FESTIVALY 2018

září
02
03
04
05
06
07
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

LÉTOFEST LIBEREC
LODŽIE WORLDFEST
LOLLAPALOOZA
10

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
11

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

LODŽIE WORLDFEST
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

BUDVAR FEST
23
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
21.6. - 22.6.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Další hvězdy Cultural Reggae Vibez 2012

Další hvězdy Cultural Reggae Vibez 2012
02. 05. 2012   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Po zveřejnění headlinerů festivalu Zion Train a Deadly Hunty představujeme další zahraniční hvězdy. Německý zpěvák U –Cee žijící v Čechách se na festivalu představí s kapelou Flavour Band. Dalším zahraničním umělcem je Youss, vlastním jménem Youcef Seddas, který je považován za „krále“ hip-hopu a reggae v Alžíru.
Charismatický zpěvák U-Cee se narodil v německém Regensburgu v roce 1983. Hudbě se věnuje od svých dvanácti let a už v patnácti získal se svým soul-funkovým projektem UST kontrakt u Virgin Records. Není divu, jeho talent je opravdu vyjmečný. V roce 2000 působil U- Cee v Norimbergu, kde zpíval s hiphopovými Rundfunk 2 (vyšlo jim společné album Ruhestörung). Jeho koncertní vystoupení mělo už tehdy grády a brzy se stal stálým členem drum´n´bass projektu Bassline Panaroia. U –Cee tenkrát založil vlastní agenturu IPF Entertainment, která se věnuje bookingu i pořádání akcí (v jejich produkci se Regensburg dočkal koncertu lidí jako Jan Delay, Macka B nebo jamajský Yellowman).

Produkční aktivity přivedly U –Ceeho zpět domů a začal hostovat u mikrofonu a tamní hiphop-soulovou crew jménem Flowkiste, s kterými se zúčastil několika turné. V roce 2003 ho láska k reggae a dancehallu dovedla k soundsystemu Mortal Kombat Sound, s kterými dodnes vystupuje po Německu a Rakousku. O rok později se U- Cee se dal dohromady s etablovanou reggae kapelou King Banana a absouloval s nimi více než 100 koncertů jako hlavní zpěvák. Společně vydali v roce 2006 album Royal Family v prudukci Davida Meyera ze známých Silly Walks Movements. U- Cee se o rok později podílel na celosvětově vydaném hitu „Mind Traffic“ projektu Moodorama a vystupuje s různými Djs. Jeho sólové aktivity vedly v roce 2009 k novému jménu: U-Cee & Royal Family.Téhož roku se částečně přestěhoval do Prahy, kde ve spolupráci s United Flavour a francouzským labelem Roots Survival vydal debutové album. V březnu letošního roku U-Cee vydal své sólové album jménem International Call. Deska vznikla v uplynulém roce a půl mezi Prahou a Regensburgem ve zcela mezinárodní koprodukci, ale s pevnou základnou v Čechách. O hudební produkci jeho solo debutu se postaral Dj Gogo z United Flavour. Právě jeho nové album přijede představit na festival Cultural Reggae Vibez.

Youss vlastním jménem Youcef Seddas, je považován za „krále“ hip-hopu a reggae v Alžíru. Dělal kariéru jako písňový textař, performer, zvukový designér ale nyní je zpátky na francouzské umělecké scéně se skupinou hudebníků se silným zvukem.

Objevil pro Francii v 90 letech kapelu Imhotep, zatímco skupina Intik, kde je uměleckým vedoucím, je již kultovní kapelou Alžírské undergroundové scény. Byl pozván na festival Logic Hip Hop v Marseille, a turné "Hexagon" kde koncerty a hudbou vystupoval proti násilí. Youss rád spolupracuje s různými významnými umělci, kteří vynikají ve svém stylu.
Joey Starr z NTM remixoval Youssovo první dílo a hned na to nahráli album se Sony / Columbia a Youss byl nadšeně přijat posluchači a odbornou veřejností. Na druhém albu "Vítězství", Youss zpracoval renomované umělce: Alsoprodby ze Saian Supa Crew, Tyrona Downie, bývalého člena The Wailers, Petera Toshe a generaci jamajských umělců , a také Tima Saula z Portishead.Youss se stal po deseti letech již legendou v Alžírských hip-hopových kruzích a byl objeven také pro Francii, poté začal sólovou kariéru se zkušenostmi z kapely Intik jejíž je zakladatelem: napsal asi padesát písní, vydal dvě sólová alba v Alžíru, jeho opus magnum jménem "N'rouh", a do třetice ještě založil nezávislý projekt ve Francii.
Plodný umělec který nyní dosáhl dospělosti.Jeho hlasový projev je měkký ale přesný - barva jeho tónu je až překvapivě blízká Marleymu.Obsah jeho díla tvoří reference aktuálního dění a sklony k sociálnímu aktivismu.

Všechny textové a hudební složky jsou úzce propojeny. Minulý zvukový design byl kreativní se smyčkami, basové linky čisté, rytmické kytary v kombinaci s hromováním přesných textů, posilují už tak silnou osobitost. P%řináší jedinečný hudební styl za nějž se rádi postaví jeho přátelé i spousta umělců. Pro své nové album, Youss připravuje představení kapely DDR (Diferént Du Reste = Konečně Jinak). Tato skupina má jiné směřování a podporuje ji asi tucet mzikantů, kteří dokonale ladí s Yousseem. Kapela staví na roots reggae, dancehallu, dokonalé alchymii propojení zvuku a nezaměnitelné jevištní přítomnosti. Dobré setkání, které vytváří atmosféru pospolitosti.

www.culturalreggaevibez.cz/

Dodal: Martin Sodomek
CULTURAL REGGAE VIBEZ

CULTURAL REGGAE VIBEZ

Čtvrtek 7. 6. 2012 až Sobota 9. 6. 2012
250 Kč / 300Kč, na místě: čt/pá/so 350 Kč, sobota 300 Kč
Vystupují:
Zion Train Sound System (UK), Deadly Hunta (UK) & Wicked Sound, Youss (FR, Alžír), U-Cee & Flavour Band (DE,INT), Rhomanife (IT), Fast Food Orchetra, Evolution Dejavu, Dub Artilllery, Princ Alfredo & Warriors, Racoon´s, Trio de Janeiro, Petr Míkovec + Jakub Johánek in Dub, Aneboafro, Colectiv, Gavinci (JAM) + Admíral Kolíbal, Respect Vibration (SK), Emergency JBC One Love Station, Coltcha United, Smokaz United (PL), Penni Walli, Equalizer, King Sound Steppaz, Ragga Brigade, Raggaultras, Jah tribe, Jah Army a další
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |