinsona z průběhu protestů proti zasedání skupiny G20. Singl ´Resistance Now´ a video k němu se setkalo se skvělou reakcí jak médií, tak fanoušků Senser po celém světě. Album ´How To Do Battle´ je ke stažení i na iTunes, HMV, Play nebo www.senser.co.uk . Druhý videoklip z tohoto alba je ke skladbě ´End of the World Show´.

Senser jsou ve své originální reunion sestavě v čele s raperem Heithamem Al Sayedem a zpěvačkou Kerstin Haigh považování za jednu z nejlepších živých hudebních atrakcí. Přijeďte se o tom přesvědčit naletošní ročník letního hudebního festivalu Trutnov Open Air ve dnech 19.8.-22.8.2010. Vše nasvědčuje tomu, že živé vystoupení Senser na Trutnov Open Air navodí podobnou atmosféru, jakou Trutnov zažil při nezapomentuleném vystoupení Faith No More v roce 1997 !

www.festivaltrutnov.cz

Dodal: Martin Fořt, MAFO Music
TRUTNOV OPEN AIR

TRUTNOV OPEN AIR

Čtvrtek 19. 8. 2010 až Neděle 22. 8. 2010
Vystupují:
MANIC STREET PREACHERS Arch Enemy (swe) Rachid Taha (dz-fr) Senser (gb) The Glitter Band (uk) Irie Révoltés (d-fr) Elvis Jackson (slo) The Flying Eyes (usa) Trunk Show (usa/de) Tower of Dudes (cz/usa/can/gb) Dubioza Kolektiv (bih) Al-Yaman Buty - Jukebox Čankišou Dáša Vokatá DG 307 Duende Elena Sonenshine & Jocose jazz Evolution Dejavu EX TIP (sk) Garage & Tony Ducháček Hana a Petr Ulrychovi & Javory Happy To Meet Hi-Fi Charlie Straight Imodium Ivan Martin „Magor“ Jirous Jana Koubková a její bubenická jednotka Jana Šteflíčková Ještě jsme se nedohodli Jiří Schmitzer s kapelou Karel Kahovec a George & Beatovens Kurtizány z 25. avenue Květy Lanugo Lesní zvěř Luboš Pospíšil a 5P Martina Trchová Trio Miroslav Kemel Monkey Business Nahoru po schodišti dolů band Neočekávaný dýchánek N.V.Ú. Ondřej Havelka & His Melody Makers Petr Váša a Ty syčáci Pipes and Pints (cz-usa) Plastic People of The Universe Please The Trees Poletíme? Poslední výstřel Project Parebellum Prouza Psí vojáci Původní Bureš Schodiště Sto zvířat Stokerband Sváťa Karásek & Londýn Špinavý nádobí Švihadlo The Doors revival Totální nasazení Umělá hmota (v původním i současném složení s hosty) Už jsme doma Vlasta Třešňák & Band Volant 2Wings Zakázaní písničkáři z Nové Vísky II. Zeměžluč Znouzectnost kouzelník Jozef Talostan (sk) a další...
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ FOTKY

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |