FESTIVALY 2017

září
01

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

ČESKÉ HRADY
03

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

THE SUN DANCE
04
05
06
07
08

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

SHOTGUN
09

TENTO DEN SE KONAJÍ 3 FESTIVALY

ROCKOVÝ NÁŘEZ
SHOTGUN
SLOVENSKÉ HRADY
10
11
12
13
14
15
16

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

STOP ZEVLING 11
17
18
19
20
21
22
23

TENTO DEN SE KONÁ 1 FESTIVAL

PARDÁL FEST
24
25
26
27
28
29
30
DOPORUČUJEME FESTIVALY
23.9. - 23.9.
27.7. - 28.7.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Program Boskovic 2009

Program Boskovic 2009
08. 07. 2009   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Od 16. do 19. července se město Boskovice promění ve čtyřdenní rej hudby, divadel, filmů, autorských čtení, výstav, výtvarných dílen, jamsessions, Djs a happeningů. Program festivalu je připravený pro celou rodinu a je velmi pestrý.
Boskovice nabízejí mimo připravený program i další zajímavá místa a řadu krásných zákoutí, např. veřejně přístupný židovský hřbitov či stálou expozici věnovanou židovské čtvrti v synagoze, kde proběhnou i komornější festivalové projekty.

Pořádá Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit, ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, Jazzclubem Neue Tonne v Drážďanech a Muzeem Boskovicka, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje.

Festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, Velvyslanectví Státu Izrael a Federace židovských obcí ČR.

PODROBNÝ PROGRAM (s časy a vstupným)

ČTVRTEK 16. 7.

16.00 Muzeum Boskovicka
vernisáž výstav
Zdeněk Tmej – legenda české dokumentární a reportážní fotografie
Konzervy komunismu – fotografický projekt Katedry fotografie FAMU
Jaroslav Bárta – Tady, fotografie z let 1978–2008
Hudební doprovod Letající Rabín

17.00 Zámecký skleník / 50 Kč (permanentka)
zahájení festivalu – koncert skupiny Camael

18.00 Kino Panorama / 30 Kč
Expo 2058 (režie: Martin Řezníček, ČR 2008, 26 min.)
Fronťačky (režie: Martin Řezníček, ČR 2008, 51 min.)

19.00 Synagoga / 80 Kč
divadlo Feigele – O královně Ester

20.00 Kino Panorama / 40 Kč
projekce za účasti režiséra a Fedora Gála
Krátká dlouhá cesta (režie: Martin Hanzlíček, ČR 2008, 82 min.)

21.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
bluesová scéna
21.00 Many More Experience Band
22.00 Jiří Míža
23.00 Hoochie Coochie Band
24.00 ZVA 12-28 Band (SK)

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Oběť nejvyšší...
Jan 69 (režie: Stanislav Milota, ČSSR 1969, 15 min.)
Poselství Jana Palacha (režie: Kristina Vlachová, ČR 2008, 60 min.)


PÁTEK 17. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí I.
Vyšší odborná škola filmová Zlín

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Člověk bez osudu (režie: Lajos Koltai, Maďarsko- Německo-Velká Británie 2005, 134 min.)

13.45 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí II.
Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek, Filmová akademie Miroslava Ondříčka Písek

15.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – President zapomnění – nástup normalizace…
V hlavní roli Gustáv Husák (režie: Robert Sedláček, Michal Kubal, ČR 2008, 116 min.)

16.00 U Vážné studny (antikvariát)
autorské čtení Radka Denemarková

17.00 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
17.00 New Kids Underground
18.00 Pivo
19.00 OTK
20.00 Čokovoko

17.00 Boskovický Zámek
Boskovický pohádkový Hřebínek (pořádá KZMB)
– Komedianti na káře CIRKUS

18.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
322 (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1969, 95 min.)

18.00 Synagoga / 40 Kč
divadlo Naboso – Magorův sbor

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Jazz Alive – Guess, we can (D)
20.30 Jan Steinsdörfer Q
21.45 Zimmermann / Macht / Böttcher – Weltkulturerbe (D)
23.00 NUO
00.30 jamsession

20.00 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – „Zlatá osmdesátá…“
Komentář soudruha Miroslava Šloufa, člena ÚV SSM (Televizní noviny 22. dubna 1984, 3 min.)
Sám voják v poli (režie: Jiří Fiedor, ČR 2009, 25 min.)
Jazzová sekce (režie: Aleš Kysyl, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Jakub Noha Band
22.00 Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five
23.30 Irfan Muertes (SRB)
01.00 Terne Čhave

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Ozvěny festivalu „Jeden svět“ (90 min.)

DJs stage na palouku před hradem (80/130 Kč)
s permanentkou výrazná sleva
od 20.00 drum’n’bass
VJE, Hrrnec, Holder, Bugabo, Omek, Local Heroes, X. Morph a Rips spolu s MC Fever (Anglie)


SOBOTA 18. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Čtrnácté putování pohádkovým animovaným světem
(90 min.)

09.15 Cyklovýlet
Boskovice – Letovice
prohlídka zrekonstruovaného letovického zámku, vily a obchod- ního domu od Bedřicha Rozehnala, školy od ing. Žáčka a další

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Obrazy starého sveta (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1972, 80 min.)

13.30 Kino Panorama / 50 Kč
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
(režie: Jiří Barta, ČR 2009, 75 min.)

13.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
13.30 BBP
14.30 SRPR
15.30 DPVJU
16.30 Orchester Ivana Tomoviča (SK)
17.30 Sabot
18.30 C
19.30 Kolowrat (SK)

14.00 Hrad / 100 Kč (permanentka)
divadelní představení
14.00 divadlo Naboso – Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout
15.30 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Evangelium podle (relouded)
16.15 ANPU – Čertův švagr
17.30 Divadlo Letí – Aupairky

15.15 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí III.
FAMU Praha

16.00 U Vážné studny
autorské čtení
Jaroslav Achab Haidler

17.00 U Vážné studny (antikvariát)
přednáška
Marek Čejka – Izrael a Palestina dnes

17.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu I.
Tajné akce StB – „Akce Kulak“ (režie: Ján Novák, ČR 2009, 15 min.)
Příběhy železné opony – Mlynáři od Babic (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 15 min.)

18.00 Synagoga / 40 Kč
Divadélko poezie Gymnázia Boskovice – Hadí svleky pod bílou zdí
dramatizace básní J. H. Krchovského

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Martin Brunner Trio
20.30 Brickwood Unity (D)
21.45 Face of the Bass
23.00 Luboš Andršt Germania Impact (CZ/D)
00.30 jamsession

19.30 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Sametová revoluce...?
Zmatek (režie: Evald Schorm, ČSSR 1968, premiéra 1990, 15 min.)
Čas hanby, zrady a naděje (režie: Josef Císařovský, ČR 1991, 80 min.)
Dopisy z cely smrti (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Shöenfelt
22.00 Longital (SK)
23.30 Jablkoň
01.00 Dub L.F.O. (Izrael)

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Dvojí domov
Gentleman Josef Škvorecký (režie: Petr Kaňka, ČR 2009, 60 min.)

DJs stage na palouku před hradem / 80 Kč
s permanentkou výrazná sleva
breakbeat, Israeli trance (psychedelic trance)
dj Šáša, Marcco, Omek, Kumite, X.morph, Loudspeaker, Keila, Skunk v zemi, Casper, Shpack a dj Gondar


NEDĚLE 19. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí IV.
Vysoká škola múzických umení Bratislava (animace, hraný film)

10.00 Židovská
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Ružové sny (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1976, 81 min.)

11.00 Farská zahrada / 50 Kč (permanentka)
divadelní představení
11.00 výtvarná dílna pro děti
13.00 Občanské sdružení Serpens – O rackovi a kočce, která ho naučila létat
14.15 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Podivuhodný příběh o Ukuamaaq
15.15 Zkouška sirén – Pud a zkušnost

12.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
12.30 Unkilled Worker
13.30 Troy Von Balthazar (USA)
14.30 DVA
15.30 Zuby Nehty – malá sestava

13.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu II.
Neznámí hrdinové – Příběh „Zbabělce“ (režie: Jaroslav Celba, ČR 2009, 25 min.)
Tajné akce StB – „Akce Kláštery“ (ČR 2009, 20 min.)
Neznámí hrdinové – Skaut řečený Hurvínek – Leopold Färber (ČR 2009, 25 min.)
Neznámí hrdinové – Generál Sedláček (ČR 2009, 25 min.)

21.30 Letní kino / 60 Kč (permanentka)
celovečerní film
Katyň (režie: Andrzej Wajda, Polsko 2007, 115 min.)

Změna programu vyhrazena

DŮLEŽITÉ INFORMACE


Informační stánek
Veškeré aktuální informace a případné novinky a změny budou k dispozici u informačního stánku festivalu před Muzeem Boskovicka (Hradní ulice).

Vstupenky
V předprodeji: 350 Kč – čítárna Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), prodejna Polí5 (Dittrichova 13, Praha 2)

350 Kč + servisní poplatky – předprodejní sítě Ticketstream (www.ticketstream.cz, tel.224263049), Ticketportal (www.ticketportal.cz, tel.: + 420 22 22 462 83), Ticketpro (www.ticketpro.cz) a MIS Boskovice (www.boskovice.cz)
Studentská sleva 50 Kč po předložení ISIC karty
Permanentka pro členy sdružení Unijazz – 100 Kč
Držitelé karet ZTP a ZTPP s doprovodem – 100 Kč
Permanentka na místě 450 Kč
Vstupenky na jednotlivé akce k dostání na místě od 10 do 250 Kč.
Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma.

Děti
Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Ubytování
Stanové městečko bude jako vždy v krásném prostředí v parku pod zámkem ve vlastních stanech za 20 Kč na celou dobu festivalu (v ceně je úschovna zavazadel a kol). Další ubytování v tělocvičně ZŠ v Sušilově ulici, kde je možnost sprchy (otevřeno 23.00–10.00).

Parkování
Během festivalu lze parkovat na místech vyznačených na mapě (najdete na www.unijazz.cz v sekci informace).

Mateřské centrum
Pro rodiny s dětmi je od pátku do neděle k dispozici Mateřské centrum Boskovice
(puze v doprovdu rodičů).

Provoz po dobu festivalu:
Pátek 9.00–18.00 hodin
Sobota 9.00–18.00 hodin
Neděle 9.00–16.00 hodin
Poplatek za využití herny po dobu festivalu:
jednodenní vstup pro rodinu – 60 Kč
třídenní vstup pro rodinu – 150 Kč
Poplatek uhradíte u provozní MC, která ráda zodpoví vaše dotazy a seznámí vás s provozním řádem.
Mateřské centrum Boskovice je občanské sdružení, které poskytuje své služby rodinám s dětmi.

Hlavním zázemím MC je herna, která je vybavena hračkami pro děti od narození po předškolní věk, včetně výtvarných pomůcek a knih. K zapůjčení je tu postýlka pro miminko, k dispozici jídelní židličky, přebalovací pult a potřeby, z ostatní prostor je možné využít kuchyňku s mikrovlnou troubou a varnou konvicí, sociální zařízení, nebo v případě příznivého počasí prostory farního dvora.
www.materskacentra.cz/boskovice


Psi
Upozorňujeme, že vaši psí přátelé na festival mohou, ale s vodítkem a náhubkem. Na hrad je psům vstup zakázán.

Dodal: Adéla Kebrdlová, Unijazz
BOSKOVICE

BOSKOVICE

Čtvrtek 16. 7. 2009 až Neděle 19. 7. 2009
Předprodej 350 Kč, na místě 450 Kč
Vystupují:
DUB L.F.O. (IL), Irfan Muertes (SRB), Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five, Jablkoň, Terne Čhave, Phil Shoenfelt & Southern Cross, Longital (SK), Troy Von Balthazar (USA), OTK, Sdružení rodičů a přátel RoPy, Sabot (USA/CZ), C, Kolowrat (SK), Unkilled Worker, Hoochie Coochie Band, Many More Blues Experience, Jiří Míža, ZVA 12-28 Band (SK), New Kids Underground, Pivo, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, BBP, Čokovoko, DVA, Orchester Ivana Tomoviča, Jakub Noha band, Létající Rabín, NUO, Luboš Andršt Germania Impact (CZ/D), Jazz Alive – quess, we can (D), Weltkulturerbe – Zimmermann / Macht / Böttscher (D), Jan Steinsdörfer Q, Martin Brunner trio, Face of the Bass, ANPU – pohádka Čertův Švagr, divadlo Feigele – O královně Ester, divadlo Letí – Aupairky, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, divadlo NABOSO, Loutky bez hranic, autorská čtení, výstavy, cyklovýlet, Djs... a mnoho dalšího
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |