FESTIVALY 2019

červenec
01
02
03

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

BEATS FOR LOVE
BALATON SOUND
07

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

BALATON SOUND
08
09
10
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

POHODA
14

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

MIGHTY SOUNDS
15
16
17

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

COLOURS OF OSTRAVA
18

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

COLOURS OF OSTRAVA
21
22
23
24
25
26

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

AIR FESTIVAL
ČESKÉ HRADY
SITNO BLUES
28

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SITNO BLUES
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
26.7. - 27.7.
26.7. - 27.7.
27.7. - 27.7.
2.8. - 3.8.
2.8. - 3.8.
3.8. - 3.8.
8.8. - 10.8.
9.8. - 10.8.
10.8. - 10.8.
16.8. - 17.8.
16.8. - 17.8.
16.8. - 17.8.
17.8. - 17.8.
23.8. - 24.8.
23.8. - 24.8.
24.8. - 24.8.
30.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
31.8. - 31.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
26.7. - 28.7.
27.7. - 27.7.
7.8. - 13.8.

Million Marihuana March již tuto sobotu

Million Marihuana March již tuto sobotu
04. 05. 2017   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) V Praze proběhne demonstrace za legalizaci marihuany. Hlavním požadavkem je svoboda pěstování a držení konopí pro vlastní potřebu.
V sobotu 6. května se v Praze uskuteční jubilejní dvacátý ročník pochodu a demonstrace za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March. Akce začne ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud průvod příznivců zeleného listu zamíří centrem města na ostrov Štvanice. Tam bude až do večerních hodin připraven tradiční kulturní program, koncerty, workshopy a diskuze se zástupci politických stran. Organizátoři očekávají nejvyšší počet návštěvníků v historii akce.

MMM 2016

Cílem demonstrace je upozornit na přetrvávající negativní důsledky prohibiční drogové legislativy a apelovat na politiky, aby přehodnotili podobu aktuálního českého zákona o omamných látkách, který kriminalizuje konopí. Dle spolku Legalizace.cz, který akci pořádá, neodpovídá současná podoba zákona společenské situaci a vede nejen k nesmyslným postihům občanů ze strany policie, ale také k rozvoji černého trhu a nemalým výdajům ze státního rozpočtu.

Pacienti na hranici zákona
Konopí bylo v posledních letech znovuobjeveno moderní medicínou jako účinný lék poskytující úlevu pacientům trpícím roztroušenou sklerózou, nádorovým onemocněním, Alzheimerovou nemoci, chronickou bolestí či cukrovkou. Ačkoliv je jeho léčebné využití v České republice legální již od roku 2013, v lékárnách zůstává nedostupné a měsíční léčba vychází pacienty až na desetitisíce korun. Většina nemocných je proto nucena obstarávat si konopí ilegálně a pod hrozbou trestního postihu, což nesnadnou životní situaci lidí, postižených závažným onemocněním, velmi ztěžuje. Vysoký zájem o možnost samopěstování konopí ukazuje i ohlas kampaně Semínka seniorům, v jejímž rámci Legalizace.cz každoročně zdarma poskytuje tisíce semen rostlin konopí seniorům a pacientům, kteří se na spolek obracejí s prosbou o pomoc. Hlavním požadavkem letošní demonstrace proto zůstává legalizace pěstování a držení konopí a konopných produktů pro vlastní potřebu, a to jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním.

Uvolnění zákonů nezvýší procento mladistvých uživatelů
Represivní drogové zákony postavené na zákazech celosvětově selhávají a nenaplňují svůj záměr ochrany veřejného zdraví. Statistiky ze zemí, kde je konopí legální, jasně ukazují, že se nezvyšuje ani počet mladistvých uživatelů, ani nedochází k obávanému nárůstu kriminality, navíc se na základě osvěty a kontroly kvality konopí účinně snižují rizika jeho užívání. Funkční státní regulace trhu s konopím může navíc významně přispět do státní pokladny, jak ukazují například výsledky z Colorada. Důkazy hovořící pro ukončení prohibice jsou v současnosti nepopiratelné a jejich dokladem je i postupující legalizace napříč Spojenými státy americkými, kde v loňském listopadu zvítězila legalizační referenda v Kalifornii a několika dalších státech. Od příštího roku bude legalizováno pěstování a následný prodej konopí pro rekreační účely také v Kanadě. Argumenty českých politiků o nutnosti respektovat úmluvy OSN z šedesátých let minulého století proto vyznívají jako nepodložené výmluvy, založené na zastaralých mýtech o drogách a svědčící pouze o neochotě vykročit směrem k bezpečnější a efektivnější drogové politice.

Petice za legalizaci konopí a diskuze s politiky
Legalizace.cz proto vyzývá všechny, komu není aktuální legislativa konopí lhostejná, aby se připojili k sobotní demonstraci a podpořili také petici za legalizaci pěstování konopí pro vlastní potřebu. Ta, až získá požadovaných 10 000 podpisů, bude předložena k projednání Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR společně s návrhem paragrafového znění příslušných konopných zákonů. Součástí odpoledního happeningu na ostrově Štvanice bude i politická diskuze, která začne v 15:30 a během které se mohou návštěvníci zeptat přímo politiků, jakým způsobem se jejich strana chystá ke konopí přistupovat.

Účast v politické diskuzi přislíbili:
Tomáš Vymazal (Česká pirátská strana)
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)
Filip Humplík (ODS)
Jan Trnka (Strana Zelených)
Spolek Legalizace.cz vyzývá politiky: „Ukončete konopnou prohibici. Umožněte dospělým lidem legální pěstování a držení konopí pro vlastní potřebu.“

Kulturní program po demonstraci na ostrově Štvanice se ponese v duchu celosvětových oslav dvacátého výročí Million Marihuana March. Nebude chybět pestrý program v podobě živé hudby, informačních a prodejních stánků firem ze světa konopí a vzdělávacích workshopů. K tanci i poslechu zahraje oblíbená Pohřební kapela, skupina Ting či legendární Velvet Underground Revival Band. Doprovodný program bude zaměřen na osvětu v oblasti drogové problematiky a nebude chybět ani prostor pro děti.

Dodal: Martin Juki Jyrkinen
MILLION MARIHUANA MARCH

MILLION MARIHUANA MARCH

Sobota 6. 5. 2017
Vystupují:
Beatbox & Freestyle Show by Jaro Cossiga & Mcs Metoděj & Dozr & band, TiNG, De ImperfAction, Queens of Everything, Velvet Underground Revival Band, Pohřební kapela, DJs Jayah & Romario, DJ Robot, The Tchendos DJs – DJs Wokurka & Voita, DJ MikkiM & MC Spee (Dreadzone, UK) & Dave Trumpeteer, evereš - Cocoman, MessenJah, Dr. Kary, Josef Sedloň & Charlie One
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |