DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Výsledky Mystic SK8 Cup 2008

06. 07. 2008   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
Letošní 15. ročník závodu Světového poháru ve skateboardingu - Mystic Sk8 Cup 2008 zná své vítěze v hlavních disciplínách. Zlato ve streetstylu patří Američanovi Jerome Rogersovi, na druhém místě skončil Brazilec Daniel Vieira a jako třetí se umístil Brazilec Diego Oliveira.
Disciplínu bowl (bazén) vyhrál Julien Benolien z Francie, druhý byl Brazilec Sandro Dias a třetí Američan Jimmy The Greek. Sandro Dias zároveň nenašel konkurenci ve vertikální rampě, následovaný Australanem Renton Millarem a Juergen Horrwarthem z Německa. Vítězové všech tří disciplín si rozdělí prize money ve výši 50.000 USD.

mystic sk8 cup

O tom, že skateboardingem už dávno není jen mužským sportem, přesvědčila diváky soutěž ve streetstylu žen. Nejlepší z 13 jezdkyň v něm byla Lacey Baker z USA, jako druhá se umístila Belgičanka Evelien Bouilliart a třetí Lyn-Z Adams Hawkins z Kalifornie.
Nejlépe umístěným Čechem v závodě Mystic Sk8 Cup 2008 v disciplíně street je letos Tomáš Vintr (27), který obsadil 10. místo. V bowlu je to jednadvacátý Honza Kesler (19), ve vertikální rampě Jan Tomšovský (26), který skončil dvanáctý. Z dívek se umístila nejlépe Lucie Hlavsová, která ve své kategorii obhájila 9. místo.

Stejně jako v minulých letech se i letošní Mystic Sk8 Cup stal hlavní událostí víkendového dění v Praze. Podle předběžných odhadů ho během tří dnů navštívilo přibližně 9 000 lidí.
Celý víkend doprovázelo MSC 2008 skvělé počasí, které vydrželo až do vyhlášení vítězů. Pak pot unavených jezdců i diváků smysl prudký déšť, který všechny zahnal do relax zóny, kde pokračovala Mystic afterparty. O zábavu se na ní postaralo hudební uskupení Czeck Beatbox Allstars, brooklynská formace Mindspray a hip hopper Vladimír 518.