FESTIVALY 2016

prosinec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DOPORUČUJEME FESTIVALY
11.6. - 11.6.
4.7. - 6.7.
19.7. - 22.7.
9.8. - 9.8.
17.8. - 19.8.
18.8. - 19.8.
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY
15.4. - 15.4.
9.8. - 16.8.

Program Boskovic 2009

Program Boskovic 2009
08. 07. 2009   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
(Promotion) Od 16. do 19. července se město Boskovice promění ve čtyřdenní rej hudby, divadel, filmů, autorských čtení, výstav, výtvarných dílen, jamsessions, Djs a happeningů. Program festivalu je připravený pro celou rodinu a je velmi pestrý.
Boskovice nabízejí mimo připravený program i další zajímavá místa a řadu krásných zákoutí, např. veřejně přístupný židovský hřbitov či stálou expozici věnovanou židovské čtvrti v synagoze, kde proběhnou i komornější festivalové projekty.

Pořádá Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit, ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, Jazzclubem Neue Tonne v Drážďanech a Muzeem Boskovicka, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje.

Festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, Velvyslanectví Státu Izrael a Federace židovských obcí ČR.

PODROBNÝ PROGRAM (s časy a vstupným)

ČTVRTEK 16. 7.

16.00 Muzeum Boskovicka
vernisáž výstav
Zdeněk Tmej – legenda české dokumentární a reportážní fotografie
Konzervy komunismu – fotografický projekt Katedry fotografie FAMU
Jaroslav Bárta – Tady, fotografie z let 1978–2008
Hudební doprovod Letající Rabín

17.00 Zámecký skleník / 50 Kč (permanentka)
zahájení festivalu – koncert skupiny Camael

18.00 Kino Panorama / 30 Kč
Expo 2058 (režie: Martin Řezníček, ČR 2008, 26 min.)
Fronťačky (režie: Martin Řezníček, ČR 2008, 51 min.)

19.00 Synagoga / 80 Kč
divadlo Feigele – O královně Ester

20.00 Kino Panorama / 40 Kč
projekce za účasti režiséra a Fedora Gála
Krátká dlouhá cesta (režie: Martin Hanzlíček, ČR 2008, 82 min.)

21.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
bluesová scéna
21.00 Many More Experience Band
22.00 Jiří Míža
23.00 Hoochie Coochie Band
24.00 ZVA 12-28 Band (SK)

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Oběť nejvyšší...
Jan 69 (režie: Stanislav Milota, ČSSR 1969, 15 min.)
Poselství Jana Palacha (režie: Kristina Vlachová, ČR 2008, 60 min.)


PÁTEK 17. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí I.
Vyšší odborná škola filmová Zlín

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Člověk bez osudu (režie: Lajos Koltai, Maďarsko- Německo-Velká Británie 2005, 134 min.)

13.45 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí II.
Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek, Filmová akademie Miroslava Ondříčka Písek

15.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – President zapomnění – nástup normalizace…
V hlavní roli Gustáv Husák (režie: Robert Sedláček, Michal Kubal, ČR 2008, 116 min.)

16.00 U Vážné studny (antikvariát)
autorské čtení Radka Denemarková

17.00 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
17.00 New Kids Underground
18.00 Pivo
19.00 OTK
20.00 Čokovoko

17.00 Boskovický Zámek
Boskovický pohádkový Hřebínek (pořádá KZMB)
– Komedianti na káře CIRKUS

18.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
322 (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1969, 95 min.)

18.00 Synagoga / 40 Kč
divadlo Naboso – Magorův sbor

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Jazz Alive – Guess, we can (D)
20.30 Jan Steinsdörfer Q
21.45 Zimmermann / Macht / Böttcher – Weltkulturerbe (D)
23.00 NUO
00.30 jamsession

20.00 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – „Zlatá osmdesátá…“
Komentář soudruha Miroslava Šloufa, člena ÚV SSM (Televizní noviny 22. dubna 1984, 3 min.)
Sám voják v poli (režie: Jiří Fiedor, ČR 2009, 25 min.)
Jazzová sekce (režie: Aleš Kysyl, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Jakub Noha Band
22.00 Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five
23.30 Irfan Muertes (SRB)
01.00 Terne Čhave

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Ozvěny festivalu „Jeden svět“ (90 min.)

DJs stage na palouku před hradem (80/130 Kč)
s permanentkou výrazná sleva
od 20.00 drum’n’bass
VJE, Hrrnec, Holder, Bugabo, Omek, Local Heroes, X. Morph a Rips spolu s MC Fever (Anglie)


SOBOTA 18. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Čtrnácté putování pohádkovým animovaným světem
(90 min.)

09.15 Cyklovýlet
Boskovice – Letovice
prohlídka zrekonstruovaného letovického zámku, vily a obchod- ního domu od Bedřicha Rozehnala, školy od ing. Žáčka a další

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Obrazy starého sveta (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1972, 80 min.)

13.30 Kino Panorama / 50 Kč
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
(režie: Jiří Barta, ČR 2009, 75 min.)

13.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
13.30 BBP
14.30 SRPR
15.30 DPVJU
16.30 Orchester Ivana Tomoviča (SK)
17.30 Sabot
18.30 C
19.30 Kolowrat (SK)

14.00 Hrad / 100 Kč (permanentka)
divadelní představení
14.00 divadlo Naboso – Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout
15.30 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Evangelium podle (relouded)
16.15 ANPU – Čertův švagr
17.30 Divadlo Letí – Aupairky

15.15 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí III.
FAMU Praha

16.00 U Vážné studny
autorské čtení
Jaroslav Achab Haidler

17.00 U Vážné studny (antikvariát)
přednáška
Marek Čejka – Izrael a Palestina dnes

17.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu I.
Tajné akce StB – „Akce Kulak“ (režie: Ján Novák, ČR 2009, 15 min.)
Příběhy železné opony – Mlynáři od Babic (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 15 min.)

18.00 Synagoga / 40 Kč
Divadélko poezie Gymnázia Boskovice – Hadí svleky pod bílou zdí
dramatizace básní J. H. Krchovského

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Martin Brunner Trio
20.30 Brickwood Unity (D)
21.45 Face of the Bass
23.00 Luboš Andršt Germania Impact (CZ/D)
00.30 jamsession

19.30 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Sametová revoluce...?
Zmatek (režie: Evald Schorm, ČSSR 1968, premiéra 1990, 15 min.)
Čas hanby, zrady a naděje (režie: Josef Císařovský, ČR 1991, 80 min.)
Dopisy z cely smrti (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Shöenfelt
22.00 Longital (SK)
23.30 Jablkoň
01.00 Dub L.F.O. (Izrael)

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Dvojí domov
Gentleman Josef Škvorecký (režie: Petr Kaňka, ČR 2009, 60 min.)

DJs stage na palouku před hradem / 80 Kč
s permanentkou výrazná sleva
breakbeat, Israeli trance (psychedelic trance)
dj Šáša, Marcco, Omek, Kumite, X.morph, Loudspeaker, Keila, Skunk v zemi, Casper, Shpack a dj Gondar


NEDĚLE 19. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí IV.
Vysoká škola múzických umení Bratislava (animace, hraný film)

10.00 Židovská
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Ružové sny (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1976, 81 min.)

11.00 Farská zahrada / 50 Kč (permanentka)
divadelní představení
11.00 výtvarná dílna pro děti
13.00 Občanské sdružení Serpens – O rackovi a kočce, která ho naučila létat
14.15 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Podivuhodný příběh o Ukuamaaq
15.15 Zkouška sirén – Pud a zkušnost

12.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
12.30 Unkilled Worker
13.30 Troy Von Balthazar (USA)
14.30 DVA
15.30 Zuby Nehty – malá sestava

13.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu II.
Neznámí hrdinové – Příběh „Zbabělce“ (režie: Jaroslav Celba, ČR 2009, 25 min.)
Tajné akce StB – „Akce Kláštery“ (ČR 2009, 20 min.)
Neznámí hrdinové – Skaut řečený Hurvínek – Leopold Färber (ČR 2009, 25 min.)
Neznámí hrdinové – Generál Sedláček (ČR 2009, 25 min.)

21.30 Letní kino / 60 Kč (permanentka)
celovečerní film
Katyň (režie: Andrzej Wajda, Polsko 2007, 115 min.)

Změna programu vyhrazena

DŮLEŽITÉ INFORMACE


Informační stánek
Veškeré aktuální informace a případné novinky a změny budou k dispozici u informačního stánku festivalu před Muzeem Boskovicka (Hradní ulice).

Vstupenky
V předprodeji: 350 Kč – čítárna Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), prodejna Polí5 (Dittrichova 13, Praha 2)

350 Kč + servisní poplatky – předprodejní sítě Ticketstream (www.ticketstream.cz, tel.224263049), Ticketportal (www.ticketportal.cz, tel.: + 420 22 22 462 83), Ticketpro (www.ticketpro.cz) a MIS Boskovice (www.boskovice.cz)
Studentská sleva 50 Kč po předložení ISIC karty
Permanentka pro členy sdružení Unijazz – 100 Kč
Držitelé karet ZTP a ZTPP s doprovodem – 100 Kč
Permanentka na místě 450 Kč
Vstupenky na jednotlivé akce k dostání na místě od 10 do 250 Kč.
Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma.

Děti
Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Ubytování
Stanové městečko bude jako vždy v krásném prostředí v parku pod zámkem ve vlastních stanech za 20 Kč na celou dobu festivalu (v ceně je úschovna zavazadel a kol). Další ubytování v tělocvičně ZŠ v Sušilově ulici, kde je možnost sprchy (otevřeno 23.00–10.00).

Parkování
Během festivalu lze parkovat na místech vyznačených na mapě (najdete na www.unijazz.cz v sekci informace).

Mateřské centrum
Pro rodiny s dětmi je od pátku do neděle k dispozici Mateřské centrum Boskovice
(puze v doprovdu rodičů).

Provoz po dobu festivalu:
Pátek 9.00–18.00 hodin
Sobota 9.00–18.00 hodin
Neděle 9.00–16.00 hodin
Poplatek za využití herny po dobu festivalu:
jednodenní vstup pro rodinu – 60 Kč
třídenní vstup pro rodinu – 150 Kč
Poplatek uhradíte u provozní MC, která ráda zodpoví vaše dotazy a seznámí vás s provozním řádem.
Mateřské centrum Boskovice je občanské sdružení, které poskytuje své služby rodinám s dětmi.

Hlavním zázemím MC je herna, která je vybavena hračkami pro děti od narození po předškolní věk, včetně výtvarných pomůcek a knih. K zapůjčení je tu postýlka pro miminko, k dispozici jídelní židličky, přebalovací pult a potřeby, z ostatní prostor je možné využít kuchyňku s mikrovlnou troubou a varnou konvicí, sociální zařízení, nebo v případě příznivého počasí prostory farního dvora.
www.materskacentra.cz/boskovice


Psi
Upozorňujeme, že vaši psí přátelé na festival mohou, ale s vodítkem a náhubkem. Na hrad je psům vstup zakázán.

Dodal: Adéla Kebrdlová, Unijazz
BOSKOVICE

BOSKOVICE

Čtvrtek 16. 7. 2009 až Neděle 19. 7. 2009
Předprodej 350 Kč, na místě 450 Kč
Vystupují:
DUB L.F.O. (IL), Irfan Muertes (SRB), Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five, Jablkoň, Terne Čhave, Phil Shoenfelt & Southern Cross, Longital (SK), Troy Von Balthazar (USA), OTK, Sdružení rodičů a přátel RoPy, Sabot (USA/CZ), C, Kolowrat (SK), Unkilled Worker, Hoochie Coochie Band, Many More Blues Experience, Jiří Míža, ZVA 12-28 Band (SK), New Kids Underground, Pivo, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, BBP, Čokovoko, DVA, Orchester Ivana Tomoviča, Jakub Noha band, Létající Rabín, NUO, Luboš Andršt Germania Impact (CZ/D), Jazz Alive – quess, we can (D), Weltkulturerbe – Zimmermann / Macht / Böttscher (D), Jan Steinsdörfer Q, Martin Brunner trio, Face of the Bass, ANPU – pohádka Čertův Švagr, divadlo Feigele – O královně Ester, divadlo Letí – Aupairky, Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, divadlo NABOSO, Loutky bez hranic, autorská čtení, výstavy, cyklovýlet, Djs... a mnoho dalšího
DISKUZE
Jméno:                   Nadpis:   
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tipy na zajímavý obsah

© Copyright Poslouchej.net 2003-2011  |    ISSN 1801-6340  |