FESTIVALY 2019

květen
01
02
03
04

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MAJÁLES
05
06
07
08
09
10

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MAJÁLES
MAJÁLES
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MAJÁLES
12
13
14
15
16
17

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

MAJÁLES
MAJÁLES OSTRAVA
18

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MAJÁLES
19
20
21
22
23
24
25

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MEZI PLOTY
26

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MEZI PLOTY
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
25.5. - 26.5.
31.5. - 1.6.
31.5. - 31.5.
31.5. - 31.5.
21.6. - 22.6.
3.7. - 6.7.
4.7. - 6.7.
4.7. - 6.7.
12.7. - 13.7.
12.7. - 13.7.
17.7. - 20.7.
19.7. - 20.7.
26.7. - 27.7.
2.8. - 3.8.
2.8. - 3.8.
3.8. - 3.8.
9.8. - 10.8.
16.8. - 17.8.
16.8. - 17.8.
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
1.6. - 1.6.
28.6. - 30.6.
3.7. - 7.7.
11.7. - 13.7.
20.7. - 20.7.
7.8. - 13.8.

Kwé: The Game byl donedávna pro ČR sci-fi

Kwé: The Game byl donedávna pro ČR sci-fi
25. 06. 2007   |   Autor: ozzby   |   Komentáře (3)
Aleš Mikulecký alias Kwé je dle mého názoru jedna z nejvýraznějších postav domácí hip hopové scény. Podílel se na začátcích Hip Hop Kempu, provozuje server Hip-hop.cz, pořádá úspěšnou klubovku FX Bounce v Radosti FX a letos se stal hlavním pořadatelem nového festivalu T-Music Hip Hop Jam, což byl hlavní důvod tohoto rozhovoru.
Čau Aleši, úvodem bych tě rád čtenářům představil, protože dle mě patříš k nejvýraznějším postavám domácí hip hopové scény stojící za spousty zásadních projektů, které u nás ovlivnily masivní zájem o tento hudební žánr. Prosím pokus se představit sám sebe a vyjmenovat nejdůležitější věci, ve kterých jsi měl a máš prsty.
Ahoj, díky za kompliment s tím označením "jedna z nejvýraznějších postav domácí hip hop scény", myslel jsi tím mou výšku 192cm, ne? ;-) Ale abych neodbíhal od tématu, tak.. přes malování jsem se dostal v roce 99 k pořádání lokálních akcí na severozápadě Čech, odkud pocházím. Tou dobou osmnáctiletej typ, chápeš. Byl to punk, ale real. Dodnes mám v paměti nezapomenutelné "dvoupatrovky" v lounské Opeře, první koncerty nynějších top cz kapel atd. Po vojně (jaro 2001) jsem začal makat v Praze a fellovat s DJ Quipem z Bbaráku. BBR v tu dobu fungoval pouze jako online webzine a připravovalo se první papírové vydání. Později už to jelo, distribuce papírového časáku, promo, focení, administrace nového bbarak.cz atd. V roce 2003 jsem to začal dělat na fulltime, jelikož se na to začaly nabalovat akce typu Hip Hop Kemp, klubovky v Roxy, Akropoli - éra Depo Crew. V roce 2004 jsem vlítnul do prvního "vlastního" projektu a to byl update www.hip-hop.cz a jeho následná správa. Je kolem mne perfektní team lidí, takže to funguje dodnes. Zpět k akcím, ty začaly postupem času přibejvat - Hip Hop Kemp, Semtex Culture, Urban Rapublic, ITF, BOTY CZ... vždy jsem měl na triku promo + drobné věci kolem produkce, supr škola, ale vražedné tempo. Začátkem roku 2006 odcházím z Bbaráku a z Depo Crew, a začínám se plně věnovat produkci a hraní v pražské Radosti FX, kde už rok a půl dávám lidem čtvrteční FX Bounce! noci (www.fxbounce.com) . Na loňském Kempu potkávám dlouholetého kamaráda a vzniká myšlenka nového urban culture festivalu. Výsledek naší půlroční práce má nyní hmotnější podobu - www.hiphopjam.cz a to je teprve začátek. Éra 360 Production právě začíná.

kwe

Říkáš, že se do toho postupem času nabalovaly akce typu Hip Hop kemp, takže jsi vlastně stál u zrodu nejstaršího hip hopového festivalu u nás. Kde se vzala myšlenka pustit se do takového festivalu a co to v tu dobu obnášelo?
No s tou myšlenou přišel sám Babs a já byl v tu dobu ještě trošku opodál. Vím, že kluci z Bbaráku (Affro, Arra...) mu tuhle myšlenku moc nežrali. Postupem času se však do toho plynule všichni zapojili a ve finále to tenkrát v srpnu 2002 v Pardubicích opravdu proběhlo. Návštěvnost byla malá díky těm šíleným povodním, ale atmosféra nezapomenutelná. Chápeš, tenkrát poprvé ;-))

Tuším, že to byl rok 2005, kdy jsi mi oznámil, že už toho v Depo Crew bylo hodně a že je čas odejít. Předpokládám, že nebudeš chtít veřejně zde ventilovat, proč ses tak rozhodl, ale zajímá mě, co ti dalo do života tři roky se podílet jako Media Relations na jednom z největších festivalů v Čechách?
Není co tajit, prostě jsem byl unaven prací, lidma kolem sebe a chtěl jsem se realizovat sám. S klukama jsem se nerozešel ve zlém, prostě jsem potřeboval být sám sebou. Najednou jsem měl čas na spoustu věcí, které mi předtím unikaly a to nemluvím jen o vážné známosti, kamarádech z minulosti atd. Co mi dalo do života období Media Relations Kempu 2002-2005? Především spoustu kontaktů a praxe v tomto oboru, zároveň i chyby, které člověk vychytává až ve chvíli, kdy má od všeho odstup. Byla to droga, 5 hodin spánku denně a pak ten blaženej pocit, že jsi dostal v jeden okamžik na jedno místo tolik tisíc lidí. No jasně, je to úchylka! ;-)))

Tím se tedy posouváme do loňského roku, a to především k FX Bouce! Předpokládám, že to je jedna z těch seberealizací, kdy začínáš pořádat vlastní pravidelné hip hopové večírky v Radosti FX. Co pro tebe dnes FX Bouce! znamená?
Yes, new era. Zpočátku nevinná párty, ze které se za rok a půl vyklubala nejvyhledávanější čtvrteční urban music noc v Praze. Produkce je rutina, ovšem pořád je co zlepšovat a člověk nesmí tzv. usnout na vavřínech. To spíš hraní mne začlo víc bavit, máš plnej klub, lidi ti vrací energii. Zároveň závazek hrát technicky líp, takže jsem začal pilovat a aktuálně už mám v šuplíku pár mixtapes, až bude čas na veřejné věci, pošlu ti link ;-)

Takže pojďme dále tam, proč tohle povídaní vlastně vzniklo. Premiéra vlastního festivalu Hip Hop Jam 2007. Jak dlouho jsi tuhle myšlenku nosil v hlavě?
Defakto první impuls proběhl na loňském Mysticu, kde jsem se potkal po několika letech s mým nynějším společníkem Filipem a celou věc jsme si oba utvrdili přesně o měsíc později, když jsme seděli na srpnovém Kempu v nescafé kavárně a řešili život, biz... Od té chvíle jsme začali připravovat prezentaci celého projektu atd.

Jak to v Nescafé kavárně s nápady vypadalo? Respektive jaký nyní vidíš rozdíl mezi prvotními plány a realitou o rok později?
Hele nebyla to žádná věda, prostě u jahodového šejka jsme si řekli, že zkusíme vypracovat projekt nového festivalu, který se bude lišit od stávajících hip hop festivalů větším servisem a fresh headlinerama. O měsíc později už začala vznikat první verze prezentace a pak začalo několikaměsíční shánění partnerů, bez kterých to v dnešní době jak sám víš nejde. Defakto koncem prosince 06 jsme už měli ve většině věcí jasno, v únoru jsem nakopnul booking kapel, DJs a od té doby se jede dle plánů až doposud.

Nemohl jsem si nevšimnout, že festival Hip Hop Jam disponuje silnými partnery jako jsou T-Mobile a Sonny Ericsson. Jak se tito partneři stavěly k úplně novému projektu, který zatím nemá vybudouvanou žádnou tradici?
Festival jim byl odprezentován a shledal se s velmi kladným ohlasem, jelikož do té doby tu akce tohoto druhu (český festival pro domácí publikum, silný headliners, bohatý doprovodný program, odpovídající zázemí a velká mediální kampaň) nebyla nikým nabízena. Je před námi první ročník a všichni do něj vkládáme maximum.

Budou mít T-Mobile a Sony Ericsson i nějaké aktivity přímo na festivalu?
Nabídli jsme partnerům jednotlivé námi předem naplánované "stage" v areálu festivalu (freestyle battle ring, párty zone, taneční aréna, snowpark atd...) a jim se natolik zamlouvaly, že se budou prezentovat vždy jednotlivou aktivitou/stavbou...

Jak podle tebe vnímají návštěvníci festivalů reklamní aktivity komerčních partnerů?
Doba se za ty roky dost změnila a jak návštěvníci, tak promotéři pochopili, že bez supportu komerčních partnerů se nikam nic nepohne. Všimni si, že třeba na Hip Hop Kempu jsou operátoři již třetím rokem a komunita se s tím normálně zžila, nikdo neprudí do toho, že tam bude letos největší prodejce mobilů na světě atd. Na Slovensku jsou v tomhle napřed, tam už tenhle support trvá v masivním měřítku několik let, k nám dorazil teprve letos se stále rostoucí oblibou tohoto hudebního stylu. V druhé řadě pak ovšem záleží na tom, co ve výsledku promotér pošle do akce samotné. Narážím na to, že jsme peníze od generálního partnera poslali do headlinerů, tohle byla jedna z priorit při plánování festivalu a pevně věříme, že to byla správná volba a domácí fanda hip hopu ocení příjezd Gamea a Davida Bannera do Čech.

kwe

Jedna z věcí, která se dořešila až po bookingu, bylo místo konání. Podle čeho jste ho vybírali, respektive jaká kritéria měl v tomto ohledu festivalu Hip Hop Jam?
Tak především jsme chtěli udělat festival v lokalitě, kdy ještě žádná akce podobného druhu neproběhla (teda když nepočítám Czechtek ;-). Přiroda v Ralsku je luxusní a celý areál je dost rozlehlý, takže se s ním dá snadno pracovat. Navíc široká veřejnost zná lokalitu z celorepublikových tuning srazů Mimoňské války a ta dostupnost je též dostačující. Z Prahy za libovejch 45 minut.

Pojďme na hudební program. Podle jakého klíče jste se řídili při výběru účinkujících?
Prioritou bylo dotáhnout opravdu velkou star z US, což se nám v podobě Gamea - bývalého člena G-Unit a ex-parťáka 50Centa povedlo. Druhý headliner je též dost fresh záležitost. Tudíž narážím na to, že jsme nechtěli udělat line up okoukaných performers za zenitem, což už tu v ČR nejeden promotér zkusil ;-) Headliners jsme doplnili o špičku domácího a slovenského rapu. Defakto jsem sledoval, že budeme jediným letním festivalem, kde vystoupí pohromadě na jednom podiu pětka PSH, Indy&Wich + La4, Kontrafakt, Supercrooo, Pio Squad. Další prioritou line upu je párty deejaying, na který já osobně kladu důraz a chceme vytvořit 2 párty zóny, kde vystoupí 20 nejznámějších českých DJs, opět unikátnost oproti jiným letním eventům.

Takže kolik bude celkem otevřených podií a zastřešených tentů?
Dominantou festivalu bude main stage, poté otevřená taneční aréna s bočními tribunami a dále 2 hangáry, kde v každém vyroste luxusní párty zóna (party deejaying, bary...), třetí hangár bude jako Ladies Zone věnovaná čistě holkám, tzn. kosmetika, hygienické zázemí, ladies bar, Djs. Ze čtvrtého hangáru uvažujeme zřídit hospodu ;-). V areálu bude navíc zastřešená zóna, v které bude freestyle ring no a pak Game Zone, v které se bude nacházet snowboard rampa (real sníh!), skatepark, freestyle motocross a další doprovodné aktivity, které budou probíhat především v denních hodinách.

To zní „velice“ :o) Pro kolik lidí je vlastně dimenzovaná kapacita festivalu?
O tom nepochybuj ;-) Kapacitne stavíme areál pro 8000 lidí, ale jelikož aktuálně sledujeme stále se zvyšující zájem, jsme připraveni s areálem dle potřeby hýbat.

Kdybych ti položil otázku, v čem budete jiní oproti letošnímu Hip Hop AllStars a Hip Hop Kempu, co bys mi na to odpověděl?
Nerad na tohle odpovídám, protože vím, že každej z festivalů je nečím vyjímečnej, navíc nejde porovnávat ve chvíli, kdy ani jeden z festivalů neproběhl ;-) Co je však u nás na první pohled patrné, že náš headliner (The Game) byl donedávna pro ČR sci-fi a nikdo by si neodvážil pomyslet, že takhle velké jméno někdy v Čechách vystoupí. Navíc jsme se trošku víc zaměřili na již zmíněnej doprovodnej program, snowboard cotest na sněhu nebo velkolepá letecká show od Red Bullu, to se v Čechách na letním festivalu jen tak nevidí. Za pozornost též stojí již zmíněná Ladies Zone nebo taneční aréna v all new style, breakdance.
T-MUSIC HIP HOP JAM

T-MUSIC HIP HOP JAM

Pátek 3. 8. 2007 až Sobota 4. 8. 2007
online předprodej 650 Kč
Vystupují:
The Game (USA), David Banner (USA), PSH, Kontrafakt, Indy & Wich, Supercrooo, Pio Squad, H16, Vec, Black Starr DJs, Platinum Soul DJs, War Trak Posse, Funky Doggz Squad, Blind Deaf DJs, RnB Paradise DJs
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
black. | 10. 01. 2008 | 05:25:22
a já že se mi dobře tancovalo, když hrál.:)
G-UNOTTTT | 21. 07. 2007 | 09:56:56
big up!

konečně pořádnej rap v ČR. The Game je nejvíc!!!!
Josifek | 25. 06. 2007 | 06:47:34
To je proste moc :)

Tak lidi... pokud se chcete pobavit doporucuju forum na hiphopjamu. Je to opravdu "kvalitni" zabavny cteni :)

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |