FESTIVALY 2019

září
01
02
03
04
05
06

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LÉTOFEST LIBEREC
07

TENTO DEN SE KONAJÍ 2 FESTIVALY

LÉTOFEST LIBEREC
ROCKOVÝ NÁŘEZ
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

KAŠPÁRKOHRANÍ
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
5.6. - 6.6.
18.6. - 20.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Trutnov potvrzuje další interprety

Trutnov potvrzuje další interprety
03. 07. 2012   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Český Woodstock k vysvědčení a ke konci školního roku vybubnovává další kapely - punk, hippies a syna písničkářské legendy. Do podhorského ležení přiletí zaoceánští Anti-Flag, psychedeličtí The Flying Eyes a syn Leonarda Cohena, Adam.
„K vysvědčení a s prvními dny měsíce bouří vybubnováváme další zářezy do pažby letošního setkání a jeho pestrobarevné mozaiky. Do našeho podhorského ležení přiletí zaoceánští Anti-Flag, kapela známá punk rockovou energií a neuvěřitelně dlouhými a intenzivními tour, psychedeličtí The Flying Eyes a syn Leonarda Cohena, Adam,“ oznamují pořadatelé. Open Air Festival Trutnov, přezdívaný Český Woodstock, se koná od čtvrtka 16.8. do neděle 19. 8. a je věnován In Memoriam Václavu Havlovi a Ivanu Martinu „Magorovi“ Jirousovi.

Vrací se kapela, které hotelový personál spálil luxusní obytný autobus
Anti-Flag se vrací na místo činu. I tak by se dal nazvat návrat kapely, které před třemi lety hotelový personál v Trutnově napojil na obrácenou fázi přívodní elektrický kabel a luxusní obytný tour autobus tak vypálil. Kapela odjela se spálenými vnitřními elektrickými rozvody a na cestě byla nucena autobus vyměnit. Škodu zachránilo dobré pojištění a příhoda již nyní budí úsměv a oboustranné pochopení.

Anti-Flag jsou však především známí punk rockovou energičností svých vystoupení s neopunkovými prvky. „Při jejich prvním vystoupení na festivalu před třemi roky byli natolik strhující a energičtí, že jsme se je letos rozhodli pozvat znovu a dát jim více prostoru. Je to i malá satisfakce s omluvou a dýmkou míru,“ říká k tomu s úsměvem Eva Navrátilová Lipová.

af

O trutnovském festivalu se traduje, že podstatný není program, kapely a umělci, kteří zde hrají, ale moment setkání. Kdy budou jednotlivé kapely hrát se návštěvníci většinou dozvídají až na místě z Festivalového samizdatu. „I když program jednotlivých dnů od vzniku festivalu nezveřejňujeme, neb ctíme moment překvapení a především setkání, výjimky potvrzují pravidlo. Anti-Flag vystoupí první den festivalu, ve čtvrtek večer, “ říká k tomu zakladatel festivalu Martin Věchet alias Geronimo - Black Elk Warrior.

Who is ANTI-FLAG

Dnes již kultovní Anti-Flag vznikli v úspěšném působišti známého českého hokejisty, v Pittsburghu, v roce 1988, ale až po devíti letech vydali své první album. Už svým názvem kapela dává najevo, že není vůbec apolitická, ve svých textech se ostře vyjadřuje proti korupci v politice, rasismu, fašismu a policejní brutalitě. Svými texty Anti-Flag předčí mnohá přemýšlivější uskupení napříč žánry. „Kapela koketuje s až levicovým smýšlením, což by je možná přešlo, kdyby strávili několik let ve východní části Evropy před rokem 1989 či přímo v komunistickém kriminálu. Ale naopak by jim to asi slušelo ve stodolách na undergroundových a ilegálních koncertech,“ říká k hudbě a postojům kapely zakladatel festivalu, jež v roce 1987 rozprášila komunistická StB, Martin Věchet. S koncertem Anti-Flag se na Bojiště po roce vrátí i oblíbené šipky z pódia, kterými vloni publikum poctil jejich vynálezce a ikona punku a nezávislosti Iggy Pop. „Anti-Flag nejsou žádní uhlazení hoši, ale energická a rozskákaná kapela, která svoji hudbou, tancem a energií nenechá jeden mokasín v klidu. To, že začátkem roku 2009 museli zrušit zbytek svého evropského turné, protože si jejich frontman Justin Sane zlomil na pódiu klíční kost a krátce před ním bubeník tři žebra, mluví za vše,“ dodává s úsměvem Martin Věchet alias Geronimo.

Adam Cohen – prázdninová třešnička festivalu a nejen odlesk svého otce
Trutnov Open Air se vyznačuje neotřelou dramaturgií, zajímavou historií a specifickou atmosférou, kterou jeho častý návštěvník a kmenový náčelník Václav Havel označil za spikleneckou pospolitost. Je nasycen extrémy a hudebními rozličnostmi. To potvrzuje i letošní vystoupení syna slavného otce, který není jen otcovým odleskem. Do Trutnova přijede Adam Cohen, syn legendárního písničkáře Leonarda Cohena. „Tento muž se srdcem romantickým jak z Villonových básní, se šarmem a elegancí po tátovi, jehož hlas poznamenávají cesty pravdy, lásky a poznání, vystoupí na pódiu podhorského ležení před punkovou kapelou Anti-Flag,“ říká k tomu zakladatel festivalu Martin Věchet.

Vrací se také americká kapela, která před dvěma lety málem zbořila Undergroundový stan
„Od chvíle, kdy před dvěma lety The Flying Eyes sestoupili z pódia Undergroundového stanu, často odpovídáme na dotazy, kde jsme ke kapele přišli, jak ji objevili a zda-li ještě někdy přijedou. The Flying Eyes totiž před dvěma lety rozčeřili psychedelické vody a doslova uhranuli zdejší alternativně smýšlející publikum. Svým dlouhým nočně ranním koncertem málem zbořili celý stan. Z pódia se linuly tóny jak z časů nejpsychedeličtějšího období hudby v současných aranžích,“ vzpomíná Martin Věchet.

fl eyes

„Nejsme zařaditelní do žádné škatulky, nenabízíme žádné šťastné syntetizátorové linky. Naše hudba má příliš mnoho změn tempa a zvukových variací, aby byla jednoznačně zařazena do garážového rocku. Máme ji prostě rádi,“ říkají hoši z kapely. The Flying Eyes hrávají na různých nezávislých setkáních a festivalech na farmách podél východního pobřeží Spojených států. „Je nám to sympatické a evokuje to ilegální koncerty po stodolách undergroundových baráků za komunistů i nyní. Našli jsme se navzájem - oni nás a my je,“ uzavírá Martin Věchet alias Geronimo, tvůrce podhorského programu.

www.festivaltrutnov.cz/

Dodal: Iva Rejlová, Geronimo Agency
TRUTNOV OPEN AIR

TRUTNOV OPEN AIR

Čtvrtek 16. 8. 2012 až Neděle 19. 8. 2012
na dobírku 980 Kč, předprodej 1 080 Kč / na místě 1 200 Kč
Vystupují:
Korn, John Cale, Anti-Flag, The Flying Eyes, Adam Cohen, Muchachito Bombo Infierno, Hawk Eyes , Barrington Levy, Marta Kubišová. a Petr Malásek, The Plastic People of The Universe, Yellowcard, dEUS, Jiří Schmitzer, J.A.R., Irena Budweiserová, Vlasta Třešňák & Band, Neruda, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Vladimír Veith, Vladimír Merta, Ivan Hlas, Garage & Tony, L.A., The Fireballs, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Velvet Underground revival, Goodfellas, Hally Belly, Čankišou Petr Váša a Ty syčáci, Zuby nehty, Visací zámek, Hakka Muggies, Baťa & Kalábůf něžný beat, N.V.Ú., Už jsme doma, Vladimír Mišík a ETC, Jaroslav Hutka a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |